Kotleba odsúdený za založenie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných ľudských práv a slobôd

Tak to režim predsa len urobil - odsúdil (zatiaľ neprávoplatne) poslanca a predsedu strany ĽSNS Mariana Kotlebu na 4 roky a 4 mesiace.

Toto je zatiaľ najväčší stret v konflikte režimu so slovenskými tradicionalistami. A to práve v okamžiku, keď je republika v ťažkých objektívnych problémoch kvôli pandémii a jej ekonomickým dopadom, a keď zároveň anarchistické nálady a nedôvera voči vláde dosiahla dlhoročné maximum.

Tak to bude naozaj zaujímavé.

Na sobotu je naplánovaná protivládna demonštrácia, má začať už na stanici, v súčasnosti je protizákonná a platí núdzový stav, v ktorom sú ťažké tresty za maličkosti.

Matovič a jeho tím určite nevyhlásil núdzový stav kvôli kotlebovcom, ale teraz tomu nik z nacionalistov neuverí. To by som skôr povedal, že sudkyňa Sabová si nemohla vybrať horší deň a akoby naschvál sa ponáhľala s rozsudkom teraz, aby nastali nepokoje. Samozrejme, ona osobne si to neuvedomuje, ale určite jej niekto našepkal, aby to už nezdržovala.

Takže 4 roky a 4 mesiace, rozsudok pôjde na najvyšší súd - kde skončil aj rozsudok z procesu s Kočnerom. Kým ale na zvrátenie rozsudku nad Kočnerom a jeho prípadne odsúdenie musí súd vec vrátiť, na odsúdenie Kotlebu bude stačiť, keď nenájde nejakú chybu a rozsudok jednoducho odkývne.

Bude Kotleba spokojný ako ukrivdený martýr? Možno. Ale trpiteľská póza sama osebe nestačí na meno, vždy treba niečo viac. Ani nejaké číslo 1488 na to nestačí. Ak bude s týmto vnútorne spokojný, je to doklad jeho slabosti.

Dobre meno si neurobil ani svojou alibistickou obhajobou. Ukázalo sa, že hrať hru, ktorú mu súd podsunul, a popierať, že "je za budúcnosť bielych detí" - to nestálo za to.

Nakoľko sú kotlebovci, a teraz myslím nielen straníkov, ale aj širší káder podporovatelov, naozaj tvrdí chlapi, sa ukáže teraz. Ale potetovanie a tabletkové svaly na krku nie sú dobrým základom pevných nervov a vôle. Hic Rhodos, hic salta - platí teraz pre nich všetkých. A ak nevedia, čo to znamená, tým horšie.

V každom prípade v určitom zmysle nastane na jednej strane politické peklo, pandemické opatrenia budú ešte viac spochybňované a kolaps zdravotníctva aj iných správnych orgánov je takmer istý.

Na druhej strane je pozitívne, že sa veci zas niekam posunú aj na Slovensku.

Náhodný okoloidúci

Na Ukrajine sa veselo rozmáha neonacizmus a politickú líniu určujú Banderovi pohrobkovia. Pritom je dobre známe, že banderovci sa aj na území Slovenska dopúšťali vraždenia a lúpeží. Ako to, že nikoho z opozície nenapadne podať trestné oznámenie za podporu neonacizmu na tých politikov zo Slovenska, ktorí udržiavajú styky s ukrajinskými papalášmi? Taký Lipšic sa dokonca osobne zúčastnil neonacistického majdanu.

afinabul

On sa jednoducho bojí, že zaćneme totok ...
zidi, nemci, madari
kua ziadny Ukrajinec ci Srb
https://www.youtube.com/watch?v=VJboSby7nW0

Norman

no dobre, implicitne sme sa včera dohodli, že už to tu nebudeš spamovať a trolovať. Teraz to dohodneme explicitne, že. Nemôžem sa ti venovať, a ako to potom vyzerá ? :-)

Ale k tomu videu - to mi nedá.
ja ho poznám už dlhšie, lebo tie veci okolo tamtej hudby mi yutubo ponúkal.
Ale chcem povedať - a ako vždy, to je poznámka nielen pre teba, práve naopak, hlavne pre ostatných - teda chcem povedať, že to video, žiaľ, presne odzrkadluje konanie "Rusov" a im podobných, v podstate prekliatie východej Európy, i keď nielen jej, aj Ameriky, aj Ázie a iných mimoeurópanov.

Skrátka: chcú napodobňovať niečo, ale chýba im k tomu tá podstata, sila. Buď ju nechápu, alebo nevidia, alebo si proste myslia, že nie je podstatná, že to má nejakú hodnotu aj bez "sily", alebo - a to najčastejšie - majú zafixované falošné predsudky, nedokážu sa do veci ponoriť, lebo chcú byť zároveň čistučkí, "kultúrni", proste malomeštiaci..
A tak len napodobňujú ... slabo, nefunkčne, trápne.

Kým sa toto aj ľudia pod Tatrami neodnaučia, dovtedy bude ich fidlikanie k ničomu. Je to tu samé nepodarené napodobovanie.

pozri si to ešte raz
https://www.youtube.com/watch?v=VJboSby7nW0
Dík za podnet. Ale opakujem, už stačilo.

ilusion

Na Slovensku je podľa médií samá mafia, všade fašisti, extrémisti a 1488 a napriek tomu tú chcú podaktorí pritiahnuť čiernych imigrantov. Veď ich tu pozabíjajú extrémisti. Imigrantov tu môžu chcieť len bezcharakterné hovädá.

nové