Myslí tu vôbec niekto na deti???!!!!!##&&&@##xxx....

Tento výkrik  je prevzatý zo Simpsonovcov. Neviem, ktorý to bol diel, neviem ani, o čom presne bol dej, ale ten gag, ako tam úplne mimo kontextu danej témy vždy nejaká hysterka vykríkla "Myslí tu vôbec niekto na deti?", aj keď o deti vôbec nešlo, ten bol veľmi dobrý.

Spomenul som si na to tieto dni, keď sa "bojuje o deti". Začalo to už na mítingu 1. septembra, keď Kotleba vyzval antirúškarov a antivakcinerov, aby išli do školy (nejako nebolo jasné, čo by tam mali dosiahnuť). A v tieto dni zas - jedna strana píše o pokutách, ak dieťa nebude nosiť rúška, druhá strana sa vyhráža žalobami a koncom školskej dochádzky. Ergo - kocúrkovský boj o rúška a vakcíny sa preniesol na decká, lebo vrešťania o deťoch -  tie vraj vždy zaberajú.

Tak aj teraz jedna aj druhá strana tlačí pred sebou fafrnce ako živý štít. Jedna aj druhá strana sa zaklína, že to robí len pre ich dobro. Jedna aj druhá strana by ale mala vedieť, že schovávanie sa za deti je proste svinstvo.

Tento hanebný cirkus nemá nádej na nejaké zmierenie. Bude pokračovať až dovtedy, kým ministerstvo pod vplyvom množstva prípadov Covidu nedá školy zavrieť. A to, podľa nastupujúcich čísiel, bude už za pár týždňov.

Potom budeme už len spomínať na grotesku, keď jedni chceli dávať plienky deťom na ústa, a druhí zas za boha nechceli. Budeme sa na tom rehotať, ako na iných cirkusoch - napríklad trápnom zlyhaní SNP 1944 či smiešne nízkej účasti na návšeteve pápeža na Slovensku 2021. 

 

nové