MOVIR - Prečo Naď tak vrieska

Ako už vieme, MOVIR je projekt pre tajné sledovanie určitej lokalizovanej skupiny obyvateľstva. Pracuje na ňom Letecká fakulta Technickej Univerzity v Košiciach v spolupráci s armádou. Základné informácie o ňom boli verejné, zrejme v predpoklade, že za pláštikom pandemických opatrení bude projekt považovaný za normálny. To nevyšlo, dobre, ale prečo Naď až tak hystericky vrieska?

Odpoveď nam dal  generál Jozef Viktorín z hnutia Republika.

Ten upozornil na to, že "takmer všetky aktivity samozvaného bezpečnostného analytika Naďa živili (okrem cudziny) dve naše firmy".

Tou prvou je spoločnosť Aliter, ktorá sa dlhodobo zaoberá dronom  a elektronickým systémom, a ktorá pred nástupom ministra Naďa do funkcie zamestnávala aj jeho družku.

 
Druhou je známa firma MSM Group, ktorá okrem iných druhov vojenského materiálu vyrába aj spomínané mobilné veže a kontajnery. Skutočne zázračné a asi nie úplná náhoda, že tieto dve položky sú hlavnými zariadeniami projektu MOVIRObe spoločnosti pán minister dlhodobo preferuje a je verejné tajomstvo, že sú jeho obľúbené snáď v každom tendri. Hlavne v tých pripravovaných sa dlhodobo ukazujú ako hlavní favoriti,“ poukázal na fakty Viktorín. 

 

Dokonáno jest. Netreba verejne špekulovať o kanizačnej sieti pod mestom - ale ona tam zaručene je, a podobne netreba špekulovať o tokoch peňazí v pozadí - ale ony tam sú. 

Po nejasnostiach, ktoré boli vo verejnom priestore a ktoré sú predmetom žaloby Naď na pár poslancov z ĽSNS a Republika, terba azda ujasniť či zopakovať, že takto projektovaný systém by vytváral moderný, pružný, neviditeľný koncentračný tábor v pravom slova zmysle. Napríklad by sa tak dali dobre strážiť osady asociálov hlavne cigánskeho pôvodu - na čo bez preháňania základná protiepidemická myšlienka očividne je smerovaná.  Ale ľahko by sa daný mobilný systém spustil na akékoľvek mesto či štvrť, mohol by sa spustiť na odizolovanie väčších  skupín pri manifestácii či nepokojoch, minimálne na identifikácii prakticky všetkých prítomných a podobne - nepochybujme, že vojensko-policajný komplex stále zúrivo premýšla, na čo všetko by sa projekt mohol dať zamerať a použiť.

Ale tieto totlitné vlastnosti projektu nie sú to, čo by minister musel brať tak osobne a tak veľmi si poškodzovať krvný tlak. Trafená hus zagága platí aj u neho a jeho červené čelo svedčí o tom, čo naznačil generál Viktorín - o korupcii v pozadí. Uvidíme o pár rokov, keď sa vráti právny štát a aj tento škandál pána Naďa bude môcť byť dôsledne vyšetrený. Netreba ani pripomínať, že Slovensko je stále v reálnom pandemickom stave a trestné činy zneužitia právomoci by mali byť a budú posudzované zo zvýšenou tvrdosťou. Pripomínam aj, že masové testovanie pod vedením armády stálo už tento štát veľkú časť z 12 000 životov covidu, čo určite nie je žiaden dôvod na humor či zľahčovanie. Prešovská veznica a tepláky sú symbol, ktorý nad týmito ľuďmi  visí ako damoklov meč.

 
 
 

nové