Návrh

Po zhliadnutí videjka s kandidátom na post predsedu českej Strany zelených mi skrsol v bystrej hlávke geniálny nápad.

Každý jeden politik, ktorý ide verejne vystupovať, musí byť povinne ožralý. Lebo vtedy tie kurvy hovoria pravdu.

 

 

baloo

pravičiarom sa viac hodí byť ožratý, ale liberálom, zeleným a pod. by som nechal možnosť voľby, že sa môžu aj zhuliť. Ale vybrať si musia. To by už len natrepali debiliny.

Buheh

by sa im povinne vypínal pri prejavoch zvuk. Aby ľudia nemuseli počúvať tie drísty a klamstvá. A keby tam náhodou boli nejaké posolstvá, tak tie by mohli ukázať rukami, veď ľud pozná veľa výstižných gest.

Volebný výsledok bude tak či onak v princípe rovnaký.

Yahwe-m'kaddesh

Amorálne hlúpe táranie nezodpovedných darmožráčov!
Ako je možné, že politiku XXI. storočia ovládli NiktošAsociáli, „hady v oblekoch“?
---
To nie je iba problém Čiech alebo Slovenska, pozrite sa okolo a najkrajšie to vidno práve v inštitúciách Európskej únie! Alkoholik víta predsedov vlády
https://www.youtube.com/watch?v=XPgiI46FCDU
Tým Niktošom okolo je to smiešne, ale keby takto nacenganý prišiel do práce robotník v automobilke, dostal by okamžitú výpoveď! A tento pán poučuje o morálke, táto nula je predsedom vlády Európy? Môžeme padnúť ešte hlbšie?
https://www.youtube.com/watch?v=KiNVkrWyCko
https://www.youtube.com/watch?v=Q1yb04ehBOU
---
Zjavne sa jedná o systémovú chybu demokracie a konečne by sme mali mať odvahu to pomenovať!
---
Tých chorôb, ktoré budú v konečnom dôsledku smrteľné, je veľa a preto uvediem iba dve najzásadnejšie.
1. Beztrestnosť politikov, ktorá spôsobuje ich nehanebné nezodpovedné správanie sa pri správe veci verejných.
2. Manipulácia voličov za pomoci presstitútov v médiách.

baloo

tých okatých systémových chýb by som našiel ešte zopár.

3, Politikom sa už istý čas stávajú výlučne humanoidi, ktorý v živote nikdy nič konštruktívne nerobili, ergo nepracovali.

4, Ekonomické systémové chyby sú súkromný charakter tzv. "národných" bánk, existencia "právnických osôb", ktorá de facto jednotlivca zbavuje osobnej zodpovednosti, existencia off-shorov, a dvojitý meter, napr. že tliachajú o voľnej ekonomike, ale bez "investičných stimulov" a "daňových prázdnin" by neinvestovali, a kde sa pozriem, samé embargá a sankcie

5, S tvojim bodom 2, ide podľa mňa ruka v ruke všeobecné volebné právo, takže aj takí môžu ovplyvňovať chod krajiny, ktorí sa na ňom iba priživujú.

A tak ďalej, je to nevyčerpateľná téma, ani neviem, ktorý aspekt modernej "demokratickej" spoločnosti funguje.

Yahwe-m'kaddesh

3. "Politikom sa už istý čas stávajú výlučne humanoidi, ktorý v živote nikdy nič konštruktívne nerobili, ergo nepracovali".
- je to dôsledok toho, že ich neberieme na zodpovednosť! Ak by pár grázlov prišlo o majetok a na desiatky rokov skončili v kriminále, podobné typy by sa do politiky netlačili. Nehovoriac o tom, keby ich pár odvislo na kandelábroch!

4. O tom, aký má "verejnoprávny" a nestranný charakter FED a jeho deriváty, by som vedel napísať celú knihu, podkladov mám na to dostatok. Výsledky práce týchto inštitúcií zodpovedajú profesionálnej minulosti a často aj budúcnosti kreatúr, čo ich vedú.

5. Klamstvá "homo economicus" a "free market" klesli na úroveň komunistických utopických drístov.

6. "... aj takí môžu ovplyvňovať chod krajiny, ktorí sa na ňom iba priživujú." Dokonalé riešenie problému nejestvuje, ale je možné sa trochu priblížiť prijateľnému, nie optimálnemu riešeniu.

Ak človek má záujem na Internete a na poličkách kníhkupectiev je dosť informácií na to, aby si človek urobil svoj vlastný názor. Výborná téma na premýšľanie je ekomika Nemecka v období 1918-1958. Dva hospodárske zázraky - Hitlerov a Adenauerov, v čom sa líšili a čo mali spoločné.

Z toho čo mali spoločné spomeniem iba jeden faktor/slovo - "Ordnung". Ako majiteľ génov Germánov (lepších ako 80% dnešných obyvateľov Nemecka :-D) mám pre toto slovo cit a chápem jeho zmysel. Spomenuté body 1-6 čo sme tu vypočítali majú spoločné jedno - jeho absenciu v hlavách občanov, čo idú k voľbám.

Náhodný okoloidúci

Odkedy sa začalo hovoriť o štrajku učiteľov, vzhľadom na jeho načasovanie tesne pred voľbami som mal vážne podozrenie, že ide o zahraničím organizovaný prevrat namierený proti terajšej Ficovej vláde. Niekomu v zahraničí zjavne nevyhovuje, že Fico odmieta prijať kvóty na rozdelenie refugov, rapefugov, fluchtlingov a iných exotov do krajín, ktoré ich nepozvali. A tak chcú oslabiť jeho vplyv alebo ho úplne odstaviť od moci a dosadiť poslušné kisky.
A zrazu aha ho - náš dobrý známy pán Poláček z Medzičasu priniesol pekne vyargumentovaný článoček presne na túto tému. Ďakujeme mu. Len sa to musí dozvedieť viac ľudí.

http://medzicas.sk/farebna-revolucia-na-slovensku-zacala/

P.S.: Čo sa týka úrovne školstva, mali by sa vrátiť učebné osnovy zo socializmu, samozrejme, prispôsobené súčasnej úrovni vedecko-technického pokroku. Hneď by sme mali o 90% menej titulovaných volov z pochybných univerzít.

P.S. č. 2: Deti, vážte si svojich rodičov! Dokázali vyštudovať bez Googlu a Wikipédie. Aj bez interaktívnych tabúľ.

baloo

s jednou babizňou na FB.

Ad.1.: ona vyzývala, aby sa VŠETCI zapojili do štrajku, napr. aj zdravotníci, remeselníci a pod., lebo aj od nich ten zlý štát berie odvody. OK, je na tom kus pravdy, ale... Síce Slovensko je pupek sveta a Ficomír je najhoršie arcizlo :-) ale akonáhle sa pozrieme trošilinku dokola, prípadne sem zaintegrujeme - úplne nemiestne - fakt, že situácia je v CELEJ vých. Jevrópe rovnaká a mladí zo všetkých krajín Ostblocku odchádzajú na západ, kompetencie a zodpovednosť miestnych koloniálnych vlád sa už nezadjú také jednoznačné. Ako môže existovať stav (a dlhodobo a očividne plánovane, lebo za 2 dekády sa zopár vlád vystriedalo ale de facto nič v opačnom smere neurobili) že za tú istú robotu v akože jednotnom ekonomickom celku (EU) v jednej polovici dostaneš 600 a za hranicou 1800 eúr - pričom ceny sú všade rovnaké, dokonca vo viacerých oblastiach u nás ešte aj horšie. Fuck off, to nie je nejaké lúzerské frflanie ale základná otázka, ktorá by sa mala preberať na všetkých fórach!!! Podľa mňa skôr TOTO je otázka, ktorá by sa mala spájať so systémovým zbedačením naozaj celého obyvateľstva v. Európy, učiteľov, baníkov, živnostníkov, všetkých.

Ad.2.: nemôžem za to, niežeby som Ficosláva tak bezbreho miloval ale mám z toho dé já vu. Časovanie štrajkov sa mi zdá - povedzme tak jemne a diplomaticky - "málo spontánne". A neviem koľko volieb musí ešte byť aby si aj dúhovo-modrasto-zelenkastí borci všimli, že nejako vždy pred voľbami sú podobné demonštrácie, naposledy Gorila. Ináč som čakal, že dôvod bude (lebo bolo jasné, že niečo bude) tohtoročný leitmotiv, "boj s korupciou" - asi tiež neni náhoda, že do toho radšej ani opozícia nechcela ísť, je to tenučký ladík...

Ad.3.: ako je už zvykom, každý chce vyhrať a bez mihnutia oka voličom nasľubuje, čo chcú počuť - veď budú mať dosť času, aby na všetko našli výhovorku, prečo nejde. Ale... peniaze akože zkade budú? A nejaká liberálna strana bude mať, keď Fico nie? Trt. Ak budú vyskakovať, dosiahnu iba to, čo je liberálom aj tak vždy najlogickejšie: "nuž, tak znížime počet škôl a učiteľov a tým čo zostanú okrem zdvojnásobenia počtu hodín môžeme niečo prihodiť (ale nie toľko zas, ako sa ušetrí prepúšťaním)". Nezamestnaní už nemajú odbory a iné organizačné aparáty, tí budú radi, že žijú, už nepôjdu demonštrovať.

Ad.4.: tí mladí agilní liberáli buď nevedia o tom, alebo neberú vážne alebo - a bohužiaľ skôr to je môj názor - vedome podporujú všetky "vektory", ktoré postupne všetky kompetencie štátu chcú presunúť na nadnárodné organizácie - a to dokážu ešte aj ospevovať, ako vrchol demokracie. No trt vážený, ak si odmyslíme zastaralé čiernobiele kulisy minulosti, a činovníkov ako Bronstein si predstavíme v dnešenom svete, dostaneme uhladeného ľavičiarského eurodiplomata v obleku. Veď tento proces vnučik trevírskeho rabína už dávno veľmi presne napísal. Ono sa síce zvykne interpretovať, ako teória, ale vono je skôr plán a smernica pre budúce generácie. Takže dnešné smerovanie sveta - napr. TTIP, alebo ešte tajnejšia TISA, ale niekde už aj OSN, EU (európsky súdny dvor, európska centrálna banka, eurogendarmerie, EK...) a pod. - všetky kompetencie chce presunúť na niečo nadnárodné a nekontrolovateľné a nikým nevolené (už som tu asi písal, že za všetkým, čo má v názve "globálne" sú tie isté sily, laufr jedno či je to komunizmus alebo dáka iná pseudoideológia, to nie je podstatné) ale zatiaľ uprostred procesu odstraňovania vlád je užitočné tie bremená aspoň nechať na štáte, nech sa naňho všetci ovčané dobre nas.rú.

Sorry za ukecanosť, asi bola silná káva :-)

Ľubov

len by som doplnila k včerajšiemu,ehm,štrajku,či ste si všimli,tam v dave bol učupený Pavko Demeš.Už je trocha zmenený,ale veď všetci starneme.Bol to jednoznačne on,takže je stále zamestnaný....ďalej mi smiešne prišlo,ked ten ich predák,meno fakt neviem,v politike hovoril,že spontánne im volajú ľudia,podporujú ich,vraj im aj polievku uvaria.Hneď som si predstavila,pretože som potvora v podstate:),ako v takom mrazivom opare na námestí SNP sa tmolia tisícky štrajkujúcich,kde tu horia ohne a na nich tí najsilnejší jedinci varia guláš.Zadarmo,zo svojho. Pánu učiteľovi z lásky. A aby bola fraška dokonalá,dúfam,že štrajk podporia naše osobnosti .Herci,psychológovia,ten kazateľ ,ale p.Vašáryová už nie,vraj skončila,povedala.No,niečo im tam škrípe,ale na majdan toto nevydá.máme v podstate šťastie,že v tých mimovládkach a treťosektoroch robia takéto typy.

Na druhej strane mám však aj obavu,aby nenastúpili prostriedky šiestej priority,a to informovaní vedia,že to už je prachsprosté humanitárne bombardovanie :(((.

Buheh

a každému, komu ešte po mediálnej procedúre ostal v dutine lebečnej aspoň kúsok funkčného mozgu, musí byť jasné, že takáto akcia mesiac pred voľbami je asi rovnako spontánna ako červené kartičky pražských demonštrantov a majdanové koláčiky Mrs. Nulandovej.

mino

už dávajú manuály na internet

https://dennikn.sk/blog/ako-pomahat-ucitelom-v-strajku-a-neskor/

Dobré hodnotenie aj s komentármi

http://nezavisli.blogspot.sk/2016/01/zneuziti-ucitelia.html

Svoloč si neuvedomuje, že sme veľmi blízko Balkánu, ešte bližšie k UA. Kto z nich by tam chcel žiť?

rozumná voľba 2016

10 dôvodov, prečo v najbližších voľbách dať hlas Robertovi Ficovi:

1. nepchá sa do análu veľmociam, najmä nie svetovému teroristovi č.1 - Spojeným štátom.

2. je sociálne cítiaci a chráni najchudobnejšie vrstvy obyvateľstva

3. je názorovo konzistentný a čitateľný

4. je schopný zostaviť vládu sám, bez koaličných hádok a naťahovania sa o korytá (ktoré bolo typickým obrazom pravicových vlád)

5. ochráni SR pred inváziou neprispôsobivých a násilných islamských migrantov

6. je národne cítiaci, proslovensky orientovaný, s triezvym postojom k Rusku.

7. je čestný chlap, nie je to zakomplexovaný psychopat typu dzurinda, či cynický diletant typu mikloš, ani primitív typu Matovič, ani mariškovo-kokaínový pózer typu sulík a poliačik

8. má vodcovské schopnosti

9. je pôvodom Slovák

10. má charizmu, rečnícky talent a príťažlivý výzor

Buheh

jeden, ale podstatný dôvod, prečo dať hlas Kotlebovi:

pretože všetky ostatné hlasy prepadnú systémovým stranám, ktoré sú uzemnené, poslušné, infiltrované, kontrolované, demokratické, korektné, jalové.

Aj keď predpokladám, že mu napočítajú menej hlasov, než potrebných 5 %, budem mať aspoň dobrý pocit, že som volil naozajstnú zmenu a nebol len komparzistom v hre na mediálnu tzv. "demokraciu".

Sinuhe

jednoducho Koltlebu treba vpustiť ako šťuku do toho zasmradeného parlamentného rybníka, nech to tam aspoň trochu čistí.

Buheh

v podstate na to ideš rozumne. Robo má údajne v súkromí veľmi dobré názory, také... naše. Lenže je to oportunista, reálpolitik, ktorý robí iba toľko, koľko je pre neho výhodné. Vôbec nie som si istý, keď príde na lámanie chleba, že nás ochráni pred čiernou raperskou katastrofou – stačí sa pozrieť na to, ako hlasujú jeho poslanci v Bruseli.

Grigoriy Ilmoran

Aj napriek skutočnosti, že horeuvedenych desať argumentov pre odovzdanie hlasu Robertovi Ficovi v nadchádzajúcich voľbách je takmer nerozoznatelnych od mojich názorov, hodnotení a politických postojov, nie som to ja, kto pod cudzím nickom napísal tento príspevok.*

"Politika je umením možného".

* Keby dnes Radičová, Žitňanská, Mikloš a Vašaryová boli pri moci, žilo by už na Slovensku o tristotisíc viac ľudí, a nezamestnanosť by bola na úrovni štyri percentá: mimovládky by zamestnávali 400 000 "dobrovoľných" starostlivcov o akbar refúdžov. Plus mimoriadna desať percentná daň na podporu asimilácie a multikulturalnej prevychovy pôvodného obyvateľstva.

Ľubov

jednak preto,lebo sa do marca už určite nikto radikálnejší neobjaví a jednak preto,lebo to chcem.Kolkokrát som volila (SNS)zo strachu,aby len mala tých 5 %.
Tieto volby však chcem,aby boli iba medzi mnou a mnou.Stratený hlas? Dobre,ale viem,že som to urobila.
Buheh,mám taký návrh,ak Marián dostane tri %,oslavujme tri dni,keď 5 %,tak 5 dní.Pripojíš sa ?

Náhodný okoloidúci

Aj ja.
Veď ako je možné, že SNSkári sa bijú do hrude, ako budú bojovať za Slovensko, a nezmohli sa pritom ani na jednu akciu, ani na jedno zhromaždenie proti refugom? A to ich mali robiť v každom meste, v každej dedine a vysvetľovať súvislosti.

P.S. netreba konať extra radikálne, radšej inteligentne a s rozvahou.

Norman

Je to jednoducho symbol odporu, symbol odmietnutia toho svinstva..
Čokoľvek iné by bola naivita a nadmerná opatrnosť.
Treba jednoznačne urobiť dieru a on má zrejme ešte stále najtvrdšiu hlavu.
V tomto prípade naozaj radšej nech ten hlas prepadne, ak odporiť čokoľvek iné. Fico síce zas zaberá, ale je neskoro, a je príliš pred voľbami, aby bôl naozaj doveryhodný.
Už nejestvuje žiadne pokojné okračovanie, pre nikoho.
Je to aj tak len otázka času a azda ešte platí, že čím skôr sa napätia uvolnia, tým lepšie. Takže radšej teraz, ako neskôr, radšej to neodkladať.

Buheh

pokiaľ ide o podobné ušľachtilé záležitosti, k Tebe sa vždy rád pripojím.

Ale žiaľ, tu nie je veľmi čo oslavovať, aj keby mal 50 %. Netreba o ňom mať ilúzie, nevolíme ho preto, že je úžasný, ale iba v zúfalej nádeji, že je to jediný človek v ponuke, ktorý nie je súčasťou tej obludnej mašinérie. A že im aspoň bude trochu podkurovať, kým sa mu na aute nepokazia brzdy. Je zúfalé, že volíme ako alternatívu rozdávanie lopát a pušiek, je zúfalé, že už aj toto vidíme ako lepšie riešenie než ostať sedieť v teple a smrade, vo vláčiku, ktorý nás vezie do pekla.

Norman

Čo je zas zúfalé na lopatách a puškách (i keď si nie som istý, kde si to zobral).

A samozrejme, že Kotleba nie je vôbec ideál, veď už to nemusíte opakovať desiaty krát. Určite ale nie je o nič horší, ako 90% tých hoviad, čo boli zvolení doteraz. Nie my sme vymysleli tento zámerne nefungujúci partajný volebný systém, takže kedže oni takto znefunkčnili demokraciu, znefunkčnili silu ľudu, tak tam dostanú to, čo si zaslúžia.

Ako totiž povedal dnes Zeman - sú dve cesty. LEN DVE. Pre každého, teda aj pre nás.

Buheh

je silné slovo, aj som oľutoval, že som ho použil, hneď keď som príspevok odoslal. Vhodnejšie by bolo "smutné".

No a nie je smutné, že sme po toľkom budovaní socializmu, štrnganí kľúčmi a budovaní vyspelej bezrasovej kapitalistickej spoločnosti dospeli zas k rozdávaniu lopát a pušiek ako k jedinej zmysluplnej alternatíve?

Ja viem, veď aj to je len taká rečnícka otázka. Samozrejme že je to zákonité, prírodu neobabreš, to Ty sám vieš najlepšie.

Tie lopaty, to on tuším v ktoromsi rozhovore povedal, že nezamestnaným by rozdal krompáče a lopaty, aby aspoň voľakde niečo kopali, nech podporu nedostávajú zadarmo. A pušky... to možno nepovedal, ale tak akosi cítim, že by sa neštítil. Aspoň tak dúfam. Bol by som rád, keby ma nesklamal.

A že na neho kydám? Veď netreba byť precitlivelý, tu si hádam môžeme hovoriť veci tak ako sú. Určite je lepší ako 99 % tých hoviad, lebo na rozdiel od nich má vlastnú tvár, a na nej kožu a nie plech.

Ľubov

Ty nemusíš nič vysvetlovať.Rozumieme Tvojej francúštine. To je taká novšia slovná hračka,že "chápem,ako to myslíš,alebo "uvažujem takmer rovnako".

K samotnej osobe MK sa nebudem vyjadrovať,keďže pred volbami 2016 je skôr symbolom,ako niekým konkrétnym.

Buheh

ďakujem.

Ináč, to bolo portugalsky.

Yahwe-m'kaddesh

volí aj Doc. JUDr. Cupera CSc. Už len tento fakt mi stačí na to, aby som bláznovi, čo ho dal na kandidátku, nedal svoj hlas.

Ľubov

Akurát som sa chcela poradiť,či krúžkovať docenta Cupera a hľa,odpoveď prišla obratom.

Truhlík

Je tam aj Eva Zelenayová a Ján Lacko.

Norman

Nechce sa mi veriť, Yahwe, že ty chceš voliť ľudí podľa nejakej abstraktnej ľudskej kvality a nie podľa toho, či sú na danú pozíciu vhodní.
To by skutočný Yahwe tak nerobil. Ten si zvolil najväčších bláznov a zločinných zmrdov - hlavne, že sa hodia na daný účel.

Rosemary

To co je? Salene huby ste pojedli, ci co?
Co urobil ten vas Kotleba? Nic. Okrem toho, ze sije uniformy. Cigani su tam, kde boli pod Krasnou Horkou, ten clovek nema koncepciu, plan, len drista o Slovenskom State... Paneboze.
Buheh, tak preco nekandidujes? Sinuhe??? To sa naozaj nezmozete na nic ine len vpodstate na to, ze ked vam rapuju zeny, tak si obleciete minisuknicky a idete demonstrovat?
Je to taka analogia, ale vystizna.
Ale co by od vas clovek chcel, vsakano, ved vy sa ani pod vlastne prispevky nedokazete podpisat vlasnym menom.
A vlastne, naco sa rozculovat. Pod nickmi sa da napisat cokolvek. Len to clovek nesmie a nemoze brat vazne.
Sumasumarum, nemate gule. Ale aj to uz raz alebo dvakrat Sinuhe naznacil.
Howgh.

Norman

Aj tu vidno, čoho sa tieto svine boja.

Rosemary

Anonymizer funguje? To je hrdinstvo takto verejne a anonymne urazat zenu.
Ja sa nemam coho bat. Iba ak o zdravie svojej rodiny.

Norman

Ja neurážam žiadnu ženu, urážam názory, ideológiu, ktorú tu prezentuješ.
A čo si zač je mi úplne jedno. A nepchaj sem ešte aj tvoju rodinu, lebo aj po nej môžeš dostať.

Čo sa týka zbraní, ktoré používam - určite si nenechám radiť nepriateľmi, čo na nich mám použiť. A takisto každému odporúčam sa obrniť voči ich vyplakávaniu. Tieto monštrá nebudú zrazu, keď pôjdu dole vodou, vylakávať, aké je to nefér, že prehrali.
V poslednom čase sa riešilo na weboch, či sú belosi nejako precitlivelí a preto podliehajú týmto vyplakávačkám a odrbom slizákov. Neviem iste, ako to presne je, či naozaj beloši mali v tomto slabosť, nemyslím si to. Ale jedno je isté - ak aj kedysi mali ten nedostatok, tak dnes už ho podstatná časť belochov určite nemá.
Nehovorím, že väčšina - podstatná, čiže relevantná časť.
A kto tú slabosť ešte stále má, sám na to doplatí.

Buheh

akurát som si hovoril, že Ťa musím ešte dodatočne privítať, keď si nás minule tak pekne pozdravila.

Hovoríš, Kotlebu by si nevolila, ani keby si bola namol opitá. Hm. Tak to mi vychádza, že by si ho nevolila skoro nikdy.

A ináč, takto medzi nami, čo si tam u Vás takto zvyknete šľahnúť, keď idete voliť tých vašich, éé, veď vieš. Demokratov a reptiliánov, či tak nejako ich tam tuším voláte. To musí byť inakší matroš.

Norman

Volajú sa demonštranti.
Reptiliánov si napísal správne.

Rosemary

Buheh, ved to je pod uroven sa takto vyjadrovat.
O matrosoch sa predsa vyjadruju ludia na diskusiach na sme. O tebe som si vzdy myslela, ze mas lepsiu slovnu zasobu.
Matematicka logistika ti taktiez velmi nejde, zlucovacie konjunkcie uz vobec nie, typujem humanitarne vzdelanie...
Mily Buheh, co keby si predsa len zakruzkoval toho Dobrovodskeho? Dlzis mu to, minule si sa na neho vysral. A pozri chlape kde je dnes on a kde si ty.
Posledna alternativa: ved sa priznaj pod akym cislo si na kandidatke Ludovej strany. Urcite sa najde par dobrych dusi,ktore ta podporia :o)

Buheh

s Tebou bolo vždy veselo. Natypuješ nám sem hocičo a človek má hneď krajší deň. Vraj humanitárne vzdelanie... Prosím Ťa, vedela by si mi bližšie vysvetliť čo podľa Teba znamená zlučovacia konjunkcia a čo znamená matematická logistika?

Norman

Nuž, buheh, na to sa jej bude ťažko odpovedať.
Ale ja by som povedal, že to znamená 1,3 až 1,6.
Promile.
V prepočte 1,0 až 1,2 voľby Kotlebu

Rosemary

ved teraz prebiehaju horuce debaty o skolstve. Tak kratko a jednoducho:
1,moja ucitelka slovenciny na zakladnej skole odviedla perfektnu pracu. Od 6. rocnika ma nenavidela, od 7. rocnika som bola jej milacik. Vysledok, je perfektna slovencina. Cize, ucivo zakladnej skoly, mily buheh. Zlucovacie konjunkcie su ucivom zakladnej skoly na druhom stupni.
2, slovo "sexi" z duse nenavidim. Ked niekto povie, ze nieco je "sexi", vnutorne so mnou nieco zburaca hnusom. Ale je tu vynimka. Zdvorilost je najasexi vlastnost. Dokonca na mna plati viac ako vysportovane ramena aaaaaaaaaaaachhhhhh....takze temu zakladky preskocime a uz sa k nej nebudeme vracat. Ved si to najdi na internete :o)
3,matematicka logistika je ucivo strednej skoly. Jedno z mojich najoblubenejsich. Mnoziny. Jej, to bola uplna zabava. Ak plati to, potom neplati ono....a tak okolo takmer donekonecna. Matematika sa da aplikovat aj do kazdodenneho zivota, absolutne v nom plati ! Nie je to fascinujuce?
4, mali sme na gympli tri prirodovedne triedy a jednu humanitarnu. Mne sa zdalo, ze v tej jednej su akysi ini ludia, uz od zaciatku. Taki...ini, ale nie zli :o)
Slovenske skolstvo, ach jo, keby na mne ucitelky nesedeli, kde by som skoncila :o), teba mali asi v skole vsetci radi :o).
No takze takto mily buheh, ostatne dovysvetlujem kdesi v treskucej zime, ked vonku bude dut a fukat za oknom a my budeme spolu popijat horuci caj :o)
Ale teraz sahnem k svojim proklete nizko visicim koltum a vybliaknem na teba Dobrovodskeho !!!! Kde si vtedy bol? A kde si teraz buheheeeee:o) Odkial ides a kam kracas?

Norman

Nekecaj, pojem "logistika" samotný je už dávno používaný len pre zásobovacou oblasť,
https://cs.wikipedia.org/wiki/Logistika
V žiadnom prípade nejestvuje pojem "matematická logistika", ale len "matematická logika".
Ani ak by si bola stará ako sám Leibnitz.

Samozrejme, za tvoje problémy môže vždy niekto iný, napríklad učitelia, kto iný.
Ale ani to nemení nič na veci, že v slovenčine sa používa zásadne pojem "spojka", nikde na (základných) školách sa nepoužíva pre spojky pojem "konjunkcia". Tvoje pletenie pojmov s dojmami je rovnako choré, ako tvoje sociálne fantázie.

Jozef

..ale hlavne som sa chcel opýtať, aký má pani Róza-Mária návrh pre nás "bezguľových chudákov, mozgových akrobatov". Čo by si robila Ty?

Rosemary

Clovek moze robit cokolvek. Ale vzdy by to malo byt s dobrym umyslom. Nic ine k tomu netreba.
lTeraz ma napadlo, ze sa hovori, ze cesta do pekla je dlazdena dobrymi umyslami.
Nuz vidis, ani to vzdy nevyjde. Ale netreba sa bat riskovat. Ja riziko milujem.

Truhlík

Uniformy (košele) šila cigánka za 300 Sk.
To len jebnutá Anča Malíková hovorila, že boli od Versaceho.

Rosemary

clovece, maj respekt pred menom!
To je jej vlastne meno ! A ty tu vystupujes ako "Truhlik" !
Ani ty neovladas matematiku :o)
Ak chces povedat, "jebnuta Anca Malikova" predstav sa vlastnym menom !
Ak sa predstavujes ako Truhlik, povedz" Anca Malikova".

Fuj, kto to ma po tebe upratovat, ...disgusting...

Truhlík

Matematickú logistiku ozaj nie.

Sinuhe

1/ Nepodpisujem sa sem vlastným menom. Ale nemám problém s rozkrytím mojej občianskej identity. Pozná ju tu niekoľko ľudí, čo chodili sem a do eminho pitvora. Koniec koncov, poznáš ju aj Ty a nemal som s tým problém, aj keď svetonázorovo stojíš na druhej strane! A mimochodom - ani Ty sa tu nepodpisuješ svojim občianskym menom, mala si tu viacero prezývok, ja sa už dvadsať rokov držím jednej: Sinuhet/Sinuhe. Takže toto tu nevyčítaj ani mne, ani nikomu inému.
2/ Zmysel zvolenia Kotlebu sme Ti myslím viacerí v príspevkoch vysvetlili dostatočne. Ak nás za to karháš, mohla by si napísať, koho a prečo by si volila, resp. budeš voliť Ty, trebárs aj triezva? Predpokladám, že ako občianka (aj) SR svoje volebné právo využiješ.
3/ Neobliekam si sukničky, ale slušne oblečený chodím na protestné demonštrácie organizované slovensko-ruskou spoločnosťou , kde pred USmanskou zločineckou ambasádou protestujem proti megazločinom páchaným občanmi krajiny, ktorej si sa aj Ty - a to dobrovoľne - stala občiankou.
Takže tak.

Rosemary

Nevycitam nikomu nic. A toboz nie tebe.
Ked tu tak tarame do vetra, tak len hovorim svoj nazor, s ktorym sa myslim aj ty stotoznujes, ze kvakat v pitvore sa da isty cas a je to dokonca prijemne, ale vsetko ma svoju mieru a ked cas dozrie, tak jednoducho kvakanie dozrie do exaktneho vyznamu svojho slova a neriesi nic. Ten cas dozrel.
Pisem sem len velmi sporadicky, neozvala som sa hadam niekolko rokov. Necitim sa byt clenkou tohto diskusneho fora, snad preto som viac kriticka a plnim funkciu stuky v rybniku :o)-ved sam ocenujes takuto funkciu.
Myslim vsak, ze s tebou mam dost pribuzne nazory, si pre mna blizka dusa;o)
Sinuhe, to nemyslis vazne "trebars triezva". Ja som napisala "ANI keby som bola na mol opita - ako ktosi charakterizoval pravicovo orientovaneho volica.Snad tebe nemusim hovorit, ze ako je rok dlhy vypijem par deci cerveneho a na Silvestra sampanske.
Ze nenosis suknicku, to ja viem. Vazim si ta. Mnohi tunajsi vsak suknicku nosia a uprimne povedane, nie su psychicky vporiadku. My snad vsak vieme svoje.

Norman

presne, ako som hovoril.
Keď sa domček z karát, tá babylonska veža začne rúcať, vystúpia aj tie najšpinavšie kolaborantské kurvy nehanebne prevrátiac kabát, a začnú o sebe bohorovne hovoriť ako o disidentoch a odporcoch predošlého režimu.
A začnú ešte aj vám vytýkať, že ste urobili málo.

Tak to bolo pri všetkých prevratoch, pri všetkch zlomových zmenách
Samozrejme, ani zďaleka nie vždy im to pomôže, často skončili kolaboranti napriek svojej snahe obesení na lampách - ale aj tak to tak všetci z nich robia, lebo im nič iné nezostáva, lebo to je ich metóda - vždy išli po vetre, vždy išli tam, kam ukazovali siločiary.

Čo teraz vylezie spod zeme potkanov .... to bude hnus.
A veru - koľkí z vás sú vnútorne schopní zabíjať potkanov? Hm, skoro ani jeden.

Rosemary

lepsie povedane obesis.
No ved zacni.
Pod ktorou lampou sa stretneme? Dam sa ti obesit :o)

Norman

Prečo by som ja, prečo teba, prečo vešal a prečo na lampu?
Si úplne mimo v predstave, ako (po)bežia veci sveta.

Pod lampou sa síce stretávala tebe podobná banda, a nie sú to žiadne neviniatka, ale beštie s krvavými paprčami a hubou plnou nenávisti - a aj ten názov, Pod lampou, bol pôvodne myslený výhražne. Kvoli takým, ako ste vy, boli vo svete len v poslednom čase kruto zabitých státisíce ľudí. Podlampistom sa teraz ich provokácia vracia, karma. Azda nebudeme brániť ich osudu? Každý, kto má gule, im to teraz spočíta a účet pribije na čelo..

Rosemary

ale do mojho vztahu so Sinuhem ti kecat nedovolim. Shut up!

Norman

Myslím, že ten si to s tebou vybaví sám, ty vzťah:)

afinabul

Len ab si vedela, že som si ťa zobral do papule:
http://afinabul.blog.cz/1601/si-preju-aby-bylo
Na rok 2008 máme skvelé spomienky, nexistoval ISIL, na Ukrajine nebola vojna, Kadafi umrel až o 2 roky ...

Sinuhe

opakovane som tu upozorňoval na potrebu zachovania hotovosti ako platidla. Tu sú ďalšie argumenty pre to, aby sme to - na rozdiel od priposratých Postvikingov neposrali aj my:
http://www.thetruthseeker.co.uk/?p=128154

nové