Hľadaj, nájdi, povedz

Prorežimná propaganda ohľadne vojny je tupá a evidentne klamúca - ale bude sa zosilňovať a nie každý človek sa venuje sledovaniu politického diania dostatočne, a tak by mnohí preto časom mohli rezignovať na svoje vlastné hodnoty a podvoliť sa tlaku režimu, ktorý stále drzo tvrdí, že reprezentuje akúsi "väčšinu".

Pre povzbudenie vlastného rozumu odporúčam video "Hľadaj, nájdi, povedz"  (Search, find, tell), má to české titulky. Naozaj ho odporúčam, pretože je obsahovo veľmi presné. A navyše aj dramatizácia má výbornú úroveň, určite vyššiu, než obyčajne podobné materiály z Ruska obsahujú.

https://www.nepodvoleni.cz/wp-content/uploads/1674/84/hledej_najdi_rekni...

 

Trvá hodinu, je určené západniarom, najmä Američanom, ale už je to štýl vhodný aj pre našu dorasteneckú populáciu digitálnych dementov, ale aj pre normálnych ľudí.

Odporúčam dosledovať až do konca.

A propagovať.

 
0
Roland Edvardsen

Ma vykotilo zo stoličky od smiechu pri záberoch na tú mužskú kurvu Zelenského. To je podobné ako mať na čele krajiny niečo také ako je Pročko, Mojsejová alebo Dolly Buster. A potom ber takúto krajinu vážne, že?

Norman

Poznal som zábery s tým starým vtipom o hraní penisom na klavír ( tam to bolo len pár sekund, u nás to napríklad kedysi robil mám dojem Skrúcany s Nogom, ak sa nemýlim), ale viaceré tie iné zábery (behajúci nahí ...) som teda nikde nevidel spomínané ... to je naozaj ako Pročko.
A ešte vážnejšie považujem to, že vlastne sa stal politicky populárny po tom seriáli Sluha ľudu, kde hral Holobradka (alebo podobné meno) - to som si pozrel pár dielov. Groteska je groteska, ale že na základe tohoto sa rozhodnú voliči, to je naozaj vrchol. A tak to je, že tento serial ho vyniešol do politiky - aj keď aj tam priamo scénar konštatuje, že ukrajina je úplne prehnitá politicky zdochnutá krajina. Nevidel som to celé, zrejme ku koncu urobí "zázraky" potrestá zlých a dobro zvíťazí, neviem - o to horšie, ak tomuto ľudia podľahnú a takéhoto šaša potom zvolia za prezidenta.

Truhlík

Ruská propaganda ?
СNN со ссылкой на свои источники в украинском Генштабе сообщает, что на 28 февраля 2023 года потери ВСУ составили:

убитыми, скончавшимися от ран, болезней 259 085 человека;

ранеными, покалеченными 246 904;

дезертировавшими, а так же пропавшими без вести – 83 952;

CNN=АПшка

▪️попавшими в плен – 28 393.
Ten istý zdroj už uvádzal straty UA v státisícoch. Otázne je, či niečo také CNN uviedla.
V každom prípade som videl video z ukrajinskej TV, kde povedali, že nevycvičený ukrajinský vojak v Bachmute má životnosť 4 hodiny.

Ema

...starý plán Šoroš-báčiho na zvýšenie akcieschopnosti NATO pri presadzovaní záujmov USA, čiže schránky na korporáty, sa naplnil. Spočíval v rozšírení NATO na východ, aby v mäsomlynčeku skapíňali menej hodnotní východní vojaci. Vrátane Slovákov. Zatiaľ otŕčajú kopytá malorusi a veľkorusi, ale je to vítané.

Filantropove vrecia ma mŕtvoly

https://magyarnemzet.hu/velemeny/2023/02/a-filantrop-hullazsakjai

Magyar Nemzet nie je, samozrejme, žiadny "alternatívny web".

Keď už sme pri Sorosovi, Escobar práve zmienil jeho slint: Must Read toxic trash. Please refrain from vomiting.

https://t.me/rocknrollgeopolitics/6376

Zaujímavá je aj lokalita: Mníchovská bezpečnostná konferencia. Kto tam tú špinavú obludu Sorosa zavolal, aby tam drístal? A kto to vrece hovien Sorosa volil? Z čoho pochádza jeho moc? Koho reprezentuje? Komu sa zodpovedná? Nikto a nikomu? Tak čo potom robí na stretnutí, kde sa rozhoduje o desiatkach miliónov ľudských životov?

Truhlík

Znova počty.
Už pred rokmi sa objavila konšpiračná teória, že Západ nepotrebuje na Ukrajine 55 miliónov obyvateľov ale len 5 na poľnohospodárstvo a priemysel ako subdodávky pre Západ.
Strom poznáš po ovocí. Na Ukrajine sa už 30 rokov nerobilo sčítanie obyvateľstvo. Terajšie odhady sú 20-35 miliónov. Ako smiešny (smiešne to nie je) sa popri tom ukazuje židovsko-gruzínsky holodomor v 30-tych rokoch. Podľa štatistiky vtedy ani nedošlo k poklesu obyvateľstva.
Skúsim zrátať či tie vojenské straty ukrajinskej armády sú uveriteľné.
500.000 zabitých a ranených / 12 mesiacov = 40.000 mesačne
40.000 / 30 dní = 1.300 denne (mŕtvych denne sa uvádza aj 500).
Čo reálne je. Ako je to možné ?
V každej veľkej vojne je muničný hlad. Na Ukrajine nie je výroba munície. To bola za ZSSR útočná armáda a nie tyl. Niečo bolo na Donbasse ale to je fuč. Rusi výrobu munície navyšujú a masívne používajú delostrelectvo. Najväčším dodávateľom munície na Ukrajinu vyzerá byť Slovensko.
Rusi už rozstrieľali 3 ukrajinské armády.
1. Sklady ukrajinské od ZSSR.
2. Sklady východoeurópske od komunistov.
3. Sklady západoeurópske.
Teraz sú na rade zbrane z aktívnych armád. Na Ukrajine už ide ôsma vlna mobilizácie.
Konšpiračná teória JE potvrdená.

Ema

Производитель танков Leopard захотел построить завод на Украине
4 марта 2023
Планируется строительство завода немецкой компании Rheinmetall на Украине с возможностью выпускать до 400 танков Leopard в год, рассказал немецкой газете Rheinische Post гендиректор компании Армин Паппергер.

По его словам, уже есть определенная договоренность касательно строительства завода, судьба сделки определится в ближайшие два месяца. По подсчетам Паппергера, строительство может обойтись в 200 млн евро, а мощности завода позволят выпускать до 400 Leоpard в год.

Ранее премьер-министр Польши сообщил, что страна направила Киеву первую партию танков Leopard 2. Германия и Швеция накануне также заявили об отправке танков Leopard 2 на Украину.

Ospravedlňujem sa, ale inak sa nedá: Vojensko-priemyselným korporátom vo vzácnej zhode s europolitikmi už úplne jebe.

Norman

Myslím, že tie počty cielených len 5 milionov obyvateľstva sú prehnané, to je odozva nejakých hlúpych fantázií spred sto rokov. Ale hlboké rany takáto vojna zanechá, zvlášť pri zarátaní emigrácie. Tu je vhodné si uvedomiť, že aj pri hladomore spred sto rokov mnohí nejako niekam utiekli - a tých 6 miliónov obetí pripomína svaté číslo, už vtedy bolo preto možno zvýšené, lebo celá tá vec sa im zdala ako použiteľná na vytvorenie mýtu židovskej obete.

Čísla teraz skoro nik nemá, ale v každom prípade je ti čo sa týka strát životov príliš intenzívna vojna, je to naozaj štýl "rusko na širokých stepiach", je to sebeškodlivá vojenská tradícia. A je to bratrovražedný boj, občianske vojny sú vždy najhnusnejšie, najabsurdnejšie.

Roky sa všade varovalo, že posraté USA chce vyrobiť konflikt, že potrebujú vojnu kvôli svojím dlhom - a predsa sa na to dali. Dali sa na to Ukrajinci, Dali sa na to Rusi, dali sa na to Nemci, celá Európa. Pripadá mi to ako šialenstvo pred 1. svetovou vojnou, keď ľudia ani netušili, do čoho idú. Dnes už je taká tuposť naozaj neospravedlniteľná.

Pritom chcem explicitne pripomenúť, že nie som žiadne pacifista, humanista, ani nič podobné. Nič také nie som, nechcem byť ani sa na to nechcem hrať. Ale nechať sa zneužívať a zatiahnuť do vojny - to nie je cesta muža, ale submuža (skoro som napísal že untermenscha ).

Takže už len pripomeniem: táto vojna neskončí inak, iba nejakým dostatočným víťazstvom Ruska. Čokoľvek iné bude len naťahovanie hnusného konfliktu inými formami a predohra nového zabíjania.
To je objektívne pravda, bez ohľadu na akékoľvek historické cirkusy o tom, čo bolo, ako bolo a kto z bojujúcich strán nakoľko zhrešil v tom či onom - to je všetko nepodstatné.

Truhlík

Znova znova počty.
Boris Rožin sa k tým údajom zo CNN, vyjadril, že to nevie overiť. Podľa jeho kvalifikovaného odhadu má ukrajinská armáda zabitých 200.000 a ranených 300-350.000 vojakov.
Celkom zaujímavý pokus odhadnúť straty oboch strát v angličtine. Neviem, kto je tento bloger ale hlupák to nie je.
https://www.youtube.com/watch?v=Bfj2c5racUY&list=PLLyrWXxpwLyXqTJqExB4w4...

Norman

straty vojsk je naozaj ťažko odhadovať, ale chlapík tam spomína racionálne poučné fakty.
Akokoľvek, straty sú už teraz priveľké. Ak by to bola vojna proti Turecku, tak povedzme ok, ale na občiansku vnútroruskú vojnu je to vela, je to doslovne dvojnásobne bolestivé.

Ema

...je Rusko riadne tučná kométa.

Norman

Ako zachrániť Ameriku
https://t.me/newsfrontsk/17616
Výborne vystihnutý Putin. Nu, ja na verno neponjal vso, i ty figurky rozpravkoe neznaju (tri parasjonka som pochopil až pri druhom počutí :), no xorošoe.
Koľko jazykov vieš, toľko krát ... chápeš, že ľudstvo je jeden a ten istý substrát - a toľkokrát viac sa na ňom rehoceš :) Mutikulti
.
3:00
"Možno vam odin nebolšij voprosik? Vam možno odkazať?"
"Nu konešno"
"Aeen ... no soglašus"
:-DDD

Truhlík

Čučelo - strašiak
Neznajko - Nevedko

nové