Geopolitické procesy - pomaly, ale isto

Geologické procesy sú pomalé. Z hľadiska ľudského života ich takmer nevidno, a ak ich vidíte, tak ste už naozaj starí, hech.

Geopolitické procesy sú rovnako pomalé. Rovnako ich dlhé roky nevidno. 

Niektoré iné geologické procesy - ak sa to tak volá, nie som odborník, ale do boha o kameňoch azda môžem hovoriť - prebiehajú rýchlo. Volá sa to zemetrasenie, či výbuch sopky - o tomto je reč.

Geopolitické procesy majú tiež svoje rýchle zmeny, svoje zemetrasenia a sopky - volá sa to vojny a revolúcie.
 
Ach, toľká trivialita, veď to každý vie. Ten úvod je len na pripomenutie, že jeden z veľkých geopolitických procesov je Balkán, presnejšie jeho okupácia Tureckom.
 
Tento geopolitický proces prebieha pol tisícročia. Najprv postupoval na jednu stranu a hrozilo, že zahubí celú Európu, zastavil sa len-len pred Viedňou (rok si nepamätám, ale ono to nie je až tak dávno). Potom sa kyvadlo pohlo naspäť, a aj keď to bolo z nášho pohľadu správnym smerom, práve tento proces spustil svetovú vojnu. Tú prvú, ale tá druhá bola len jej pokračovaním, takže keď sa rozprávam s inteligentnými partnermi, hovorím o jednej jedinej svetovej vojne. Toto veľké svetové nešťastie čerpalo svoju diabolskú energiu z viacerých zdrojov, ale hlavným a spúšťacím boli geopolitické procesy na Balkáne.
 
Tento balkánsky proces sa už skončil?
Je to len rečícka otázka. Samozrejme, že sa kyvadlo európsko-tureckej hranice nezastavilo. Ak si niekto čo i len na sekundu myslel, že je to tak ľahko možné, musí sa viac venovať sledovaniu geopolitiky. Pravdepodobnosť, že situácia zostane tak, ako je teraz, je asi ako keď hodíte mincu a ona zostane stáť na hrane.
 
 
Je tu iná otázka, na ktorú je o niečo ťažšie odpovedať. Hovorím, procesy sú také pomalé, že nie je presne vidno, či je kyvadlo už na svojom okraji a pohne sa späť, alebo či sa ešte stále hýbe smerom Ankara a zastaví sa, až keď bude Osmanský novotvar rozrezaný ako v románe Jama a kyvadlo. To sú dve jediné možné varianty.
 
Takže hlava, alebo lev?
Pred sto rokmi zažilo Turecko svoj posledný rozpad. Sto rokov sa odvtedy nepohlo. Prežilo druhú časť svetovej vojny schované pod plachtou neutrality. Stále je to krajina ničiaca svoje menšiny - hlavne Kurdov, krajina okupujúca cudzie územia, krajina s krvavou minulosťou a krajina stavajúca na ideológi z čias vzniku boľševického Sojuzu - súčasné Turecko je pokračovateľom revolúcie podobnej VOSR v Rusku. Boľševický Sojuz sa už rozpadol, ale Turecko je stále relikt, ktorý nadsluhuje.
 
Mne je teda jasné, kam kyvadlo geopolitiky smeruje. Nepretlačia ho votrelci do Európy, oni naopak len pomohli tomu, že sa odstránila brzdiaca prekážka a geopolitika sa začína znova kĺzať smerom na východ. Podobne, ako Erdoganova politika voči Rusku odstránila brzdy na tej strane.
 
 
 
 Turkey
 
 Anatólsky polostrov, kolíska viacerých z najstarších a najlepších belošských civilizácií.
 
 
 
 
 
 
prasiatko Mlsko

a akých? Chetiti - ktorým je fakt Anatólia kolískou neboli belosi, tak koho máte na mysli? Sopky Ti(nám) zjavne s Tureckou špinou nepomôžu, keď ti ide o toto, tak aj na sopečnú katastrofu príde, ale na klíme to odnesieme všetci, nie len "votrelci" atď. Nie o toto Normanovi nejde, on ani zamak neverí prachsprostým výpočtom Prasiatka,že sopečná apokalypsa v Taliansku je otázkou piatich krátkych rokov..nuž doužívajte si súčasne klimatické pseudooptimum...

Náhodný okoloidúci

Ale no tak, prasiatko, my chápeme, že v kopýtkach sa zle držia knihy aj počítačová myš a zle sa nimi stláčajú klávesy, ale ak si dokázalo napísať tento komentár s dobrým pravopisom, mohlo si si vyhľadať aj niečo o Chetitoch. Boli bieli a dovolím si tvrdiť, že s inými národmi neboli premiešaní viac ako my teraz.
Prvý zaznamenaný árijský jazyk bol práve chetitský - z Anatólie. Rozlúštený písomný záznam má vyše 4000 rokov. Anatólia bola následne jednou z kolísok starogréckej civilizácie. A stará grécka civilizácia je základom prakticky celej modernej európskej civilizácie.
Ešte stále chceš tvrdiť, že Chetiti neboli "naši"?

https://sarmatia.wordpress.com/2011/08/22/chetite-prvni-vyspely-indoevro...

prasiatko Mlsko

Čitaj a rozmýšlaj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Chetit%C3%A9
Skrátka, Chetiti síce boli Indoeurópsky národ ale to sú aj Indovia, nielen napr. Germáni. Ale NEBOLI to belosi! Žiadny egyptský opis ich nevykresľuje ani nezobrazuje s rysmi europoidných "belochov" - a vôbec mi tu nejde len o farbu pleti kroch, ale aj o črty tváre. Neboli to síce žiadne negroidné typy, ale mali bližšie skôr k Aziatom, ale k nordickej rase akou sú napr. Nóri, či Fíni ani len vzdialene nie.

Náhodný okoloidúci

Akých Aziatov máš na mysli? Severoázijských Jukagirov a Čukčov, alebo modrookých obyvateľov Pamíru, alebo malých šikmookých Vietnamcov, alebo malých strapatých andamanských negritov, alebo juhoindických Tamilov, alebo severojaponsko-sachalinských Ainov? Lebo toto všetko sú "Aziati".
Pôvodní Chetiti boli bieli, a aj keď sa v Anatólii čiastočne premiešali so staršími usadlíkmi, výsledná zmes podľa opisov bola podobná súčasným Kaukazanom (a mediteráncom), a tí sú bieli. Čiže bola to s prižmúrením oka árijsko-kaukazská zmes. Len tmavé vlasy sa u Kaukazanov vyskytujú častejšie ako u nás a majú o niečo väčšie "armenoidné" nosy. Ale bežného Kaukazana by si v dave na ulici ani nerozlíšilo, keby bol oblečený ako my.

Ľubov

dôkladnejšie sa pozrieť na kastový systém v Indii,predovšetkým,aká priepasť oddelovala nedotknuteľných a brahmanov a bez nejakých väčších problémov zistíme,že to bola skutočne snaha zachrániť bielu farbu kože zamedzením kríženia.Vznik kást.
Toto dodnes prežíva v cigánskom etniku všeobecne,ako si cenia modré oči u svojich.(aj keď si myslím,že to má na svedomí nejaký opitý mládenec na dedinskej zábave)Čo sa týka samotných Kalašov,sú to pozostatky aj "účinkovania" Alexandrovej armády, aspoň jedna z teórií to takto vysvetluje. Tolko moja poznámka k Tvojej poznámke,že u Indov nepoznali cenu bielej kože.Naopak,bola podstatná.Alebo ako si vysvetluješ Ty vznik kást,tejto špeciality,ktorá sa ,ako to cítim,opäť vráti na scénu?

Norman

dokonca indoeurópania, jedni z najautentickejších.
A v podstate všetci, čo boli v Anatólii, boli hovoriaci indoeurópskymi jazykmi. Nie že by indoeurópania boli posvätná krava, ale predsa. V tomto bode je história jasná.

Ale tu nejde o nápad, o nejaký môj návrh - ide o trendy, o názory aj Rusov, Balkáncov aj nás všetkých, ktoré sa budú prejavovať a presadzovať

prasiatko Mlsko

Norman, Chetiti neboli belosi, to vážne nie, preboha vysvetli mi ako si získal takéto presvedčenie?
Rád si to prečítam, a ak to bude racionálne, tak snáď ma to pohne obvolať kolegov akademikov, ktorí sú v staroveku viac doma, ale toto Tvoje tvrdenie je myslím číry blud. A fakt by som nemal problém sa Ti verejne ospravedlniť, ak by si rukolapne dokázal nemožné = že mýlim sa ja!

Norman

máš extrémny názor, úplne proti väčšine faktov, ale ospravedlňovať sa mi nemusíš, iba ak za to, že odvádzaš diskusiu ku nepodstatnej hlúposti.
Celý Blizky vý chod bol v staroveku oveľa "belší", a to vrátane neindoeurópskych národov. Podobne sa dá predpokladať, respektíve dokázať, že aj india bola oveľa belšia, ako je dnes (a postupne sa zmenila z jednej najblahobytnejších, najbohatších zemí sveta na to, čo je dnes - na mravenisko počerných ľudí horko ťažko prežívajúcich v špinavých neprirodzených podmienkach). Je možno povedať, že aj semiti boli beľší, ako sú dnes a to isté platí o viacerých etnikách, ktoré dnes hovoria po arabsky, ale boli len preválcovaní počernými a bol im vnútený jeden jazyk (a jedno náboženstvo). Podobný proces prebiehal aj v Iráne, ale tam narazil na väčší prirodzený odpor. (Odpor voči abrahámovskemu náboženstvu sa tam prejavil ich šiítskou "reformáciou", ktorá podobne, ako európska, neprebehla až tak dobre, ako by mala).
Čo sa týka zobrazovania - ako príklad: vieme, ako vykresluje dnešok Perskú ríšu - ako ríšu čierneho zla (viď film 300, ako síce hlúpy, ale explicitný príklad). Je to len preto, že Holywoodu vládnu židia a tí sa snažia indourópsku ríšu na bielom východe pošpiniť. Irán bol a je do veľkej miery indoeurópsky, a to isté boli Chetiti

Na Blízkom východe teda dochádzalo postupne k tomu, čo už viditeľne začína aj v Európe - k premnoženiu cudzích počerných etník.
A je nepochybné, že v staroveku, teda až do príchodu osmanských a podobných divochov, bol anatólsky polostrov prevažne biely ako rasovo, tak aj kultúrne. Až táto politická okupácia násilne umožnila imigráciu počerných más a vyháňanie púvodného ("gréckeho") obyvateľstva (posledná vlna z Pontu ešte v 20. rokoch 20. storočia) a genocídou (Arméni, ale určite aj mnohí iní).
My v Európe nie že sa musíme brániť terajšej invázi, ale musíme aj tieto procesy zvrátiť. Kyvadlo dejín NIKDY nestojí, buď sa bude hýbať na jednu, alebo na druhú stranu. My musíme podporovať všetky "biele" menšiny tam, od Iráncov cez Kurdov, všetky náboženské menšiny - tých alawítov, a podobne, Koptov a iných kresťanov, samozrejme, my im TAM musíme vnútiť MULTIKULTI a islám zavrieť do vatikánu okolo Mekky , a židovstvo do vatikánu okolo Jerusalema. Do rezervácie. Žiaden priestor na šírenie ICH nenávisti, ich jedu.

To je pointa článku.

Ema

Nedostatok vody vysuší niektoré ekonomiky na kosť

Nie, vy kurvy novinárske. Nedostatok vody vysuší na kosť ĽUDÍ.

Koho by už zaujímali ľudia, že? Podstatná je "ekonomika".

Buheh

nový NWO poriadok znamená aj zmenu jazyka. Krajiny nie sú viac o ľuďoch, ale sú to výlučne ekonomické jednotky, plantáže slúžiace na produkciu a odľudštený zisk pre globálne panstvo. Tie humanoidné tvorčeky, ktoré behajú v tom súkolí, nie sú hodné ani zmienky, sú menej než mravce.

Viem, ani ja nemám rád, keď sa sem dávajú samé linky, ale tentoraz musím – sú tu dva veľmi dobré články, dokonca ani ja sám by som ich oveľa lepšie nenapísal. Predovšetkým skvelý a šťavnatý Saker o geniálnej ruskej "propagande", ktorá spočíva v tom, že fanatické a idiotské západné rusofóbne propagandistické výlevy nielenže necenzurujú, ale naopak ich Rusi vo svojich médiách vo veľkom štýle rozmazávajú, a je z toho obrovská celonárodná sranda:

http://www.zvedavec.org/komentare/2016/05/6885-kontra-propaganda-v-ruske...

A ešte je tu jedna zaujímavá podrobná analýza toho, o čom je v skutočnosti západná sloboda a demokracia:

https://vlkovobloguje.wordpress.com/2016/05/12/co-je-to-vlastne-ta-svobo...

nové