Matovičova tlačovka hodnotiaca testovanie - ďalšia ukážka, že demokracia nefunguje

Je týždeň po prvom kole plošného testovania a bolo by dobre zhodnotiť výsledky.

Na tlačovku prišiel len Matovič, Krajčí a ešte jedna "odborná" handra. Žiaden ďalší minister, žiaden skutočný epidemiológ. Len traja ľudia.

Podľa nich sú informácie dobré a testovanie bolo úspech. Testy PCR síce zostávajú stále v hodnote 2 000 až 3 000 nových nakazených denne, ale vraj medzitýždňovo klesli o nejakých 7 %. Toto vyhlásili za úspech v testovani. Smiešne.

Treba pripomenúť - od 1.10 je núdzový stav s obmedzeniami, od 19.10. bol zavedený zákaz vychádzania (do obchodov a podobne), a ten stále platí - to sú opatrenia, ktoré sú tu, a ak niečo znižuje počty nakazených, tak toto. Antigénove testy našli 38 tisíc ľudí, z čoho polovica je pravdepodobne falošne pozitívnych, a z tej polovice by aj kvôli opatreniam väčšina nikoho nenakazila - lebo nevesty sa už naozaj nemusia báť, svatbám je stop. Plošné testovanie je neúspech, antigénové testy nefungujú týmto spôsobom.

Ale to opakujeme to, čo síce treba opakovať, ale včera bolo vidno aj inú vec - nefunkčnosť demokracie. Krajina je v objektívnej enviromentálno-zdravotnej kríze, robia sa drahé mega akcie - ale na ich vyhodnotenie si vláda pozve len hŕstku určite vyselektovaných prestitútov. Na toto verejne vyhodnotenie nemá prístup, a hlavne nie je pozvaný žiaden opozičný politik, nehovoriac nejaký kritický odborník. Len stále tá istá skupinka hlupáčikov žurnalistov - a podľa toho vyzerali aj ich otázky. Pýtali sa len na nepodstatné veci, a základné problémy boli zamlčané, obídené.

Žijeme proste v dobe mediokracie a vláda nekomunikuje s verejnosťou, ale len s lacnými cirkusákmi. Nejestvuje mechanizmus, kde by politici predviedli naozaj dialóg. Určite to nie sú smiešne hádky v nedeľu na obed v televízii. Určite to nie sú rôzne odvolávania v parlamente, ktoré aj tak majú v partajokracii malú nádej na úspech, a zostávajú zas len bezcieľnymi hádkami o bielej kobyle.

Tento systém nemá žiadnu spätnä väzbu a riadiace elementy nemajú takmer žiadnu kontrolu. A keď sa v takomto systéme dostane na pozíciu blázon, môže si rozprávať, že čierne je biele a biele čierne - demokracia nemá silu, čo by ho zastavila.

 

Celá tlačovka, ak ste masochisti. Alebo ak viete ovládať svoju pránu a srdcový tep - ináč si ničíte zdravie. 

 
 
Ema

To už je tu fakt ako v provinčnom blázninci. Naď a Matovič vraj dostali z desaťdňovej povinnej karantény po kontakte s infikovaným človekom "výnimku od Mikasa"

Bububu dietky, správajte sa zodpovedne - alebo si vybavte výnimku u Mikasa.

Podľa mňa je už hlavný hygienik Mikas po niekoľkých infarktoch v kóme.

Roland Edvardsen

V záujme zachovania psychohygieny radšej tlačovky Matelka a Naďa zásadne nepozerám. Ale dnes mi na monitore akosi náhodne pristálo toto (tento rozhovor som dovtedy nevidel): https://www.youtube.com/watch?v=KOEH5qVOHFE Niežeby som nevedel, že je to magor, ale toto mi celkom zdvihlo náladu. To bol iný rehot v izbe počas tohto videa. Aj keď ono to, že tu Oľano z krajiny spravilo blázinec vedený pacientmi, malo byť skôr do plaču.

Ema

liberálom nevadí? Pozoruhodné.

Otázka - a vážna - je, do akej miery tento slintajúci magor ovplyvňuje neurotika Matoviča.
Obávam sa, že veľmi.

Norman

ale tento do neho nalieva toxicitu.
Preto sa Matovič tak zahryzol do medicínskeho testovania - pretože to tento medicinman pocítil, že je to poslanie božieho ľudu - a fanatik necíti pochybnosti. Jasne mi vychádza, že hlavným iniciatórom šialenstva je Krajčí. Len, ako to už úlisní pokrytci vedia, dokáže sa nenápadne ukrývať v pozadí (napriek tomu, že on je minister zdravotníctva).

Ale Krajčí samozrejme môže byť a určite je zdrojom šialených projektov aj v iných smeroch. Toto je vrcholne rizikové. Naozaj by mali liberáli začať konať, ale konať by mali začať aj kresťania a urobiť si s kacírom poriadok.

Roland Edvardsen

Ono sa pre nič za nič nehovorí, že Oľano je sekta a Matovič tam pôsobí ako náboženský guru. Inak vskutku, sú to kresťania, ktorí by sa mali ohradiť najhlasnejšie, lebo toto čo prináša Oľano je vyslovene primitívna degradácia religiozity. Uchopenie kresťanskej religiozity ľuďmi z Oľano je niekde na úrovni negramotného sedliaka zo 14. storočia (viď toto: https://www.youtube.com/watch?v=zHZaoW4x87k&t=1s), ktorý si naozaj predstavuje starčeka na nebíčku, ku ktorému, keď sa pomodlí, tak mu dá nový koč alebo novú ženu. Alebo lepšie - na úrovni malého decka. Pre mňa je stále fascinujúce vidieť, že dospelý človek (a ešte k tomu formálne vzdelaný, vš!!!) dokáže pristupovať k duchovnu takýmto prízemným, detinským spôsobom.
A naozaj, ten Krajči tu hrá hru na schovávačku, namiesto neho všade chodí tá arogantná globsecsviňa Naď, zaujímavé.

Norman

ako píše Blaha - podržtaška. On sa na tlačovky hodí - lebo veď on nič, on len realizuje.
Krajčí sa ale naopak vyhýba krízovým stretom - lebo on v podstate občanmi pohŕda. On ich nepotrebuje informovať. (Tu je ozaj škoda, že pri tlačovkách majú rúška - lebo sa im ľahko klame. Mali by mať na tlačovkách všetci politici tie priehľadné masky.)

Náboženská hodinka v parlamente - no to by mali liberáli, ale aj Brusel, kvičať až do nebies. Veď oni tie veci ani prečítať nedokážu. Oľano.

nové