Na Čaputovú a celú našu vládu podala ĽSNS trestné oznámenie za ohrozenie mieru

Slovensko darovalo Ukrajine protivzdušný systém S-300 za pol miliardy dolárov na boj proti ruskej invázii. Prezidentka Zuzana Čaputová aj premiér Eduard Heger či minister obrany Jaroslav Naď takéto kroky podporujú.

Proti je však celá opozícia a poslanec ĽSNS Martin Beluský v utorkových ranných hodinách podal na Generálnej prokuratúre SR trestné oznámenie na prezidentku Čaputovú a vládu Slovenskej republiky, ktoré adresoval priamo generálnemu prokurátorovi Marošovi Žilinkovi.

Podľa poslanca Kotlebovcov Beluského ide o porušenie medzinárodného práva a vláda či prezidentka ohrozujú mier na Slovensku a tak aj občanov krajiny.

„Podávame trestné oznámenie na členov vlády, ako aj na prezidentku Slovenskej republiky za porušenie nasledovných trestných činov: Zneužitie právomoci verejného činiteľa. Porušenie povinnosti pri správe cudzieho majetku. Účasť na bojovej činnosti organizovanej ozbrojenej skupiny na území iného štátu. No najmä ohrozenie mieru.“ povedal Martin Beluský z ĽSNS.

Beluský upozorňuje aj na to, že Slovenská republika môže darovať svoj majetok len vtedy, keď majetok vyradí a až potom ho môže darovať.

Trestné oznámenie po Kotlebovcoch podali aj ich odídenci okolo Milana Mazureka dnes v poobedných hodinách, čo uverejnili na sociálnej sieti.

 

zdroj aj s video vysvetlenim

https://magazin1.sk/vieme-prvi-na-caputovu-a-celu-nasu-vladu-podali-tres...

nové