Neohumanizmus

Po novodobom pojme "humanitárne bombardovanie", ktorého cieľom bolo povýšiť vraždenie na humánny akt, si máme zvykať na ďalší.

Na "humanitárnu pomoc armáde". Pôvod má tento raz v Poľsku, ktorá takto humánne označila zásielky pre ukrajinskú armádu bojujúcu za kyjevskú juntu a fašírujúcu ruské civilné obyvateľstvo Novorossije.

S novým pozoruhodným typom humanitárnej pomoci nás oboznámila smetiareň v správe s pôvodným názvom Poľsko poslalo ukrajinskej armáde humanitárnu pomoc a s pôvodným znením "Poľsko poslalo ukrajinskej armáde prvú zásielku humanitárnej pomoci, informovalo poľské ministerstvo obrany." Ako býva v smetiarni pri propagande vyvolávajúcej rehot zvykom, správa podstupovala metamorfózu až do súčasnej podoby. Z humanirátnej pomoci armáde tam zostal takmer na konci zmätočný odsek, miešajúci humanitárnu pomoc pre civilné obyvateľstvo s dodávkami pre armádu do guláša vyhovujúcej chuti:

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov povedal, že Rusko je pripravené vyslať na východnú Ukrajinu druhý humanitárny konvoj "hoci zajtra".

Prvý ruský konvoj s humanitárnou pomocou vstúpil na územie Ukrajiny minulý týždeň bez povolenia Kyjeva. 

Prvých šesť kamiónov s úvodnou časťou poľskej humanitárnej pomoci pre ukrajinskú armádu medzitým dorazil na územiu postsovietskej republiky. Ich cieľovou destináciou mal byť Ľvov, respektíve kasárne ukrajinských ozbrojených síl v okolí tohto západoukrajinského mesta.

Poľské ozbrojené sily pripravili 320 ton humanitárnej pomoci, ktorej zloženie zodpovedá požiadavkám ukrajinskej strany a ktorú Poľsko poskytuje na základe bilaterálnej dohody zo 14. augusta. Pomoc bude distribuovať ukrajinská armáda. Poľská strana ukončí jej dodanie 28. augusta.

V prvej časti pomoci zo skladových zásob poľskej armády sú trvanlivé potraviny, matrace, deky a ďalšie artikle.

Buheh

by som tu odporúčal, bo je užitočný a bude ho čoraz viac treba.

Totižto pri šírení demokracie najmä v niektorých postsovietskych regiónoch nastáva ten problém, že obyvateľstvo sa ani bohovi nechce nechať zdemokratizovať, dokonca ani humanitárnym bombardovaním. Zdá sa, že v týchto prípadoch bude možné zaviesť demokraciu iba plošným zlikvidovaním tej ruskej svoloče, čiže tzv. "humanitárnou genocídou".

Pharmy

ja som pozeral správy na ČT24 pred pár dňami a pobavilo ma, ako označili humanitárny konvoj, ktorý vyslali Rusi na východ Ukrajiny - "humanitární invaze" :-D

nové