Je vakcinácia tak trocha zmenou biológie?

Niekde píšu, že Rusko už tento rok mieni aplikovať vakcínu proti Covid-19.

V Brazílii sa dosť možno nakazil hlavný ignorant, prezident Bolsonaro, ktorý nechal krajinu infekčne vyhorieť. Podobne sa šíri pandémia aj v severnej Amerike.
Či už je tento rozdielny prístup daný vedome rozhodnutiami politikov a ľudí za nimi, alebo je to prejav civilizačno kultúrnej úrovne rozdielnych národov sveta, alebo je to aj kus náhody, je to vlastne určitý boj civilizácií. Aj teraz už Brazília a USA slúžia ako zdroje infekcie, ktoré závažne ovplyvňujú a ohrozujú zvyšok sveta. Ak by naozaj platilo, že populácia získa po infikovaní imunitu, tak tieto krajiny by nejakom čase mali vlastne chorobe odolné obyvateľstvo, a teda určitú výhodu. Na druhej strane krajiny, ktoré by úspešne aplikovali vakcináciu, by mali túto výhodu aj bez ťažkostí a tragédií premorenia - ako ich teraz prežíva Brazília a USA, pričom v oboch krajinách pandémia stále nakazila len zlomok obyvateľstva.

O tom, či je premorenie alebo aj vakcinácia reálna cesta, sa dá pochybovať a hlavne viesť spory. Premorenie je takmer isto nezmysel, vakcinácia vec zatiaľ veľmi neistá. O tom sa už všade hovorí najmenej tie štyri mesiace, čo pandémia infikovala Európu. Mňa zaujal iný aspekt tejto veci - reč ja o prístupe ku zdraviu populácie/národa, ako by to bola vec politiky. A ona naozaj je.

V dnešných časoch, keď je nahustený nielen dobytok vo veľkomestách, sú nahustené aj národy k sebe. Zdravotný stav národa je vec výsostne politická, mocenská. Už sa to zas nedá poprieť, práve pandémia to ukázala. A budúcnosť národov spočíva od politických rozhodnutí aj v tomto smere.

Vakcinácia proti víru neovplyvňuje genetickú informáciu. Aj keď tieto veci stále majú svoju neznámu hĺbku, do ktorej stále ešte naozaj nevidíme, vakcinácia DNA neovplyvňuje. Ale ovplyvňuje stav jedinca a populácie na dlhé roky, často celoživotne. Vakcinácia je hra s vysokým napätím - ale zároveň je celý problém pandémie návrat orientácie spoločnosti smerom k človeku. Naším cieľom nie sú inštitúcie, ani krámy, ale človek, jeho zdravie a jeho schopnosti.

Vieme, že napodiv sa dosť v alternatíve šíri postoj zmenšujúci význam pandémie, spochybňujúci jej závažnosť a upozorňujúci na umelosť a možno preháňanie protiopatrení, na umelé vytváranie humbuku ekonomickej krízy. Je to uvažovanie podľa starej a dosť primitívnej mustry, že sa ničomu nedá veriť a všetko treba poprieť. Ale tu treba ľudí upozorniť a varovať, že choroby a epidémie nie sú umelý výtvor ani náhoda, ale že Covid-19 je naopak dôkazom, v akom srabe je celosvetová spoločnosť.
Žiaľ, alternatíva nie je zárukou žiadnej mozgovej brilantnosti, často skôr naopak. Alternatív je tak veľa, že sú logicky mnohé rovnako mylné ako oficiálny svetonázor (ktorý je mylný či falošný zákonite - pretože je vždy účelovo krivený). Alternatíva má tendenciu hovoriť pravdu - ale to neznamená, že ju dokáže zaručene nájsť. Kým oficiálna ideológia má tendenciu klamať, aby udržala súčasnú moc, tak alternatíva má tendenciu hľadať škandály, a tak časť klesá na úroveň bulváru.

Pravdou je to, že ľudská spoločnosť sa začala pred tisíckami rokov pretvárať na spoločenstvo eusociálneho hmyzu a ten stav došiel tak ďaleko, že sa bude musieť zamyslieť nad sebou ako druhom. Že bude musieť prestať myslieť len na to, ako sa bude hrať s vonkajšími zdrojmi, ako bude robiť ďalšie efemérne domčeky a autíčka z piesku a hovna, ale bude sa musieť zamyslieť nad svojim fundamentom a možno aj nad svojím myslením ako takým. K tomu ľudstvo núti táto v realite prvá moderná naozaj pandémia.
Či je toho zamyslenia ľudstvo ešte schopné, je otázne. Samozrejme, že toho nie je schopné celé - ale či je aspoň reálna množina toho schopná, aj to je otázka. Áno, je ešte dosť inteligentných ľudí - ale pozrite sa, čím sa zaoberajú: niečím, čo by sa v najlepšom prípade dalo nazvať infantilny surogát.

 

 

stáročia známy archetyp: ľoď bláznovNáhodný okoloidúci

Problém nie je ani tak v samotnom princípe očkovania, ako v kvalite vakcín.
Ako tvrdím - rozdiel medzi vírusom a očkovacou látkou proti tomuto vírusu je v tom, že vírus neobsahuje ortuť, hliník a rakovinotvorný formaldehyd.
Nikto z nás netuší, čo všetko je v hromadne vyrábaných vakcínach a čo je tam navyše ako "bonus". Napríklad niečo, čo spôsobuje sterilitu, ako vyšlo najavo po očkovaní v Afrike. To je to posledné, čo potrebujeme, pri našej už aj tak nízkej pôrodnosti.

A čo tak rozdielna kvalita imunity po očkovaní a po prekonaní choroby?
Po prekonaní osýpok v detskom veku vzniká doživotná imunita a matka ju dokáže čiastočne preniesť na dieťa, neviem už, či cez placentu alebo cez mlieko. Po očkovaní proti osýpkam vzniká imunita asi na 10 rokov, potom sa zasa treba preočkovať, a očkovaný človek môže aj tak dostať osýpky, s ťažkým priebehom.
Ďalšia vec je, že napríklad prí chrípke vírus vnikne do tela cez dýchacie cesty, pri očkovaní ide priamo do krvi. Môže mať toto vplyv na imunitu?

Za socíku sa vakcíny vyrábali aj u nás. Teraz majú všetko pod palcom zahraničné koncerny, ktoré si vydobyli úplnú trestnoprávnu imunitu v prípade poškodenia zdravia očkovaním alebo úmrtia. Už toto smrdí a naznačuje, že vakcíny nie sú v poriadku. Ako píše alternatíva, najviac problémov je po očkovaní multivakcínami.
A ako vieme, už teraz koncerny počítajú možný zisk za očkovaciu látku. Čiže v prvom rade ide o veľa peňazí a ochrana zdravia je len zámienka ako sa k nim dostať.

https://zemavek.sk/prvotny-hriech-ohrozuje-mladych-a-zdravych/

https://zemavek.sk/umele-zasahy-do-imunity-ju-mozu-rozvratit/

Norman

To sú tie vážne otázky, ktoré sú z dôvodu Covidu teraz často témou spoločnosti, aj keď často aj úplných amatérov a magorov.
Nedokážeme ich rozhodnúť, ba tie otázky ani nemajú riešenie, pretože každá cesta prináša straty a nedá sa rozsúdiť jednoznačne, ktorá strata a pre koho je menšia. Vakcinácia detí prináša následky až smrť skupine nevinných, ktorí by ináč tento údel nemali a vlastne sú obetované pre komunitu. Ale jednotlivo je to obeť, ktorú by žiadna rodina nepodstúpila. Aj keď aj tu platí, že je to ako s obeťami automobilizmu a techniky vôbec - nik autá kvôli desaťtisícom mŕtvych ročne v Európe zatiaľ nechce zakázať. Ani ja nie. Ani vakcináciu.

Ale zopakujem na čo som chcel upozorniť: táto pandémia, či už ju chápeme tak alebo onak, núti ľudstvo rozmýšlať nad týmito biologickými-etnickými vecami a robiť v nich ťažké rozhodnutia. Vakcinácia alebo premorenia sú z tohto pohľadu oboje rovnako závažný zásah do spoločnosti na základe biologických-zdravotných dôvodov. Aj ostatné reakcie, zavedenie zákazov či rúšok a podobne, sú všetko vážne zásahy do spoločnosti na základe - nazvime to "národnej hygieny". A všetko sú to techniky vážne a nebezpečné, nielen vakcinácia ale aj všetky tie ostatné prístupy môžu byť rovnako tragicky nepodarené a rovnako či ešte viac zneužíté.

Pre mňa je teraz podstatné iné.
Spoločnosť mohla tieto otázky odkladať, mohla sa tváriť, že sú nepatričné - ale realita ekológie ju dostihla. A teda aj keď nejestvuje jednoznačne najlepšie riešenie, alebo také, na ktorom by sa všetci dohodli, isté je, že tieto problémy sa napriek 70 ročnom tabu zas otvárajú, lebo sa musia. Boli len odložené. A je dobre, že sa otvárajú.

Možno niekto namietne, že napríklad boj proti infekčným chorobám sa viedol celý ten čas. Samozrejme, diali sa veci, ale boli chápané tak prísne zúžene medicínsko technicky, ale teraz nastala situácia, že sa to stáva už celospoločenskou témou. Len si to ešte široká populácia neuvedomuje, preto na túto zmenu upozorňujem.
A hovorím, že tak je to správne a dobre.

Náhodný okoloidúci

Výrobcovia neúčinného Remdesiviru sa snažia zdiskreditovať účinný hydroxychlorochin a z prsta si vycucali "štúdiu", že poškodzuje srdce.

V prípade hydroxychlorochinu nejde ani tak o účinok proti vírusu, ten nemusí byť žiadny, ide o to, že jeho užívanie zabráni poškodeniu pľúc vírusom a prehnanou imunitnou reakciou, udržia si funkčnosť. S vírusom si telo hravo poradí samo a je šanca, že získa prirodzenú imunitu.

Náhodný okoloidúci

Vyzerá to tak, že Covid-19 je omnoho menej nebezpečný ako narýchlo zbúchaná vakcína proti nemu.

https://blog.hlavnespravy.sk/21453/problematicka-mrna-vakcina-proti-covi...

Náhodný okoloidúci

Dnes som čítal, že imunita proti novému koronavírusu zrejme vydrží len niekoľko mesiacov. V takom prípade očkovanie stráca zmysel.

https://www.hlavnespravy.sk/imunita-proti-koronavirusu-moze-trvat-iba-ni...

Sinuhe

Bc. Gebrejesus (on sám uprednostňuje, keď ho oslovujú titulom a prvým menom ako "Doktor Todros") má trochu pomútemné hormóny. Pozrite si, ako sa baví vo svojom miestnom gejobare:
https://www.henrymakow.com/2020/08/tedros-gay-red-terrorist.html

Aká náhodička, že aj on, však?

Inak zaujímavé je aj jeho priezvisko, ktoré sa dá tlmočiť aj ako Hebrejjesus, niečo ako Židovskýježiš.

nové