Magát: Židokracia

Kým svet sa dusí už rok s covidom, nestíha sa bežná politika režimu. Zanedbáva sa už aj jej základná dogma – antisemitizmus.

Ale našťastie sú tu pracanti, ktorí vždy radi pomôžu. Len teraz v decembri (2020) vydal Marian Magát knihu Židokracia.

Jednoducho zhrnuté: Keby ho židovská obec platila, nemohol by pre nich pracovať lepšie.

Verím tomu, že v knihe, kde Magát dodal len úvod a záver, je kopa faktov, ktoré by mohli otvoriť ľuďom oči. Ale  aj tieto veci treba podávať v správnej forme a správnom množstve. Tento spôsob je asi ten najnešťastnejší.

židokracia 

 

giftpilz

Kniha z roku 1938 - Giftpilz 

Kniha s karikatúrnym obalom, ktorý je jednoznačne parafrázou na historickú knihu pre deti, Giftpilz, ťažko presvedčí o svojej serióznosti. Ten obrázok – to má byť alibizmus v štýle "neberte ma až tak vážne"? Ta priama asociácia s propagandou z doby nacional-socialistickej určite práve židokratom urobila radosť –  prokurátor Honz si nad ňou už určite honzí obžalobu.

 

Nebudem špekulovať nad motiváciou a voľbou metód Magáta. On to berie ako rodinnú záležitosť a svoje problémy zrejme víta ako ten "boj", po ktorom túži. No, nie je to cesta, ani pre neho. Jediným, komu naozaj poslúžil, sú chaldejské mocenské chobotnice. Zas majú svojho antisemitu.

 

 

recenzia

 

 
kali

Magát tú knihu avizoval už dávnejšie nakoniec sa dočkal. Čo je ale podstatné, k problematike ktorej sa venuje v knihe (holokaust, židovské kruhy mediach, v kultúre a v klučových štruktúrach spoločnosti, ich prepojenie s kapitalizmom a komunizmom) už bolo toho povedané, preložené (prop napr dve knihy prekladal), zfilmované (film The Greates story never todt) a narozprávané snáď zo všetkých strán, detto aj všetká tá revizionistická literatúra. Je to v podstate vozenie dreva do lesa, čítať to bude aj tak iba zopár tých jeho obdivovatelov a fans, zbytok národa to bude považovať za pamflet nejakého tupého nácka odsúdeného za nedovolené ozrbojovanie. Tak načo potom toto teatro s tou knihou? Nevidím za tým nič iné iba vlastnú sebastrednosť a pózerstvo. Pravdepodobne to pôjde na súd a aspoň sa potom môže pasovať do role martýra lebo momentálne z tejto našej alternatívnej scény po ňom ani pes neštekne. Ale ako sa ukazuje aj pri Kotlebovi aby sa s tým mučeníctvom náhodou neprerátal.

Noname

Hneď som si spomenul na Kamasa ktorý vydáva tieto knihy už pár rokov a ešte ho neodsudili, neviem čo robí ináč, asi nie je politicky aktívny , tak z pozície vydavateľa je neskodny.
On vidal rovnakú knihu s rovnakým obalom, narozdiel od magata bez komentara. Som prekvapený že ho v Česku pozvali do Tv u nás niečo podobné s magatom nehrozí. Ak ste nevideli tu bol v diskusii s Galom
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozstrel-jedovata-houba-antisemitismu...

Norman

Kamas a GM vydavateľstvo mali už niekoľko súdov, ale všetky sa im s veľkým nasadením podarilo ustáť.
Kamas je v určitom zmysle politicky činný, a má napojenie na sudeťákov v Nemecku, a aj iné napojenia, a odtiaľ aj peniaze.
Súdy ustál preto, že v tých knihách sú zväčša len historické dokumenty a len málo komentátov od Kamasa alebo iných súčasníkov.
Ano, na tvojom linku vidno, ako je alibistický a v tom zmysle vlastne nie je politicky až tak činný a výdava to naozaj vlastne len pre peniaze.
Ale aj tak je to vydavatelstvo GM výkon, predtým robili portál Náš Smer http://nassmer.blogspot.com/

Ale dopad vydavateľstva na populáciu je nakoniec tiež otázny.

Ľubov

Priznám sa,vidím prvý raz, ale priama linka odtiaľ vedie k Délskému potápačovi,a ten poznám roky.Potápěč sa mi páči,je istým spôsobom veľmi estetický. https://deliandiver.org/

A potom je tu jedna cnosť,ktorú by som chcela spomenúť. Je to vytrvalosť konkrétnych ľudí,ktorí stoja za alternatívou,a to myslím globálne. Sú to roky práce. Dopad na obyvateľstvo? Myslím,že významný.

Norman

No, link naň tu máme od začiatku, ale oni sa po založení vydavateľstva na stránke prakticky odmlčali, takže je to už dávno. A oni sú aj tak iná káva, ako by tu väčšina zniesla. A dnes už začína Kamasovi tak trocha ... no, prechádza takým procesom ... ako Kotleba, alebo ako to nazvať, zaobalovanie, taký strýco je z neho na tom FB, to bude vekom :-)

Délsky potápač je naozaj lepší, a čoraz viac sa mi pozdáva (keď tam občas nazriem).

Roland Edvardsen

Popravde, keby som videl len názov a obal tejto knihy, tak by som si povedal, že toto bude nejaký pokus nejakého pro-režimného politruka zase odprezentovať nacionálne typy ako strašidelné (strašidelne dementné). Eventuálne by som si chcel povedať, že Magát využíva nejakú provokačnú satiru, aby sa nejako zamaskoval. Ale žiaľ nie, obkladač striech vo Švajci Magát nie je takto sofistikovaný a berie to všetko smrteľne vážne.
Možno, ak by tá kniha bola aspoň nejakým prínosom na poli danej problematiky, povedzme budiš, ale obávam sa, že to bude zas len prekopírovaný David Duke - recyklácia do aleluja. Ono od čias MacDonalda sa niečo extra nové k danej otázke veľmi nepovedalo (a v našom geo priestore to naposledy dokázal ako tak spopularizovať Bakalář, to bol r. 2003. A ten to poňal vkusne, vedecky a nepoliticky. Obávam sa, že toto Magátov prípad nebude).
A propista sa ani trošičku necíti (ako to len povedať? Nechcem napísať slovo blbo :-)) zvláštne, že tomu robí takú reklamu?

Náhodný okoloidúci

Aké chucpe...
Židia si tisícročia budujú image "vyvoleného" národa a snažia sa o tom presvedčiť celý svet a niekto im to aj verí, neustále sa sťažujú na údajné prenasledovanie a ohováranie, naháňajú Mengeleho a jeho príbuzných, naháňajú Eichmana, a neuplynulo ani 80 rokov od holo-holo a už zasa na nich niekto robí pokusy. A nemôžu sa ani sťažovať na anti-anti, lebo tie pokusy a 3. fázu klinických skúšok experimentálnej vakcíny na nich robí uctievač sedemramenného svietnika z ich vlastného kmeňa. Aké chucpe...

https://www.infovojna.sk/article/helsinsky-vybor-izraelska-vlada-a-pfize...

nové