My sme tu doma!

Hen, jaký škandál. Americký prezident Barack Obama doletel do juhočínskeho mesta Hangzhou na summit G20 a na letisku mu k trupu letúňa neprirazili schodíky, voľne pokračujúce červeným kobercom k pristavenej limuzíne. Musel použiť iný otvor. Človek sa logicky pýta, či pri tomto náhradnom otvore schodíky boli a ak áno, čo teda áno - inak by Obama z otvoru vypadol jak kabela - tak prečo.
Vysvitlo, že trápnu situáciu spôsobila americká strana. Ako inak. Vysvetlenie poskytlo priamo ministerstvo zahraničných vecí Číny. Keď sa Obamov ansámbel dozvedel, že vodič limuzíny pristavenej pre Obamu na konci červeného koberca hovorí len po čínsky, žiadali hostiteľov poskytnúť vodiča s ovládaním angličtiny. Inak nebude rozumieť povelom Obamovej ochranky. Jeden by sa aj spýtal, prečo si Obama neberie do Číny ochranku ovládajúcu čínštinu, ale škoda reči.
Čínski hostitelia vyšli americkej požiadavke v ústrety. Ponúkli tlmočníka, ktorý bude sedieť za vodičom. Obamov ansámbel vyhlásil, že to teda nie a radšej použije vlastné schodíky z lietadla a iné auto. Čínska ochranka dostala tieto inštrukcie, lenže americká nie. Vyústilo to do nervozity predstaviteľky americkej administratívy, ktorú znepokojilo, že k lietadlu neprichádzajú schodíky a začala bliakať na čínskeho ochrankára. Ten že nou-nou, žiadne schodíky. Americká osoba sa rozhodla ziapať, že Jú-es-ej si samé stanovujú pravidlá pre svojho lídra. Na to jej ochrankár lakonicky odpovedal. TOTO JE NAŠA KRAJINA. TOTO JE NAŠE LETISKO.
Keby sa naučila takémuto správaniu Európa, to by bolo niečo.
 
Hangzhou je pôvabné mesto. Ako najdôležitejší atribút možeme spomenúť, že nie je americkou kolóniou. V žiadnom zmysle.
 
Pé es: Ak by to niekoho zaujímalo, tak vo videjku je od 1:47 Západné jazero. Nie je hocijaké.
 
Náhodný okoloidúci

http://www.cas.sk/clanok/446197/oficialne-vysledky-padu-dvojiciek-su-spo...

Po zhovadení Banánika pri prílete do Číny ďalšia zaujímavá správička, aj keď s povinnou mantrou o konšpiráciách a špekuláciách.

slaven1
K špecializovanému súdu sa nám vyjadril sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin ktorý povedal, že Špecializovaný súd je politická inštitúcia, ktorá vznikla, aby politici mohli rozdeliť a ovládnuť súdnictvo. Špeciálne súdy zaviedol Mussolini a neskôr Hitler pod zámienkou boja proti korupcii, avšak slúžili na boj proti ich politickým oponentom. Keďže nevedeli ovládnuť všetkých sudcov v krajine, vytvorili Špeciálny súd v ktorom nimi skorumpovaný sudcovia rozhodovali vybrané kauzy v ich prospech. Tieto súdy napokon miesto korupcie stíhali ľudí za názory. Z tohto dôvodu bol v Taliansku po porážke fašizmu prijatý ústavný zákon ktorý zakazuje vytvorenie Špeciálneho súdu. http://www.hlavnespravy.sk/do-hudby-vraj-prenikaju-radikali-ochrani-nas-...

nové