Matovič pozvaný na večeru k Macronovi

Dnes ráno odletel premier Matovič do Francúzska za svojím kolegom Macronom. Účel cesty nebol oznámený.

Samozrejme, po analýze údajov sa našemu tímu podarilo načrtnúť určité možné ciele. V prvom rade - ako vždy - sú tu zbrane. Druhý bod by mohla byť súdružská výmena skúsností o tom, ako dlhodobo udržiavať výnimočný stav. S tým súvisí aj možnosť, že by Slovensko založilo svoju cudzineckú légiu.

A tu sa dostávame k bodu, ktorý znie šialene, ale oni sú toho schopní - možno ide o dohodu, ako na Slovensko doviesť pár dobrých stoviek negroidov. Matovič, veľký antifašista a procigánista, si možno chce zapísať ďalšie historické víťazstvo. Ďalší miľnik na ceste k humanite a ľudským právam.

To všetko sa žiaľ určite chystá. Napriek tomu zostáva ale jedna otázka: prečo Macron zavolal Matoviča osobne. Prečo ho pozval na obed, na večeru? A odpoveď poznáte tiež - ak ste ovšem človek kultúrne podkutý a  poznáte trocha francúzsku kultúru. Ak poznáte už 20 rokov starý, ale stále výborný film Blbec na večeru.

O filme:

Pierre Brochant je nakladatel, jehož přátelé mají velmi rádi drsnou zábavu. Každý týden je pořádána takzvaná večeře blbců, kdy každý účastník přivede co nejvýstřednějšího hosta a baví se jeho hloupostí. Tentokrát má Pierre něco extra - ministerský úředník Francois Pignon  je snad opravdu "král blbců". Co se však nestane, Pierre se zraní při golfu, na večeři nemůže přijít a Pignon je už na cestě. Pierre zažije dlouhý večer plný neočekávaných zvratů, kdy vyvstane otázka, kdo že je vlastně onen blbec?


Podľa našich zatiaľ neoverených informácií, Macron v súťaži, kto privedie najväčšieho blbca na večeru, s Matovičom vyhral a dosiahol rekord desaťročia.


Malá ukážka filmu - ale definitívne odporúčam si ho pozrieť celý, ukážka je len pre pamätníkov, čo film poznajú :-D :


Pre úspech ešte niečo - ale naozaj len pre tých, čo to poznajú a vychutnajú si to :-D .

Vy ostatní, povinne niekde stiahnuť a užívať si posledné čriepky francúzskej kultúry. 

 

 

 
Roland Edvardsen

To by asi už nebol ani Matovič, ak by zase neznemožnil Slovensko. Vie on pôsobiť aj inak ako idiot, infantil a magor? To je naozaj pre neho až také náročné? Nevie si pomôcť?
Trápne je aj to, ako sa svoje fiasko s celoplošným teraz snaží prekryť témou o zvýšení pôrodnosti (samozrejme zase skrz infantilné statusy pre debilov). No, to by práve aj bola dobrá téma. Ale teraz? A od niekoho ako on? To nemôže dopadnúť dobre. Matovič akurát dôležitú tému a diskusiu k nej diskvalifikuje.

Norman

Matovič tie hlavne témy vyberá, ako správny propagandista okresného formátu.
Ale vidíš, ľudia sú už poučení - na takúto navnadu neskočili, ak niekto napísal k tomu, tak to sprdol pod zem. Oprávnene, pretože podporovať plodenie peniazmi nie je funkčná cesta. Decká vo velkom rodia hlavne chudobné populácie, menej zodpovedné južanské národy (ináč, keďže si to nezachytil, tak vedz, že Ilmoran ti vytýkal, že on mal v tvojom veku už 4 deti, tak aspoň v niečom je naozaj schopnejší, ako ty - i keď v minulom storočí boli iné podmienky, ako dnes).

Roland Edvardsen

On to hlavne nadhodil tak nenáležito a neprirodzene, vyslovene len, aby prekryl tie rôzne prúsery okolo boja s covidom. Nehovoriac, že jeho návrh, ako správne píšeš, by nijako nepomohol. Presne tak, len dávanie viac peňazí vôbec nepomôže. Čo ako tak pomáha je odbremenenie matiek od starostlivosti malých (jasle, škôlky, čiastočné pracovné úväzky, práca z domu - v krátkosti, ženy chcú byť matkami, ale chcú zároveň aj pracovať a zarábať -a tam je potrebné to nejako šikovne zosúladiť). On už chápe, že celoplošné bolo fiasko, ale potrebuje to nejako prekryť. Ale hej, robí to zase tak tupo, ako zvyčajne, že ľudia to nezoberú. Vlastne tú tému pochoval v zárodku. Pri exhibicionistickom debilovi jeho formátu, ktorý si neuvedomuje, čo stvára a aké to bude mať dopady, to inak ani dopadnúť nemohlo. A je to škoda, lebo inak to mohla byť zaujímavá diskusia. Ale teraz na to naozaj nie je ani vhodná doba.

To, že má Ilmoran 4 decká, je hlavne na ľutovanie tých detí, čo si budeme nahovárať :-). Možno ich splodil, ale mám pochybnosť, že ich aj vychoval. :-) Ak to teda je vôbec pravda (však už tu raz predstieral aj to, že zomrel, tak čomu sa dá veriť pri hentakom magorovi?). Pri ňom ani nie je potrebné zachytiť jeho blytky, lebo vieme presne čo tam napísal. Určite zase to, ako sa ho tu všetci bojíme (hej, asi ako otravnej muchy, ktorú radšej zabijeme, než by sme ju nechali otravne bzučať nad hlavou), ako si niekto dáva "anglosaský" nick (hej, to by bolo zbytočné vysvetľovať niekomu s ruským nickom, že niekto môže komunikovať aj s cudzincami a cudzineckých weboch, napríklad s daným nickom, nehovoriac, že je to jedna z nepodstatných kravín, ktorých sa on potrebuje obsedantne chytať) a aký je on strašne dobrý a chce len poučiť tých sprostých, úbohých Slováčikov. Nuda, otravná nuda.

Norman

nevidím hlavne dôvod, aby sme si robili zlú krv. Bolo tu kopa ľudí, viacerí boli sklamaní zo situácie a odišli, niektorí dokonca na lepšie miesta, s lepším dosahom, takže som si istý, že aj Grigo si za tie roky vypestoval komunitu priaznivcov a podobne zmýšľajúcich. Nie je nutné, aby svoj talent zahrabával tu s nami.
:-)

Roland Edvardsen

Určite, nepochybujem, že je inak a inde veľmi populárny. :-) Tu by sa s nami len trápil. :-)

Norman

tak zrejme nás kedysi podcenil, to sa stáva, a okrem iného je určitý low profile naša stratégia :)

Ľubov

ale napadlo ma,že plány s Matovičom môžu mať aj isté iluminátske kruhy. A osobná návšteva adepta je z nejakého dôvodu zásadná.
Ale to je už dosť konšpirátorský pohľad,kto by chcel blbca? Boli by ste prekvapení,ale Kefer v hermetike sa venoval aj tomuto. Za určitých okolností má hlupák veľkú moc a ochranu.
ps. Berte to s nadhľadom .))

Norman

Berieme s nadhľadom, rôznu tu mágiu a mystiku, aj chaldejskú. Ale na túžbe objaviť skryté sily nie je veru nič iracionálne, nič nenormálne či neprirodzené. Kto by vlastne nechcel?
Iracionálnym sa to stáva postupne - lebo tam, kam tí ľudia skúšajú ísť, je tma a všetko ich (zväčša slabé) racio im zlyháva. Nič nevidia, nič nenachádzajú, tak si vymýšlajú, podvádzajú. Tak sa žiaľ strácajú vo svojich osobných fantazmagoriách a výmysloch.
Ale aj ich výmysly a nezmysly sú niekedy poučné. A aj pre nich osobne je niekedy prínosom, nech sa aspoň zbavia psychóz. Aspoň sa mali čím zaoberať, vždy je to určitý vhľad do vnútra, a teda lepšie, ako dnešný facebook.

A človek nikdy nevie, či nenarazil na nejakého autora, kto to ustál a aspoň útržok niečo podstatného naozaj uchopil. Mystiku budú teraz mnohí zas potrebovať ako soľ, ako jediné útočisko.

Ľubov

bez mystiky sa nebude dať žiť. Ale treba poznať mieru. Nebezpečnejšia je pre mužov,pretože oni sa menej boja. Ani by som v takejto súvislosti (návšteva Matoviča a jeho správanie v Paríži) naozaj Kefera nespomenula, to je nepatričné,ale je tam toľko zvláštnych znakov,źe mi to fakt prišlo aź trochu "mystické".

Archetyp "hlúpeho Jana",ktorý sa na konci stáva víťazom a berie všetko ,napriek tomu,že veľa rozumu nepobral,je un iverzálny.Je to Aladin,aj Popolvár,musím sa pozrieť aj na 1000 a jednu noc od Šeherezády.....určite aj tam bude,nejaký magor. Je tam však zásadná podmienka a tú v súčasnosti nevidíme,nikde. Hrdina musí mať čistú dušu. Koniec rozprávky.

Norman

Všetky ceremónie sú sformalizované magické obrady. A tie na Západe, duplom tie štátne, tie sú predsa symbolikou a magikou priam preplnené, veď to predsa vidí každý, je to oficiálne tak. Angličanom sa huba ničím iným neplní, len "bohom" a "králom" - inde royalizmus nahradili slovkom "demokracia", ostatné je to isté. Všetky štáty Západu su založené ma mágii moci.
U nás si ľudia môžu myslieť, že to je blbosť - ale oni tomu (podvedome) veria. Nemusí ma vôbec zaujímať, do akej miery a v akom symbolickom zmysle slova sú mýty a kulty pravdivé - ale určite ma musí zaujímať, kto akým mýtom verí. A tamtí všetci veria minimálne jednému kultu - kultu moci. Jasné, že pri tom prijatí vikomt de Trnava mal až "mystické" orgazmy. Zvlášť, keď on aj Macron sú obaja jasne homosexuálne útlocitné typy - takže patria k sebe.

Čo sa týka postavy Popolvára a podobných - áno, je to proste archetyp, jeden z najzákladnejších, ak nie ten najzákladnejší. Priam paleolitcký mýtus - slabý jedinec na polovníckej ceste zrazu objaví v sebe alebo dostane nejakú nekonečnú moc či talent. Doteraz je toto ten najzákladnejší námet väčšiny súčasných filmov či beletrie.
Hej, podmienka čistej duše, alebo podmienky vyčistenia duše, sa dnes zväčša stratila - preto to nefunguje.

Matovič patrí medzi tých, čo náhodou vyhrali v športke a myslia si, že to nie je náhoda, ale že je to kvôli ich zločinnej praxi - a tak ju ešte znásobujú. Takto sa rodia extra magori, extra zločinci. Slovensko má málo dejín, nejaký kocúrkovský král Lear ich aspoň obohatí.

Ľubov

Ráno múdrejšie večera. Dnes ráno som si prečítala kritický Korčokov názor na V4.
„V4 neznamená, že my budeme vo všetkom a vždy spolupracovať. V4 nie je ani organizáciou, ani politickou alternatívou„.

Tak,a už vieme,kto poslal Matoviča na večeru. Mýlila som sa,nebol to iluminátsky rituál,to iba bezcharakterná suka rozhoduje o nás bez nás. Kto však pohybuje Korčokom ? To sa skoro dozvieme, pretože nič nezostane skryté.

Náhodný okoloidúci

Čo ak mali blbca na večeru tak Macron ako aj Matovič?

A netvár sa, že nevieš, kto riadi Korčoka :)

Ľubov

Macron má špecifický vkus
https://www1.pluska.sk/gal/spravy/zo-zahranicia/macron-skandale-udajnym-...
a na večeru mu príde zle ostrihaný Matovič,.)).

Náhodný okoloidúci

Nevieš, čo Macron servíroval? Nie náhodou prepečenú kožku z kuraťa?

nové