Kauza Bezák

 Kedže sa v posledných rokoch nemálo popísalo a pohovorilo o prípade Róberta Bezáka, a vyjadrovali sa k veci mnohí, až natoľko, že sa jednému zdalo, že rôznym ateistom, harekrišnom, komunistom, liberalom, samozvaným politologom, profesionálnym ludskopravnym aktivistom, ženám v domacnosti aj politikom, nič nelezi na srdci viac ako dobro katolíckej cirkvi, a pretože sa pri tej príležitosti popisalo neúrekom dohadov i vyslovenych sprostostí, rad teraz k tomu niečo pridam.

V snahe vyhnúť sa nedorozumeniam, poviem hned na začiatku dve veci. Prvá je to, že sám seba nepokladam za katolika, ale ani nepatrim do žiadnej skupiny vyššie spomenutej. Na druhej strane však rešpektujem skutočnosť, že katolicizmus, rovnako ako ine náboženstva, má svoju úlohu v spoločnosti uz preto, že dáva miliónom ľudí duchovnú aj moralnu identitu, ktoru by pre nich na súčasnej úrovni ich vedomia pravdepodobne nic ine nemohlo nahradiť.

Ako väčšina ostatných, viem o celej veci len to, čo som sa dozvedel z médií alebo čítaním niekoľkých kníh, ktore sa dali bežne kúpiť v knihkupectvach.

To mi dalo možnosť vytvorit si svoj názor na osobu pána Róberta Bezáka aj na udalosti spojené s jeho odvolaním z funkcie arcibiskupa.

Z mojho pohladu je Róbert Bezák jednoduchý slovenský človiečik, ktory sa hrou nahodnych okolnosti dostal do funkcie, na ktoru jednoducho nemal predpoklady, a preto v nej zákonite zlyhal. Nemal na to, aby chapal zlozitost systému, ktorému chcel verne slúžiť, nepochopil, že chcieť slúžiť je malo k tomu, aby bol na takom vysokom poste v najstarsej kontinualne prezivajucej inštitúcii v dejinach. Katolícka cirkev prežila stáročia len vďaka tomu, že dokázala vytvoriť veľmi disciplinovanu armádu obetavych a svojej práci zasvatenych "bozich bojovníkov".

Zamerne som použil slovo armada, pretože katolicizmus svojou organizáciou armádu naozaj pripomina. Ak by bol katolicizmus voľným zdruzenim vsakovakych volnomyslienkarov a avanturistov, nebol by prežil ani prve dve storočia svojej existencie. Paradoxne, dogmatizmus, prisna centralizacia moci v súčinnosti s jasne stanovenou hierarchiu aj vždy pragmatickym vzťahom k svetskej moci, nepochybne dali katolicizmu veľkú zivotaschopnost.

 

Nikdy sa nedozvieme skutočnú, jasne formulovanu príčinu odvolania Róberta Bezáka z jeho funkcie. Vo svetle základných danosti uvedených vyššie, mozeme však s vysokou mierou pravdepodobnosti nacrtnut jej podstatu dedukciou.

Aj tí z Vas, ktori v armáde nikdy neboli, maju určitú predstavu o tom, co súvislosti s armádou znamena slovo generál. Nikde síce do každého detailu nie je spisané, ako má generál vyzerať, ako má rozprávať, ako má žiť a podobne, ale v zasade, aj ked presne neviete, co taky general ma vlastne robiť, vedeli by ste povedať, čo sa od generála neočakáva. Keby som Vám na ulici ukázal nejake potetovane, vynaušnickované individuum s gytarou v ruke, a tvrdil by som, že je to generál, určite by ste sa mi vysmiali. 

Takto vyzbrojení predstavou o tom, čo generál určite nie je, predstavte si, že by sa vedenie armády jedneho dna dozvedelo,  ze jeden z ich generálov strávil minuly víkend na chate v Nízkych Tatrach a s miestnymi deťmi si na lúke plietol vence z pupavovych kvetov a hral sa s nimi na kolo-kolo mlynské. Alebo, že bol na koncerte Pussy Riot a robil tam zo seba blbca.

Teraz uz viete, že aj ked žiadny vojensky predpis generalovi takéto veci vyslovene nezakazuje, generál by bol hned v pondelok diskretne zbavený svojej hodnosti aj funkcie. (Ako tiež viete, armada nema klastory.) Ďalsia vec, ktora by Vám pri tomto mala byť jasná, je to, že armada by určite, uz v zaujme svojej vaznosti a reputácie, neinformovala širokú verejnosť o skutočných dovodoch suspendovania svojho generála.

Aj keď, určite by sa našlo nemalo naivnych ľudkov, ktorí by demonstrovali svoju vernost pánovi generalovi. Určite aspon tie deti z Nízkych Tatier.

 

Tak si aspoň myslím.

 

 

 

 

 

Buheh

až na tvrdenie, že "katolicizmus ... dáva miliónom ľudí duchovnú aj moralnu identitu, ktoru by pre nich na súčasnej úrovni ich vedomia pravdepodobne nic ine nemohlo nahradiť."

Práveže mohlo by nahradiť. To je ako keby si tvrdil, že ľudia so žltačkou by nemohli bez nej existovať, lebo veď sú už zvyknutí brať lieky, chodiť k doktorovi a tak podobne, že to tvorí ich osobnosť a osobitosť.

Tak ako všade vo svete sú stámilióny iných úplne obyčajných ľudí, ktorí k životu pánbožka nepotrebujú, aj títo by bez problému mohli fungovať buď na nejakej inej droge, alebo aj úplne bez nej.

Grigoriy

Dobre sa najskôr zamysli nad vyrazom "na súčasnej úrovni ich vedomia".
Namiesto však vsakovakeho filozofovania o takejto veci, poviem Ti jeden konkrétny príklad.

Ak niekde v malom meste na Orave existuje jedna tridsaťrocna žena s maturitou zo strednej ekonomickej v Namestove, vrucna katolička, oddana matka troch deti, žena, ktora netuší, čo je to feminizmus alebo liberalizmus, nevie, kde je Amerika, a geopoliticka situácia v Afrike jej môže byt ukradnutá, taka žena je na tom z hľadiska prežitia autentickeho ľudského života ďaleko lepšie, ako emancipovana vysokoškolsky vzdelana vyznavacka liberalno-joginsko-rastafarianskeho svetonazoru, žena, ktoru viac zaujíma osud Pussy Riot, ako cistota a poriadok v jej kuchyni, žena, práve si vybavuje pôžičku na silikonove implantaty, ktora si mysli, že je intelektuálka, lebo chodi do galérii pozerať všetko zdegenerovane umenie, ktore jej tam vystavia, kreatura, ktora si potom namysla, ze ked ona bola dvakrat na zajazde v Parizi, a citala Kafku, že ona je viac ,ako ta jednoduchá, ale AUTENTICKA , z Oravy.

Povedz mi, aky idiot by uz len mohol ísť na Oravu, a hovorit matkam deti, že ich život je bezcenny, lebo nepochopili liberalno-existencialno-kafkovsko-feministicko staussovsku postmodernu.

Alebo, jedna negramotna vyznavacka hinduizmu z Himalaji je pre mňa vzacnejsia ľudská bytosť, ako všetky ludskopravne aktivistky z Petržalky. Aj keby ich hned niekto zvolil do Europarlamentu, alebo pozval do diskusie na večeru s Havranom.

Ľubov

...Vidíš,hlavne ,že si si niekoľkokrát utrel hubu na mojej jednoduchosti,posielal ma preč odtiaľto. A pritom presne viem,že chcem byť ako tá žena z Oravy.

Jojo2

V NO je gympel , stredna ekonomicka skola je v DK , ale to len tak na margo , mama tam totiz studovala , ale o PUSSY RIOT vie , poslal som jej par odkazov , aby bola v obraze :)... Ale pekne si to napisal veru .

Buheh

Keby si v Tvojom texte vymenil slovo „úroveň“ povedzme za „náplň“ alebo iné podobné slovo, potom by som nemal žiadny komentár. Ale úroveň vedomia, pod tým chápem niečo iné, to je potenciál, schopnosť. A v takom prípade už s Tvojimi tvrdeniami nesúhlasím.

Priemerný, nielen slovenský človek s jeho priemernou úrovňou vedomia, teda s jeho priemerným IQ a ostatnými mentálnymi parametrami dokáže samostatne existovať aj bez mozgového vírusu, ktorý ho zbaví schopnosti o svete uvažovať bez detinských a idiotských vodítok.

Aj mne je jasné, že nikto na svete by dnes nedokázal Ľubov a iné ženičky z Oravy, a všetkých tých ďalších úprimných a dobrých kresťanov zbaviť ich viery/infekcie. Ja ale tvrdím, že tí istí ľudia, s tou istou mentálnou výbavou, by za iných okolností vedeli úplne spokojne fungovať aj bez nákazy, tak ako to denne môžeme pozorovať na iných jedincoch žijúcich v tom istom prostredí, s porovnateľnou úrovňou vedomia, avšak bez postihnutia šialeným púštnym vírusom. Môžete byť pohoršení, dotknutí, môžete ma ľutovať, bratia kresťania, ale ja to vidím takto.

Grigoriy

Rôzne spoločenstvá, rôzni ľudia v rámci jedného spoločenstva, rôzne rasy na rôznych úrovniach svojho historického vývoja, sú zákonite množinou celej škály potenciálu, úrovne aj vôle k vedomiu. Vždy to tak bolo.
Naša civilizácia sa dostala do stavu uzamknuteho vývoja hlavne preto, že takýto základný fakt nerešpektujeme, že sme dovolili, aby nám najskôr kresťanstvo, potom marxizmus aj iné doktriny vnutili predstavu, že môžeme dospieť k idealnej spoločnosti založenej na klamnej predstave, že všetci ľudia sú rovnakí, ze maju rovnaký potenciál. Všetky pokusy dospieť k idealnemu štátu sa preto zvrhli na násilie a následný chaos a upadok, jednoducho zistiac, že ľudí možno urobit rovnakymi len nasilím, aj to len dočasu.

Mýty majú svoju dôležitú funkciu, aj ked je pravda, že niektore z nich sú lepšie a ine horšie. Pravda je aj to, že aj mýty sa vyvýjaju; z niektorých sa po čase stavaju veľmi škodlivé mýty.
Veľká civilizácia Arijcov v antickom Grécku tiez do veľkej miery cerpala svoju identitu, svoje hodnotenie dobra a zla z prekrasnych dávnych mýtov. Neznamelo to však ani vtedy, že všetci tomu naozaj verili, že všetci verili, že na Olympe žijú bohovia a bohyne. Určite tomu neverili Aristoteles. Sokrates, Pytagoras ani Platon, ale boli dosť múdri na to, aby vedeli že väčšina ľudí taku vieru potrebuje, že je to pre nich dokonca dobré. Nikto z nich nepresviedcal pospolity ľud, že nemaju verit žiadnym mytom, aj ked oni uz verit nepotrebovali.
Uberá to niečo tomu, ako my dnes hodnotíme tu dobu, jej ľudí a úroveň kultúry alebo umenia, ktorú dosiahli?
A tak je to aj s kresťanstvom a väčšinou ostatných mýtov.

"Nie je možné s krátkym lanom vytiahnuť vodu z hlbokej studne, ani nie je možné vložiť veľký náklad do malého vreca." [Chuang-Tzu].

Buheh

Tieto myšlienky naozaj nie sú nové a najmä v Tvojom podaní tu odzneli už veľakrát. A ani s nimi nebudem polemizovať, pretože je na nich veľa pravdy, i keď si myslím, že veci sú komplikovanejšie.

Ale už druhýkrát si začal o inom. Mne šlo naozaj iba o fakt, že bežný stredoeurópsky rušňovodič, pekár, policajt s IQ 95, a to hoci aj pôvodom z katolíckej rodiny, nepotrebuje ku šťastiu veriť v mýty, ktoré sú úplne dementné a patria do doby, keď si ľudia mysleli, že blesk je boží hnev. Veriť v nejakého človeka, ktorý je zároveň aj bohom a ktorý vstal z mŕtvych, aby nás tu všetkých spasil – vlastne pardón, len tých, čo v neho veria. Takýchto ľudí, priemerných, avšak vyliečených z vyššieuvedených haluzí, okolo seba bežne stretám a sú úplne autentickí aj psychicky vyrovnaní.

Píšeš že mýty majú svoju dôležitú úlohu. Nuž ide o to, čo tým myslíme. Vlastne takmer všetko, čo si myslíme, sa dá označiť ako mýty, hoci sami s tým nemusíme súhlasiť. Veď si len vezmi, ako sa na svet dívali ľudia pred 1000 rokmi a ako sa dívajú dnes. A teraz si predstav ako sa budú dívať o ďalších 1000 rokov – veľkú časť toho, čo si dnes myslíme o svete, o človeku, označia za bludné dobové predstavy. Teda mýty.

Človek musí niečomu veriť, keďže má nejaký názor na veci okolo seba. Ale v dnešnej dobe supermarketov si môže kúpiť kvalitný čínsky tovar s dvojročnou záručnou lehotou a nepotrebuje konzumovať tritisíc rokov staré plesnivé nezmysly.

Grigoriy

- Jakub si vzal Rachel a mal dvanásť synov.
- No, a čo?
- Odišli z Egypta.
- No, a čo?
- Vstal z mŕtvych.
- No, a čo?
- Zjavil sa svojim učeníkom.
- No, a čo má byť?
- Máme najviac Nobelových cien.
- A čo akože má byť? Načo mi to hovoríš?

-----------
Ale, komu takú vec vysvetlíš? A, načo? Nech si veria, nech majú svoje mýty.

Avšak:
- Všetko je prázdne, a preto nestále, dôsledkom toho nedostatočné, teda nemôže dať spokojnosť.

Tu sa už nedá povedať "no, a čo?".
Ale, komu a načo by si taku vec vnucoval, načo by si pchal veľký náklad do malého vreca?

Buheh

Veď ani ja nemám nejaké zvlášť veľké ilúzie. Ale moje súkromné ateistické náboženstvo (c) hovorí, že treba všetkým živým bytostiam konať dobro, len tak, bez zjavnej príčiny (bez kalkulácie, že inak pôjdeš do pekla). Všetkým dušiam je vlastné sa ťahať za svetlom, tak prečo nepomáhať, čo i len po troškách.

Keď som bol mladý, chcel som mať dobré auto, čím lepšie, čím rýchlejšie a väčšie. Teraz je mi úprimne jedno na čom jazdím, dôležité je dostať sa tam, kam potrebujem. Tak akosi to mám aj s ľuďmi. Ako to je v nejakej pesničke: "srdce na dlaních... jsou tak stejná, až darmo to střídat." Alebo tak nejako, už si to presne nepamätám. A v škole sme sa učili o nejakom veľkom ruskom spisovateľovi a zapamätal som si, že v tej učebnici bola veta (veľmi približne): "...mal rád jednoduchých, obyčajných ľudí a často ich navštevoval – čím boli jednoduchší, tým ich mal radšej a tým hlasnejšie a viac sa s nimi smial."

Grigoriy

Neveril by si, akými jednoduchými ľudmi sú všetci intelektuali, a koľko zla tá ich jednoduchosť narobí.
Keď ich ja počúvam, nikdy sa na ich jednoduchosti nesmejem, zato často mi príde na um bič.
Je nás však na svete veľa, a preto nemáme voľbu - musíme mať civilizaciu a štát, a intelektualov, čo je najvyššie zlo. Aby žilo telo, potrebujeme civilizaciu, ktora však zabíja ducha aj dobro. V tom je naša najväčšia dilema aj tieseň.
Naozaj dobrí boli len Krováci. Takí dobrí, že o tom ani nevedeli.
Veľký človek v civilizacii musí byť srdcom anarchista, rozumom však láskavým tyranom. Také je jeho najvyššie dobro.

Kolodej

neevokuje hlupost. Ale cistotu. Nechcel si v tomto spojeni (intelektuali) skor pouzit slovo hlupost?

Náhodný okoloidúci

A nebolo by výstižnejšie používať v súvislosti s "intelektuálmi" slovo tuposť? Lebo hlúpi oni väčšinou nie sú...

Buheh

Možno by si bol sklamaný, že sú v podstate takí istí ako my všetci ostatní tu premnožení.

Ja nemám rád slovo intelektuál, a ani ho nepoužívam. V tom najlepšom význame slova je to ten, ktorý by vďaka svojmu intelektu a vzdelaniu mal predstavovať elitu, autoritu. S tým je však v praxi problém, keďže o tom, čo je elita a autorita rozhodujú idioti a manipulátori v médiách.

Ale bežnejšie ľudia slovo intelektuál chápu ako označenie bradatého okuliarnatého knihomoľa s podozrivým menom a ešte obskúrnejším (rozumej po bližšom preskúmaní hebrejským) pôvodom, ktorý hlása veci nezrozumiteľné nikomu, kto nestrávil v pivnici medzi knihami od podobných intelektuálov minimálne 10 rokov. Poznám týchto ľudí zblízka, myslím že sú to presne tí jednoduchí psychopati, o ktorých hovoríš.

Skutočný problém tohto ľudstva je to, čo si spomenul aj Ty: je nás tu príliš veľa. Tam sa bieda tohto sveta začína aj končí.

Piotr

Veľmi triezvy článok a názory. Uvidíme koľko prežije západný neo-liberalizmus ktorý už dýcha na všetky strany len ešte nevie o čo sa vlastne snaží.

baloo

nevidím.

Súhlasím s Grigoriyom a nesúhlasím s buheh-om, v tom, že
"ktoru by pre nich na súčasnej úrovni ich vedomia pravdepodobne nic ine nemohlo nahradiť"
Čo iné by to mohlo nahradiť? Nejaké hybridné materialisticko-newageisticko-jehovisticko-nevjemaké oné... náboženstvo? Jasné, nie je to najlepšie, nikdy ani nebol, história církve je zároveň príbehom herezie alebo prinajmenšom "odcudzovania sa od cirkve" - či Benedikta, Františka, Roberta z Molesme (medzitým svätých ale kľudne si prečítajte ich životopisy) alebo albigentov a bogomilov. Svojim spôsobom je tá VIERA stále lepšia ako topenie sa v tomto totálne bezbožnom blate.

Ale nemyslím si, že len tak pre nič za nič ho poslali do prdele. Na takýto post sa človek roky, vlastne celým dovtedajším životom pripravuje. On bol zvolený a zvolili ho ostatní kňazi. Vedeli o ňom niečo, kvôli čomu ho zvolili. A teraz "aparátčici" ho odstraňujú, lebo niečo asi vážne nepochopil. Asi niečo o fungovaní systému.

Alebo len dlhodobo pripravujú figúru (stavajúc na úspechu Tisa), lebo hrajú na všetky brány. Resp. brankár je v každej bráne "ich".

Stefan

Grigori má aj podľa mňa pravdu, hoci by som radšej narozdiel od neho použil trochu lepší výber slov na vyjadrenie jeho myšlienok. To by mi však niečo podobné muselo prísť na um, alebo aj niečo lepšie. To sa však nestalo, skutočne ale mal som podobné tušehnia, preto som rád, že sa o tom tu nahlas vyjadril. Baloo, do tejto sytránky nevidím síce ani ja, ale bulvár zo svojích úmyslov pri rozmazávaní týchto udalostí nám toho dosť naznačil. V porekadle sa hovorí: "...za všetkým hľadaj ženu...". Tak tu by som ženu nehľadal, skôr to čo už známe porekadlo nedopovedalo. Za všetkým hľadaj aj peniaze. Problém je totíž v tom, že peniaze ktorími narábal arcibiskup Sokol a potom Bezák, ležali mimo dosah naších vládnucích elít. Ako sa sami boli vyjadrili(síce v súvislosti s predošlým režimom): "...prejedli a prepili sme budúcnosť naších detí...". Dodávam že prejedli budúcnosť nielen svojích detí... Vtip je v tom, že nemohli prejesť a prepiť peniaze diecézy a tak sa rozhodli riešiť to a nielen to, naskytla sa príležitosť zabiť dve muchy, ak nie viac, jednou ranou. Pridávam sa k Tebe Baloo, Buheh je zaújmavá osoba. On však, ak to bol ten týpek s ktorým som mal podobnú výmenu názorov dávnejšie, bude tvrdiť, že v tom morálnom bahne sa so svojími kňazmi váľaš Ty, práve preto, že veríš čomu veríš. Lenže Boh to zariadil ináč než si my veriaci, neveriaci, agnostici... a jak sa ešte delíme, o sebe myslíme. Že niekto sa zaradí niekam, nestáva sa automaticky lepším človekom. Ani horším. Má však možnosť naučiť sa tomu dobrému. Aj ateista verí. Verí tomu, že ničomu neverí:-) . A tí ostatní veria tomu, že musia veriť niečomu, len nie katolíckej církvi. Podľa plodov ktoré prinášajú, ich poznáš, tvrdí Biblia. A Buhehove slová ktoré vyjadrujú jeho myšlienky, ktoré nimi vynáša von zo svojho srdca, len dávajú zapravdu tvrdeniam Biblie.

Truhlík

No, jehovisti sú síce čudáci ale nie je to až taká katastrofa.
Hlavne keď si to porovnám s mexickou sektou Santa Muerte alebo Scientologickou korporáciou.

Le Bleu

Dobre zhrnuté, dokonca s nadhľadom. Vidím to tiež tak nejako a nič na tom nemení, že na pletení vencov z púpavy s deťmi na lúke osobne nevidím nič zlé. Veď asi aj preto nie som generál.

krajec

Preto sa pokúšame vymyslieť tie najlepšie spôsoby , ako otriasť katolickym náboženstvom a jeho samotnými základmi. Rozšírili sme ducha revolty a falošného liberalizmu medzi národmi gojimov , aby sa odklonili od viery a hanbili sa za jej uctievanie . Z mnohých z nich sme presvedčili a dnes sa pýšia svojím ateizmom. Dali sme im nové teórie ,nemožné realizácie ako komunizmus,anarchizmus,socializmus a liberalizmus ,ktoré slúžia naším princípom. Očiernili sme katolickú cirkev, pošpinili sme sme jej dejiny a potupili sme jej najvznešenejšie aktivity.Obvinili sme ju z krívd jej nepriateľov a týchto sme takto preniesli na svoju stranu. A tak sme dnes svedkami rebélie proti cirkvi .Duchovenstvo sme urobili predmetom nenávisti,zosmiešňovania a pohŕdania cez naše média. Nech stádo sa vypasie , kým bude dosť tučné na to , aby mohlo byť obetované budúcemu kráľovi sveta.Pre gojimov sme urobili cťou možnosť sa pridať sa k našim spolkom.,ktorým sa dnes vďaka nášmu zlatu, darí viac ako kedykoľvek predtým.Gojimovia /Beák/, ktorí zradia vlastných a pridajú sa k nám sa nikdy nedozvedia ,že tieto spoločenstva spravujeme my a slúžia našim záujmom.Niektorých sme primäli , aby sa pridali k cirkvi s jasným poučením, že majú ešte usilovnejšie pracovať na zničení katolicizmu, tým že vytvoria škandály.
Sme otcovia všetkých revolúcií-dokonca ja tých , ktoré sa obrátili proti nám.Sme strojcami vojny a mieru. Môžeme sa chváliť tým, že sme boli strojcami reformácie.Kalvin bol našim dieťaťom, Martin Luther sa podal vplyvu našich peňazí podobne ako Hus a ostatní.Sme vďační za lojalitu, zradu a nevedomosť všetkým, ktorí plnia naše želania.Sme im vďační, že nám pomáhajú bojovať proti kresťanskej civilizácií a v príprave na udalosti nášho
príchodu a víťazstva nad svetom.

sk

Ukrajinska vlada vrazdi vlastnych obyvatelov, vojna sa zacala, cakam na vase clanky a komentare, "mienkotvornym" mediam neverim...

s1

Nie ukrajinská vláda alebo ukrajinská vojenská chunta - vyjadrujme sa presne ;-)

Vláda vzdíde z celonárodných pokojných a medzinárodne (aj z ľava aj z prava) uznaných volieb. V tomto procese im ľud odovzdá mandát.

Vojenská chunta sa dostáva k moci prevratom, častokrát krvavím. Nikto ich nevolí, nikto ich nevyberá (teda okrem okupanta, ktorému sú nástrojom - ten ju financuje a informačne podporuje).

Le Bleu

O chvíľu už nebudem vedieť, komu veriť, ale vyzerá to tak, že:
Násilníckych sviní je tam veľa, takže asi boli dovezení aj z okolia. Podpálili stanový tábor protestujúcich na Kulikovom poli. Polícia dostala rozkaz nezasahovať! Ďalší protestujúci proti junte boli na poschodí Domu odborových zäzov a tie svine ho podpálili! Minimálne 40 ľudí tam zhorelo alebo sa udusilo. Tých, ktorí z horiacej budovy vybiehali von, ubíjali pálkami. Ďalší mŕtvi sú tí, čo sa pokúšali dostať sa preč oknami.
Tých, ktorí prežili, tie ozbrojenecké hovädá chytali a odvážali bohviekam.
http://www.bbc.com/news/world-europe-27259620
Ozbrojenci z Pravého sektoru rozstříleli „živý řetěz“ u Slavjansku.
Obrněný vůz ukrajinské armády přejel obyvatele Slavjansku.

Čo bude nasledovať, je hádam jasné.

Le Bleu

Ukrainian Deputy Foreign Minister Danylo Lubkivsky told the BBC he regretted the loss of life but insisted Russia was behind the violence. "The situation remains under control. But the security situation is threatened by Russian special agents," he said. "That's why we are requesting and demanding Russian authorities to stop their efforts that can undermine regional security and stability." Russia's foreign ministry said Moscow was "outraged" by events in Odessa and denounced Kiev's "irresponsibility". The US called the violence "unacceptable" and urged both Ukraine and Russia to restore order. Moscow's ambassador warned of "catastrophic consequences" if Kiev's military operation in eastern Ukraine continued, while the US called it "proportionate and reasonable". Blahosklonnost západních zemí, kterou předvedly v pátek na zasedání RB OSN dodává kyjevským úřadům důvěru a pocit beztrestnosti při svém konání. Prohlásil to stálý představitel RF při OSN Vitalij Čurkin. Vyzval také západní podporovatele Kyjeva, aby dosáhli ukončení vojenských akcí. Zdůraznil přitom, že pokud tak nebude učiněno, tak se Ukrajina nevyhne velmi těžkým, katastrofickým následkům.

Na čo sa čaká?

Le Bleu

Obama s Merkelovou varovali Putina: Prídu oveľa tvrdšie sankcie. „Ide o porušenie povojnového usporiadania Európy,“ uviedla Merkelová s tým, že je potrebné rešpektovať územnú celistvosť Ukrajiny. "Ľudia na Ukrajine musia o svojej budúcnosti samostatne a slobodne rozhodnúť." dodala. Toľká irónia.
Propaganda fachčí ďalej. Chuck Hagel sa snaží uisťovať seba aj nás: NATO enlargement did not invite Russian aggression. Instead it affirmed independence & democratic identity of new members.
Pripomínam ešte Wolfowitzovu doktrínu:
“Our first objective is to prevent the re-emergence of a new rival, either on the territory of the former Soviet Union or elsewhere, that poses a threat on the order of that posed formerly by the Soviet Union. This is a dominant consideration underlying the new regional defense strategy and requires that we endeavor to prevent any hostile power from dominating a region whose resources would, under consolidated control, be sufficient to generate global power.”
NATO Deputy Secretary General Alexander Vershbow now says that the allied group has been compelled to treat Russia “as more of an enemy than a partner,” according to an Associated Press report published Thursday.

Tak na čo sa ešte čaká?

s1

Britská propaganda BBC ohlásila označila prislšník vojenskej ukrajinskej chunty, ktorá prišla k moci krvavím prebratom ako "Ukrainian Deputy Foreign Minister" :-) A takého titulky budeme čítať stále častejšie aj z českých verejnoprávnych médií:

Do Českého rozhlasu nastupuje Ray Furlong z BBC

30. dubna  2014  rubrika: Servis pro novináře

V pondělí 5. května nastupuje do Českého rozhlasu nový vedoucí zahraniční redakce Ray Furlong. Přichází z BBC, kde pracoval jako zahraniční zpravodaj, novinář a moderátor.

„Jsem rád, že můžeme v našem týmu přivítat právě Raye Furlonga. Kombinace jeho znalosti českých reálií, nadhledu a zkušeností z BBC pro nás může být velmi užitečná. Český rozhlas se samozřejmě nemůže měřit s velikostí a možnostmi BBC, přesto věřím, že ve spoustě směrů může být Rayova zkušenost pro nás velmi inspirativní,“ říká ředitel Centra zpravodajství Tomáš Pancíř.

Ray Furlong povede tým 15 redaktorů a 11 zahraničních zpravodajů.

„Současná krize na Ukrajině ukazuje, jak fascinující a důležité je dění v zahraničí pro každého z nás. Bude mi ctí vést tým tak zkušených a talentovaných novinářů v zahraniční redakci. Těším se na spolupráci s nimi, určování celkového směru zahraničního zpravodajství, a vůbec na spoluúčast na tvorbě vysílaní Českého rozhlasu,“ říká Ray Furlong.

Ray Furlong (42) pracoval jako moderátor a novinář pro BBC od roku 1997, se zaměřením na mezinárodní politiku. Od roku 2006 žil v Londýně, kde uváděl různé pořady na BBC World Service (např. World Briefing, The Newsroom a další). Zároveň působil jako televizní a rozhlasový zpravodaj v řadě zemí. Předtím byl vedoucí zpravodaj BBC v Německu (2003-2006) a zpravodaj BBC v Praze (1997-2003), kde pokrýval střední a východní Evropu. Mluví česky a německy.

Autor:  Tereza Krásenská

vp

Podľa podklukovníčky polície v Odese: Stanový tábor na Kulikovom poli bol zmiešaninou dôchodcov, mladých, žien, mužov zbierajúcich podpisy za referendum, svoj stánok tam mali aj nejakí pravoslávni. Keď ich napadla vraždiaca chunta, tí, čo vládali, behli do najbližšej budovy, čo boli Odbory, nemali ju predtým obsadenú. . Tam na nich nahádzali molotovy a ....

ruská tv online: http://lapti.tv/rossiya-24-online.html

slaven1

Andrej Janco Včera poobede som sa vybral do svojej rodnej obce Vlachovo. Prekrásna obec so starou históriou a čistými ľuďmi, ktorí vedia jasne, ktoré hodnoty v živote človeka rozhodujú. Zišli sme sa v miestnom klube dôchodcov (čudovali by ste sa, čo všetko v tejto obci nájdete!) a rozprávali sme sa o Dobrej sile a voľbách do EP. Musím povedať, že tí ľudia vedia všetko, čo charakterizuje súčasnú politiku EÚ, veľmi dobre vnímajú obojakosť, našu umelo nadnášanú prítomnosť, klesajúcu úroveň demokracie, životnej úrovne a perspektív. Keby sa politici stretávali s týmito ľuďmi bežne, tak ako im to sľubovali, keby sa im museli pozerať do očí a odpovedať na otázky, iste by nemali problém s tým, ako vládnuť a ako vyhrávať voľby. Lenže získať hlas pracovitého človeka, to nie je také ľahké. Na to je treba niečo pre neho urobiť, nielen šupnúť do dlane 10 Euro asociálovi pred volebným okrskom. Dnešní politici nemajú čím platiť týmto ľuďom, oni čakajú vlastenectvo, spravodlivosť, skutočnú príležitosť doma, podporu v práci nie v dobrovoľnej odkázanosti, ale politikom ostali už len peniaze. Chcú si všetko kúpiť za peniaze, ale toto sa nedá, nie u každého. Ale veď oni to všetko hovoria sami a iste by to povedali aj im, nielen mne, len keby mal kto počúvať ČO hovoria! Dobrá sila si tu našla dobrú oporu!

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=658096797579234&id=100...

slaven1

Максим Марков от Игорь Панарин
Общие потери карателей в Донбассе за 2-9 мая 2014 года
Около 240 убитых и раненых: из них
- около 120 экстремистов "Правого сектора", в основном вошедших в состав национальной гвардии
- около 20 военнослужащих 95 аэромобильной Житомирской бригады
- около 10 сотрудников МВД
-около 60 сотрудников СБУ Украины (Сумская "Альфа" полностью уничтожена, Киевская, Полтавская, Тернопольская, Ивано-Франковская "Альфа" понесли большие потери и т.д.)
- 20 сотрудников ЦРУ (13 убито, 7 ранено)
-10 наемников: польская ЧВК «ASBS Othago» потеряла 3 человека, американская ЧВК «Грейстоун» - 7 чел.
- семь боевых вертолетов («Ми-24» и «Ми-8»)
-1 Хаммер
-1 БТР
-1 БМП.

https://www.facebook.com/UkrainskyFront/posts/1424747454458445

slaven1

Veľmi sa o tom na Slovensku nehovorí, ale dnešný belgický premiér je gay.

Elio Di Rupo (French: [eljo di ʁupo];[1] born 18 July 1951) is a Belgian social-democratic politician. He has been the Prime Minister of Belgium since 6 December 2011 and heads the Di Rupo Government. Di Rupo is the first francophone to hold the office since Paul Vanden Boeynants in 1979, as well as the country's first socialist Prime Minister since Edmond Leburton left office in 1974. He is also the first Belgian Prime Minister of non-Belgian descent as well as the first openly homosexual male leader of a country in modern times.

Zázemie:

Di Rupo is the son of two Italian immigrants. His father was born in San Valentino in Abruzzo Citeriore. Elio, who was born in the small town of Morlanwelz, in Wallonia, was the only of the children to be born in Belgium;[2] his brothers and sisters were all born in Italy. When he was one year old, his father died in a car crash and his mother was unable to raise all seven children. Due to the poor financial state of his family, three of his brothers were raised in a nearby orphanage.[3] When he was 12, he attended boarding school. Due to medical issues, Di Rupo had to re-do his first year of high school twice, but eventually excelled in science at the end of his high school years.[4] This lead him to pursue a degree in chemistry at the University of Mons, where he eventually obtained a PhD in Chemistry, after being a part-time lecturer at Leeds University as well.

https://en.wikipedia.org/wiki/Elio_Di_Rupo

Buheh

novú víťazku Eurovízie? Je trochu, ehm... bradatá.

Nuž ale možno takto si Beneluxovia predstavujú nový sex symbol v našej veľkej demokratickej vlasti, Jewrópskej únii.

slaven1

Eurovíziu a TV nepozerám. Ďalší komentár do komôrky:

http://www.youtube.com/watch?v=P2tbQGurHLU

Pár postrehov z debaty spracovanej "zrelej" ženy, cca 19 ročného ukrajinca s 92 ročnou ukrajinkou "ruského" pôvodu (voľný preklad):
1.) Moja mila, keby si aspoň časť z toho venovala koľko som ja venovala zo svojho života na blaho Ukrajiny.Kiež Boh dá.
2.)Synček kríž, ktorý máš zavesený na ramene je treba mať v hlave, nie iba na ramení.
3.)Počkaj až začne úradovať súčasna moc. Budú biť, zabíjať, potom si spomenieš na moje slová.
4.) V "novom" parlamente je 350 milionárorov. miliardarov.
5.) Chcete zvoliť prezidenta miliardara.Za koho sa bude staviať?Synček podumaj.

no name

k celemu pripadu asi tolko: RB je homosexual, problem vsak nie je v jeho orientacii, ale v tom ze zmizli peniazky z kasicky a niekde na vychode vyrastla chalupka (za peniazky z kasicky), kde sa stretava zamilovana dvojica...

nové