Generačná kritika

Nie sú to moje slová, ale zdá sa mi to vystihnuté. Nechcem to aplikovať na celú generáciu, ale reč je hlavne o vládnej generácii a hlavne v Európe.

Prebraté je to z diskusie v Pravde (nick ryzoviste)

Tato generacia 30-tnikov a 40-tnikov, ktora je zastupena vo vsetkych riadiacich zlozkach, je najsprostejsia generacia v historii tejto planety. Rozmaznana, nenaucena pracovat tazko, zvyknuta dostat vsetko, na co si spomenie, zbabela, neschopna sa obetovat pre druhych, samy individualista s postojom len Ja, schopna sfasizovania za ubohe 2 mesiace, no a vysledok je tu.

Kym ostany svet /Rusko, Cina, arabsky svet, Afrika a juzna Amerika/ idu svojou cestou v nadeji radostnej buducnosti po zbaveni sa svetoveho tyrana, EU ide presne opacnym smerom. do narucia tyrana, z ktoreho uz niet uniku.

Uprimne, tesim sa, az uvidim tie ich prekvapene ksichty, ked sa konecne zobudia a budu mat dilemu - kupim rozok svojmu decku, alebo odlozim peniaz na teplo na zimu?

 
---
Hlavne oceňujem posledný odstavec, ktorý by som si ja netrúfal napísať, lebo je moc ostrý. Ale, popravde, už aj ja prechádzam z postoja "ešte je čo zachraňovať" na tento postoj "teším sa, až začnú skučať". Aby som presne citoval "Teším sa na ich prekvapené ksichty".
A popravde, už ani nie je treba čakať, už tie ksichty u mnohých také sú. A humanitný prístup nie je im klamať a dávať márne nádeje, ale im kľudne povedať otvorenú pravdu v štýle:
"Áno, je tretia svetová vojna, aj keď "len" proxi a hospodárska. Zmier sa s tým, čo príde, uvoľni sa, tak to prejde rýchlejšie a nebude to tak bolieť".
Ale najlepšie je im asi nehovoriť nič a nechať ich hysteričiť a trpieť. Zaslúžia si to.

nové