Deratizácia v slovenskom parlamente

Deratizácia je silné vulgárne slovo. Veľmi opatrne by som ho používal, ba vlastne by som ho nepoužil, pretože prirovnávanie osôb, politických osôb, a dokonca poslancov ku krysám, to je nedemokratický prístup.

Je to ten krok zlám smerom - odčlovečenie ľudí, ich prirovnávanie k nízkym zvieratám, ku zmyzu, neskôr ich zatváranie a zabíjanie, že. Tak nás to učí demokratická biblia, že toto je cesta do pekla.

To slovo ale použil jeden z najviac proamerických a teda demokratických poslancov,  predseda Brannobezpečnostného výboru, Juraj Krúpa. Vo včerajšej tlačovke, keď azda pod erotickým nadšením z prejavu Zelenského, on a jeho kolega Stančík označili poslancov, ktorí na cirkuse Zelenský neboli, za "potkanov".

Tento text sem nemienim dávať, aby som sa hral na moralizujúceho panica, ktorý úderné slová nepoužíva. Ani nie preto, že by som termín "deratizácia" vítal, ako ideálny terminus technicus do politiky. Ani jedno, ani druhé. Som za strednú cestu - ale keďže termín "deratizácia" padol verejne na tlačovke, v médiách, bolo to naživo v TA3 - tak ho treba evidovať, akceptovať. Chcem tento mílnik zdôrazniť, aby pokiaľ možno zostal zaznamenaný. Pokiaľ viem, moralisticky citlivo vnímajúci fenomn Čaputová sa ešte neozval, že je taký slovník neakceptovateľný, že nie? No áno, ona reaguje naozaj iba na seba, keď niekto povie o nej ravdu.

Takže je zapísané:

Pán Juraj Krúpa, proamerícky aktivista, chce deratizáciu v parlamente.

Gratulujem mu k tomuto prekročeniu Rubikonu, áno, takto možno aj bude zničená nejaká tá zhnitá politická sila v republike.

Dokonca padol aj termín "konanie proti záujmom republiky".

A demokrat vzápätí pridáva "Je národnoštátnym záujmom, aby sa títo ľudia už v živote k moci nedostali".


Záujmy republiky, národnoštátne záujmy - ak by s týmto slovníkom prišiel niekto iný, napríklad Mazurek, bolo by to ťažko presaditeľné. Je dobre, že túto špinavú robotu robí Krúpa. Je dobre, že podstatu americkej politiky Krúpa jasne odkrýva a ukazuje.


Ďakujem aj tým, čo na cirkuse Zelenskí neboli a takto Krúpu vytočili.


 

 
 
slaven1

Zovšeobecňovanie - všetci Rusi (Židia, Cigáni, Česi, Maďari) sú zlí - a dehumanizácia - Indiáni nie sú ľudia a preto sa k nim tak netreba správať - predchádza každému správnemu "zákonnému" zločinu n-tej vlády.

Na Ukrajine po americkom prevrate v 2014 začali dehumanizovať Rusov.

Na Slovensku po (čiastočne úspešnom) americkom prevrate v 2018 začali dehumanizovať Rusov (pomerne neskoro).

Čo nás učí história: nasleduje vystrieľanie ne-proamerickej zložky populácie a nasmerovanie proamerickej zložky populácie na vojnu proti RF. Tzv. likvidácia projektu "Slovenská republika".

Našou úlohou je zabrániť pogromom na objednávku okupantov a viesť osvetnú činnosť, o tom čo sa deje.

slaven1

Už sme čítali čo britský The Telegraph zverejnil pod menom poľského predsedu vlády Mateusza Morawieckeho? Že nie, no lepšie si prečítať:

https://www.telegraph.co.uk/opinion/2022/05/10/russias-monstrous-ideolog...
https://www.telegraph.co.uk/world-news/2022/05/10/vladimir-putin-dangero...

Norman

prebiehala oveľa skôr, zintenzívnila sa minimálne od roku 2014. Pretože na toto nepotrebujú vládu - veď masmédia sú stále v ich rukách.

Ale tento prípad sa týka dehumanizácie politických strán - Smer, Republika,LSNS.
Mimochodom, najčastejší spôsob dehumanizácie je nazývanie nejakej skupiny ľudí "fašistami" (spôsob, ktorý ani tebe nie je moc vzdialený).

Tento prípad "deratizácie" by dotknuté strany nemali nechať len tak a kľudne dôrazne Krúpovi pripomenúť, že jestvujú ešte výrazy untermensch, jud, icík a podobne. A že jestvuje o deratizácii aj film s názvom Judd suss, kde sa na začiatku obrazy ľudi prelínajú s obrazmi hromady potkanov.
Prečo by sa mu to nemohlo pripomenúť, že.

slaven1

Vidíš, a to som nevedel, že taký film je. Z komentov pod filmom:

"Nejak tak neveselo sa film sleduje. Je v ňom zaznamenané, ako Nemcov pripravovali k tomu, čo bude prebiehať za 2 roky (film z je z 1940 a Holokaust sa začal 1942)."

Norman

Nik ho síce nevidel, ani ja, lebo je tabu a je to len triviálny príbeh. Ale ten film je klasická ANTIFASISTICKA téma, každý antifašista by ho mal poznať.
A veru možno ani Krúpa to nepozná. Možno si potom zmení meno na Krupp.

film https://www.historicfilms.com/a94g natürlich, deutsche Fassung, nur für historische Zwecke bestimmt

tá scéna s potkanmi tam nakoniec možno ani nie je, možno to bolo len ohováranie toho filmu ... ale také scény hromady potkanov k tomu ukazovali v tv - tak to možno dali z iného filmu (ewige jude?)

Hej, tam sú podobné zábery, toto je úroveň Krúpovej "deratizácie":
https://www.fdb.cz/film/vecny-zid-der-ewige-jude/trailery/51741
-odporúčam naozaj len pre silné povahy, sú tam dlhé zábery krutosti židovského rituálneho zabíjania zvierat.

kali

Judd Suss je stara klasika, videl som to už veľmi dávno, nie je to zrovna nejak film s extra hlbokou myšlienkou ale ako odreagovanie celkom fajn https://www.youtube.com/watch?v=bhlKg4csABY

Tá scena s tými potkanmi tam nie je, to je v inom zase, skôr v dokumentárnom Der ewige Jude https://www.csfd.sk/film/101170-der-ewige-jude/prehlad/

Norman

Vidno, že som nevinný, pretože som akosi zamenil dva klasické filmy - Jud Suss a Der ewige Jude - vidno, že sa revanšizmu nevenujem. Už som hore dal link na Der ewige jude, tam je ale tiež len výber , asi 10 minút. Tie zábery poznáme z dnešných "dokumentárnych antifašistických filmov", kde to zlievajú všetko dohromady, aj s hranými americkými shitmi. Vtedajšia americká propaganda samozrejme nebola o nič menej hnusná, práve naopak.

V každom prípade - Krúpov termín "deratizácia" je na úrovni najhoršej predvojnovej propagandy akéhokoľvek z vtedajších režimov. Deratizácia bude nad Krúpom visieť už navždy. Vždy sa niekto môže nájsť, kto mu ju pripomenie.

Je naozaj smutné, že Krúpa núti spoločnosť ísť si pripomenúť takéto filmy (plná metráž)
https://www.bing.com/videos/search?q=der+ewige+jude+full+movie&view=deta...

prípadne tu, s angl. titulkami
https://www.bing.com/videos/search?q=der+ewige+jude+full+movie&docid=607...