Dostal Kalmus dostatočne po držke?

Peter Kalmus patrí k nemalej množine slovenských exotov. Tento je druh posthipíckeho  socialistického alkoholika. Prejavuje sa exhibicionistickými vystúpeniami, najmä zameranými proti tomu socializmu, čo zmizol pred 30 rokmi.

Správy sú nejasné, Kalmus prišiel provokovať na ceremóniu odhalenia novej busty Alexandra Dubčeka. Potom sa údajne sám hodil na zem a sám si zavolal lekársku pomoc.

Iní hovoria, že dostal naozaj nejakú nakladačku.

Ak sa na vec pozrieme z nadhľadu, je to jasné - Kalmus nedostal dostatočne po držke. Je to nemožné, že by dnes už ľudia takéto kreatúry bili. Zatiaľ ľudia dávajú psychotikom azyl.

Prípad Kalmus ale ukazuje, že sa to môže dosť ľahko zmeniť.

 

 
Roland Edvardsen

Na tomto prípade sú najzaujímavejší tí, ktorí sa tak vášnivo idú biť za kreatúru. Sú to tí istí ľudia, ktorí radi používajú pri ľuďoch s opačnými názormi výrazy ako spodina a dezolát. Takí ako Grendel, ktorý sa nakoniec s reálnym dezolátom, doslova prototypom dezoláta, vyfotí a píše obranné statusy k nemu so zverejnenou fotkou na FB - výsledok sa dal samozrejme očakávať: 90% komentárov je odmietavých. Napokon koľkí z vás by si dali na FB fotku s niečim takým ako Kalmus, o ktorom miestni z KE dobre vedia, že býva pravidelne spitý a chodí po ulici v súlade s tradíciou havlistických alkoholikov (aj Havel, Brabenec z Plastic People tak chodili), t.j. špinavý, smradľavý a došťaný, ako pravý asociál, aby sa mu tak každý zdravý jedinec vyhýbal oblúkom. To je zaujímavé ako kaviarni a korpo-splaškom úplne uniká zlá optika, keď sa verejne asociujú s niečím takým. Dobre im tak. :-)

nové