Minister Estónska: Rusko sa vyčerpáva

V Pravde dostal priestor zas nejaký minister veľmoci Estónsko s tým, že "Rusko sa vyčerpáva" a podľa Estónska potrvá opätovné vybudovanie ruskej armády do stavu pred vojnou na Ukrajine niekoľko rokov.

Všimol som si, že pôvodný názov článku bol "Rusko sa vyčerpalo ...", čo je zachované v adrese na daný článok: 

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/644149-online-rusko-sa-vycerpalo-ako-rychlo-obovi ...

(adresa zachováva aj pôvodný preklep "ako rýchlo oboví"). 

Takže po zelenom feťákovi a poľských šialencoch teraz všetci títo nímandi z pobaltských nočníkov, zo stredoeurópskch nočníkov (Slovensko, Česko) idú burcovať do boja a vyjadrovať heroickú istotu, že Rusko porazia. Ba že je už vlastne porazené.

Smiešne.

Áno, vojna je vždy v prvom rade o vyčerpaní. Áno, tu bojuje prevaha štátov NATO proti osamelému Rusku a nie je to jednoduchá pozícia. Ale Rusko má pevný základ, dotyk zo Zemou ako Atlas, čo mu vždy dodáva silu, kým polovica štátov NATO stojí na prepadávajcej sa hospodárskej pôde močiara.

To nepíšem, na rozdiel od priposratého Estónca, ako prejav slepej dôvery v "našu" budúcnosť - pretože ja som tiež na potápajúcom sa Titaniku. Píšem to nielen preto, že je to pravda. Ale píšem to hlavne pre pripomenutie, ako túto tragédiu zapríčiňujú AJ svine priamo spomedzi nás (lebo hovorím, Estonsko či Slovensko je podobný bezcharakterný zjav). 

Na záver pripomínam:

Táto vojna má dva hlavné možné závery.

Buď bude Rusko rozložené, zničené - a potom sa z nás, z východnej Európy, stanú bezmocní otroci, akí sme neboli najmenej 1000 rokov.

Alebo bude rozložená Európa, prepadne sa do chaosu a revolúcii, nie nepodobne ako je dúfané v Protokoloch, a potom my, z Východnej Európy, celkom bez zdrojov, hospodárskej sily a užitočnosti, budeme ponechaní biede a zatrateniu.

Možné sú aj iné verzie, ale tie prevažne nie sú tak optimistické ako tieto dve :)

 

Truhlík

Potvrdzuje sa moja teória o tom ako nás kresťansko-demokratické hovadá (hlavne Dzurindova vláda) dostali o sto rokov späť.
Tak ako v 19.storočí sa môže slovenská inteligencia obracať len k Rusku. Všade inde je už len kultúra smrti, ako to nazval pápež František.
Európa teraz bojuje proti Rusku aby padla o 500 rokov späť. A cesta odtiaľ bude nebude ani ľahká ani krátka.
Nemám ilúzie o Rusku. Je to svojbytné impérium. Problém je, že Rusi sa už nehlásia k šialencom z Európy. Žiadne bratstvo a civilizačná spriaznenosť.

Norman

presne tak to je, ale sa ani nikdy nehlásili. To boli len teórie miestnych naivistov.
Ja som tu vždy hovoril, a zopakujem: Rusko je samostatný svet, v pohode a pozitívny faktor, zvlášť teraz, keď sa lieči z komunistickej deformy. Ale nemá silu na veľké veci (teda aj na nás), a ani nemá záujem. A to je v poriadku.
Musíme si pomôcť sami, našou cestou.

Truhlík

Či Rusko má alebo nemá silu na veľké veci sa dozvieme v dosť blízkej budúcnosti.
Rusko hodilo rukavicu svetovláde USA a moci USA nad kolóniami. Občianska vojna vyvolaná USA na Ukrajine prerástla do svetovej vojny NATO kontra Rusko. A USA nemajú lepší nápad ako vtiahnuť do tejto vojny Čínu.
Problém je ale inde. Bez Ruska nie je možný dlhodobý mier v Európe. Naposledy taký bol dohodnutý na Viedenskom kongrese po napoleonských vojnách ruským imperátorom Alexandrom. Nemci teraz tretí raz vstúpili do vojny proti Rusku. Prvé dva razy mier neuzavreli s Ruskom. A doplatili na to.
A my sme tu s debilmi na čele. Ešte aj Biľak mi dnes pripadá ako mysliteľ.

Norman

Rusko sa úplne otvorilo Západu, čo bol extrém. Čína zvolila cestu stredu.
Dôvody sú jasné - Rusko je viac spriaznené s belošskou civilizáciou, kým Čína dobre poznala časy, keď bola izolovaná a vtedy mala najväčší pokoj.
Teraz teda Rusko úplne prirodzene siahlo tiež k izolácii a obrane. Podobne, ako Čína a s podporou Číny.
Rusko to urobilo "prirodzene", ale po 30 rokoch naozaj najtupších urážok, ponížení, skutočných ekonomických korporátnych útokoch a aj vojenských tlakoch a hrozbách. Amerika vo svojej mocenskej šialenosti a svojom beznádejnom hospodárskom smerovaní sa rozhodla, že Rusko zničí.
Na Rusko sa v moderných časoch útočilo 3x. Francúzske impérium za cisárstva nabralo takú ambíciu, potom germánska Ríša v čase svojho revanšu či pokračovania Prvej svetovej v roku 1941 nadobudla dojem, že boľševizmom oslabené Rusko je možné skrotiť, a teraz teda USA, po tom, ako nadobudli oni dojem, že po zrútení sa "komunistického" režimu môže Rusko zotročiť. Táto vojna trvá, ba je ešte len pred nami, minimálne jej koniec ešte len príde (bohvie aký).
.
Čo sa týka Nemecka, to predsa nejestvuje, Jestvuje len nejaká BundesRepublik, omotaná okovmi amerických zákonov, tajných služieb a ideológiou slabosti. Navyše plná imigrantov, od Turkov cez rôznych balkánsko-ujropov po araboidov-negroidov posledných desaťročí. Nemecko mocensky nejestvuje, sám si to tu písal.
Jestvuje ale historická skúsenosť, tradícia dobre overená, ktorú z nedostatku iných názvov možno nazvať germánska, ešte prijateľnejšie nordická (aby to nikoho nebolelo). Plus rovnaká tradícia genetickej etnickej informácie, hardwér. Toto je tá plť, na ktorej sa my v skutočnosti vezieme. Plť, do ktorej keď si budeme sekať, tak nebudeme mať už úplne nič. Slniečkárske dúhove deti boli a sú presvedčené, že nič také nepotrebujú, že na mori sa pláva lepšie len s malou nafukovačkou, a že more nemá búrky a žraloky. Iní zas sú presvedčení, že ich budúcnosť je načačkaná pásikavá plť Ameriky, že tá ich zoberie na palubu. A ďalší si zas myslia, že ich zoberie na palubu ruská plť, ktorej, ako sa im zdá, najlepšie rozumejú.
Ja som za chránenie a posilovanie tej našej plte. Tie ostatné sa na nás vykašlú, chcú nás potopiť, obidve, aj tá zľava, aj tá sprava.
A nehovorím a nerobím to len ako dobrú stratégiu prežitia pre celú túto našu "germaniu magnu", v ktorej žijeme. Robím to priamo z hodnotových dôvodov, pretože táto civilizácia dala ľudstvu absolútnu väčšinu pozitívnych kultúrnych hodnôt, ktoré dnes má. Vrátane mnohých tých, ktoré dozreli vo vzdialenejšíchch lokalitách, teda India, Čína, Irán, Blízky východ.

buko

aby civilizacia mohla plodit pozitivne hodnoty, musi byt zdrava.
Je zapadna (germanska) civilizacia zdrava? Absolutne nie.
existuju ozdravne prvky v tejto civilizacii? Absolutne ano - len nedostavaju priestor, su hubene, dusene, potlacovane.

Je ruska civilizacia zdrava? Minimalne uvedomuje si, ze nechce byt rovnako degenerujuca ako ta zapadna. Dufajme, ze ozdravne prvky tentokrat prevazia pre dobro nas vsetkych.
Lebo naposledy ked zdrava nebola, tak splodila odporneho mutanta - bolsevizmus.

Norman

Ty to vidíš klasicky binárne - Východ kontra Západ. Od začiatku je táto stránka ale zameraná na videnie toho, že jestvuje Východ (Rusko), za druhé Západ(Amerika ale do tretice Stred (Európa, germania magna, my).
Hľadania len medzi dvoma a preskakovanie medzi východom a západom nikam nevedie. My sme TRETIA CESTA.

Plus je tu ten efekt, že keď Stred prenecháme Západu, Východ bude v oslabení a prehrá.

Ale nemyslím, že by sa ľudia o tomto dali presvedčiť, nie bez masmediálnych prostriedkov. Som vyskúšal tento mediálny senzor Nadhľadu a po desaťročí musím skonštatovať, že toto ľudia na Slovensku naozaj proste nevedia, prípadne tomu neveria, ale sú zovretí v binárnom pohľade na svet.
A tak je Slovensko napríklad hospodársky, ale aj inak, v tomto beznádejnom stave. Pretože Východ je evidentne slabý a uzavretý do seba, Západ je zlý a teda žiadna iná cesta v tomto modeli nie je.
Ja, hovorím, predpokladám novú "renesanciu". No na Slovensku ju nik nespustí, tu budem rád, ak ju tu aspoň niekoľko tisíc ľudí pochopí ako pozitívny jav.

nové