Lajčák, priateľ Sýrie

Moskva považuje jednostranný formát "Priateľov Sýrie" nielen za nesprávny, ale aj za amorálny. Povedal to oficiálny predstaviteľ Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Alexander Lukaševič. Amorálnosť je najpresnejšia charakteristika svorky, ktorú zbila dokopy ministerka zahraničných vecí USA Hillary Clintonová na presadzovanie amerických záujmov. Že je v tejto amorálnej svorke aj balkánsky diplomatický veterán, t.č. minister zahraničných vecí SR Miroslav Lajčák, aby presadzoval americké záujmy na úkor slovenských (a sýrskych!), akosi neprekvapuje. Americké záujmy sú prirodzene nadradené všetkým ostatným - to si osvojil ako učenlivý šimpanz ešte na Balkáne a už z tohto infantilného omámenia (fiktívnou) americkou silou zjavne nevyrastie.

"Rusko, Čína a rad ďalších štátov, spojených so Sýrskou arabskou republikou a jej ľuďmi tradičnými priateľskými vzťahmi, odmietli vstúpiť medzi týchto "priateľov", pretože sme presvedčení, že jednostranný formát, ktorý si zvolili, je nielen politicky nesprávny, ale aj amorálny," povedal Lukaševič. Ruské ministerstvo uviedlo, že "priateľstvo" výlučne s časťou sýrskej opozície môže rozpory len prehĺbiť, vyostriť situáciu v Sýrii a zhoršiť pozíciu strán konfliktu. "Znamená to len jedno. Pokračovanie krviprelievania a nové ľudské tragédie. Vyzerá to tak, že niektorí účastníci Ženevskej konferencie, ktorá sa uskutočnila 30. júna 2012, neberú dostatočne vážne zodpovednosť, ktorá pre nich vyplýva zo záverečného komuniké," uviedol Lukaševič.

Predstaviteľ MZV RF pripomenul, že členom akčnej skupiny z komuniké vyplýva povinnosť zainteresovať všetky strany konfliktu do plnenia plánu splnomocnenca OSN pre Sýriu Kofiho Annana. "No miesto toho sa organizujú politicko-propagandistické predstavenia v štýle straníckych zjazdov, kde sa rokuje o osude Sýrie bez účasti jej hlavných predstaviteľov a znejú hlučné výzvy, aby opozícia nekompromisne bojovala za zvrhnutie sýrskej vlády. To všetko je okorenené veľkorysými sľubmi finančnej podpory a ekonomickej pomoci, a tiež kuloárnymi rečami o možnom silovom scenári." Moskva sa konzistentne drží podpory mierového riešenia sýrskej krízy bez cudzieho zasahovania. "Hlavné princípy takéhoto riešenia boli prijaté na konferencii v Ženeve a na ich konštitučnej platforme je nutné spojiť sýrsku opozíciu a začať dialóg s vládou tak, aby politický proces riadený samotnými Sýrčanmi im umožnil samostatne a demokraticky rozhodnúť o svojej budúcnosti v rámci suverenity, nezávislosti, národnej jednoty a územnej celistvosti ," uviedol Lukaševič.

Občas sa v korporátnych mediálnych splaškoch mihne porovnanie Sýrie s Bosnou, ktorá aj vďaka "diplomatom" ako Lajčák stále pripomína odistený granát. Tak sa to Amerike páči a tak to má byť. Lajčákovi nevadí, že je to amorálne. Jemu stačí, že je to v tomto Amerikou nadizajnovanom hnilom Západe a jeho karpatskej periférii dobré - pre jeho kariéru. Tento raz vo funkcii "priateľa Sýrie".

 

Doplnkové čítanie

Svojráz líbyjskej demokracie: voliči vyhlásili bezletovú zónu

fon

stať priateľom saudskej Arábie, pretože aj na nich dôjde, aj Pakistan sa bude oslobodzovať, všetky americké pašaliky skôr či neskôr budú utopené v krvi, treba byť v strehu a sám začať iniciatívu, ale malí podľudia sa len pridávajú, nevedia čo môžu očakávať od rozhodnutia ich pánov, preto vždy priskočia až po vydaní nariadení pre poskokov, len plnia a niekedy ich naplnia do betónu, a to stane aj lajčákovi, tomu sa nevyhne.

-eru-

koho ma pocuvat a tym sa aj riadi, bohuzial, v neprospech Slovenska

Norman

V tomto bode sú na Slovensku všetci prokonformní, teda aj Smer a podobní. Lajčák osobne sa pohyboval na dôležitom mieste a medzinárodná mafia ho má plne preklepnutého a plne ho spracovala.

Ale nie je na maličkých krajinách, aby prevracali históriu. Keď sa smer toku začne meniť, vtedy bude aj Lajčák plávať opačne. Zatial by stačilo, keby nebol moc aktívny a držal hubu.

 

-eru-

to od neho uplne staci, bohuzial, ti, ktori nase babky dosadzuju poznaju psychiku nasich politikov a vedia, ze sa na nich mozu spolahnut. Nech mi nikto nehovori, ze Smer je cistejsi ako SDKU. Ale SDKU splnilo svoju ulohu, teraz je cas, aby zacal svoju ulohu plnit Smer. Predtym to bolo HZDS. A podla toho aj vypada televizne vysielanie, hovoria sa len skandaly aby sa nepovedalo, aby ovcania verili, ze Fica nemaju radi, ale take, ktore by naozaj mohli politika potopit, sa nikdy nespomenu. To az vtedy, ked sa vyberie nova babka.

nové