Horúčavy, prázdniny a kľudná sila

Horúčavy, a nielen tie fyzické, stúpajú a tak treba zaznamenať, že sme prešli do predošlého módu kľudu, keď komentovať môžu iba registrovaní prítomní. Je to jediný možný spôsob, ako zanedzuť tisíckam nickov a bezrpízornej úrovni. Zaregistrovať sa môže každý, okrem pár ľudí, od ktorých sme už počuli všetko, čo bolo treba.

Ako hovoril Mečiar, je to tak lepšie.

Lebo ako hovorí Danko, iba človek dokáže urobiť človeku, čo žiaden iný človek človeku inému neurobí, iba človeku (sorry, ale na tomto sa neprestanem smiať).

Alebo ako hovoril Husák ... si berieme ponaučenie na ňašu ďalšiu cestu. 

 

 

  

Na prebratie z hrôzy - univerzálny liek od jediného génia v československom umení:

 

 

 

 
Ľubov

Tak som si pozrela celé televízne noviny,som aj trochu dojatá.Dík,ako Ťa toto mohlo vôbec napadnúť? .-))

Inak,už aspoň rok poškuľujem po nejakej dobrej knihe o Husákovi,napokon som sa rozhodla pre túto : https://knihy.heureka.sk/gustav-husak-michal-machacek/specifikace/#section

Keď čítate biografie,máte v tom oveľa,oveľa viac informácií,akoby ste čakali.Ale najkrajší je ten moment,keď pochopíme,že sa od týchto ľudí ,nech žili pred sto rokmi,alebo pred 500 ,vlastne až tak nelíšime.

Norman, ak sa ti bude chcieť písať a nebudeš náhodou sarkastický,mohol by si upresniť,čo si predstavuješ pod pojmom pokojná sila. Myslím,že je to dôležité. Dík.

Norman

Tej pomalosti a bezcieľnosti tej doby. Ako boli čs komunisti v koncoch, bezradní, pod tlakom "prestavby" z Moskvy.
Biografie sú podvod, lebo hovoria o ľudskom jadre, o rodine - ale, ako aj u Husáka, jeho dielo a jeho dopady sú podstatné. Samozrejme, nie že by iba v socíku vládla despocia a zakrivenosti despotov, v podstate každom systéme je to tak, aj v tom dnešnom, ale Husák si tú dobu a úlohu zobral na seba, takže je plne zaslúžné na neho pluť (aj keď aj napríklad Bľaha, ktorého text som sem dal, sa ho tiež zastáva - ale u neho je to len čistý kalkul, respektíve to posudzuje podľa názorov svojich rodičov, ktorí boli zabehaní a dobre zazobaní kolaboranti so systémom ). Ani mojim rodičom sa neviedlo nejako zle, ale pravda je taká, že to tolerovanie toho systému bolo aj na úkor budúcnosti, aj na úkor dnešnej doby - ak by tieto dnešné generácie nevyrastali v socializme a postsocializme, nebola by ani dnes väčšina ľudí tak iracionálna a nedozretá na život, na obranu pred globalistami, ako je dnes.

Kľudná sila znamená, že má človek najmenej 10 krát viac sily, ako jeho oponent :) Nie je to žiaden mystický termín, len žart (a zámerne píšm "kľud", kým sa to slovo nestane spisovným). Ale samozrejme, Osho by z toho mystický termín spravil, žiaden problém. Je to tá sila, ktorá je všade naokolo a všetkých nás chráni. :-) Hm, aj škoda toho pojmu, taký pekný vtip je to. :)

mirage

nové