Nový Trockij

 Michail Chodorkovskij vstupuje do politiky, aby zmenil mocenské pomery v Rusku. Bývalý oligarcha však nemá záujem o post prezidenta. Chce viac. Po vyvolaní krízy a krachu moci má v pláne osobne zmeniť systém v Rusku za „modernejší“. Čo to vlastne chce, tento nový Trockij?
V polovici septermbra Chodorkovskij, žijúci vo Švajčiarsku, verejne ohlásil začiatok boja za zmenu vlády v Rusku. S touto agendou vystúpil na oslavách denníka Le Monde, poskytol o nej rozhovor El Pais a Vedomostiam a zúčastnil sa na online fóre Otvoreného Ruska – sieťovej organizácie, ktorá má koordinovať hnutie „odporu“. Jej ideologickou náplňou je okrem rituálnych kecov typu spravodlivé rozdelenie spoločného bohatstva, rovnosť pred zákonom, kontrola výkonnej moci a obdobné bláboly, ktoré všetci aj u nás poznáme, – europeizácia Ruska, ktorá tvorí kontrapunkt zahnívajúcej „aziatčine“. Túto europeizáciu Chodorkovskij obhajuje v rovnakom štýle ako komsomolci 90. rokov, zakrývajúc snahu o faktické zotročenie Ruska a svoju vlastnú rolu koloniálnej elity.
Hlavnými organizačnými princípmi Otvoreného Ruska sa pri „europeizácii“ majú stať „decentralizácia a samospráva“ a hlavným cieľom sú voľby na všetkých úrovniach, predovšetkým však do Štátnej dumy. „Slabým miestom režimu sú voľby,“ vyhlásil Chodorkovskij. „Už dávno boli zredukované na starostlivo prepracovaný rituál, ale vláda túto potenciálnu hrozbu nemôže celkom odstrániť, aby sa Rusko nestalo absolutistickou monarchiou. A tak sa dobre organizovaná menšina môže stať kosťou v hrdle režimu, ktorou sa zadrhne.“ Na plánovné zadusenie režimu Chodorkovskij vytvoril nie politickú stranu, ale sieťovú štruktúru. „Nechceme sa zúčastniť na voľbách ako samostatná politická sila. To by dnes bola politická samovražda. Len čo by akákoľvek politická sila, či už strana alebo iná centralizovaná sila, prejavila v tomto vypálenom politickom priestore nárok na vládu, bola by bleskurýchle zničená. Preto je v týchto podmienkach jedinou možnou efektívnou taktikou práve taktika decentralizovaného odporu proti svojvôli a korupcii.“


Chodorkovského revolučná sieť má byť tvorená malými občianskymu skupinami, ktoré budú riešiť svoje vlastné konkrétne úlohy. Napriek odvážnym plánom na ďalšiu revolúciu v Rusku, zosnovanú malými občianskami skupinkami zosieťovanými do Otvoreného Ruska, ktoré ho zmodernizujú, však Chodorkovskij pre istotu dúfa, že Putin urobí nejakú chybu: „Všetky autoritárske režimy zlyhávajú v dôsledku vlastných chýb. Od dvoch rokov – ak urobia hneď chybu – do dvadsiatich. Znova a znova sa púšťa (Putin) do dobrodružstiev, ktoré spôsobujú Rusku straty. Doteraz sa mu ich darilo vysvetľovať. V hociktorú chvíľu, keď začnú ľudia uvažovať, čo za bájky nám tu vykladajú, sa verejná mienka môže zmeniť“.


Uveďme si straty týchto „dobrodružstiev autoritárskeho režimu“, ako ich zosumarizoval Saker v texte Ruská odpoveď na dvojité vyhlásenie vojny.

Putin:
·    Zlomil väz oligarchom v Rusku, podporovaným Anglosionistami
·    Dosiahol skutočne zázračný úspech v Čečensku (niečo, čo nikto, vrátane prorokov, nepredvídal)
·    Doslova zresuscitoval ruskú ekonomiku
·    Prebudoval ruskú armádu, bezpečnosť a spravodajské služby
·    Významne znížil schopnosť zahraničných mimovládnych organizácii podnikať podvratné akcie v Rusku
·    Urobil viac pre de-dolarizáciu našej planéty než ktokoľvek predtým
·    Urobil z Ruska jasného lídra BRICS a Šanghajskej organizácie spolupráce.
·    Otvorene sa postavil informačnému monopolu západnej propagandistickej mašinérie (s projektmi ako RussiaToday).
·    Zastavil hroziaci útok USA/NATO na Sýriu vyslaním námorných síl Ruskej federácie, ktoré poskytli Sýrii plné radarové pokrytie celého regiónu
·    Umožnil Assadovi ovládnuť sýrsku občiansku vojnu
·    Otvorene odmietol západný "univerzálny civilizačný model“ a vyjadril podporu inému, založenému na inom náboženstve a tradíciách
·    Otvorene odmietol unipolárny "New World Order" vedený Anglosionistami a deklaroval svoju podporu multipolárnemu svetovému poriadku
·    Podporil Assangea (cez RussiaToday) a ochránil Snowdena
·    Vytvoril nový model spolužitia kresťanstva a islamu, ktorý podkopal anglocionistickú paradigmu "clash of civilization"
·    Vykopol Anglosionistov z kľúčových lokalít na Kaukaze (Čečensko, Osetsko)
·    Vykopol Anglosionistov z kľúčových lokalít v Centrálnej Ázii (základňa Manas v Kirgizsku)
·    Umožnil Rusku chrániť svoje záujmy v Arktíde, aj vojensky
·    Vytvoril celospektrálne strategické spojenectvo s Čínou, ktoré je základom BRICS a Šanghajskej organizácie spolupráce
·    Prijíma zákony, ktoré zabránia zahraničným záujmom kontrolovať ruské média
·    Dal Iránu možnosť rozvíjať veľmi potrebný civilný nukleárny program
·    Spolupracuje s Čínou na vytvorení finančného modelu, ktorý bude úplne oddelený od systému kontrolovaného Anglosionistami (vrátane obchodovania v rubľoch a RMB).
·    Oživil ruskú politickú a ekonomickú podporu Kuby, Venezuely, Bolívie, Ekuádoru, Brazílie, Nikaraguy a Argentíny
·    Efektívne potlačil proamerickú farebnú revolúciu v Rusku
·    Otvorene hovorí o potrebe suverenity Ruska, ktorá preváži nad americkou piatou kolónou


Na porovnanie môžeme spomenúť úspechy Chodorkovského, ktorými prispel k modernizácii Ruska: mafiánske zločiny, vraždy a krádeže vo veľkom štýle. Bol to skutočne zázrak, že sa Putinovi na poslednú chvíľu podarilo zamedziť ovládnutiu obrovského ruského ropného bohatstva Chodorskovského anglosionistickými tútormi.

Ale vráťme sa k Chodorkovského snu o ďalšej revolúcii v Rusku. Podľa neho je cestou k víťazstvu zmena verejnej mienky tak, aby sa obrátila proti vláde, ktorá podľa Chodorkovského zničila občianske spolužitie v Rusku. Celý rozsiahly text je pre ruskojazyčných priateľov k dispozícii tu. Jeho záver hovorí za všetko: KTO je Chodorkovskij, aby ukazoval Rusku „správnu cestu“, pľul na Putina a strašil ľudí zahnívaním? Rusko cez nejakú sieťovú štruktúru "Otvorené Rusko“ otvárať netreba, pretože bude uzavreté len pre tých, ktorí sa pod rúškom europeizácie zas pokúšajú o jeho kolonizáciu.


Naposledy takto sníval o revolúcii v Rusku, spojenej s extrémnym násilím, istý Berezovskij, ktorý sa tiež do mastna vyžral na bohatstve Ruska. Pred smrťou smoklil v záchvatoch nostalgie po Rusku a škemral, aby sa mohol zo svojho pohodlného brloha v Británii, kde dali Anglosionisti tomuto chrapúňovi azyl, vrátiť. A potom si to hodil.


V tom istom roku, keď sa deprimovaný Berezovskij obesil, sa jeho oligarchický kolega Chodorkovskij, ktorý si odpykával za svoje zločiny v Rusku dlhoročný trest, dostal na slobodu a odišiel do Nemecka, kde bola hospitalizovaná jeho ťažko chorá matka. Nevieme, čo všetko sa udialo v zákulisí, ale do prepustenia sionistického mafiána Chodorkovského bolo zaangažovaných viacero bývalých a súčasných významných západných politikov (hej, to vedia, angažovať sa v prospech prasiat ako Chodorkovskij, ale racionálne riadiť spoločnosť, na čo dostali mandát od občanov, to nie). Po krátkej zastávke v Nemecku Chodorkovskij zakotvil v peňaženke Západu – Švajčiarsku, odkiaľ prostredníctvom korporátnych médií oznámil do všetkých kútov Západu, že sa nemieni angažovať v politike, ani žiadať späť to, čo si nakradol a bolo mu odňaté. Najskôr porušil to druhé, a teraz v septembri aj to prvé.

Chodor so svojím pimprlákom


Vieme jedno. Svoj nezáujem o politiku, deklarovaný ani nie pred rokom, myslel Chodorkovskij vážne. Nie je však pánom svojho života a tí, čo mu v 90. rokoch prihrali rozprávkové ruské nerastné bohatstvo – ktoré nestihol darovať tým, ktorým mal – ho teraz povolali na steč. A Chodor musí poslúchnuť.

Že je za Chodorkovského ohlásením veľkých politických ambícií Pánov hlas, svedčí synchronizovaný korporátny mediálny rachot. O tom, že Chodor chce byť prezidentom Ruska, sa dozvedeli snáď aj ovce na podkilavskej biofarme. Môže on veru zabudnúť na záhaľku na upätí švajčiarskych Álp. Musí sa revolučne angažovať, angažovať a angažovať, pretože Anglosionisti, títo milovníci permanentných revolúcií, si to prajú. Namiesto vysedávania pri kýbliku s fondue najbližšie odfičí Chodor do Prahy, kde bude stredobodom pozornosti retro-konferencie s názvom Forum 2000. Tento ročník je významný tým, že sa na nej medzi obdobne vzácnymi hosťami zúčastní aj Iveta, dcéra boľševického novinára, ergo ideológa a politruka z komunistických 50. rokov v Československu, Karafiáta. A nad všetkými anglosionistickými štetkami, ktoré sa zlezú v Prahe, sa bude ako opitý duch vznášať záhrobný hlas chrchľavého Vaška: náš režim nefskvéétáá.

Mimochodom, účastníkom konferencie bol oňahdy aj istý vytlemený a vyukláňaný oranžový Dalajláma. Dnes má pre svoju kolaboráciu s anglosionistickým režimom, páchajúcim najobludnejšie zločiny proti mieru a ľudskosti, zakázaný vstup (zatiaľ iba) do Juhoafrickej republiky.


vp

Predpovedám, že aj skončí ako Bronštein. Wiki síce hovorí o sekerke na ľad zatnutej do lebene, ale tí, čo tam boli, hovoria o tirolskom cepíne. Také symbolické.
Ale už ani ten cepín nie je, čo býval, keď sa zmohol len na takú figúrku, ako Chodorkovskij, ktorému nesadnú na špek ani hladné pouličné ruské mačky.

Ema

naša Karafiátová si s ním môže v Prahe cvaknúť selfie, cmuknúť ho na pôžitkárske gamby a vypýtať si podpis do pamätníčka.
Tak mu treba, Chodorovi, že z rôznych strašných potúp musí znášať aj takúto.

Norman

Byť ním, tak s Karafiatovou špecial nie. Pamätajte na Valka. Tá prináša nešťastie.:)

Prasiatko

Možno už V.V. Putin chybičku urobil...že Chodorkovského miesto do väzenia nedal poslať do blázninca.

Ema

Veď vieme, kde je teraz.

Norman

Chodorkovského nemali pustiť tak náhle, a rovno za hranice.
Mali by mať také zariadenie, ktoré umožňuje vezňom resocializáciu. Open society - malé mestečko, málo stráži, vlastná práca, normálna strava, otvorené návštevám. Humanitné riešenie. Dobrí vezni, ako napríklad Chodor, by tam dostali možnosť odkrútiť si posledné 2-3 roky. Nie ďaleko, niekde pod Uralom.

Nerád túto myšlienku bližšie vysvetlujem.
Že by ušiel? Dobre, aspoň by bol naveky trestanec.
Že by ho navštevovali rôzni ľudia? Dobre, to by bolo to najlepšie, že by bol prístupný rôznym ľuďom.

Pre kritikov: Nie, talmud som neštudoval, ale bibliu áno. Nezabiješ, je tam napísané. I keď oni to mysleli len na svoj kmeň a hneď vedľa bolo o zgenocidovaní moabitov a ďalších národov, ktorých mená nik už z hlavy nepozná. Ja som za to, aby sa zabíjanie nechalo len na vrahov medzi vrahmi.
Chodorkovskij prikázal konkrétne vraždy.

Ema

...pracujúceho v záujme Ruska. Povahu flexibilnej kurvy na to má. Pochytá do siete "Otvorené Rusko" všetkých čurákov, ktorí mentálne uviazli v jeľcinovských 90. rokoch.

Norman

Stačilo, že tento mém má zabudovaný do mozgu a nie je schopný ho prekonať. Seriózny manipulátorv Moskve - a azda tam už takých majú - je schopný zvážiť takéto prednosti jeho pohybu po svete. Bude sa gúlať a lepiť na seba zmrdov ako mucholapka.

Len pripomeniem, že ho pustili pred olympiádou a pred kyjevským prevratom. To ešte stále hrala Moskva hru: s anglosionistami robíme obchody. Myslím, že to pre ňu neboli dobré obchody, i keď skúsiť to Moskva musela.

Dnes by sa už Chodor z basy nedostal. Myslím, že Moskva by mala prejaviť tento mnou predpokladaný názor tým, že zatkne iného zmrda a tomu dopraje osud, ktorý veľa napovie. Pravda - demonštrovať to priamo a rýchlo na Chodorovi by Moskve ziskalo v kruhoch znalcov a estétov značné uznanie a rešpekt.

JKPT

Vladimír Jevtušenkov by mohol byť Chodorov "nasledovník"... :-)

s1

Chodor je spomínaný v 36:50 min.

baloo

ale nebude môcť byť ani len tieňom Bronštejna Veľkého, lebo nebude mu to umožnené. Kdeže pancierovaným vlakom lietať po krajine krížom-krážom! On je už mimo, do krajiny ho nepustia, môže ísť do riti. Môže len kecať a chodiť po dobre strážených konferenciach, ozajstné siločiary sa už dávno vedú inde. Chodorovou úlohou môže byť max. to, že priblblému jevropskému publiku nasadí do hlavy mémy a bude akože tvárou plánovanej revolúcie. Ale ku skutkom sa nedostane, zasa ho budú citovať západné liberálne média, kadeaké napadania Ruska ospravedlňovať s týmto "martýrom Putinovej tyranie" - ale to všetko už na veci, t.j. že v samotnom Rusku veľa vody nenamúti nič nezmení. Fakt akurát tak môže byť magnetom pre rôzne "demokratické sily", s ktorými sa v Rusku nebudú dlho piplať.

Mimochodom tento jeho skvelý plán (len neviem v čom je originálny, veď toto robia stále) je čistou podvratnou činnosťou, ktorá sa vymyká bežným demokratickým metódam - takže anglosioni sa trochu zaplietli do vlastných mémových sietí - keďže otvorene obchádza volebný systém a svoju cestu si predstavuje cez mediálne vymývanie mozgov. Svojim spôsobom je to vlastizrada, resp. ak tie jeho bunky začnú konať, tak to už bude tak klasifikované.

Sinuhet

to čo si napísal je OK. Chodor ale dostane možnosť a odmenu za to, že udrbal Rusom obrovské množstvo peňazí. Ale ozaj obrovské, proti tomu sú naši privatizéri ako škôlkari. Ešte predtým, než Chodora zabásli (a aj dlho potom), jeden z Chodorových právnikov obišiel celú východnú Európu pozakladal mimovládky a imidžmejkerské neziskovky ale aj akciovky (tá posledná možnosť je najnenápadnejšia), cez vopred vytypovaných ľudí (v tomto aspekte treba vysloviť uznanie perfektnej organizácii podhubia, ktoré týchto schopných ľudí vytypovalo). Tieto organizácie potom prevzali funkciu "moulderov", t.j. dostanú zákazku aby sa ujali novozvolených ľudí do zastupiteľských orgánov, urobia im "imidž" a v rámci toho zistia ich zmýšľanie a ak je to možné - a ak treba - tak ho upravia na správnu mieru. Navyše, tieto spoločnosti vedia medzi sebou interalovať, napokon, niečo podobné tu už robili v šesťesiatomôsmom. V súčasnosti, aby to nebolo nápadné, si zmenili meno, ale treba za tým vidieť to isté ... Ema, vieš to dešifrovať? :-)

Idril

Tak treba dodat, ze predchodca Chodorkovskeho bol Kasparov, ktory to po par rokoch pochopil a schoval sa medzi ostatnu zberbu do USA.
Aj ked EMA uvadza mnohe zasluhy zahr. politiky Putina, netreba tychto sion. potkanov podcenovat, lebo najvacsou slabinou este_nekolonizovanych statov je chudoba.
A nezabudajme ako rychlo padla Lybia, ci Ukrajna !

vp

Dlhé, ale dobré

"Deset let kriminálu bylo pro Vás, pane Chodorkovský, skutečnou tragedií. Kolik bylo možno za tu dobu rozkrást! A teď je Vaším jediným cílem dohnat ztracené. Pojďme se podívat na předchozích 10 let vaší životní dráhy. Od roku 1991 do Vašeho uvěznění, jste, pane Chodorkovský „z ničeho“ (tj. aniž jste vložil rubl, jste si přisvojil národní majetek za desítky miliard) vytvořil ohromné finančně průmyslové impérium a stal se jedním z nejbohatších lidí v zemi. Přitom jste se, jako mnozí další oligarchové, bohatě „prošli po mrtvolách“, nezatěžoval jste se žádnými morálními omezeními, loupili jste a plundrovali ohromné sovětské průmyslové dědictví."

http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/10/19/hrochovy-denni-preklady-dn...

nové