Mission impossible

 UPDATE

Minister zahraničných vecí John Kerry (aka Kohn pôvodom z Česka) sa práve vznáša vo vzduchu, smer ruské Soči. Vychytil sa tam s požiadavkou stretnúť sa s prezidentom Ruskej federácie Vladimírom Putinom a ministrom zahraničných vecí Sergejom Lavrovom.

Včera, deň po vojenskej paráde v Moskve, dofičala za Putinom nemecká kancelárka Merkelová. Už vopred avizovala, že jej návšteva bude veľmi dôležitá. Z diskusie za zatvorenými dverami vyšla skleslá a uplakaná, na povinnej tlačovke moralizátorsky bľabotala. Napríklad o tom, že Putin má vybaviť vpustenie humanitárnych konvojov z banderovského Kyjeva do Novorossije. Bolo jej jasne povedané, že namiesto akýchsi humanitárnych konvojov úplne postačí, ak Kyjev sníme z Donecka a Luganska blokádu, ktorú na tieto oblasti uvalil.

Vzápätí sa do Ruska vychytil Kerry. Vraj by podiskutoval na témy Ukrajina, Sýria, Irán. Cestou sa dozvedel, že Putin ani Lavrov nie sú rozhodnutí, či ho chcú vidieť, lebo v podstate s týmto americkým klamárom a podvodníkom ňeňi o čem. Koľká potupa pre konskoksichtého reprezentanta amerického "svetla na kopci".

Čo spôsobilo takéto prudké pohyby americkej adminsitratívy a jej nemeckej štetky? Presne to, čo bolo dohodnuté medzi ruským a čínskym prezidentom a čo sa v najbližších týždňoch začne prejavovať v spoločných vojenských cvičeniach v Stredozemnom a Japonskom mori. Pre začiatok.

Pé es: Ľahké to nemá ani prezident USA Barack Obama. Saudskoarabský kráľ mu odkázal, že sa s ním nemá chuť stretnúť a diskutovať o Iráne.

UPDATE: Kerryho let do ruského mesta Soči bol turbulentný. Príjmu ma? Nepríjmu? No, to závisí od toho, s čím prichádzaš, ty americký trotl, bolo mu oznámené. Podľa toho, že sa s ním stretol okrem vyškierajúceho sa Lavrova aj ešte viac sa vyškierajúci Putin, je zrejmé, že tá zábava stála za to. Lavrov daroval Kerrymu tričko so symbolikou víťazstva, aby sa mohol pri najbližšom stretnutí so svojimi mecénmi vhodne obliecť. Okrem tohodostal pytel krumpiel a pytel rajčiakov vypestovaných v zemi, ktorú pažravá anglosionistická chátra nikdy ako korisť nedostane. Kerry tiež vytiahol darček - citáty z ruských médií, ktoré sa, ach, škaredo vyjadrujú o USA. Zrejme sa domnieva, že v Kemli nefunguje mediálny monitoring.

Okrem Ukrajiny, Sýrie a Iránu bola v Soči reč aj o Jemene. A saudskoarabský kráľ si odrazu našiel na Obamu čas.

Je to proste geopoliticky veselá doba, ktorú práve žijeme.

 

Lavrov odovzdáva Kerrymu tričko so symbolikou víťazstva

 

 

lebleu

На вопрос о том, как переговоры прошли, С. Лавров ответил одним словом: «Чудесно».

A o Ukrajine Pravda píše:
Ľudia nechápu, proti čomu majú bojovať. Čoraz častejšie počuť „to nie je moja vojna“ alebo „nebudem bojovať proti vlastnému ľudu“.
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/354784-to-nie-je-nasa-vojna-pocut-uk...

Ľubov

Dobre sa to číta.Hneď trochu menej bolí to včerajšie hlasovanie "europoslancov" zo Slovenska za prijatie kvót ,akosi to stráca na význame.

Tiež som chcela doplniť text nejakou fotografiou,rozhodovala som sa medzi bielou Pabiedou,na ktorej prijechal Lavrov,alebo detailom zhuntovanej Merkelovej,bezprostredne po jednaní s Putinom.Nakoniec sem predsa len dám niečo celkom iné,pole kvetov z osláv Dňa víťazstva z krajiny,ktorá je tiež akože spojenec USA.

http://politikus.ru/events/50018-glava-minkulta-latvii-obespokoena-chisl...

Ľubov

Kde ste všetci,bando líná? Máme predsa kopec problémov,nepriateľ nespí.

Kolodej

okopávame záhradky, aby keď prišlo sranie, nemuseli sa starať o stravu a rovno zakrútili gágorom zodpovedným :) Teraz je kľud, treba oddychovať a gaučobojovať :)

Norman

Všetci sú už spokojní a vyliečení.:)
Vedia, že veci sa neriešia nadávaním ale jednoduchými činmi. A tak teraz podkopávajú systém.

Ema

Popri tom sme si v našej domácnosti náhodou prečítali tento majsterštyk od českých Švejkov.

"Zajd Raad Husajn minulý měsíc řekl, že unijní politici by se měli přestat „podbízet xenofobním populistickým hnutím, která otrávila veřejné mínění”, a že by měli uznat, že EU potřebuje „pracovní síly s nízkou kvalifikací”, jejichž řady chtějí migranti zoufale posílit."


Norman

prisťahovalci z Afriky - to je také kafé, že aj tí, čo mali ešte včera pri každej drobnosti plnú hubu kecov o "rasizme" sú dnes úplne v šoku.
V princípe už netreba žiadne alternatívne média, lebo pre tieto veci sa začínajú hrýzť masmédia medzi sebou.
Tieto veci sa už alternatívou ovplyvňovať ani moc nedajú. Je neskoro, lavína je už spustená.

Ľubov

Len to mi nejde do hlavy,absolútne tomu nerozumiem,prečo ich tak veľa berie Švédsko ,keď ich odmieta napr. aj Malajzia,vlastní. Pritom Švédi idú vydriapať bielej matke dieťa cez juvenálku dobre že nie z maternice. Tento svet je šialený. Komu k dobru ? Naozaj si neviem poradiť,ako ďalej

Buheh

lebo tam ešte treba tú bielu rasu trochu viac zriediť, aby aj tam vznikol ten správny apatický paralyzovaný multikulti guláš.

Ale neboj sa, aj na nás dôjde rad.

Ľubov

Dobre si mi prišiel do rany, viem,že aj Ty občas počúvaš Slobodný. Prišla som k pragmatickému záveru,že Lichtner odchádza z iných,ako finančných dôvodov a jeho rozhodnutie treba akceptovať. Huďo žiaľ tiež. A kto by mohol robiť niečo ako oni...môj taký malý typ je Martin Urminský,treba ho počúvať,čo hovorí. Druhá vec je a to sa práve chcem opýtať,či si si to všimol,že koniec slov tak zvláštne prehltne a to vyzerá,akoby mlaskal. Chvalabohu,zbavil sa hovoriť "proste" dvakrát za sekundu,ale ono aj ten hlas a mikrofón musia ladiť.Žiarislav hovorí takmer nezrozumiteľne,ale zas fantasticky spieva.Apatickí a paralizovaní nech sú bioroboti a všetok ten probruselský odpad . Kašlem na nich.Zopakujem otázku: vyhovoval by Urminský po úprave výslovnosti,čo si o tom myslíš?

Buheh

pred Tebou úplne zhodím,

ale ja fakt netuším kto je Urminský.

Ale skúsim si nájsť čas a zistím si, kto to je a potom Ti poviem môj vodojem.

Buheh

nejakú reláciu s ním a zdá sa mi na prvé počutie akýsi mdlý.

Ale mne sa nezdajú ani Lichtner s Huďom až takí fantastickí. Nie že by som ich nemal rád. Ale Lichtner sa stále točí okolo toho, akí sú ľudia sprostí a Huďo je príliš korektný a stále to stavia do polohy, že jedna aj druhá strana sú rovnaké. Obidve tieto polohy sú pasce a nesmerujú k žiadnemu zmysluplnému riešeniu.

Žiarislav je geniálny, ale je z iného sveta. To tiež nie je človek, ktorý by mohol ľudí prebúdzať, on skôr inšpiruje svojou jedinečnou cestou a charizmou.

Nemôžem si pomôcť, ale z ľudí, ktorí sa v poslednom období zjavujú na barikádach a vrhajú slovné molotovove koktejly na šebejosamsonov, ktorí ich na oplátku mlátia verbálnymi obuškami, sa mi najpríjemnejšie počúva Emil Páleš. Keď si ho večer pustím pri počítači, s tým jeho rozkošným ráčkovaním a odzbrojujúcou logikou pôsobí na mňa upokojujúco. Ale to tiež nie je ten pravý vojvodca.

Norman

Lichtner toľko frflal na ľudí, až začali oni na neho a kolotoč sa rozbehol.
A jeho a Huďove hranice sú tiež dané - aj im to tam napísali. Ako si povedal, Huďo pristupuje stále k veci, ako by mal ľuďom dokázať, že systém je zlý a podvádza - to už dávno je primálo, to už nie je téma.
U Huďa je to proste profesionálna deformácia, on sa z toho môže dostať.
No nejakých budúcich vodcov medzi ľuďmi Slobdného vysielača je hladať zbytočné. Ten materiál, proti korému bušili, bol tvrdý a dosť ich otupil, unavil.

Ale pomerne dobre ho naštrbili.

A to neznamená, že hlavne tí dvaja skončili, ani zďaleka.
Na budúci rok sú voľby, nie že by nečo až tak mohli zmenť, ako sa hovorí, ale je tu zas príležitosť nakopnúť niekoho do gúl.

Vy, pozitívni ľudia, si budujte novú budovu - my, negatívni, prozmýšlame ako strhnúť ten ich babylónsky hajzel.
Heh, takých hajzlov už bolo a všetky sa rozsypali. A tento je pekne komplikovaný a farebný, to bude skutočná nádhera, keď sa začne sunúť k zemi. Čosi ako WTC.
Súťaž je len v tom, kto si užije ten rozhodný úder. Ale asi si ho zhodia nakoniec sami. Čosi ako WTC.

Buheh

Každý hajzel raz spadne, povedal Buddha. Alebo to bol Ježiš? Ježiš, veď ja na staré kolená čoraz viac zabúdam. Už som aj zabudol kto konkrétne zhodil to WTC – sa mi marí, že to bol Putin, ak si dobre pamätám, lebo sa v troskách našiel jeho pas. Ale môžem sa mýliť, samozrejme.

Ale o inom som chcel. Že každý piesok nasypaný do súkolia sa ráta. Aj keď ho, povedzme, ešte nie je toľko, aby kolesá zastavil okamžite, ale každé jedno zrnko je dobré – veď jedného dňa ich bude dosť. A oni to dobre vedia. Lebo spravodlivosť má podobnú vlastnosť ako moja manželka: zvyčajne síce strašne dlho mešká, ale napokon príde.

Ľubov

Ty sa nezdáš,Buhi. Pokora aj múdrosť v jednom. Komu inému,ako Tebe môžem povedať svoj tajný typ na Lichtnerovo miesto s vedomím,že ma celkom nezatratíš. Je to Adela. Hej,mladá pani Banášová.Viem,že je to bláznivé,ale ako hovoria autori sci-fi,len to,čo je dostatočne šialené má šancu byť pravdivé.V každom prípade je celkom zábavné si predstaviť tie bublinky v smatane ,keby sa tak stalo.Aum.

Buheh

za to, že si mi dnes vyčarila na tvári naozaj úprimne škodoradostný úsmev. Keď som si predstavil, ako by niektorým vybehli oči z jamiek, keby sa naozaj jedného dňa v Slobodnom vysielači ozvala namiesto Lichtnera Adéla. Rozhodne by stálo za tú srandu sa pokúsiť ju nahovoriť len tak z recesie tam hoc len na jeden deň zaskočiť za chlapcov. Myslím, že v ten pamätný deň by naše zdravotníctvo malo veľa nových klientov s podobnou diagnózou, ako keď sa onehdá pán prezident George Doblijú Bush takmer zadrhol klobásou.

Náhodný okoloidúci

Junta chce predať ukrajinské čiernomorské prístavy, preto tá brutalita v Odesse 2. mája 2014 a zahmľovanie vyšetrovania.

http://www.politnavigator.net/vot-pochemu-v-odesse-zhgli-lyudejj-yacenyu...

nonula

Nekonecnost konecnosti vnima svoj moment celku
intuicia racionality pozoruje nevyhnutnost
racio vytribene pokorou introspekcie
v jedno-z jednocuje fragmenty.

Uvaha zvazila prevahu vahy...
Vsak pokial povahy prevaha nevaha,
odvaha nadvahy zavaha...
V rieku steka Vah...
Sei wach!

Norman

pretože kde má byť ozvena tam treba mlčať,
ale ten záver sa nedá ani zanalyzovať, ani predvídať, ani sa nesmiať.
A smiech asi treba spomenúť:)

Neviem, čo ešte ľudia chcú.
Všetko je napísané, majú to pod nosom.

Asi hovoria inou rečou.

baloo

https://www.youtube.com/watch?v=x7UHl3CxP-A
20. mája 2015 v Jemene použili neutrónovú bombu, podľa experta veľmi pravdepodobne izraelského pôvodu, keďže podľa svedectiev bombu zhodila F-16 a Saudská Arábia F-16 ani nemá.
http://www.veteranstoday.com/2015/05/21/358343/

O tom, že izraelské F-16ky so saudskými znakmi poletujú nad Jemenom je tu ďalší dôkaz:
http://www.veteranstoday.com/2015/05/25/additional-confirmation-of-yemen...

Norman

a prístupu západných a prozápadných krajín k ľudu.
Zvlášť v porovnaní s udalostami na Kryme a Donbase.
Anglosionisti neváhajú siahnuť k najhorším zbraniam a najhorším masakrom. Ktokoľvek, kto sí robí ilúzie, že majú nejaké zábrany, je blázon.

Ale hovoriť o "neutrónových" zbraniach je veľmi podozrivé. Za prvé podobné "atómové" paniky vznikajú pri väčších výbuchoch, ktoré tiež vytvárajú hríb. Za druhé - prečo práve "neutrónové", keď jestvujú proste menšie ale normálne taktické atómové zbrane, nie je žiaden racionálny dôvod hovoriť práve o neutrónových (ktorých špecifický výbuch a prejav videl či rozpozná málokto, ak sa to vôbec dá, plus nie je dôvod použiť práve tieto zbrane, ergo tento pojem v správach naznačuje, že ta "správa" je popletená (a možno zámerne).

Radšej sa nezaplietať do detailov a blbostí.
Je proste nepodstatné, čo spôsobilo abnormálne veľké výbuchy - v každom prípade sú to experimentálne skúšky svinstva na živých ľuďoch. Vojensko priemyselný komplex potrebujé také skúšky, je to jeho mokrý sen. Tento konflikt je zámerne mimo dosah médií, čo sa tam deje, to si ani nechcem predstavovať. Nejaká "neutrónová" bomba je zrejme ešte nevinná v porovnaní s MOABmi, daisycuttermi a inými novými zápalnými a ináč zákerne vraždiacimi svinstvami.
Bolo by prekvapením, ak by si Izrael nechal ujsť takú príležitosť. Bolo by prekvapením, ak by si to satanisti nechali ujsť - i keď tu nemôžu sedieť na kopčeku a pozorovať to ďalekohľadom naživo, ako v Gaze.

Buheh

pokiaľ ide o reči ohľadne použitia jadrových zbraní, či už v tomto prípade, alebo pri tom údajnom podzemnom jadrovom výbuchu počas 9/11. Nejako špeciálne sa o tieto optimistické záležitosti nezaujímam, ale ešte zo školy sa mi čosi marí, že každý takýto výbuch nechá dosť veľké zamorenie, ktoré sa skôr či neskôr dodstane aj tam, kde netreba.

Z tohto hľadiska mi prídu úplne choré predstavy bláznov z uošingtonu, že by snáď mohli vyhrať jadrovú vojnu a potom si už len užívať slniečka na pláži v majami bitch.

Ale inak, jadrové zbrane sú pre ľudstvo naozaj užitočné, keďže krajinám prinášajú možnosť nezávislosti ako výsledku jadrového odstrašenia globálneho teroristu.

Norman

hrozba jadrových zbraní je jediná hrozba, ktorá zasahuje priamo americké hovädá.
Všetko ostatné sa deje "kdesi za morom".

Ako to vyzerá bez tejto hrozby, to pekne ukazuje prípad Irák, ktorý do pádu ZSSR bol akosi v oblasti neutrality a obe velmoci tam zasahovai iba nepriamo predajom zbraní a podobne.
Okamžite po páde oponenta a konci hrozby veľkého konfliktu tam USA rozpútali prvú Irácku vojnu (zámienka bol Irácky konflikt s Kuvajtom, na ktorý sa dal americký spojenec Sadam Husein nalákať).
Ak by nebola atómvá hrozba, boli by nielen americké základne okolo Ruska, ale bojovalo by sa naostro pri Baltiku, na Ukrajine (to sa aj deje), na kaukaze (aj to sa dialo, ale bez hrozby pre seba by tam USÁci posielali neustále vojská a rozpútali skutočnú vojnu svetov (pravoslávie versus islám).

Čím viac je ale USA v sepej uličke - nebetyčné dlhy a iné finančné absurdity, sociálny úpadok najširšej časti obyvatelstva na skutočnú americkú úroveň, teda úroveň Latinskej ameriky - tak je jadrové odstrašovanie čoraz menej funkčné a zdochýňajúca kobyla začína kopať a hrýzť.

Treba pripomenúť, že cielom dnešnej veľkej vojny by nebolo obsadiť nepriateľské územie vlastnými vojskami, ale "len" uviesť oponenta do stavu chaosu, rozbiť mu mestá na padrť, genocídne vyvraždiť riadiace najlepšie vrstvy, tých povedzme 10% obyvateľstva (to JE už genocída), podriadiť ich "medzinárodnému", teda vlastému súdnictvu a majetkovým právam korporácií, diktátu bánk. Tak si to predstavujú, tak to už spravili aj s porazenou Európou v roku 1945.

Dnešné mediálne prasce sú schopné ospravedlniť aj pol tucta jadrových úderov na ruské velkomestá - ak by to malo fungovať, okamžite to spravia ( žiadna "verejná mienka" by ich nezadržala)

Náhodný okoloidúci

В дверь директора ЦРУ (CIA) просунулась голова специалиста-техника, обслуживающего суперкомпьютер. Он был всклокочен, небрит, и красные, воспалённые глаза говорили о многих сутках без сна.
- Шеф, наш искуственный интелект создал алгоритм победы. Ответ почему-то на русском...
- Они взломали наш компьютер?
- Нет, он просто закончил анализ всей истории русского мира, вывел ответ на экран, самопроизвольно исполнл гимн России и отключился...
- Так что ответил компьютер-то?
- "Ни хрена у вас не выйдет, пиндосы! Русские - не сдаются! Ушёл к своим."

nové