Nestihol odstúpiť

Dnes vo veku 72 rokov zomrel predseda Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu (MAAE) Jukija Amano. Do histórie tejto organizácie sa zapísal výrazným, konzistentným a nekompromisným obhajovaním jadrovej dohody s Iránom.

Minulý rok na jeseň zo svojej významnej pozície predsedu MAAE potvrdil, že Irán jadrovú dohodu dodržiava a pri americkej eskalácii napätia okolo Iránu bol jednoznačne na jeho strane.
Po minuloročnom jesennom vystúpení na 62. výročnej konferencii MAAE, kde vehementne obhajoval Irán, začal mať Jukija Amano bližšie nešpecifikované zdravotné problémy. Pre najbližšie rokovanie predstavenstva MAAE mal pripravený list so svojou rezignáciou. Už ju netreba.
Čo sa dialo posledné roky v MAAE, akým tlakom bol vystavovaný Jukija Amano, to sa dozvieme po uplynutí niekoľkých rokov.
Dnes môžeme povedať len toľko, že odchodom Jukiju Amana sa stal svet podstatne nebezpečnejším.
Norman

Je možné, že príliš vedel a odstránili svedka, ktorý by zničil propagandu anglosionistov voči Iránu. Teraz sa možno budú tvrdiť veci, ktoré by on nepripustil.
Že tie svine zabíjajú vysokopostavených, ktorí im stoja v ceste - o tom nemožno pochybovať.

Ema

https://www.tasnimnews.com/en/news/2019/07/24/2060907/sources-raise-poss...

Amano uplynulé mesiace podivne chorľavel, ale jeho smrť bola náhla. Cui bono?

IAEA je momentálne do určenia nového predsedu riadená Američankou.

mirage

pride cas, ked iran oznami, ze ma jadr. dohodu napr. s ruskom a nechape k comy by mu bola dohoda s niekym inym

Ema

Predstavenstvo IAEA - Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu dnes poverilo funkciou predsedu Rumuna Cornela Ferutu, najbližšieho spolupracovníka zosnulého Jukiju Amana a ne-sionistu. Členovia predstavenstva tak bleskovo odstavili americkú beštiu Mary Alice Haywardovú, ktorá sa po náhlej smrti Jukiju Amana samovoľne nanominovala na jeho pozíciu.

USA následne vydali nervózne stanovisko, že treba čo najskôr zvoliť trvalého predsedu. Anglosionistická mafia sa oprávnene obáva, že ani nový predseda nebude "jej človek".
Časy sa menia.

Náhodný okoloidúci

Aká bude životnosť pána Ferutu? Ako dlho potrvá, kým sa aj uňho objavia nešpecifikované a neliečiteľné zdravotné problémy?

Ema

ani po dlhšom čase nedostavia, Jukiju Amana zabil on.

Ale iné som chcela, keď už je reč o Viedni, sídle IAEA. Rakušaňi natierajú šíny nabielo, aby im nedilatovali a vlaky nekončili v rigoloch u trate. To je príležitosť pripomenúť si našu obľúbenú Klimaänderung pesničkovú klasiku a odvodene od počínania ÖBB (Österreichische Bundesbahnen) konštatovať, že čím viac bielych, tým nižšia teplota.
https://www.youtube.com/watch?v=CWbQsDLNjFk

Náhodný okoloidúci

Trochu mi to pripomína modelovú teóriu Džejmsa Lavloka a jeho svet sedmokrások.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Daisyworld

Fyziku neobabreš.

nové