Kráľu, kráľu, daj Mistrala

Na summite NATO vo Walese sedia natlačení za malým okrúhlym stolom spolu so šéfom NATO Rasmussenom pohlavári Francúzska, Nemecka, Španielska...  Agentúrny popis k fotografii znie, že nadávajú na Rusko.

- Hajzli. - hovorí Rasmussen.
- Vydrbanci zákerní. - konštatuje Hollande.
Merkelová sa zamechrí a pýta sa: - Sú už zavreté dvere?
- Sú. - prisvedčí Rasmussen.
Merkelová sa porozhliadava po všetkých kútoch a polohlasom hovorí: - A teraz vážne. Čo budeme robiť?
Hollande sa prudko nadýchne.
- Ty mlč!, osopí sa na neho Merkelka.
Hollande ovisne a v duchu preklína suchársku Nemku, ktorá nevie oceniť jeho galantné gesto predošlého dňa.
 
---------------------------------------------------------------------------
Je predošlý deň - predvečer summitu a Hollandeho pochytí nutkanie vykonať niečo hrdinské. "Nedáme im Mistraly, merde!", urobí náhle kráľovské rozhodnutie. Západné korporátne média správu roznesú okamžite po všetkých kútoch sveta.
 
Všetci Francúzi zaangažovaní do francúzskeho kšeftu tisícročia zdúpnejú.
 
Ruská federácia reaguje ľahostajne. Nedáte? Strčte si ich. Okrem toho, že Francúzsko zo seba urobilo idiota, ktorý si nectí zmluvy, môže si nachystať 3 až 10 miliárd eur pokutu za nesplnenie záväzku - v závislosti od kalibru výhovorky, prečo nesplnilo zmluvné dodávky.
Ani v armáde nenastalo zdesenie. Časť armádneho velenia si aj tak vždy myslela, že oba Mistraly sú len nehorázne drahá nepotrebná hračka.
Prišla noc, prišiel deň - a summit vo Walese. Kým tam trotli sedeli za malým stolom ako konšpirátori v zastrčenej kaviarni, svet sa dozvedel, že "Hollande len vyjadroval svoj osobný názor". Sám Hollande, aby si zachoval kožu na ksichte, vyhlásil, že "Paríž nezrušil kontrakt na Mistraly, ani ho nepozastavil, ale jeho realizácia bude závisieť od udalostí najbližších týždňov".
 
Západní pajáci v roli vrcholových politikov rozosmievajú Rusko tak, ako sa to zatiaľ nikomu nepodarilo.
 
s1
Kráľu, kráľu daj Mistrála - už len ten nadpis vo mne spôsobil výbuch smiechu :-) - nedodanie Mistrálov posilní do budúcnosti ruskú armádu: poučia sa, že v kľúčových veciach sa treba spoliehať na vlastné sily. Byť ruskou generalitou tak tlačím na Obamu aby tlačil na... akože sa ten francúzsky tajtrlík volá... aby sa obchod zrušil. - čo spravia Francúzi s tou kopou železa ak Rusi nekúpia? Komu to predaju? Kto zaplatí stratu? - ak obchod zatrhnú na žiadosť ich pánov z Washinktonu, niečo USA bude musieť FR dať. Kúpia tie lode oni? - dnes si Rusi vypýtali potvrdenie ukončenia obchodu na papiery. http://slovak.ruvr.ru/news/2014_09_04/RF-nedostala-dokumenty-o-zruseni-k... Nič také neprišlo a nič ani nepríde. Jediné čo príde bude pekný nový Vladivostok a potom Sevas topoľ. Celé je to smiešne sledovať aj bez tohto zábavného článku :)
Le Bleu

Realita je asi taká, že USA Francúzsku nebudú musieť dať nič.
Ale plťky by mohli zakúpiť napríklad Poliaci jednu a tri pobaltské štátiky druhú, tí sú takí rozžhavení.. Môžu ich pomenovať napr. USS Lech Walesa a Viktors Arajs.

Prasiatko

Rusi, ale vlečie sa to už roky, tak im tento týždeň dodali len akumulátory z darma. Ono nečudo, - Kremeľ by kroch rád záruky, že Srbsko nemá záujem ani o NATO ani o ĚU. A Srbi si asi tiež ešte sami neujasnili, čí sú...Tak snáď už tento rok.
Bola by senzácia, keby si vláda Srbska miesto úzkej a ekonomicky výhodnej spolupráce s RF vybrala raz členstvo v zlonato a EU? Myslia Srbi rozumom? Verím že áno, nechajme sa prekvapiť.

Buheh

A čo takí Poliaci? Veď tí vôbec nemyslia rozumom. To je národ diablov, najradšej by zaútočili na Rusko. O Ukrajincoch ani nehovorím: najlepšie by bolo, keby ich Novorusi všetkých... a Američanov a Židov spolu s nimi.

Čo poviete? Stotožňujete sa s takýmto pohľadom?

Drahí priatelia, musel som sa zase raz ozvať, lebo tu máme opakovane do činenia s jedným z principiálnych mémov udržiavajúcich masy v matrixe. Reagujem síce na prasiatko, ale týka sa to všetkých, čo stále dokolečka riešia akí sú Poliaci, Ukrajinci, Slováci, Rusi...

Milé prasiatko, Srbi sú takí istí dobrí ľudia a priatelia ako my tu Slováci, alebo Poliaci, Ukrajinci či Novorusi. Okrem drobných kultúrnych odlišností tam nie je v princípe žiadny rozdiel. Samozrejme, historický rozdiel je v tom, ako sú jedni alebo druhí naformátovaní ich domácim kanálom globálneho mäsovokomunikačného mlynčeka. Priemerný Srb (Slovák, Ukrajinec) si dnes myslí, že malajské lietadlo zostrelil Putin osobne, že Ruská armáda valcuje Ukrajinu a mieni sa zastaviť až v Lisabone (aj to len dočasne). A preto nenávidí zlého Rusa, a to je presne to, čo majiteľ mlynčeka potrebuje.

Povedzme si to tu nahlas: problém nie je v Srbovi, Slovákovi, Ukrajincovi, či dokonca Nemcovi, Američanovi alebo nebodaj samotnom Izraelčanovi. Na masy je aplikovaná globálna a prepracovaná technológia ovládania myslenia ľudí. Technológia informačnej vojny, ktorá skrátka funguje – keby nefungovala, tak by ju nepoužívali a radšej by použili niečo iné. Nemá zmysel osočovať jej obete v tej či onej krajine, tak ako nemá zmysel sa hnevať na obete rakety Točka U, že včas neutiekli. Radšej treba rozmýšľať ako seba a svoj kmeň pred touto technológiou brániť.

A okrem toho, za ten či onen národ aj tak nehovorí nikto iný, než tzv. volení zástupcovia, čiže figúrky kryptokracie ovládané medzinárodnou sionistickou mafiou. Takže posudzovať národy podľa toho, čo hovoria ich politici, je navýsosť nespravodlivé.

s1
Niečo ako je na AC24.cz, alebo v diskusiách v smetiarni. Toto by som hned opáčikoval.   Norman, rob s tym niečo. https://www.drupal.org/project/rate
Ľubov

Buheh,stotožňujem sa ,ale prečo my nerozmýšlame rovnako?Prečo nás nedostali do mlynčeka,veď sme tiež celkom obyčajní,priemerní ľudia,ako tí,čo "nenávidia zlého Rusa..."?

vp

"Niečo tam je. Je to ale pre nás nedefinovateľné,my to aj tak nepochopíme.Alebo si vieš predstaviť,že by sme aj my raz skákali na nejakom námestí v rytme bubnov : zabi(američana,rusa, atď)? Alebo pálili papierového Obamu a deti by tancovali okolo? Tak takého idiota si predstaviť naozaj neviem,nikoho zo Slovenska."Ľubov
2014-08-23 09:09

Norman pritvrdil:"Nie je pravda, že je všade to isté. Nie je pravda, že by sa Majdan len tak ľahko zorganizoval aj u nás.
Špecifká "východných slovanov" a "južných slovanov" v tomto smere len pekne nezametaj pod koberec."

Tak súhlasíš s buhehom, či nie?

Ja súhlasím a preto ti odpoviem na tvoju otázku: Nerozmýšľame rovnako, lebo na nás použili mlynček s iným sitom-nástavcom. Stavím sa s tebou, že keby si celé obyvateľstvo Slovenska presídlila na Ukrajinu a prešli by tými istými skúsenosťami ako Ukrajinci, tak tam dnes skáču presne na nerozoznanie od domorodcov.

Norman

Nejaký rozdiel tam je, to bolo povedané predtým. A teraz a stále zostáva otázka, v čom to je, že niektoré národy sa navzájom hneď nevraždia, niektoré ako by len na to čakali? V čom tam vidíš menenie názoru?
S Buhehem sa dá súhlasiť, že podľa rozhodnutia politikov hodnotiť celé národy je hlúposť. Ale to, čo na sebe páchali juhoši a čo na sebe páchajú východoši je evidentné.

Pravda, ani Slováci nie sú ceľkom bez šialených excesov, ten najznámejší je práve spomínané tzv. Slovenské národné povstanie.

Hovoriť o mlynčeku nie je odpoveď. To robí zo Slovanov len pakov, ktorých každý omelie. Za prvé to až tak zle azda nie je, za druhé je to vyhováranie.

Ja teda tiež nie som z tých, čo robia zo Slovákov stred slovanského sveta, ale určite dobré až unikátne vlastnosti spomedzi Slovanov majú. Tak, ako sa bolo treba zbaviť komplexov a submisivity pred západným svetom, tak sa treba zbaviť komplexov a submisivity aj pred ruským svetom. Skús nad tým porozmýšlať.

Ľubov

Vážna otázka,ktorú si väčšinou nekladieme . Ak mám rád Slovákov,tak prečo? Tiež som si ju položila,viac krát,nejakú jednoznačnú odpoveď nemám,nie som ani básnik,ani filozof. Ale mám nás rada,to mi je jasné. Je tu tá jedna vec:viac sme dávali,ako dostávali.To nepoprieme,možno aj preto nás volajú hlúpi a podceňujú nás.Tie platy atď.(čo nám sem vozia jedlo a pod.) Hrdá som nato,ako sa naši ľudia chovali počas tureckej okupácie,tá trvala viac ako 160 rokov.Poznám pár príbehov,naozaj to boli frajeri,tí naši turkobijci.Pravdaže,o nich sa nevie nič.Napríklad o bitke pri Velkých Vozokanoch. Stál tam krásny bronzový lev, na pamiatku víťazstva a pre pietu padlých ,ale stalo sa niečo až tragikomické. Niekto sa rozhodol rozpíliť ho a speňažiť vo výkupni starého železa. V levovi však mali hniezdo sršne,ktoré týchto primátov odstrašili.Znie to neskutočne,však ? No toto je súčasnosť.A sme pri degenerácii.O čom hovorí aj Buheh.Je naozaj istá percentuálna selekcia ?Určite,s tým oni rátajú.Len sa mýliš v tom,že nás,ako ešte relatívne svojprávnych je zanedbateľné množstvo.Naopak,zanedbateľné množstvo je ich obslužného personálu,povedzme vláda,ich príbuzní ,tretí sektor,prostitúti,no hej,pár tisíc ich je.Nemajú šancu. Ešte niečo na záver,nemajte mi to za zlé,ale myslím na slová G.Husáka,áno,tie z XIII.zjazdu,to hamletovské :"Nech odpadne to,čo je zhnité,čo chce škodiť tomuto národu,ale nech ostane to,čo je zdravé....",keďže táto skúsenosť sa dá uplatniť aj v záhrade,aj pri liečení našich tiel a duší,mohla by fungovať aj v našom boji proti degenerácii.

Buheh

Ja som nepovedal, že nás je málo. Povedal som len, že jednotlivec je nič. A ešte som povedal, že im stačí toľko percent, koľko si mlynčekom namelú, aby show mohla pokračovať.

Buheh

tu totiž nejde o to, či pálime obrázok Obamu alebo štrngáme kľúčmi. Ja som ani nechcel povedať, že by všetky genetické vetvy Homo sapiens boli rovnaké a vo všetkom rovnocenné.

To celé je o štatistike. Koľko percent svojou činnosťou ten mlynček namelie. Keď je niekde obyvateľstvo rezistentnejšie, tak sa tie rôzne bábkohry zintenzívnia, spestria... aby to stačilo udržať mašinériu v prevádzke.

Jednotlivec, ktorý rozmýšľa samostatne a má dostatok informácií, z tohto súkolia vypadne, ale im to vôbec nevadí. Jednotlivci ako Ľubov, Buheh, Norman, to je pre nich menej ako vzduch. Percentá, to ich zaujíma.

nové