Iránsky Lučanský

V Teheráne zatkli Mahsu Amini, pretože údajne porušila zákon. Amini vo väzení zomrela. Je jedno, čo sa jej stalo - či na ňu špeciálny prokurátor nahuckal zabijakov alebo sa obesila na teplákovej bunde. Za jej smrť je zodpovedný režim, ktorý ju uväznil a mal ju plne pod kontrolou. Teherán vybuchol zlosťou, do ulíc vyšli desaťtisíce ľudí a veľké protesty sa rozhoreli aj v ďalších mestách. 

Pár rokov dozadu v Bratislave zatkli bývalého policajného prezidenta, generála Milana Lučanského, pretože údajne porušil zákon. Lučanský vo väzení zomrel. Je jedno, čo sa mu stalo - či na neho špeciálny prokurátor nahuckal zabijakov alebo sa obesil na teplákovej bunde. Za jeho smrť je zodpovedný režim, ktorý ho uväznil a mal ho plne pod kontrolou. Na Slovensku zavládlo ustráchané ticho. Len pár odvážlivcov sa zmohlo na akciu odporu - zapálili sviečky pred policajným riaditeľstvom. A rýchlo odišli, aby ich kamery nad vchodom snímali čo najkratšie.

 

Teherán po smrti Mahsy Amini 

 

Bratislava po smrti generála Lučanského

 

Máme proste šťastie, že žijeme v slobodnom svete, kde nám - na rozdiel od nejakých Iráncov úpejúcich v totalite - nemusí vadiť, že niekto zadržaný štátom vo väzenskej cele záhadne zomrie. 

 

 
slaven1

- keď žiadaš od žien tisíce-ročného národa aby z dôvodov náboženstva starého zopár storočí nosili handru na hlave, tak si koleduješ

- Bolton v lete ohlásil že má plné ruky práce, tak ja už len čakám v ktorej krajine prepukne revolučné klišé. https://www.reuters.com/world/us/former-senior-us-official-john-bolton-a... Môj typ bola Brazília, ale vidím, že americké vtáky sa zlietli v Iráne. Aké "roskošné" :D

- nejaká Máša Amini nie je Lučanský ale Kuciak (krvavá obeta revolúcie ako zámienka na rozpútanie nepokojov). Ako sa volala tá vilňuská študentka, litovská verzia nášho „mŕtveho“ študenta Šmíta so všetkým čo k tomu patrí? Akože sa volal ten "ukrajinský básnik-revolucionár" ktorého zabil "Janukovičov režim" (oficiálna mytológia) na počiatku Majdanu? https://www.rubaltic.ru/article/kultura-i-istoriya/31012019-zhenshchinu-...

- zabiť vo väzení policajného prezidenta vo funkcii (Lučanský bol v čase jeho vraždy stále oficiálne Policajný prezident) je mimoriadne drzí čin. Do tohto nepôjde žiaden z domácich klanov. Takéto buď spraví zahraničie priamo (mentalita anglosasov - vražda Duginovej dcéry, vražda Srbského prezidenta v 2003) alebo klan, ktorému robí strechu zahraničie.

- neviem prečo si tam dala fotky „vypelíchaného kuraťa“. Schody so sviečkami boli zapratané až po chodník nielen v našej „metropole bez metra“.

- Slováci na to reagovali najlepšie ako v rámci rozsahu a charakteru nášho štátu mohli: nešli zapaľovať autá svojich spoluobčanov a pietnym aktom si objednali od svojho štátu vyšetrenie tejto vraždy.

- Kolíkovú chytiť a potrestať.

- Odkaz slovenskej elite: za slabosť a hlúposť sa platí ;-) https://nadhlad.com/comment/44041#comment-44041

Ema

Toľko k obsahu.

K výhrade k fotografii: aj Iráncov je v uliciach viac, než zachytáva fotografia.

No hej, my nepodpaľujeme autá, ale sviečky. Preto tu máme na rozdiel od Iránu americkú vojenskú základňu a ďalšie obdobné benefity našej povahy.

Norman

"pietnym aktom si objednali od svojho štátu vyšetrenie tejto vraždy."
Ale prosím ťa - Kde sa tá objednávka realizuje? Pietnym aktom nedosiahli úplne nič. Všetko vyvanulo, trocha aj kvôli covidu, ale vyvanulo by to aj bez toho - pretože to slovenskej populácii treba do gebule zapísať "za slabosť a hlúposť sa platí". Lebo slovenská aktuálna polit vrchnosť je zločinná a iná, aj slabá a hlúpa, ale to slovenská populácia je hlavne "slabá a hlúpa". A to nie je urážka, to je proste technické skonštatovanie faktu. Slabá, a terminus technikus, proste hlúpa (keď už si to slovo použil).

A ešte detail ku klanom: každý klan má nejaké "krytie zo zahraničia", dosť nejasné rozdeľovanie. A ja by som povedal, že do vraždy Kuciaka by nešiel nikto lokálny, tam bol motív zo zahraničia, tam bol cieľom prevrat - ale vražda Lučanského je skôr len lokálny svinčík lokálnych hoviad. Možnosti - od Matoviča celá línia až po Čermákovu mafiu, každý s rôznym motívom, ale skoncentrovaný v tomto prípade na Lučanskom.

Tá Amini nebol Kuciak. Bolo to ako Lučanský, a ešte viac ako JOZEF CHOVANEC (aby sme jeho meno nezabúdali). Svinstvá sa stávajú, v každom režime a protestami a krvavými zrážkami sa dosiahne málo - ale odráža to charakter národa. Iránci sú chlapi, či už na jednej alebo druhej strane. Slováci sú ... holú pičí národ.

Roland Edvardsen

Otázka by už mala znieť, či vôbec existuje niečo pre čo by Slováci vo väčšom počte vyšli do ulíc, lebo to vyzerá, že tu sa vo väčších počtoch chodí len ak protesty organizujú globo mafie (Kuciak) alebo ak ide o zygoty (ale to je skôr vnímané ako náboženská púť, tak preto tie počty), inak nič, národ je skrátka až neprirodzene, chorobne pasívny. V normálnejšej krajine by kauza Lučanský bola na okamžitý pád vlády.

Čo už, lepšie to asi nebude, škoda horekovať. Aspoň mi dnes spravila deň táto komická správička o slepačom "catfighte" :-D: https://www.hlavnespravy.sk/poslankyne-sa-pobili-v-bare-ciganikova-skonc... Nuž, my sme po posledných voľbách hneď predpovedali surrealizmus, ale to čo sa tu dostalo k moci, to naozaj predčí aj divoké scenáre z "holyúdu" a pod. Vskutku reálna žumpokracia.

Norman

Len dodám, že tá "ulica" je len príklad, také prebytky sily. Ale podstatný je dennodenný život - a tam je už jednoznačne vidno - Slováci proste NIE SU BOJOVNI, nedokážu sa pobiť za svoje záujmy (nepíšem "spravodlivosť", alebo "slobodu" - ani za tie nie, respektíve stále špekulujú, čo to je ... a prečo to je ... a potom príde chaldejec, povie im "správna vec je Ochrana buzerantov", a oni sa nadšene venujú napríklad takej blbosti, neváhajú, veď to povedali v TV ).

Včera som bol chvíľu na tzv. Dobrých trhoch (akcia slniečkárov na Paneneskej ulici). Tam tí ľudia chodia, aby si naplnili svedomie - na ochranu LGBTI, ochranu Ukrajincov, ochranu hnedoidov a všetkého možného, len seba nie - a tiež je to pre nich jednoznačne NABOZENSKY OBRAD (dokonca podstatná časť aj bola pri luteránskom kostole či v tých luteránskych dvoroch tam). Prídu, hodinku pobehajú, možno kúpia nejaký odpad alebo darujú pár euro - a ich špinavá dušička sa zrazu zrazu čistá, ako po zakúpeni odpustkov za pápeža Alexandra 6 (tak ti luteráni klesli do žumpy).

Nie že by som teda ja bol nejak bojovný či taký ten typ - pretože ja som okrem iného tiež produkt tejto otrockej subkultúry a tejto submisívnej výchovy - ALE práve preto to dobre poznám a teraz vidíme všetci, kam takéto sračkanie sa vedie.

Roland Edvardsen

Ale tá submisivita a otrockosť tu už presahujú mieru, ktorá je naozaj atypická pre región strednej Európy. Prečo Česi dokážu dostať tých 70 000-100 000 do ulíc, ale my sa zmôžeme len na také šprtky, ako posledne toho 19-neho?

A aj tá posledná telenovela okolo Cigánikovej a Tabák ukazuje, akí sú slovenskí chlapi vo všeobecnosti slabošskí, nemužní (ten Cigánovej manžel, mimochodom gay ex-gigolo, tam robil napr. čo? Postával a bavil sa nad slepačincom? :-)) spoločnosť prefeminizovaná (preto sú to už ženské, ktoré sa čoraz častejšie správajú ako chlapi - či už ide o bitky alebo už aj vedenie nacionalistických strán - viď teraz aj v Taliansku Meloniová a iné). Je fajn vedieť, že provokatérke Cigánikovej už konečne niekto dal cez jej sprostú drzú hubu, ale doteraz sa napríklad nenašiel žiaden chlap, ktorý by dal po papuli takému Matovičovi (opäť len žena tu našla gule - Malíková), alebo aspoň agresívnej opici Pročkovi. To je až zvláštne.

Norman

Vždy som tvrdil, že Slováci sa nijak moc nevymykajú od stredouerópskeho priemeru - otázne ale je, čo je to "nijak moc", a potom treba ešte si uvedomiť, že to bol taký povzbudzunúci motivační postoj. Prirodzene, sú veci, kde je Slovensko neúmerne zle na tom - a to je aj bojovnosť, nízka angažovanosť - možno za svoje, ale za strategické skupinové ciele už nie. Je to krátkozrakosť - dúfam, že teraz všetci tí alibisti na to doplatia.
.
Znižovanie bojovnosti u chlapov je ale celosvetová tendencia - preto si ženy môžu dovoliť to, čo chlapi už nie. Je to cesta do pekla, kastrácia. Do čela ostrejších strán ich dávajú tiež preto, lebo si môžu dovoliť viac.

Ema

Tzv. Dobrý trh sprístupnil dvory, tak som pozrela.
Najstrašnejší bol farský dvor. Nejaké DSS tam prezentovali svoje aktivity a predávali produkty od postižkov. Kristepane. Nútia nešťastných postihnutých ľudí, aby vyrábali všelijaké keramické a štrikované blbosti - jednak im pripomínajú, akí sú zbytoční, ak niečo "netvoria" a jednak ich potom uvrhávajú do smútku, že si to nikto nekúpi. Paradoxne bol ten trh zároveň "eko" - proti odpadu, ktorý nás zavaľuje. Prečo postižkov nenechajú v pokoji sedieť, pozerať doblba, počúvať hudbu, nech ich obklopia milujúcimi zvieratami, prípadne nech ich nechajú niečo dopestovať vo farskej záhrade do kuchyne, to má zmysel.
Bol to ale zároveň obraz celého nášho sveta, v ktorom sme akože normálni a produkujeme akože užitočné veci. Len máme rafinovanejší marketing ako DSS-ky, a tak sa tie blbosti predávajú.

No a priamo na ulici akýsi astenický trtko blábolil o výsadbe zelene v meste. To ma zaujalo. Posťažoval si, že narážajú na problém parkovísk, pretože "pre niekoho je prioritou zeleň, pre niekoho parkovanie". A tak musia najskôr nájsť náhradné parkoviská, ak chcú vysádzať zeleň. Predpokladám, že parkoviská presúvajú na miesta nejakej pôvodnej zelene, aby boli všetci spokojní - vysádzači, aj parkovači.
Ak už ani po tomto príšernom lete niekto nepochopil prioritu pre prežitie a berie vážne hovada, ktoré vyžadujú betónové a asfaltové parkovacie miesta... no ale aj tak mi prišlo na chvíľu ľúto, že všetci tí krásni ušľachtilí ľudia na Dobrom trhu - všetci tí skurvení pokrytci - majú pred sebou cca pol roka života. Ale potom som tú absurdnú ľútosť rozchodila, keď som videla všetko to, čo si spomenul.

Norman

pol roka sú veľmi "optimistické odhady" :-)
Ale do pol roka sa môže zas veľa vecí zmeniť. Alebo, ako hovorí Stockfish na yutube: "or not" *.
Čo je ešte horšia možnosť.

(* "or not" https://www.youtube.com/watch?v=VBB9I9GoPXo na konci)