Das Mondschaf liegt am Morgen tot*

Armádni experti Pentagonu si do svojho elaborátu o postihnutí prezidenta Ruskej federácie Vladimíra Putina Asbergerovým syndrómom doplnili 6. februára 2015 najvýznamnejší dôkaz. Putin vydržal rokovať s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom celých 5 hodín. Euroduo dostalo v Kremli len päťminútovú prestávku, aby sa vyšťalo a nechalo si cestou odfotografovať svoje predĺžené ksichty.

Trojčlenné rokovanie sa uskutočnilo v nemčine. Merkelová s Hollandom potom rýchlo odfičali na letisko, bez jediného slova utrúseného novinárom. V lietadle potom s úľavou požili uvoľňujúce farmaká, určené pre najvyšších politických predstaviteľov sionizmu, aby sa spamätali z otrasnej skúsenosti s Asbergerom racionálnym a studeným ako psí čumák ovčarky, čo dostal oňahdy od prezidenta Bulharska. Ach, staré zlaté časy príprav Južného prúdu, keď si Európska komisia voľkala, ako tretím energetickým balíčkom dojebe Gazprom, vzdychla si Merkelka, navrátiac sa uvoľnene k slovníku východonemeckej socialistickej štetky s poľskými koreňmi. Oprela si hlávku o astenické rameno Hollanda, ktorému tiekli od únavy gebriny, a zaspala.

I prišlo ráno, deň ďalší a spolu s ním Mníchovská bezpečnostná konferencia. V mútnom mozgu Angely Merkelovej neskrsla žiadna myšlienka, ako riešiť situáciu, keď USA cez kyjevskú juntu tlačia na vojenskú eskaláciu konfliktu na Ukrajine s víziou rozšírenia na celú Európu a Ruská federácia tlačí na mierové riešenie.

Uvidíme, čo prinesie nedeľa.

Realita však nepustí. Po zverstvách, ktoré pácha kyjevská junta na ruskom obyvateľstve Donecka a Luganska, už nie je možná ani len federalizácia.

Apropo, pri pohľade na mestá a dediny v ruinách a ľudí utekajúcich zo svojich domovov si organizátori farebných revolúcií a ich podporovatelia zaslúžia to, čo sa fasovalo v Norimbergu. Slučku.

Zdôrazňujem - AJ ich podporovatelia. Aby si tých zopár agresívnych zasranov na Slovensku, ktorí tiež prispeli k rozvratu životov miliónov Rusov, naivne nemyslelo, že sa vyšmyknú spravodlivosti.

 

* Christian Morgenstern

Norman

Mňa napadla analógia medzi týmto moskovským rokovanám Trojky a Mníchovskou konferenciou 1938, ale nevedel som, že sa teraz idú naozaj stretnúť zas v Mníchove:)

História sa naozaj opakuje ako fraška, znova a znova :)
Koľko už bolo podobných konferencií, už len od čias Napoleona.

Norman

Das Mondschaf

Das Mondschaf steht auf weiter Flur.

Es harrt und harrt der großen Schur.

Das Mondschaf.

Das Mondschaf rupft sich einen Halm

und geht dann heim auf seine Alm.

Das Mondschaf.

Das Mondschaf spricht zu sich im Traum:

"Ich bin des Weltalls dunkler Raum."

Das Mondschaf.

Das Mondschaf liegt am Morgen tot.

Sein Leib ist weiß, die Sonn ist rot.

Das Mondschaf.

Hrôza , hrôza, to vás učili v škole? Hrôza. :-)

Norman

Ovečka stojí na konci lúky.

Čaká a čaká na veľký prídel.

Ovečka.

 

Ovečka utrhne a žuje steblo

a kráča domov na salaš.

Ovečka.

 

Ovečka si hovorí vo sne:

"Som temný priestor vesmíru"

Ovečka.

 

Ovečka leží ráno mŕtva.

Jej telo biele, slnko červené.

Ovečka.

 

----

Musel som to preložiť, aby sme neboli obvinení, že sa vyhrážame nemecky hovoriacej menšine, teda aj židom. Nie, nie, v žiadnom prípade nie iba nim, nemecky hovoriacim, chceme všetkých upozorniť na realitu.

Všetkých, bez pardónu na ich rodnú reč.

 

 

 

 

Ema

...takú má.

jery

z detstva:

protekala rečka, čerez rečku most,
na mostu ovečka, u ovečky chvost

razoreli rečku, razvalilsa most,
umerla ovečka a umer i chvost.

Tak nejak ma napadla pri pohľade na fotku Frau Merkel a Hollanda...

Ema

13:41
Лавров проводит первую официальную встречу с генсеком НАТО Йенсом Столтенбергом

Aj stretnutie Lavrov - Stoltenberg sa koná za zatvorenými dverami.

Dohadujú scenár III. svetovej vojny.

firstovka

Ako sa branili na kopcoch iba s rucnymi zbr., Saur mogile, rozhovor s opolcencom zo Snezneho
8:05 na kopci sa nebolo kde skryt, museli sme kopat zakopy ale poda bola kamen na kameni. Od osmej rano do siestej vecer som vykopal pre seba jamu iba do vysky kolien

12:12 opolcenci na kopci : najrv na nas utocila taz. technika, no pre tanky je utok do kopca nebezpecny. po tom ako odisla technika prislo 14polskych snajperov, mali dobru optiku aj pusky, 5 ciernych aidarcov a 1 vodic. Poliaci vo svojich typickych pieskovych uniformach, vodic ukrajinec v zelenom. 2 hodiny tam iba stali a z dialky nas pozorovali. Potom posli na nas. Odisli 3 ztoho dvaja tiahli tretieho

17:50 nikdy v zivote som nepocul taky krik a vsetkeho ineho ked nedaleke velke zoskupenie ukrajincov zasiahli v noci grady, rozbehli sa na vsetky strany

19:00 na horke sa branilo 15 opolcencov. Z nakopenych 400 jedinic ukr techniky sa na nich vybralo 39, vacsinou tanky, obostupili kopec ale nestali na mieste aby ich opolcenci lahko netrafili, kazdy stroj kruzil po malom kruhu.. dost to posobilo na nervy

24:24 Pri utokoch na Saur Mogylu padlo 1000 ukr vojakov. Ukrajinci svojich ludi zahrabavali ,nebrali im mobily. Zpod zeme bolo potom pocut zvonenie telefonov. v lete v noci sa to rozliehalo dodaleka
https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=a5MVYNixCms#t=...

26:16 1.20m od jeho zakopu dopadol grad. Vnutorne zranenie (kontuziu) nedostal ale tlakovy uder ho zasiahol a prestali mu pracovat docasne ruky, neskor nohy.

jery

ale aj hlasy ich strašia: ČO, už zase?
Keď pri vykopávaní zákopov narazia na ostatky vojaka z Veľkej otečestvennej, ako teraz pri Debaľcevo.
http://politikus.ru/uploads/posts/2015-02/1423300841_1192_900.jpg

jery

zrejme ide o viac ako život. Neviem, čo jej povedal Putin, ani čo jej dali v lietadle, ale v Mníchove sa vyjadrila, že európsku bezpečnosť je možné budovať len s Ruskom. Vietnamský veterán Mc Cain jej za to vynadal. Obama podpísal "vojnový" zákon HR 5859, ale starej Európe sa do vojny moc nechce.
Ja si myslím, že o vlas, ale horúcej celokontinentálnej vojne unikneme.

Ema

...a povedal priamo a otvorene, že európska bezpečnosť je dávno rozvrátená Spojenými štátmi americkými a ich spojencami. A že v každom štádiu krízy na Ukrajine USA podnikali také kroky, ktoré viedli k ďalšej eskalácii.
Neznelo to optimisticky.

baloo

každý, ale to, že to teraz povedal verejne sa už nedá odignorovať. Už sa k tomu bude musieť aj EU verejne vyjadriť. A možno práve od toho vyjadrenia závisí, či bude vojna. Resp. že medzi kým. NATO vs. Sanghaj alebo Eurázia vs. Sion. Hlavne pre nás to nie je jedno. Ale asi tak či tak sa bude odohrávať u nás.

Ema

Petrifikované bruselské príšery?
Rovnakú váhu ako ich slová má bublanie vírivky vyrobenej v EÚ.

Náhodný okoloidúci

Západniari odignorujú všetko, čo sa im nehodí do krámu. Keby im v Jew Yorku prdla atómová bomba, ale nehodilo by sa im to do ich plánov, aj tú by odignorovali.

jery

Zatiaľ to vyzerá, že okupovaná Európa sa zubami nechtami bráni ísť na bitúnok. V mníchovských kuloároch sa európania sťažujú na sankcie, vystupujú proti dodávke zbraní na UA a za to dostávajú pohlavky americkou palicou.
Merkelka s Holandom sa nečakane s kufríkmi zjavili v Moskve, bez odobrenie Amerikou. Už to je pozitívne. Snaha je vyhnúť sa vojne. Navrhujú držať sa Minských dohovorov, problém bude hranica DNR, opolčenci už kontrolujú väčšie územie ako pri posledných dohovoroch.
Európa si slabučko presadzuje mierové uregulovanie konfliktu, Amerika tlačí na pílu. Rusko chce celostnú Ukrajinu, riešením by bola federalizácia, ovšem ľudia v Novorosii už nechcú mať s Ukrajincami nič spoločné. A to bude problém, lebo Kyjev nepristúpi na stratu územia. Obvinené bude pravdaže Rusko ako agresor a Amíci nastúpia. Ale ja si nemyslím, že naozaj, len budú dodávať zbrane a nejakých poradcov. To ale chunte nepomôže. Ukrajinskí vojaci už majú toho plné zuby a umierať sa im nechce, ani strieľať do vlastných. Ukrajina vrie. Zvnútra sa rozpadne. Ten chaos bude na úžitok len Veľkému bratovi. Neviem, nakoľko to tak vidí aj Mozgovoj či Zacharčenko. A na koľko budú prístupní kompromisom, aby ich vlastní nezožrali.

A Lavrov ešte povedal, aby sa chunta nespoliehala na podporu Západu a nech si spomenie na Saakašviliho.

firstovka

Vova hladi na sever
sever hladi na vovu
jeden vidi icebergera
druhy svojho aspegera

Ema

Si to tu zaarchivujeme.

That Didn't Take Long: The First Lie about Moscow Meeting

Not much has filtered out of the Medusa Merkel/General Hollande/Vlad tense threesome in Moscow. And yet John Kerry, as usual, is already lying through his teeth about their trip to the Kremlin.

He said Putin had sent “a couple of ideas” to France and Germany, and Merkel/Hollande were responding. Nonsense: Merkel/Hollande – in desperation – went to Moscow to talk to Putin because Putin has the ONLY possible plan to stabilize Ukraine - and that has been the case for months now.

Otherwise, there WILL be war, which is exactly what Empire of Chaos masterminds in D.C. want.

http://www.informationclearinghouse.info/article40918.htm

baloo

či Angelika s Fransoá to myslia vážne s tým mierom. Domácim, kde sa tá vojna bude diať - napr. Slovensko, Maďarsko, krajiny, ktoré považujem za svoje zázemie a nerád by som ich videl v ruinách, alebo trebars samozrejme aj také Rusko, Poľsko, Bielorusko, Rumunsko, Moldova atď. - zrejme vojna nevyhovuje. Ak to tak zoberieme, Nemecko a Francúzko už sú dosť ďaleko. Zrejme tiež neni náhoda, že tu zrušili všetku výrobu, tie isté firmy si mohli aj kúpiť a mali by ešte väčšie zisky, nie? Alebo nechceli prísť o svoje výrobvne, "keby dačo"?

No summa summárum, neviem, či hentoto eurodueto tam vyjednávalo práve mier. Neverím ani jednému z nich. A hovno im záleží práve na nás, ako ovšem západu odjakživa. Škoda, že slováci v dejepise tak rýchlo preskočia stredovek.

Ich neustále klamanie ma núti, aby som si svojho nepriateľa zadefinoval sám podľa pozorovania sveta. A podľa toho konal.

Buheh

Киев. Мужик заходит в ресторан и говорит официанту:
— Мне бокал пива.
— 20 гривен! — отвечает официант.
— Но почему? Пиво всегда было по 10 гривен за бокал!
— Теперь так: 10 гривен за пиво и 10 гривен налог «на АТО»! Мужик, немного повозмущавшись, дает 20 гривен и получает 10 гривен сдачи.
— ???
— А пива нет!

jery

Моня звонит из Израиля другу в Одессу: - Сеня, что там у вас твориться?.. Да Украина немножко воюет с Россией… - Ну и что, есть потери? ДА, есть... - Украина потеряла: Крым, пару областей, несколько самолётов и вертолётов, танков, БМПеш, разного там оружия, прилично народу и... - А что потеряли Русские?.. Моня, ты не поверишь, а Русские, ещё на войну так и не приехали...

nové