List Litve

Vláda pobalstského štátiku dostala list. Píše jej Daeš, aka Islamský štát. Požaduje vyplatiť "kompenzácie", v opačnom prípade litovský železničný uzol Jonava zmizne z povrchu zemského.
Ako píšu miestne litovské médiá, Litva je v zozname 60 štátov sveta, ktorým Daeš "vyhlásil vojnu", ergo mieni ich terorizovať.
Pripomeňme, že Jonava je litovský megapolis, je to jedno z najväčších litovských miest. Má až 10 000 obyvateľov, ktorí sa zatiaľ nezbalili a neodišli na západ čistiť verejné toalety. Železničný uzol však nie je jediné, čím sa Jonava vyznačuje. Predovšetkým je tu chemický závod Achema Jonava.  Stačí, aby si táto fabrika riešila nedostatok pracovných síl na robotníckych postoch zamestnaním bradatých šahídov, ktorých migračná cunami vyplavila aj na Pobaltí - a Daeš nemusí mínať vlastné výbušniny. Spolu so železničným uzlom zmizne z povrchu zemského aj Jonava ako taká.
Doručenie písomnej vyhrážky od Daeša potvrdil predseda výboru pre národnú bezpečnosť a obranu z litovského parlamentu Arturas Paulauskas. Pri otázke, akú čiastku predstavuje "kompenzácia" požadovaná Daešom a čo vlastne mieni Litva v tejto blbej situácii robiť, len krčil ramenami.
Prečo práve Litva? pýta sa nejeden. No, možno si niekto z Daeša spomenul, že tajná väznica CIA, na ktorú má svieže spomienky, bola práve na území Litvy.
 
Uvidíme, čo sa bude diať v ostatných štátoch Európy, ktoré sa vyskytujú na zozname Daeša. Teroristické bunky, potešené ústretovosťou Willkommenskultur, sa už presúvajú na najrôznejšie miesta starého kontinentu.
 
Nech už akokoľvek, na Slovensku sa súčinnostné cvičenie s témou teroristického odpálenia gabčíkovskej priehrady uskutočnilo pred pár dňami a bolo veľmi úspešné. V šachorine našli záchranári všetkých troch figurantov, simulujúcich utopenie.
Môžeme pokojne spávať.
 
Buheh

my môžeme spávať dobre, nás už čoskoro bude chrániť NATO vo Vajnoroch. Ale tí v okolí Gabčíkova, tí si iste vydýchli, že sú zachránení pred prílivovou vlnou.

Inak, umiestniť fluchtlingov do Gabčíkova, no napadla by niekomu z Vás taká geniálna myšlienka?

Ema

Tento bezpečnostný benefit isto zdvihne ceny nehnuteľností v lokalite.

slaven1

Willkommenskultur som prečítal willkommensstruktur, vo voľnom preklade do anličtiny ako "enablers" (tí, čo niečo umožňujú).

Takže ISIS, americká neregulárna armáda, útočí na Litvu pre väznice americkej CIA? To je slabá logika. Nebudú vyhrážky spojené s tým, že napr. tá chemička ešte nebola demokratizovaná ako VSŽ alebo tým, že sa litovská kolónia začína cukať?

Prvá lastovička u nás http://www.teraz.sk/regiony/cudzinec-na-uteku-v-trnave-vykradal-auta/181...

Náhodný okoloidúci

Pred pár týždňami som pod iným článkom napísal, že všetky tieto výtvory USA / CIA, ako boli boľševici s Leninom, Taliban alebo Alkajda po istom čase začnú žiť svojím vlastným životom. Platí to aj pre ISIS / Daeš.
Ale pre Amíkov vznikne ďalšia zámienka na rozmiestnenie armády v Litve, čiže vykolíkovanie ďalšieho okupovaného územia.

slaven1
Presne tak, ISIS je ovládateľná štruktúra, ale len do určitej miery (ostane ako všetky iné štruktúry). No a zrovna záležitosť s Litvou pokladám za iniciatívu USA. Pre púštnych kozojebov je Litva malá nepodstatná krajina, pre USA význam má pretože je blízko do Ruska, v ktorom Tefft (veľvysranec USA) organizuje štátny prevrat. USA začali opäť rozmiestňovať armádu po Európe (poslali 6500 kusov vojenskej techniky do Nórska), takže to bude ozaj ako píšeš, že chcú iba nejakú zámienku aby mohli rozmiestniť viac tankov aj v Pobaltí.
Norman

Litva je tak ďaleko ... že je za tým jasne vidno americká paprča, prinajmenšom nejaký proamerikanista. Najskôr nejaký aktívny Litovský Duleba. V zmysle: veď prečo by sme si nenasrali terorizmus do vlastného hniezda.

Náhodný okoloidúci

Amíci propagandou zmanipulovaných Litovcov napugajut, že Rusi ich chcú obsadiť, naivní Litovci si tam sami pozvú Amíkov, tí si tam zriadia základňu, Rusi logicky namieria rakety na túto základňu, a Amíci môžu poukázať na to, že ruské rakety mieria na Litvu. Len detailisti si všimnú, že tie rakety mieria len na základne USA, a nie na Jonavu, ani na Vilnius, ani na Kaunas, ani na Klajpedu.

Ema

Americkej a NATOvskej. S týmto pobaltským útvarom nemajú anglosionisti problém.

A čo toto: Jonava je stále príliš zaľudnená, aby mohla byť preklasifikovaná na NATO-základňu. CIA napíše list, ich kámoši z Daeša, s ktorými sa oňahdy práve v Litve pobratali, ho pošlú poste restante s pečiatkou pošty v Mósule a zvyšok civilov, ktorý sa ešte v Jonave zachoval, z mesta s vreskotom utečie.
Anglosionisti s ich kamarátmi ISIS-ákmi aka Daešanmi sa konečne môžu v Jonave pokojne pripravovať na útok na Rusko.

slaven1

Tento "skvost" v pitvore musíme mať: http://dfens-cz.com/svedska-utopie/
Švédská utopie
Jedním z hate-faktů, které Švédská vláda neuznává (od roku 1998), je etnikum, proto neexistují žádné oficiální etnické statistiky obyvatelstva nebo migrantů. Existují ovšem statistiky národnostní historie (země původu). Proto lze množství muslimů pouze odhadovat. Odhad se udává mezi 1,8 – 4,4 %. [4]
Pořád to však není dost, tak ministryně se slzami v očích oznamuje, že bohužel už není schopná přijímat více migrantů. [5]
Protože je není schopná ubytovávat, a to i přes úpornou snahu ministra pro bydlení (rodilý Švéd od pohledu), protože uprchlíci mnohem radši spí venku v mrazech, než aby sdíleli ubikace s jinými uprchlíky, vymlouvajíce se například na duchy. [6] Anebo prostě odmítají vystoupit z autobusu, protože se jim ubytování nelíbí, kvůli zimě a lokalitě. [7] Na začátku krize ještě lidé nabízeli migrantům možnost ubytování u nich doma, dnes už žádné nabídky neexistují. Proto vláda zvažuje možnost zabavení domů. [8] Jedním z důvodů aktuální nechuti pomoci „bližnímu“ svému by mohl být i případ, kdy švédský transvestita (54 let, s parukou a v ženských šatech) nabídl jídlo a přístřeší dvěma náctiletým migrantům. Když dorazili k němu domů, tak mu sklouzla paruka a migranti zjistili, že se nejedná o ženu. Samozřejmě, že logický postup v takové situaci je umučit tohoto transvestitu k smrti, kolem krku mu omotat mrtvého hada a pak natočit nad jeho mrtvolou nenávistná videa o homosexuálech. A také mu vykrást byt. Vrah je 16letý migrant ze Severní Afriky, tvrdí, že se pouze bránil. [9]
Ale ten primární důvod, proč už nejsou ubytovací kapacity je prostý – všechny byly vypáleny. Vypalování míst, kde by šlo ubytovat migranty, je nový švédský národní sport. Už jich shořelo několik desítek. A dochází i k útokům na migranty. [10] A objevují se povzbudivé zprávy pro migranty (napsané arabštinou špatným směrem): „Toto je poslední varování. Opusťte naše město. Nepřežijete zimu. Jestli neopustíte toto místo, zemřete. Pamatujte, tady není žádná policie, můžeme si s vámi dělat, co chceme.“ [11]
Dalo by se namítnout, že toto jsou ojedinělé případy, nevystihující pocity majority. Ty se bohužel nedozvíme, protože Švédsko vydalo zákon, který zakazuje kritiku migrační politiky. [12] Mohl by nám napovědět nárůst preferencí anti-imigrační strany na 20% v průzkumech. [13] Ale reálné číslo se nedozvíme dříve než 2018, protože se vládnoucí strany domluvily s opozicí na tom, že odsunou své rozpory, které měly vyústit v předčasné volby, aby anti-imigrační strana nedej bože nedostávala hlasy. [14] Z toho samého důvodu šéf policie zatajuje trestné činy migrantů například na hudebním festivalu, kde byla situace tak špatná, že policie zvažovala rozdělení davu na muže a ženy. „Nechtěli jsme říct, jak to bylo, protože věříme, že by to mohlo prospět špatným politickým stranám,“ řekl šéf policie Peter Agren.
Proč by někdo odmítal migranty? Například tohoto nejrychlejšího 14letého chlapce na světě (nejedná se o vtip), který zaběhl 100m za 11,82 vteřiny (ten vlevo). Nebo 16letého – ten s medvídkem. A co se jedná? Jde o to, že pokud nějaký migrant dorazí bez dokumentů a tvrdí, že je nezletilý, je s ním tak zacházeno, protože věkové testy jsou přece další hate-fakt. [15] Jedná se o pragmatickou vypočítavost, hlavně z hlediska možnosti slučování rodin a rychlejšího azylového řízení pro osamocené děti. Pak ale někteří z těchto „dětí“ napadají personál sirotčinců, ostatní (pravé – věkem) děti anebo se pokoušejí znásilnit dívky. Proto je jim raději zařízen byt, kde bydlí sami. [16]
Další zajímavostí je, že z důvodu nepoměru pohlaví mezi migranty, je dnes ve Švédsku 123 chlapců na 100 dívek ve věku 16-17 let. Toto číslo je horší než v Číně s politikou jednoho dítěte, kde je to 117 na 100. Nevidím, jaké by tohle mohlo mít negativní důsledky do budoucna (sarkasmus). [17]
Samozřejmě ne každý migrant dostane azyl. Proto někteří radši ubodají dva lidi v obchodním domě Ikea, než aby byli vyhoštěni. [18] Opět lze namítnout, že se jedná o velmi extrémní případ. Pravda, většina, pokud má být deportována, tak beze stopy zmizí – například velmi nenápadných 14 000 lidí. A i v případě, že se podaří nějakého z nich dopadnout, tak státy jako Afganistán, Írán, Libye, Somálsko, Eritrea, Libanon a Maroko nikoho z nich nepřijmou zpět. [19]
Ve Švédsku existuje 55 no-go zón, kam se neodváží ani policie, které korelují se 186 vyčleněnými územími obývanými migranty. Kde po těch, co tam nejsou vítáni, hází kameny. [20] A policisté se tam odváží pouze těžce vyzbrojení. A samozřejmě tam neplatí zákony. [21] [22] Původně byla zpráva o těchto zónách na oficiálních stránkách policie. Už tam není.
Samozřejmě, když bude nejhůř, tak vždycky lze povolat armádu, že? To by ale Švédsko muselo nějakou mít. Situaci nejlépe vykresluje tato výborná parodie (video). Švédsko není členem NATO. A bez jeho pomoci jejich „Armáda by byla schopna ubránit jednu konkrétní lokalitu po dobu jednoho týdne,“ pokud bychom uvažovali tu nejlepší možnou situaci. A to neřekl jen tak někdo na internetu, jedná se o zprávu nejvyššího velitele ozbrojených sil z roku 2013. Za toto prohlášení byl obviňován z vyzrazení státního tajemství a ohrožení národní bezpečnosti. Švédská armáda už po několik desetiletí nezná nic jiného než škrty, dospěla do fáze, kdy prakticky ani není bojeschopná. Armáda a válka samozřejmě nezapadají do idealistického utopistického náhledu světa, který je doktrínou ve Švédsku, vyjádřenou například v komentáři onoho parodického videa: „Proč by na nás Rusko útočilo, vždyť máme jen sníh a stromy.“ A Rusko Švédsku otevřeně vyhrožuje, že pokud by se stalo členem NATO, pocítí následky. Rusko také s oblibou provokuje ponorkami ve Stockholmském pobřeží nebo přelety stíhaček přes území. [29] A armáda stojí peníze, které přeci potřebují všemožní chudáčci, například migranti. Odzbrojení je tak masivní, že pokud srovnáme čísla z poloviny 80. let a současnost, tak dostane 6% mužů ve zbrani. Je možné, že někdo by mohl namítnout profesionalizací armády, ale lze zemi srovnat s okolními nordickými státy, které jsou rozlohou mnohem menší, ale mají větší armády. Panuje diskuze také o nakládání s prostředky vynaloženými na obranu, když jeden švédský voják stojí čtyřnásobek toho, co německý. Anebo situaci, kdy nakoupí 120 moderních drahých tanků, ale mají posádku pouze pro třetinu z nich. [28]
Ještě by se šlo ve článku o Švédsku zmínit o jejich kradení dětí. O tom, že Norská sociálka krade děti, se u nás ví. Ale stejné praktiky používají i ve Švédsku. Policie proti matkám, které odmítají odevzdat své dítě, používá například omračovací granáty (když je dítě samozřejmě v místnosti s ní). [23] Pro švédskou sociálku platí, že oni samozřejmě vědí, co je pro dítě to nejlepší. Ale berou děti cizinců bez předchozích varování nebo je přímo unášejí, bez vědomí matky (která se o tom dozví o týden později z úředního dopisu). Nebo dítě odeberou rodičům, když se celá rodina zrovna chystá odcestovat do rodné země matky, a už sedí v letadle, které je připraveno vzlétnout. [24] [25] [26] U tohoto kradení dětí je veselé, že sociálka neváhá děti svěřit k adopci usvědčeným pedofilům. [27]
Následují téma, které je velmi ožehavé, existuje kolem něj spousta záměrných lží a polopravd. Také nejde zcela jasně určit, protože by bylo třeba hate-faktů, které ale Švédsko neeviduje. Ba dokonce naopak – přijalo zákony v roce 1998, které zakazují provádět statistiky kriminality dle etnik. Vrháme se do vod kriminality a hlavně – znásilnění.
Beztak se těším, až mi altruisti z FreeHate můj článek „rozcupují“ (link).
Jako první bezcitná čísla. K tomu, jak propaganda tato čísla vysvětluje, se dostanu později. Za posledních 40 let vzrostl počet násilných trestních činů o 300% a počet znásilnění o 1500%. V roce 2012 bylo Švédsko v počtu znásilnění na obyvatele třetí zemí na světě za jihoafrickými státy Lesotho a JAR (není zahrnuto do statistiky 60 zemí, které znásilnění neevidují). [30] V roce 2010 bylo Švédsko šesté. [31] V roce 2010 to bylo 63,5 znásilnění na 100 tisíc obyvatel, v roce 2014 to dělalo 69 případů na 100 tisíc obyvatel (meziroční nárůst o 11% oproti roku 2013). [32] Pro srovnání – v ČR se pohybuje toto číslo okolo 5 případů/100 tisíc obyvatel.
Švédsko patří někam do mezi nejhorší státy Afriky. Jak ale tato čísla interpretují lidé, kteří podporují migraci? No, přece absolutním převrácením významu čísel. Kdy tvrdí, že: „Tato čísla jsou vysoká, protože Švédsko je velmi vyspělá země, kde se oběti nebojí znásilnění ohlásit.“ Také operují s tím, že: „Švédská definice znásilnění je specifická, proto nelze porovnávat s jinými státy.“ [33] (Toto je také zdroj, ze kterého čerpali zmrdi z FreeHate). I kdybych byl ochoten uznat tyto patetické výmluvy, tak tato zkreslování reality nelze aplikovat, u výmluvy 1 – na sousední státy, kde jsou kulturně-sociální zvyklosti prakticky identické, ale například v Dánsku je počet znásilnění desetinový. A u výmluvy 2 – porovnání jednotlivých let ve Švédsku mezi sebou. Poslední výmluva, kterou uvedu, proč jsou ta čísla tak vysoká, je ta, že „pokud je oběť znásilněna třeba 300 krát (!?), a až pak tyto činy nahlásí, berou se jednotlivě“… (Když jsem se tuhle sračku snažil pochopit, tak jsem to nezvládl). Jo, a víte kolik je z těchto 69 oznámených činů skutečně odsouzeno? 3,7. [34] Co se týče odhadů v počtu činů nahlášených/nenahlášených, tak se pohybují odhady mezi 10-30%. Co jsem se ale nedočetl, tak jestli když proběhne skupinové znásilnění jedné ženy deseti muži, tak jestli je to bráno jako jedno nebo deset…
Pokud sesumírujeme statistiky ze Švédska dohromady, tak nám vyjde, že 1 žena z 2 (!!!) se během svého života stane obětí sexuálního násilí (v ČR 1 z 30). Je to statistika dost přitažená za vlasy, ale tyhle čísla jsem dostal následně: (počet žen v zemi)/((počet nahlášených případů za rok * 4[pouze 25% je nahlášených])*(průměrný věk dožití))
Ale proč mluvit jen o ženách, že? Bavíme se o státu progresivním. Švédsko je první země na světě, která otevřela kliniku určenou speciálně pro mužské oběti znásilnění. Slovo butthurt ve Švédsku nabylo zcela nového významu. [35]
Pořád ale nepadla zmínka o migrantech. Přece mohli i původní obyvatelé zvlčet. To těžko, bílí Švédové jsou kastráti klanějící se feministkám. I když feministky uvádějí, že nárůst násilí vůči ženám, je následek toho, že se muži bojí o své „mužství.“ Ale jak už jsem několikrát zmiňoval, selektování pachatelů dle rasy by znamenalo sbírat nenávistná fakta. Proto jsou k dispozici pouze odhady dnešních čísel. Poslední OFICIÁLNÍ (státem vydaná) data jsou z roku 2001, než byly tyto statistiky zakázány: cizinec byl průměrně 5,5krát pravděpodobnějším násilníkem než rodilý Švéd (a to i pokud bereme, že třetí generace jsou „rodilí Švédové“). U Iráčanů to dělalo 20 násobek. U Severních Afričanů 23 násobek. Afričanů (zbytek) 17 násobek. [32] Neoficiální statistika uvádí, že lidé ze 2% populace (muslimští muži) páchají 77% znásilnění. [36]
Když přijde řeč na znásilnění, tak vždycky najdete někoho, kdo bude tvrdit, že ve většině případů oběť pachatele zná. No, tak ve Švédsku tomu tak není, 58% obětí byly znásilněni zcela cizím mužem. [37] Kapitola sama o sobě jsou skupinová znásilnění, které se v minulosti nestávala, v současnosti jsou běžná.
Pokud někdo upozorní na kriminalitu migrantů, tak je napaden na sociálních sítích. Nebo rovnou hnán k soudu. Jako například politik Michael Hess, který byl obviněn z „hanobení etických skupin“, když si dovolil říct: „Kdy si vy novináři uvědomíte, že znásilňování a brutalita k ženám, odmítající učení Islámu, je hluboce zakořeněna v Islámské kultuře. Existuje silné spojení mezi znásilňováním ve Švédsku a přílivem migrantů ze Středního východu a Severní Afriky.“ Dostal pokutu a podmínku, do vězení nemusel, protože měl čistý rejstřík. [38]
Co dál? Popisovat jednotlivé případy? Dávat sem fotky zohavených mrtvol (to jsem vidět nemusel, díky google)? Popsat bezzubost trestů, kdy za znásilnění 12 leté dívky dostal pachatel 180 hodin veřejných prací? Popsat líčení, kdy soudy uvěřili pachatelům, kteří tvrdili, že žena chtěla mít sex s šesti osmi muži? Události, kdy média záměrně lhala o národnosti pachatelů? A tak dále…
Objevil i perličky jako:
Policie, namísto poskytnutí ochrany před protestujícím davem, vtrhla do galerie vystavující „rasistické“ umění (například fotografie černocha v oprátce), zatkla umělce Dana Parka (dostal půl roku za hanobení etnických skupin), zabavila 9 obrazů. A nechala galerii napospas, přičemž se majitel bál, že dav vtrhne dovnitř. [39]
Policie zastavila svalnatého muže na ulici, protože byl moc „nabušený.“ Zatkla ho, soud vydal povolení k domovní prohlídce. Proč? Protože steroidy jsou ilegální. A toto se událo i přesto, že ombudsman upozornil policii, že svalstvo není adekvátní důvod k zatčení. [40]
U 60 dívek na základní škole, ve městě Norrköping, bylo zjištěno provedení ženské obřízky, u 28 dívek toho nejextrémnějšího typu, kdy celé vnější pysky (nebo je to správně vulva?) jsou odřezány, otvor zašitý, kromě malého otvoru pro močení. Toto zohavení se provádí na dívkách už v dětství, pokud rodiče nenajdou nikoho, kdo by to udělal ve Švédsku, odjíždějí kvůli tomu do zahraničí. V případě tohoto města se na to přišlo, když jedna dívka dostala silné menstruační bolesti, kvůli kterým musela do nemocnice. [41] Odhady hovoří, že ve Švédsku je 38 000 obřezaných žen.
Somálský migrant ukradl královské klenoty. Ne, tohle není vtip. Je to jako taková zvrácená multikulturní pohádka: Bylo, nebylo. Sestra Švédského krále jednoho krásného dne (i když samozřejmě ve Švédsku jsou všechny dny krásné, nemají tam xenofoby a podobnou havěť) se svým manželem dělali obchůzky ghet… ehm, melaninově bohatých městských částí. I narazili na malého (18 let) černouška ze Somálska. „Jé, ten je roztomilý, vezmeme si ho domů?“ Pravila královská sestra. Její muž nic nenamítl, přece jenom je tolerantní, navíc bude mít parťáka na chlastání. I tak si ho vzali domů do královského paláce. A starali se o něj. Avšak netušili, že si pod křídlem pěstují hada. I našel klíč od trezoru, z trezoru vybral královské klenoty, naplánoval to svést na služebnou, nějaké klenoty vyměnil za peníze na marihuanu, a tiáru, kterou ukradl už dříve, prý hodil do řeky. Potápěči ji ale nenašli. [44] [45]
Ve městě Malmö padají návrhy, aby procentuální zastoupení zaměstnanců měst odpovídalo místnímu národnostnímu složení. Tzn., když má město 42% migrantů, tak má být 42% zaměstnanců města migranti. V tom samém městě se odehrálo několik bombových útoků na justiční centrum.
Švédsko se vší silou snaží, aby se stalo první zemí na světě, která zcela vymítala rozdíl mezi pohlavími. Proto se zavádějí společné záchody, školky přestávají používat výrazy „kluci“ a „holky“, zrušili rozdělení oblečení v obchodech na klučičí/holčičí, vniklo (a bylo přidáno do oficiálního slovníku) nové pohlavně neutrální zájmeno (nejsem lingvista, ale u nás už existuje – ono, ale rozhodně ho nikdo nepoužívá, když mluví o osobě), vznikla první pohlavně-neutrální knížka (kde jsou, parafrázuji do češtiny, výrazy „máma“ a „táta“ převedeny na „máta“ a „táma“, aby nebylo zřejmé, kdo nosí sukni a kdo má koule. I když samozřejmě sukni [nebo burku] můžou nosit oba rodiče a/nebo můžou oba mít koule… vůbec, za tohle sexistické projektování rolí bych byl nejspíše ve Švédsku uvězněn). Přepisují se koledy. Stát sponzoruje konference o „vyhýbání se tradičním pohlavním modelům“, kde se učitelé dozvědí, že pokud si například děti hrají na rodinu, tak nemají si hrát jenom maminku a tatínka, ale taky na tatínka a tatínka, maminku a maminku, tetu a strejdu a psa a tři migranty. Strana Zelených navrhuje, aby každá školka měla „učitele na pohlaví“, kteří mají fungovat jako hlídací psi vymáhající pohlavní neutralitu. Některé škol(k)y odstraňují hračky, které jsou „pohlavně zakódovány“ – jako autíčka. Když si kluci… a jejej, tohle zase smrdí kriminálem… ehm, ehm… když si ono hráli s auty a jiné ono o auta nejevily zájem, tak jim auta prostě odstranili. Jiné školky zrušily volnou hru bez dozoru, protože když děti neustále nehlídali, „objevovaly a utvrzovaly se stereotypické pohlavní vzorce chování.“ Firmy prodávající hračky se přizpůsobily a v reklamě nepoužívají klasické pohlavní role, minimálně ke hračce postaví obě pohlaví, možná z přesvědčení, možná, že ví, že by jim to feministky daly pořádně sežrat. Takže kluci jezdí s kočárkem a holky na motorce. Což by asi bylo docela úplně jedno, ale alespoň máme částečnou představu, proč potomci migrantů ve školkách a školách v některých městech říkají bílým dětem: Svennebög (Švédská buzno) a Svennehora (Švédská kurvo). [42] [43]
Když už jsme u té školy, tak si můžeme přiblížit školství. To Švédské se v mezinárodních žebříčcích propadá. Byla by to dlouhá analýza proč, ale zkráceně – v 90. letech proběhla liberalizace školského systému. Stát se rozhodl, že zaplatí jakoukoli školu, pro kterou se rodiče rozhodnou. A stát nebude zasahovat do škol, ty se měly vyprofilovat na základě nabídky-poptávky. To selhalo, protože rodiče měli hlavně požadavek, aby jejich dítě lehce „prolezlo“ (ne všichni, ti ale skončili na několika elitních školách). A kdokoliv si může založit školu, třeba i „náboženství“ scientologie nebo Plymouth Brethren. A taky židé, křesťané a muslimové. Náboženských škol je 10%. Některé sponzorují organizace (např. Al-Haramain) podléhající mezinárodním sankcím za podporu terorismu. Další aspekt liberalizace škol je nahrazení klasického systému systémem progresivním a individuálním. Což znamená, že děti nemají být do učení nuceny, známkovány, memorovat si látku, opakovat, dostávat úkoly. Výklad nahradily „skupinové projekty.“ Také se uvolnila pravidla, děti tak například můžou být v kapucích a mít ve vyučování telefony. Švédsko, ze zemí OECD, má nejvíce dětí, které chodí pozdě, také mají špatnou třídní disciplínu a vytrvalost při řešení úkolů. A pomalé tempo: 15letý student v typickém výukovém programu má 741 hodin výuky, průměr OECD je 942. Švédské školství bylo okolo roku 1990 jedno z nejlepších v industrializovaných zemích, dnes je jedno z nejhorších. Situace je tak vážná, že studenti hlásící se na univerzity mají problém se čtením a psaním. [46] [47] [48] [49] [50]
Už jen zkratkovitě, zdrojování už mám plné zuby, použijte google:
Feministická iniciativa – politická strana, pohybuje se pod volební hranicí do parlamentu. V městských zastupitelstvích už lidi má. Výňatky z programu: převýchovné tábory pro muže; zrušení armády; absolutní otevření hranic; zákony přikazující zaměstnavatelům zaměstnat víc lidí, pokud to stát rozkáže; zákaz domácích úkolů; povolení polygamie; zákaz aut ve městech; omezit pracovní na 6 hodin denně; bezmasé pondělí; povinná sexuální výchova ve školkách.
Zacházení s navrátivšími bojovníky ISIS: bydlení zadarmo, renta dokud nedostanou práci, zdravotní péče, včetně psychologa, zdarma.
Úředníci z úřadu práce – migranti ve speciálním vládním programu, kteří měli pomoci svým krajanům se začlenit do společnosti a najít jim práci, rekrutovali pro ISIS a spící teroristické buňky. Taky podváděli s dávkami.
Švédsko má úřad práce v Etiopii.
Ze Švédska emigruje tolik lidí, jako okolo roku 1880, kdy odcházeli většinou do USA. (50600 v roce 2013).
O umělci Danu Parkovi už jsem psal. Nedal si chlapec pokoj, a pořád provokoval, tak prokurátor nařídil psychiatrické vyšetření, aby mohl být zavřen v blázinci. Přece jenom psaní článků je známka šílenství, před kterou musí být obyvatelstvo chráněno. Bohužel zákony toto nereflektují a psaní článků, dělání fotek a jiné provokace nejsou trestný čin, tak se holt musí hledat jiné cesty.
Švédsko uznalo Palestinu.
Švédská ministryně zahraničí má za své výroky zakázaný vstup na území Izraele.
Ze Švédského vojenského erbu, heraldického lva (jako je náš Český lev – ten má taky nakreslený penis), byl odstraněn lví penis. Na žádost feministek.
Jako „obrana“ před ruskými ponorkami byla ve Stockholmu umístěna svítící neonová gay cedule pod vodní hladinu. Na vysvětlenou – jedná se o umění.
Bývalý premiér Fredrik Reinfeldt, šéf strany Umírnění, řekl: „Švédsko patří migrantům, ne Švédům.“ Na základě tohoto výstupu jeho strana ztratila velké množství voličů. Radikální hackerská skupina Researchgruppen (sami si přezdívají Švédská STASI) získává privátní informace a tisk tyto informace používá k zneškodňování lidí, pokud zjistí, že podporují nacionální stranu SD.
V zemi operuje násilnická AFA (AntiFAšisti), jejichž motto je: „Mrtví zmrdi nemůžou volit.“ Pominu demonstrace, anti-demonstrace a dělání bordelu v ulicích, to se děje asi všude na světě. Ale členové této skupiny přišli přímo domů jednomu reprezentantu Švédských demokratů (SD). Nebyl doma, byla tam pouze jeho přítelkyně. Vyhrožovali jí nožem, svázali ji a zalepili ústa páskou. Když ji táhli pryč z bytu, tak upadla ze schodů a zranila se. Útočníci pak utekli, našel ji soused ležet na schodišti.
Probíhají zajímavé integrační programy. Například výuka střelby. Musím ale uvést, že stříleli z biatlonových zbraní. Nicméně zájem je obrovský, na střelnici bylo, během návštěvy novin, více než 50 lidí. „(Někteří) mají zájem a jsou velmi talentovaní,“ řekl inspektor střelnice Birgit Höglin.
Politicky korektní média dostávají státní dotace.
Ve škole zakázal ředitel Švédskou vlajku, protože věří, že porušuje rasistický zákon. A zakazuje se taky hymna.
Za upadající výsledky dětí ve školách můžou historické „pohlavně nevyrovnané“ knihy, prohlásil ministr školství.
Ve volbách v roce 2014 pošťáci odmítali doručovat volební lístky strany SD (Švédští demokraté – jsou proti-imigrační), udály se případy, kdy z volebních obálek byly lístky nahrazeny jinými. Při jiných volbách (do EU parlamentu) jeden sčítač hlasů veřejně na facebooku napsal: „My, kteří jsme počítali lístky, jsme se ptali sami sebe, jestli nemáme všechny SD hlasy hodit do koše.“
ISIS zrekrutovala víc lidí z jednoho Švédského města Gothenburg než z celých USA.
Policie má zvláštní jednotku… Jmenuje se „Dialogová policie“ a jejich úkol je rozmlouvat s násilníky, vysvětlit jim omyly v jejich chování a… grilovat jim halal párky v rohlíku. Ale všechna policejní auta dostala neprůstřelná skla, protože jim je pro zábavu rozbíjeli v no-go čtvrtích.
Jiná jednotka policie – SÄPO (zkratka Säkerhetspolisen – Bezpečnostní policie) byla 1. 1. 2015 vyčleněna ze všech ostatních policejních jednotek, přestala zodpovídat veřejnosti a dnes tak zodpovídá pouze vládě. Její úkolem je nyní sledování obyvatelstva, může libovolně odposlouchávat telefony, sledovat komunikaci, umisťovat štěnice a kamery u soukromých subjektů. Byla jí přidělena pravomoc k povolání armády k zásahu proti domácím cílům.
Posádky sanitek požadují vojenskou ochranou výbavu pro zasahování v no-go zónách.
Synagogy musí být opevněny železnými ploty s ostnatým drátem.
Švédské zdravotnictví je v krizi. V 60. letech mělo 120 tisíc lůžek. Dnes je to 20 tisíc. V mezinárodních žebříčcích se propadá. Mnohahodinové fronty na akutní ošetření, mnohaměsícové čekací lhůty na specialisty. Jeden příklad: Doktor při 55 hodin trvajícím porodu odmítl přes žádosti sester provést císařský řez, dítěti při vytahování zlomil krční páteř, matka Johanna Svensson byla roztrhaná tak, že musela podstoupit pět operací. Doktor vyvázl bez trestu.
Švédské dráhy jsou v krizi. Nejsou schopny zajistit obslužnost, kontrolu, opravy, bezpečnost.
ankovnictví je v krizi. Ceny nemovitostí jsou nafouklé. Lidé mají obrovské dluhy.
Nová Švédská vlajka
Švédský superhrdina – Kapitán Tolerance
Karikatura (není Švédská, ale dobře vystihuje situaci)
Čím víc si nacházím informací o téhle zemi, tím míň tomu odmítám uvěřit.
Shrnutí
Až do teď jsem popisoval povětšinou fakta a novinové zprávy. Na závěr bych chtěl popsat, co vlastně se ve Švédsku stalo, že jeden z nejvyspělejších a nejliberálnějších států na světě šel do prdele. Bude se jednat o mou vlastní interpretaci, nebudu uvádět žádné zdroje, i když samozřejmě z nějakých informací vycházím. Popisovaná situace se děje prakticky ve všech západních zemích, ve větší či menší míře. Jsem neskonale rád, že u nás tyto tendence ještě nejsou oficiální doktrínou. Ale už se objevují.
Děje se extrémní sociální inženýrství, autoritářský liberalismus, označovaný i neomarxismus. Existují lidé, kteří si myslí, že ve své bezmezné toleranci dosáhli dalšího vývojového stupně člověka, ne Švéda, ne Němce, ne Čecha, ale „Obyvatele planety Země.“ Tito lidé tvrdí, že rasa je sociální konstrukt. Dvě pohlaví, a jejich role, jsou výmysl, vnucený dětem. Rodina je překonaná. A že je třeba se podělit o své bohatství s celým světem, protože „Evropa patří všem.“ Tito lidé nenávidí svou vlastní kulturu, rasu a zemi. Záměrně se snaží zničit všechny tradiční hodnoty. Požadují absolutní závislost všech lidí na státu a bezpodmínečné podvolení jejich ideologii, toho chtějí dosáhnout tak, že učiní člověka zcela bezbranným, bez možnosti se sám bránit. Samozřejmě v rámci „bezpečnosti všech.“ Pokud s jejich snahami někdo nesouhlasí, chtějí jej zdiskreditovat či rovnou zavřít, označí jej za sexistu, rasistu, otrokáře,… Protěžují multikulturalismus, domnívajíc se, že ze vzniklé destrukce budou profitovat, což je absolutní blbost, protože si neimportují progresivně smýšlející pansexuální-genderfluid-bio-vegany (pokud jste se nesetkali s těmito slovy, závidím Vám), ale zaostalé lidi z válečných oblastí, vyznávající milionkrát drsnější kulturu. Někteří takovíto politici to vykonávají zcela vědomě, ví, že negramotní idioti budou v budoucnu volit levici. Jiní konají dobro, dle rčení „cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly.“ Tito lidé si nedokáží představit, že by jejich činy mohli mít negativní důsledky. Když se ostatní lidé cukají, zavádějí Orwellovský stát. Včetně verze newspeaku – politické korektnosti. Všechny tady tyto tendence jsou výsledkem neskutečného bohatství a bezpečnosti Západu, kde lidé žijící v této bezpečné bublině, nedokáží představit, čeho jsou lidé jinde ve světě schopni.
Švédsko je příkladem země, kde se tato doktrína stala oficiální.
Je v tom určitá strašlivá krása vidět kolaps civilizace. Užijte si to, tohle se stává jednou za tisíciletí.
PS: Psal jsem nakonec jen o Švédsku, i když jsem začínal psát tenhle článek, tak jsem původně měl v plánu popsat více států a incidentů v nich. Emigraci židů ze Západu, kteří radši jdou do bezpečnější země – Izraele. Jak jsou synagogy v Berlíně hlídány 24 hodin denně. Jak Merkelová řekla v televizi: „Musíme akceptovat, že kriminalita migrantů je vysoká,“ anebo „Multikulturalismus selhal.“ Nebo ukázat článek o „Nových Němcích.“ Jak se musí člověk kvůli cenzuře dozvídat nálady obyvatelstva například skrze analýzu vyhledávání klíčových slov na googlu. Jak po 70 letech vyšel v Německu Mein Kampf a byl vyprodaný během pár hodin. Nebo Británii, jak vypadá jejich kandidátka na starostku Londýna. Nebo rozbor populace Londýna. Či jak pákistánský gang mohl několik let beztrestně prodávat bělošky ke znásilňování, protože policie odmítala cokoliv udělat, aby nebyla nařčena z rasismu. Jak noviny upravují fotky pachatelů, kdy jim dělají světlejší kůži. Různé cenzury, manipulace, případy. Je toho strašně moc…
Následují zdroje. Snažil jsem se opravdu vynechat záměrné hoaxy a lži. Přesto je možné, že některé z těchto stránek jsou nedůvěryhodné. U některých linků jsem čerpal z více zdrojů popisující danou situaci, ale uvedený link jsem zvolil proto, že je nejpřehlednější. Některé z linků nejsou přímo zdroje, ale na zdroje (povětšinou Švédské) odkazují, přišlo mi rozumnější, poskytnou anglický. Po 50+ zdroji už se mi nechtěly další přidávat, proto jsem do textu dával jména, aby šlo najít, na co konkrétně odkazuju.

[1] https://en.wikipedia.org/wiki/Immigration_to_Sweden [2] http://countrymeters.info/en/Sweden [3] http://www.gatestoneinstitute.org/5195/sweden-rape [4] https://en.wikipedia.org/wiki/Rape_in_Sweden [5] http://www.theguardian.com/world/video/2015/nov/24/asa-romson-sweden-deputy-prime-minister-cries… [6] http://sputniknews.com/art_living/20151230/1032512296/sweden-refugees-ghost-house.html [7] http://www.dailymail.co.uk/news/article-2894696/Forty-asylum-seekers-refuse-bus… [8] http://pamelageller.com/2015/09/europe-seizing-homes-to-house-muslim-migrants.html/ [9] http://www.dailymail.co.uk/news/article-3364353/North-African-teenager-stabs-Swedish-transvestite-death-hangs… [10]http://www.dailymail.co.uk/news/article-3315739/The-tranquil-Swedish… [11] http://www.reuters.com/article/us-europe-migrants-sweden-idUSKCN0SR1BA20151102 [12] http://www.thenewamerican.com/world-news/europe/item/18116-new-swedish-law-criminalizes-anti-immigration-internet-speech [13] http://news.yahoo.com/anti-immigration-sweden-democrats-rise-20-percent-major-085904164–business.html [14] http://www.thelocal.se/20141227/sweden-to-scrap-new-election-report [15] https://acidmuncher.wordpress.com/2015/10/21/the-refugee-children-of-sweden/ [16] http://www.gatestoneinstitute.org/6190/sweden-refugee-children [17] http://www.politico.com/magazine/story/2016/01/europe-refugees-migrant-crisis-men-213500 [18] http://zpravy.idnes.cz/k-ubodani-zakazniku-v-ikea-se-priznal-eritrejec… [19] http://www.breitbart.com/london/2015/11/28/swedish-police-14000-migrants-due-deportation-vanished/ [20] http://www.breitbart.com/london/2015/10/27/journalist-stoned-in-swede-no-go-zone/ [21] http://swedenreport.org/2015/05/18/police-yes-there-are-no-go-zones-in-sweden/ [22] https://www.youtube.com/watch?v=upFClsDqaeU [23] http://www.dailymail.co.uk/news/article-2511791/Police-use-stun-grenades… [24] https://www.rt.com/news/sweden-russian-children-mother-slams-authorities/ [25] http://www.cbn.com/cbnnews/world/2012/march/swedish-homeschool-family-broken-to-pieces/?mobile=false [26] http://www.christianvoice.org.uk/index.php/swedish-social-services-kidnap-child/ [27] http://www.dailymail.co.uk/news/article-2515524/Paedophile-sexually-abused-year-old-girl-given-permission-adopt-child-Sweden.html [28] http://www.breitbart.com/london/2015/08/09/report-swedens-national-defences-have-vanished-and-russia-is-laughing/ [29] http://www.natoaktual.cz/rusko-varuje-svedsko-pred-vstupem-do-nato-fiq-/na_media.aspx?c=A150619_154839_na_media_m02 [30] https://en.wikipedia.org/wiki/Rape_statistics [31] http://www.nationmaster.com/country-info/stats/Crime/Violent-crime/Rapes-per-million-people [32] https://en.wikipedia.org/wiki/Rape_in_Sweden [33] http://www.bbc.com/news/magazine-19592372 [34] http://www.project-syndicate.org/commentary/sweden-s-other-rape-suspects-by-naomi-wolf [35] http://www.dailymail.co.uk/news/article-3277006/Sweden-opened-world-s-rape-centre-male-sexual-violence-victims.html [36] https://muslimstatistics.wordpress.com/2015/03/19/sweden-77-6-percent-of-all-rapes-in-the-country… [37] http://www.gatestoneinstitute.org/5195/sweden-rape [38] http://chersonandmolschky.com/2014/05/11/swedish-politician-fined-hate-speech-islam/ [39] http://www.d-intl.com/2014/07/05/gallery-owner-in-shock-wants-to-leave-sweden/?lang=en [40] http://www.theweek.co.uk/europe/59885/swedish-man-arrested-for-being-too-buff [41] https://www.rt.com/news/167368-genital-mutilation-sweden-girls/ [42] http://moonbattery.com/?p=10515 [43] http://www.gatestoneinstitute.org/6122/sweden-creative-destruction#_ftn3 [44] http://www.whyileftsweden.com/?p=413#more-413 [45] http://www.thelocal.se/20120614/41442 [46] http://www.nationalreview.com/agenda/383304/sweden-has-education-crisis-it-wasnt-caused-school-choice-tino-sanandaji [47] http://www.slate.com/articles/news_and_politics/the_dismal_science/2014/07/sweden_school_choice_the_country… [48] http://www.economist.com/news/europe/21588959-swedish-pupils-have-fallen-behind-their-international-peers-fixing-swedens-schools [49] http://www.thelocal.se/20101006/29452 [50] http://www.eurotopics.net/en/home/presseschau/archiv/article/ARTICLE163966-Sweden-lets-even-the-dumbest-go-to-college
14.02.2016 Sana

Ľubov

ostaneš ticho,pár hodín.

Musíme sa smrtelne vážne baviť,ako sa zachrániť.Ako zachrániť nielen Slovensko,ale celú strednú Európu.

Norman

najlepšie z článku a link naň sme tu včera vybrali, nejako už sa nezdalo nutné kopírovať to celé,
http://nadhlad.com/content/co-sa-deje
ale keď si to sem dal, tak dobre.
Očividne nás to všetkých zaujalo - i keď sú k tomu aj výhrady.

slaven1
Všimol som si to až teraz. Treba to tu mať celé. Vskutku dobrý kúsok.
Ľubov

Dnes budem nad tým celý deň rozmýšlať,Slaven,vidíš,načo si to dával? Nie,dobre,že si to sem dal,pošlem to ďalej.
Musíme za každú cenu vydržať byť,ostať "primitívni".V tom vidím jedinú šancu. Každý z nás je vojak v tejto vojne.Všetko,čo robíme,je prejav odboja.N ič nie je zbytočné,našim úhlavným nepriateľom sú mimovládky,štetky v médiách, dokonca aj naši vlastní,už zombifikovaní priatelia,takto sa na to t r e b a dívať.

Norman

že ty stále nad tým moc uvažuješ.
My sme svoje zariadili, ako sa dalo. Situáciu si odserú hlavne mladšie tupé bambule. Hovorí sa tomu Karma, aj keď toto slovo bolo miliardukrát zle použité a zneužité, nik mu neujde. Platí úplne presne, ako termodynamické a iné fyzikálne zákony Západu - len v sanskrtskej civilizácii zostala popísaná veda aj spoločenská - niečo, k čomu dnešný Západ ešte naozaj nedospel.
Aby som sa nerozkecával - proste oni zdochnú. To nie je "primitívnosť", treba sa na to len pripraviť, aby to človeku neznechutilo deň - proste si to všetci tí zbabelci a krátkozrakí slepci a egoisti odserú.
S tým sa nedá nič robiť, to je v poriadku.

Ľubov

predsa len mám otázku,a je to takmer zázrak ,ale odpoveď nepoznám(hehe,sebairónia,moja oblúbená)
Ako to,že sa vôbec nebránia? Akoby trpeli nejakou úchylnou chorobou..Ty povieš,veľmi pekne,nech zdochnú proste,to sa mi páči a hlavne sa mi páči,že sem nechodia pokryteckí slizoši,ale predsa...tá otázka ostáva. Prečo prví Švédi.

Môžem len tolko povedať,neviem o ničom takom,že by si to zaslúžiliako prví.Dobre,aspoň z literatúry,aj keď nie sme znalci,malý príklad. Myslím na životnú úroveň detí spred cc 150 rokmi.Porovnávam nášho Jana,alebo Čenkovej deti s takým Emilom z LOnebergy.To je tiež taký blonďáčik,v porovnaní s našim Janom,ktorý žobre chleba od hotelových hostí,Emilov najadrenalínovejší zážitok je,keď rozbije čerešňový kompót.Jednoducho,chcem povedať,že oni si žili ako vo vatičke,oproti nám.Samozrejme,že je aj iná literatúra,ako detská. To by som sa musela veľmi rozpisovať.Ale v podstate nenájdete nič také divoké,ani strhujúce,sú naozaj iní,žiadny poriadny zločin a trest.
Záver je asi taký, ak dostatok a bezpečie vedú ku degenerácii,prečo ich všetci chceme?

Buheh

citát z článku z D-fensovej stránky:

"Ale ten primární důvod, proč už nejsou ubytovací kapacity je prostý – všechny byly vypáleny. Vypalování míst, kde by šlo ubytovat migranty, je nový švédský národní sport. Už jich shořelo několik desítek. A dochází i k útokům na migranty. A objevují se povzbudivé zprávy pro migranty (napsané arabštinou špatným směrem): „Toto je poslední varování. Opusťte naše město. Nepřežijete zimu. Jestli neopustíte toto místo, zemřete. Pamatujte, tady není žádná policie, můžeme si s vámi dělat, co chceme.“

Teda aby sme neboli nespravodliví. Oni sa možno aj bránia, len naše úžasné pluralitné a demokratické médiá o tom asi referovať nebudú.

Treba si uvedomiť, že ten, kto varí žabu, ju zámerne varí tak, aby z hrnca nevyskočila. Ktosi tu pracuje s technológiou, ktorú vyvinul práve tak, aby fungovala. Švédi sú obeťou, ktorú je zbytočné obviňovať, práve tak ako obyvateľov Letanoviec či Šváboviec, že majú na záhumní to, čo tam majú.

Náhodný okoloidúci

Židmi ovládaným médiám sa podarilo Švédov a Nemcov presvedčiť, že čo i len nepatrná myšlienka na rasizmus je najhorší zločin aký vôbec môže existovať. Navyše sa príliš odovzdali do rúk štátu a ten im berie ešte aj právo brániť sa hrubému násiliu primeraným násilím.
Skúsme si predstaviť, aký mediálny rachot by sa spustil, keby Breivik miesto 70 bielych nórskych deciek strelil jedno čierne. Z toho rachotu by sme ohluchli.
Keď si pomyslím, že pred nejakým 1000 rokmi sa pred Vikingmi triasla od strachu celá Európa, ani sa mi nechce veriť, že Švédi sú ich potomkovia.
Dáni sa už začali brániť, znova začali predávať bravčovinu. Dobrá správa. Síce len pre nás, nie pre prasiatka, ale my nemôžeme za to, že sme potomkovia lovcov a bez mäsa chradneme.

Aby som to zhrnul - základom spravodlivosti je reciprocita a jeden meter pre všetkých. Ale s každým treba hovoriť jazykom, ktorému rozumie. Ak niekto rozumie len jazyky sily, treba mu ho dopriať, aby pochopil, kde je jeho miesto vo svete.

P.S. mytologicko-konšpiračná teória:
Ako vidíme, USA a ich bábkovodiči sa zameriavajú na ničenie starých civilizácií. Mohlo by byť vo Švédsku niečo naozaj historické, čo chcú sionisti utajiť alebo zničiť? Napríklad pozostatky Hyperborey?

Norman

Na to predošlé je odpoveď jednoduchá - populácie Európy sa relatívne nebránia, pretože aj malé dieťa nechápe nebezpečenstvo, ktoré mu hrozí. Nechápe, čo je to (zvrátená) sexualita a násilnícke psychoúchylky cudzích ľudí. Malé dieťa nič o tom nevie, takže sa úchylom nebráni. A podobne tamto, tie viaceré národy Európy, ich veľké časti populácie, sú malé deti, ustrnuli vo svojom mentálnom vývoji.

 

Ale podstatná a dôležitá je tá posledná tvoja otázka:

Ak dostatok a bezpečie vedú ku degenerácii, prečo ich všetci chceme?

 

Čo z tej otázky vyplýva? Nie je ani tak dôležitá priama odpoveď, prečo  sme takí, ale to, že ten predpoklad platí, že je to naozaj tak. Snaha o bezpečie a dostatok, o konzum a prepych, vedú ku degenerácii.

Predviedli a dokázali to empiricky všetky minulé civilizácie, a naozaj pochopili a možno povedať, že aj vysvetlili viacerí filizofi. Sme proste na zlej ceste. Sme na ceste za fatamorgánou. Aj naša civilizácia je na nej.

 

Tu by som mal skončiť, nech každý rozmýšla... ale keďže som dobrák, tak dodám aj ubezpečenie, že všetko nakoniec bude mať nejaké riešenie. Proste to "bezpečie a dostatok"  raz ľudia nebudú chcieť. A na našu dobu sa budú pozerať ako na nezaujímavú katastrofu  - ale neodpovedia na tvoju otázku, "prečo?", nebudú rozoberať príčiny a naše motívy - proste nás budú jednoducho všetkých považovať za debilov. Za nezaujímavých bláznov.

A budú mať pravdu.

 

nonula

Problem nie je v tom, ze v tej istej pici, tu na zameguli,skonci aj ta najduchovnejsia kultura...Tu sa nikdy nic doleziteho neudialo na kolektivnej urovni. Nikdy.

Norman

to nie je také isté, čo všetko sa kedy udialo.
možno áno.

Rosemary

ked sa ti tu na nasej zlatej maticke Zemi nepaci, tak nepindaj a odpal !
Si sa tu narodil!!! Z mamy, z tatu !!! To je kolektivna uroven par excellence !

Sinuhe

toto sa ti podarilo :-) Nonula sa len snaží dokázať, že nie je no ...

Ľubov

napoly vážne,napoly nevážne chcem dodať,že nám končí Kalijuga a to môže priniesť naozaj prekvapivé riešenie. Tí z budúcnosti,o ktorých píšeš,sú tak na prvý môj pocit Tmavomodrí. Tak im hovorí R.Moody vo svojej klasike Život po živote.Sú to entity,ktoré už nemusia späť do mäsa(ne-re-in-care),na naše úbohé 3D si však spomínajú.Žijú večne v krištálových katedrálach a naozaj vypadli z papule toho hada,ako sa volá,ten,čo žerie svoj vlastný chvost-Uboros .No,viem,že máš rád čierny humor.Takže toto by bola jedna šanca-jedno riešenie,nevracať sa sem.
Predsa len,mne sa tu stále mnohé páči.Možno pôvodný model bol skvelý. Toto je konšpirácia,ale aj tak:pretože sme boli konkurenciou,nejaký megapotkan nám poškodil súčiastky.Odborne sa tomu hovorí,že nám zablokoval vedomie.Že je to ako hnusná ropucha na prameni.pečať,zámok.Toto dať dolu sa volá prebudenie.Viem,je tu na túto tému veľa napísaného,a ešte bude.Nikdy však nezabudnem na kratučký komentár od Lecce-Obraz. Mal tri roky,keď si uvedomil to Ja som. V tom vidím náš potenciál.

Norman

tí, o ktorých píšem, sú ľudia ako my, len nás budú považovať za blbov, -ale budú možno rovnakí, možno aj väčší, len si to nepripustia. Len to bude niekam posunuté, takže ich naše "problémy" nebudú ani najmenej interesovať.
Podobne aj dnes sa nik naozaj nezaujíma a nechápe myslenie či kultúru napríklad ľudí 18. storočia a považuje ich za hlupákov, ktorí nepoznali realitu. Hlupáci to neboli, ale naozaj sa motali ako v pavučine.

Hm... k tomu metafyzickému , prevtelovaniu - veľa ľudí vela popísalo otýchto veciach. Pomáhali si svojou fantáziou, ktorá bola ale vlastne ich pozemská skúsenosť, ktorú premietli hore. Krištálové katedrály, modré entity ... no, možné je všetko, mne je to úplne jedno.
Problém je to, že sa zadefinovalo to riešenie, nevracať sa sem. O tom píšu "všetci veštci", celý Východ, aj Západ, budhizmus, proste všetci ... to je vlastne verejné takomstvo:) Je ale nepochopitelné, prečo by niekto, kto pochopí ilúziu, mal mať problém s tým, kde je. Je to ako mať strach zapnúť televízor, lebo je tam "zlý" program. Samozrejme, že je, každý je taký či onaký, obmedzený, no a? Je to len program, iba hlupák sa bojí, že na neho niekto z obrazovky vyskočí, alebo že sa sám prepadne do obrazovkovej priepasti.

To, že sme akosi blokovaní, sme tu spomínali. Ja ale vždy protestujem proti tej predstave, že nejaký "potkan", alebo "démon", nám čosi urobil, alebo nám chce niečo zle. :) To je výtvor megalomanskej sebadôležitéj deformácie mysle homo sapiens:)) Kedysi si namýšlal, že sa o neho stará boh, osobne, a často priamo o neho, o jednotlivca ... že je stred vesmíru. Dnes, keď vidno, že toto nik nespravuje, si začal opustený slabučký neurotik homo sapiens namýšlať, že mu niekto vyšší robí zámerne bobo. Veď prečo iné by ho to tak boľkalo a bolo všetko také škaredé?

Nerobí.
Nik mu nič zlé nerobí.
Keby robil, bolo by to iné kafe.
Proste na homo sapiens každý v okruhu nejakých milionov svetelných rokov či akýchkoľvek ných dimenzíí, serie. To som si istý, som ochotný sa staviť.
Lenže samoty a nedôležitosti sa náš homo sapiens očividne bojí viac, ako smrti:-) Má proste tak sformátovanú hlavu. Je za tým asi nejaká logika, ale to je teraz jedno. Proste je to tak :)
Úbohé stvorenie, momentálne mi ho je ľúto, aj keď sám k nemu patrím.

Ľubov

predsa bola o tom,že hľadáme človeka,ktorý nebude otrok svojej nenažranosti a vyberie si novú cestu dobrovolnej skromnosti.Pretože obaja sme tak trochu cynici,prvé riešenie sa mi zdalo vhodné,ako"nový človek-mŕtvy človek",a po b. potom nejaká nová forma genetickej mutácie.V tom prvom prípade však bolo potrebné spomenúť aspoň v skratke teóriu o nesmrtelnosti ľudskej duše.To je snáď v poriadku,no a tá mutácia v druhom prípade,tiež nič nové.Všetky filozofia sveta sa o nič iné ani nesnažili,len o Zmenu človeka. Márne,ako vidíme.
Možno tento Tvoj prístup,kašlať na to,je asi najlepší.Akékolvek prekvapenie potom môže byť už iba milé.

Norman

napísal som to tak dvojako preto som to neskôr skúšal dovysvetliť
Na jednej strane som napísal:
-Proste to "bezpečie a dostatok" raz ľudia nebudú chcieť-
To je ale stav, ktorý zrejme nenastane tak rýchle. Ak teda vôbec.
Ešte tu predtým budú určite rôzne iné hlúpe a zlé budúcnosti, a aj tí budú na nás hľadieť ako na blbcov. Aj tí oprávnene, aj keď budú podobní až rovnakí. To som sa snažil doplniť.

Nehlásim sa nejak k postoju "kašlať na to", nepoužil by som tento popis, ale myslím, že z tvojho uhla pohladu to možno tak nazvať. Takisto som nemal dojem, že útočím až tak na nesmrtelnosť duše, tiež by som to nazval inak - kritizoval som klasickú (východnú) túžbu po nenávrate, ktorá sa vyskytuje v kvalitnejších, ale predsa len dostupných (východných) filozofiach. Ale to len tak mimochodom. Nemám dojem, že by pomohlo to nejak rozoberať.

Rosemary

Moody, kristalove katedraly, megapotkani, hadie papule ulala...
A tak po nasom, o Jezisovi Kristovi a o kralovstve Bozom, to by neslo? Ist na omsu svatu a lamat si hlavicku nad tym, co je to Eucharistia? Svata spoved? Pokanie?

Novy europsky zbastardeny clovek sa rodi aj tu, na tychto virtualnych strankach. Komunikuje s virtualnymi ludmi, bez tvari, zveruje sa im so svojimi pocitmi a ani ich nepozna,nie je schopny nic riesit, len hecuje svoje emocie. Prepac, Lubov, ale neviem preco, pripadas mi ako obet.
mala by si viac pocuvat svojich realnych priatelov. Aj ked su nedokonali, aj ked s nimi nesuhlasis.

Opatruj sa !

Norman

Jasné, Rosemary, tvoje prožidovské názory prešli plynule do prokatolíckych. No difference. Je to predsa vyskúšaná stará zbraň. Kedysi to dobre fungovalo.

A samozrejme, zbastardení ludia nie ste vy, nie, ani náhodou, určite nie ... ale tí, čo odhalujú vaše potkanie chvosty.

Ľubov

Rosemary,keby si poznala moje kamarátky,asi by si mala pocit,že si sa ocitla medzi bláznami:). To ja som suchár,ten najzemitejší sedliak,akého poznám.Po 89.tom tieto témy dostali krídla,bol to aj dobrý biznis(neviem,odkedy si preč),ale je to prirodzené,mystika a ezoterika boli dovtedy tabuizované.Ja na tom nefičím,v žiadnom prípade,spomenula som to v kontexte.Mám taký svojský spôsob humoru,málokto ho chápe,asi iba ja.
Hlavne by som Ti však chcela povedať,že Uborus je prastarý symbol a v kresťanstve sa prejavuje ako Alfa a Omega.Zaujala ma aj Tvoja poznámka o pokore,to veľmi dobre poznám,pretože sú to práve štyri roky,čo som náhle "zomrela". Bol to úraz,stať sa to môže hocikomu z nás.Preto som krotká ,zdanlivo obeť.Ale je to naozaj inak.Aj Tebe veľa šťastia.

nonula

Ema si scestovana- toto leto planujem komprimovany mikroocistovak( 2 Tyzdne- na viac to nevyda) do Kazachstanu- vies mi pomoct so zaujimavymi podnetmi?- prepac- uslo mi to- patrilo to logicky pod Teba.

Ema

Kúp si letenku až do Usť Kamenogorska a odtiaľ sa vydaj cez Bystruchu a Ulbu (smer Poperečnoje) na Серый луг. V Ridderi si požičaj bicykel, nech nejdeš furt pešo.
Nie je tam nebezpečno, len divoko. Zbytočne tam v úžľabine rumázgať, že domov-domov.

Rosemary

Tolerance and apathy are the last traits of a dying society" - Aristotle

nonula

Nikdy nie je neskoro. Holu kozu si v Kakade zachranis, ak si zapamätas, ze v tamtych vlnovych dlzkach sa este chvilu bude dat kazdy problem vyriesit dvoma sposobmi:
1. Prachmi
2. Vela Prachmi

Rosemary

Mamma mia let me go...
Anyway, the wind blows...

:o)
Ale teraz vazne :o)
KAZDY problem sa da vyriesit iba jedinym sposobom. Ked ta budu mat ludia radi. Vazne. Nekecam.

PS: mali by sme tu vniest viac poezie.

nonula

Tak to tak urobime. Dakujem...Zase som to nahovno priradil- no co uz!

Ema

http://www.ozon.ru/context/detail/id/3988617/

Pošlú ti to aj do Bavorska.

nonula

Budem musiet oprasit rustinu.

nové