Moje prebudenie

Každému sa môže stať, že okolnosti jeho života ho zaradia na nesprávnu stranu veľkej barikády ľudstva v jeho boji za všeobecné dobro.Aj mne sa taká vec stala, a mnohé roky som zotrvával v pevnom presvedčení, že najlepšia je taká spoločnosť, ktora rešpektuje prirodzené zákony evolúcie, prirodzený výber a prirodzenú hierarchiu. Bol som presvedčený, že dobro je to, čo zaručí evolúciu človečenstva k jeho najvyššiemu potenciálu: Nech žije a rozkvitá to, čo je silné, vitálne, zdravé a ušlachtilé. Vždy som bol proti násiliu, a preto som zastával názor, že najlepšou metódou je prevencia, čo v praxi znamená robiť všetko preto, aby to, čo je dopredu odsúdené na utrpenie vôbec nepovstalo. Nesúhlasil som s kresťanskou doktrinou o láske k bližnemu, pomocí sirotám a vdovám. Nie však pre nedostatok súcitu, ale preto, že som bol presvedčený, že naozaj humánna a osvietená spoločnosť má fungovať tak, aby vzniku sirôt a vdov zabránila do takej miery, ako je to len možné.. A potom aj vzniku blížnych, ktori sa stále musia dožadovať ľútosti. Z rovnakého dôvodu som vždy bol proti miešaniu rás.Inými slovami osvietený štát má len jednu úlohu: napomáhať evolúcii, a nie ju brzdiť.

Ako som však uviedol vyššie, priznávam, že som sa mýlil a dnes som novy človek.Poučil som sa od iných, a aj ja chcem byť humanista a aj aktivista. Sledoval som roky spôsoby aj argumentáciu profesionálnych bojovníkov za ľudské dobro, aby som aj ja vedel, ako sa správne zaradiť. Urobil som celkom nedávno rozhodnutie, že opustim svoje pôvodné povolanie upratovača a budem sa živiť občianskym aktivizmom. Okrem toho, že to má vyššiu spoločenskú vážnosť, človek má aj pocit, že je bližšie k nebu. Aj k peniazom.

Poučený prácou tisícok dobrých ľudí, ktorí sa dávno predomnou vydali na túto bohomilú cestu, rozhodol som sa zasvätiť zvyšok mojich rokov povzneseniu cigáňov na Slovensku. Nevstupujem do toho nepripravený, lebo som dobre odpozoroval, ako sa takáto vec má robiť.Človek musi v prvom rade vedieť, že má byť vyzbrojený silnou schopnosťou argumentovat za dobrú vec, aby čelil všadeprítomným neprajníkom. Tu mi prídu vhod hlavne argumenty tých, čo napchali do Európy milióny ľudí z Afriky a Ázie.Budem preto v budúcnosti pri mojej snahe pomôcť cigáňom argumentovať presne tak, ako oni. Načo by som vymýšlal niečo nove?

Toto je môj plán:

Pol milóna ľudských bytosti živorí vinou väčšinového obyvateľstva vo svojich osadách v nevyhovujúcich podmienkach nehodných modernej doby. Pritom je na Slovensku tisíce budov bánk, ktore sú vyhrievané, čisté, vybavené sanitou a strážené.Vyrátal som, že tieto budovy sú zo 168 hodín v týždni využívané len asi štyridsať hodín. Budem bojovať za to, aby každý deň mohli ľudia z osád prísť do budov bánk a stráviť tam večery, noc aj víkendy. Okrem toho, že budu môcť využiť aj tak v tej dobe nepoužívané priestory, ich deti si pri dobrom elektrickom svetle napíšu domáce úlohy. Viem, že všeliakí rasisti prídu s miliónom dôvodov, prečo sa takýto projekt neda uskutočniť, ale ja som si už spravil moju domácu úlohu, a viem si svoju pravdu vyargumentovat: Stačí mi len šikovne používať argumenty importérov čiernej rasy do Európy.

Pošlite mi nejaké peniaze na môj nový projekt.

 
Kojokok
Daj si klapky z očí dole. Kto nechce sa zmeniť, ten sa nezmení ani keby si mu modré z neba zniesol! A maj na zreteli, že toto je osobná skúsenosť a má ďaleko k rasizmu. Pokiaľ nezmeníme socialno-ekonomické prostredie cigánom tak, že sami sa budú musieť snažiť, tak všetka tvoja námaha je a bude zbytočná. - Veď podľa načrtnutej vízie chceš im k veľkorysým dávkam a podporam dať ešte aj luxusné prostredie, ktoré za pár rokov zdevastujú - vybývajú. Ak sa na vec pozerám z tohoto uhla pohľadu, tak aj teba je potrebné zaradiť do kategórie iniciatívny blbec - ten je horší ako triedný nepriateľ! Uváž dobre, čo vlastne chceš!
Grigoriy

Ale mal by si uznat, že niekde predsa musíme začať. Ako vidíš, ja nie som naivný, a napísal som, že určite ťažkosti tam budu. Treba však mat vieru v dobru vec. Napríklad v tom "vybývaní", ktore spomínaš, uznavam, že máš čiastočne pravdu.

Ale aj taka vec by sa pri dobrej vôli dala riešiť. Predstav si napríklad, že by v tých budovách boli prítomní dobrovolni aktivisti, ktori by aspon v začiatkoch dohliadali na dodržiavanie poriadku. Ked vezmem do úvahy počet aktivistov rôzneho druhu, ktori sa živia pomocou ciganom,vychádza mi to, že by tam mohol v priemere byt jeden aktivista na dvoch ciganov. Tak by sa tam predsa dal udržať aky-taky poriadok. Pritom nezabudaj, že by mohli pomôcť aj aktivisti zo zahraničia, ktori uz nejedenkrat ukázali ich ochotu vo veci pomôcť.

 

Kazda dobra vec má svoje počiatocne ťažkosti, ale dobrá vôľa ich vždy prekoná.

Poviem Ti príklad:

 

Mojim konickom je chytanie rýb. Raz som počul, že čím je ryba hlupejsia, tým má chutnejsie mäso, tým si ju človek viac užije. Zober si napriklad lisku. Ta ma velmi nechutne maso, lebo je prilis chytra, prilis prefikana. Počul si niekedy o niekom, kto loví líšky pre mäso?

Špecializujem sa preto na hlúpe ryby. A to nie je ľahké, lebo to vyžaduje veľa skúsenosti a špeciálne techniky. Len uvaz, aka je to pre mna výzva, pripraviť háčik aj navnadu tak, aby mi tam zbytočne neliezli chytré ryby. Ked uz chytam, chcem mat vždy tie najchutnejsie. Mnohy, kto ma pozna, by Ti dosvedcil, že som v tom výborný, že dokážem chytiť tie najpripecenejsie ryby.

Chutna a ešte aj pripecena. Z vody rovno na tanier. 

Norman

ale napriek tomu vehementne kritizoval.

Vraj sú takí, niektorí ...

 
bojovníkzaslobodu
Dobre na to ideš. Páči sa mi tvoj prístup, ale zdá sa že mnohí buď tvoj článok neprečítali poriadne alebo ho jednoducho nepochopili, alebo nevedia čítať medzi riadkami. Plne tvoj prístup podporujem.
Satira
tak ak sa pozeráš správne zistíš, že ide o satiru. Satira je ostrý, útočný, uštipačný, výsmech, alebo posmech. V literatúre: umelecké dielo kritizujúce nedostatky, útočiace na nedostatky, chyby niekoho alebo niečoho iróniou, výsmechom a sarkazmom.
STORM
Kojokok ty to s tymi klapkami mas nejake posahane....evidentne islo o satiru

nové