Kurz nemčiny - nove politické termíny

Kanál Neues aus Rusland na Telegrame prináša priame infromácie z udalostí na Donbase (na rozdiel od mnohých iných podobných kanálov, ktorí informácie len preberajú ). Robí ho konkrétne najmä Alina Lipp, dcéra Rusa a Nemky, výborne ovládajúca oba jazyky, ktorá z Nemecka vycestovala na Donbas ešte pred februárom, aby videla na vlastné oči, čo sa tam deje.

A videla a popísala, ako Ukrajinci ostreľovali mestá na Donbase a vraždili tak civilistov, roky a roky. A popisuje dianie doteraz.

Za túto aktivitu ju údajne liberálny a demokratický Západ šikanuje, ako len môže. Blokuje či konfiškuje účty, ale teraz aj vydáva zatykače a podobne.

Obvinenia, ktoré proti nej nemecká byrokracia naformulovala, stoja za pozornosť a zapamätanie:

Je obžalovaná, lebo "zasieva pochybnosti o pravdivosti nemeckých médií".

("Zweifel am Wahrheitsgehalt der deutschen Medien sät")

a "podrýva psychologickú atmosféru v nemeckej populácii"

("das psychologische Klima in der deutschen Bevölkerung untergräbt").

 

To je proste z jazykového hladiska krása, "zasievanie pochybností", "podrývanie atmosféry".  Je to návrat do časov, aké už ani pamätníci neskorého tzv. reálneho socializmu nepamätajú. Bolo by to možno nazvať aj nacistická totalita, alebo komunistická totalita, ale v tej politickej nálepke to nie je - je to univerzálny byrokratický totalitný šimel. Zdochýňajúci šimel korporátneho kapitalizmu kope do všetkého. Ako v Nemecku, tak aj u nás a všade, kde vládne USA. 

(pre pokročilých interview )

 

 

 

nové