Máme u nás židovskú inkvizičnú komisiu?

Dnes večer 12.7.2012 na TA3 som zachytil správu, že Inštitút pre verejné otázky opäť ohodnotil kvalitu demokracie na Slovensku a dal nám známku 2,8 podľa nejakého Iva. Priznám sa, že takéto správy ma vždy pobavia viac, ako správy na CNN. Myslím si, že mi to pripadalo, ako zasadanie inkvizičnej komisie v stredoveku.


Ešte predtým, ako som prepol na RT.com kanál, ma napadli nasledovné otázky:
 
Čo to je Inštitút pre verejné otázky?
 
Kto ho financuje?
 
A keď ho financuje, čo vyžaduje od protagonistov inštitútu?
 
Pracujú v inštitúte len Židia?
 
Na čo je vlastne TA3 televízia?
 
Kto ju vlastní, financuje a aké má úlohy a ciele?
 
 
Dokedy ešte?

 
Je jej úloha kaliť uchylákov nad IQ 95, kde nižšie IQ sú záležitosťou Markízy a Jojky? Na prešetrenie tejto otázky je potrebný seriózny vedecký výskum.
 
Je jej úloha zabezpečovať optimálny kolonizačný štandard, alebo neofeudalizmus, alebo prispieť k riešeniu problémov Slovenska a reálneho sveta?
 
 
Ešte šťastie, že na RT.com boli veľmi zaujímavé informácie, takže som ani nemal čas si odpovedať na moje vlastné otázky. A ani nemusím, myslím si, že na Slovensku ešte dosť ľudí, ktorí odpovede vedia. 

----

Toľko z blogu Karola Ondriáša, známeho autora provokačných politických myšlienok, podľa svojej vlastnej definície komunistických.

Náhodou som tiež videľ správy o tomto (myslím na STV, ale ono to je v podstate jedno) a plne mu dávam za pravdu. Azda by som dodal ešte explicitnú otázku: kto definoval tento "inštitút" za tak dôležitý, že ho dávajú vo všetkých TV, ešte aj verejnoprávnych?

 

 


 

vian

Ten blog bol velmi promptne zmazany - myslim, ze som ho cital v stredu vecer, po docitani som zaklapol notebook a na druhy den po prichode z prace som ho otvoril a nacitalo mi uz len hlasku, ze stranka nebola najdena.

Ondriasovu stranku obcas citam, nie som si isty, ci komunizmus je to prave, ale s mnohymi jeho myslienkami celkom sympatizujem.

Norman

No vidíš, tu nezmizne :)

 

Ondriáš je inteligentný skúsený chlap. Žial, je naformátovaný závislosťou na dogmách starého ortodoxnéo komunizmu - čo už, v jeh veku nebude meniť svetonázor, zvlášť, keď naozaj rozhľadom presahuje 99% svojej opozície - či napriek tomu? :) Samozrejme, kritika súčasných pomerov, ktorú tvorí, je použiteľná a pravdivá.

Čo sa týka komunizmu, aj keď ako každý symbol, každý si pod ním môže predstavovať čosi iné, ja sa vyjadrím jednoznačne: Komunizmus nie je to pravé.

Ten pojem je historicky spojený s takými vecami, že nezvratne zlyhal.

 

Ale opakujem, to nemá nič spoločné s tým, že Ondriáš má zväčša pravdu - zvlášť, keď sa naštve a napíše priamo, ako zrejme teraz :)

 

Norman

Nuž, tak to sme na tom ešte lepšie, ako v tom starom vtipe z čias reálneho socializmu.

 

Ale žarty bokom - nie sme na tom lepšie. Ten starý vtip bol vtip, za reálneho socíku 70 a 80 tych rokoch tiež nemizli ľudia. Mizli "len" texty a ľudia museli "odvolávať". Alebo boli odvolaní.

Tak je to aj teraz.

Dovolím si tipovať, že svoj blog stiahol Ondriáš sám.

Samozreme, pod nátlakom. Hrozili mu len odstavením celého blogu, alebo niečím horším?

Už nebudem písať, že je to smiešne. Nie je. Na blogu môžete mať -tak, ako on- header s Leninom, Stalinom, Maoce Tongom, teda ľudmi, ktorí bez preháňania vtiahli ľudstvo do krútňav smrti len pre svoje šialené sociálne experimenty, a všetko je v poriadku. Ale napísať tam slovko "žid" - to je zločin.

Zmiznutie Ondriášovho blogu ich usvedčuje oveľa viac, ako text, ktorý v ňom bol.

nové