Naivita

Ako bojovať proti naivite? Ako zabrániť ľuďom, aby bežali ako turi proti červenému plátnu, alebo aby zbytočne bojovali s veternými mlynmi? Ako zabrániť ľuďom aby míňali energiu na blbosti a hlúposti? Ako zabrániť  tomu, aby uverili každej blbosti?

A ako ich naopak primäť k tomu, aby uobili to, čo urobiť môžu? A aby rozbili to, čo rozbiť môžu?

 

Nuž, som bol a som racionalista a kauzalista - ľudia majú očividne svoje hranice, ktoré nemôžu prekročiť.  Ale čo - chvála bláznivosti - veď aj to je príroda, treba sa s tým zmieriť. Asi.

Alebo sa im to dá vysvetliť?

 
N

Alebo na koho, ozyvam sa ako trafena hus,  od ranej dospelosti castovana okolim ako naivka. Takze - neda sa proti tomu bojovat, muselo by prist nieco smrtelne a aj tak nie je iste, ci by si v takom cloveku vykorenil neutichajucu tuzbu po dobre a nadeji. Ty ale mozno myslis naivitu ako hlupost, slabost naletiet na hocico. Ale proti tomu uz nieco predsa robis - vzdelavas. A ak sledujes nejake diskusie, zistil si aj sam, ze nejaky posun uz badat.

Norman

je to reakcia hlavne na počúvanie Slobodného vysielača, na tých tam volajúcich, i keď aj na ich fejsbuku som im čosi napísal, ale musel som sa odreagovať, ešte že je kde, ale nechcel som byť kokrétny, veď to je zbytočné, jedno.

Máš samozrejme pravdu, naivita môže byť chápaná aj v dobrom aj v zlom. Mne sa zdá, že je to minimálna nadávka, ktorá vystihuje postoje mnohých ľudí , samozrejme, aj tých mysliacich to povedzme dobre ( ty si skôr opatrná, nie? samozrejme, všetci sme boli tak či onak naivní, a samozrejme, doteraz sme hlúpi, lebo nevieme, ako a čo).

Posun už ako tak badať, tvrdím aj ja, ale občas neviem neviem, práve o tom to je. Čo sa týka mojej práce, nerobím si ilúzie, ani nie je treba .. a hlavne, hej, vzdelávanie .. to znie pekne, ale skôr v iných veciach, čo sa týka politiky, v podstate tu radšej nič nepíšem, toto nebola doteraz žiadna politika(!) ... lebo treba jednoducho ísť, buď zaviesť také drakonické zákony alebo rovno obsadiť banky a celú tú finančnú mafiu odrezať od ich pupočnej šnúry. POTOM sa uvidí, čo ďalej. Myslel som, že tu o politike budú písať iní, no, niet ľudí :)

Keby tu z toho bol politický portál, som za, ale čítanosť nie je a nebude veľká. Je to všade rozdrobené.

No, keď bude treba, nahodíme zas ďalšie zásadné mémy. Hlavne, že máme delo, aj z aurory vystrelili len raz :-)

 

 

nové