Nouze naučila Dalibora housti

Lekári sa už nechcú hrať hru na slepú babu Radičovú a tváriť sa, že to, čo baba drží, je cíp lekárskeho plášťa, a nie funebrácka plachta.

Prirodzený výber - na súčasné pomery Západu revolučný prvok, ktorý nám tu v našom submisívnom Podkarpatí experimentálne zaviedol minister Zajac - pokročil do rozvinutejšieho štádia a stratil mimikri akejsi starostlivosti. Premiérka, ktorá už nie je premiérkou a prezident, ktorý bol vždy starým ujom, hrozia núdzovým stavom. Podkarpatie ovládla zdravá zvedavosť. Čo to je, ten núdzový stav? Jak to vypáda a co to žere? A bystrí absolventi Ekonomickej univerzity v Bratislave sa pýtajú, kde sú ľudom platení štátni manažéri, aby vytrestali lokálnu nenažranú dochtorskú svoloč - ktorá si na rozdiel od ťažko pracujúcich zdravotných poisťovní, prehadzujúcich vidlami zelené nuly, uzurpuje za svoju nenáročnú prácu s pacientami tučný zisk - a nariadili outsourcing zdravotnej starostlivosti? Urobí sa výberové konanie a ten štát, ktorý je schopný zabezpečovať zdravotnú starostlivosť pre pospolitý ľud slovenský za najvýhodnejších podmienok, dostane kšeft. V Líbyi je vraj zdravotná starostlivosť zadarmo, čo by bolo úplne najvýhodnejšie, pretože sa zbytočne neplytvá povinnými poistnými platbami, ktoré nastrádali zdravotné poisťovne. Absurdné? Nouze naučila i Dalibora housti - tak prečo by nenaučila ministra zdravotníctva prevádzkovať charterové lety do Benghází.

Každopádne budeme netrpezlivo čakať na výročné správy zdravotných poisťovní. Konkrétne na položku zisk.

lekár

Pokial vyhlásia povinnosť nastúpiť do práce, mali by zároveň zavrieť Uhliarika. Chliev treba raz začať čistiť.

ema

Bez ohľadu na núdzový stav. Nie je ministrom na to, aby dohadzoval kšefty pre svojich bývalých korporátnych živiteľov. Je ZODPOVEDNÝ za všetko, čo sa v zdravotníctve deje. Vrátane kolapsu.

Táto doba je ako od magorov. Nikto zo štátnych chront sa nám nechce zodpovedať. Má nám stačiť, že ich môžeme financovať.

Ale môže sa stať, že na kandelábri ešte budú plakať za basou.

Ja ich hore ťahať nebudem, ale nemôžem im zaručiť, že sa tu takí nenájdu - a že ich nebude veľa.

normann

PEKING. Celkovo 113 ľudí a z toho 77 štátnych zamestnancov odsúdili v Číne v súvislosti so škandálom s bravčovým mäsom, kontaminovaným zakázanou chemickou látkou. Informovala dnes o tom čínska tlačová agentúra Sinchua.

 

 

 

Hlavného vinníka odsúdili na smrť za ohrozovanie verejného zdravia

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6156267/za-kontaminovane-bravcove-maso-v-cine-odsudili-113-ludi.html#ixzz1epQsGjL7

 

Kde je problém?

ema

nemohlo stať, aby zločinci pykali.

 

Pôvodne sa mi ani príliš nechcelo, ale predsa len sem dám úryvok z knihy Jána Kozáka o koreňoch indoeurópskej duchovnej tradície pojednávajúci o fundamente židokresťanstva, ktorým je Západ prelezený ako rakovinou.

Čína sa tejto infekcii vyhla, čoho výsledkom je napríklad aj to, že kriminálnici sú tam trestaní. Číňania nemajú "svätú knihu", kde hlavný hrdina Izraela Jákob ojebe vlastného otca či kurva a zradkyňa Ráb, "ktorá je židom tak posvätná a slávna, že ju neváhali vsunúť do nimi vytvoreného rodokmena Ježiša Krista čoby jeho prababu..."

ema

...", podkopne vlastných ľudí.

ema

z Nemecka

http://spravy.pravda.sk/nemecko-stale-mata-dioxin-zavreli-dalsich-1000-podnikov-pd2-/sk_ekonomika.asp?c=A110115_134353_sk_ekonomika_p01

Výsledok: Prípad je "zažehnaný"

http://www.rno.sk/archiv-aktualit/Nemecko:-Dioxinovy-skandal-je-uz-zazehnany__s1309x55211.html

Počul si, že by bol nejaký konkrétny odpovedný zmrd čo i len menovaný? Nieto ešte odsúdený.

 

Všimni si ten slovník: máta (fujfuj dioxínová mátoha), zažehnané (stačí urobiť rituálne kríž a mátoha zmizne)...

Stredovek.

phobos

Kým eštenedávno vyzeral ako hrozný problém nejaké hlasovanie za eurovaly, dnes to pripadá ako smiešna zábavka. Ani nechcem vidieť, čo príde o nejaký čas, ako sa budeme vysmievať týmto problémom s ošetrením, keď nebude čo jesť, alebo niečo podobné.

ema

ale vina konkrétnych ľudí.

Čo s nimi?

Načim už teraz porozmýšľať.

Idar

pretože povynášal ktovieodkiaľ citlivé informácie o mafiánskych praktikách v slovenskom zdravotníctve

http://mordechajkapusta.blogspot.com/2011/07/minister-ivan-uhliarik.html

Najnovší výpalnický žvanec vo forme desiatich regionálnych monopolov zdravotníckej prepytujem starostlivosti snáď nenechá na pochybách už ani senilný elektorát Janka Viegela na Východe.

ema

že sa tá mentálne nestabilná osôbka tvári, že o tom nevie.

Dátum je tam júl 2011. Teraz je, ak sa nemýlim, koniec novembra.

Dva palce hore lekárom, že sa vzopreli. Aj za cenu toho, že korporátne média proti nim poštvú pospolitý ľud, ktorý by mal stáť pevne v jednom šíku pri nich.

 

Aha, predsa len sa Vlastizradičová zmienila o lete 2011:

http://spravy.pravda.sk/nudzovy-stav-nebude-vyhlaseny-pre-vsetky-nemocnice-fyl-/sk_domace.asp?c=A111126_191920_sk_domace_p12

Vraj SA od leta pracovalo na pláne B. SA?

Akože samosato? Kto pracoval tej ochechuli na pláne B môžeme odčítať z toho, ako dnes zdravotníctvo vyzerá.

Kde verbuje Penta lekárov? Románia? Bosna i Hercegovina? Alebo že by priamo Izrael?

Na otázku Pravdy, či Radičová vidí po poslednej júlovej optimalizácii ešte priestor na rušenie oddelení, odpovedala, že určite.

 

Obávam sa, že kandelábrov bude v Podkarpatí tuze málo a bude treba vešať v celých strapcoch.

agronom

Vláda prerušila rokovanie o vyhlásení núdzového stavu. Našla totiž iné, trvalé, riešenia, ako aj po decembrovom masovom odchode nemocničných lekárov zabezpečiť zdravotnú starostlivosť o pacientov

Takže vláda cukla - výnimočný stav naozaj bola blbosť.
Ale mieni vydržať - v podstate správne, treba veci ukázať v reále, nech ľudia vidia, kam to dôjde, keď sa budú spoliehať na hocijakých hajzlov, ktorí sa nazývajú "politici". Politika totiž svinstvo, ako sa traduje, politiku si musia ľudia strážiť, ako oko v hlave. Ak to nerobia, sú hlúpejší ako cigáni v špine čudujúci sa, prečo majú žltačku.
Dá sa predpovedať, že pol roka či viac si občania vyskúšajú  žiť bez doktorov, a potom sa zriadi zdravotníctvo ako "verejná služba".
Ak ovšem Penta medzitým nezačne vraždiť svojich odporcov explicitne. Lebo mafia nemá na výber, ona sa naozaj nezastaví.
mathemos

Vysvetlím Ti, Ema, matematiku trestu.

Máš 100 zločincov, a jedného obesíš - koľko ti ich zostane?

Nie, nie 99, ale 50.

Obesíš ďalšeho, koľko zločincov ti zostane?

Správne, pochopila, 25.

Tomu sa v matematike spravodlivosti hovori nepresne "poločas rozpadu".Čas sa tu meria v počte potrestaných zhnitých jablk. Samozrejme, nie vždy stačí jeden , niekedy ich treba viac, neiekdy je poločas rovný dvom, trom... Ale v princípe treba takto postupovať, až kým sa polčas rozpadu nerovná polovici počtu zvyšných zločincov. V našom prípade by stačilo 6-7 vykonaní spravodlivosti. To je menej, ako zomre za týždeň úplne nevinných vplyvom vyčínania bradatých zajacov v zdravotníctve.

S pozdravom:

zločin sa nedá zničiť úplne, ale zredukovať, dámy a páni, zredukovať sa dá veľmi efektívne, aj keď vám zločinci stále nahovárajú čosi iné.

 

 

 

idar

ešte zabudla dodať, že plán Bé je vlastne plán Á a nepracovalo sa na ňom od leta 2011, lež od leta 2010. Celý jej desaťputňový memorandom sa dá zhrnúť do jediného punktu. Lekári do fronty, penzisti na máry. A jo, aby sme nezabudli na bod jedenásty. Bude sa zvyšovať výpalné. Už čoskoro.

Verme, že na psychoanalytika sa tej vypĺznutej alkoholičke poskladá jej zdecimovaný elektorát.

ema

že "Uhliarik oslovil lekárov zo zahraničia".

Nebola to pravda. Zmrd ešte neušiel.

nové