Obama na odstrel

Dnes je v smetiarni najčítanejším článok "Zoznamy smrti ukázali Obamovu drsnú tvár". V ňom je americký prezident vykreslený ako krvilačný zver pachtivo odsudzujúci ľudí na smrť. Americké média na neho otrčili svoju drsnú tvár. A tak je hneď jasné, že všetko je inak.

Patrím medzi posledných ľudí, ktorí by sa chceli malého amerického chrapúňa Obamu vo veľkej roli prezidenta zastávať. V kampani, ktorá z neho robí zabijaka, je však nevinne. Kto si text pozorne prečíta, poľahky z jeho rozčúleného obsahu zistí, že Obama vraždeniu bráni. Situácia sa totiž vyvŕbila tak, že americká armáda sa úplne odtrhla z reťaze a vraždí hlava-nehlava, čo komplikuje už aj tak otrasenú americkú pozíciu vo svete. Obama preto nariadil, že bez jeho súhlasu armáda zabíjať nesmie. Potupná skutočnosť, že nejakí dvaja trotli musia raz za čas nadupať k Obamovi, ktorý je len tak mimochodom aj vrchným veliteľom armády, so zoznamami na schvaľovačku, armádnych generálov tak rozčertila, že uviedli do chodu najdiabolskejšiu zbraň. Mediálnu kampaň. I začali americké média moralizovať, čo stačí okomentovať klasickým citátom du blejt, velebnosti.

Nielenže Obama zakázal zabíjať v hojnom počte kohokoľvek, on dokonca zneprístupnil množstvo dokumentov, aby do nich nepchali svoje guľaté nosíky všelijakí Pollardovia. Oni sa síce k tým dokumentom nakoniec dostanú, ale podstatne menej komfortne, pretože každé nové utajenie komplikuje zabehaný systém. A to naserie.

Veselý je záver článku. Že ak by to spravil Bush, to by bolo rečí. Bush to nespravil, pretože je retardovaný. Ale ak by nebol a spravil to, média by ani nemukli. Z jednoduchého dôvodu. Dostali by nálepku "ľavičiari". Do Obamu však kopať možno. Niežeby si nezaslúžil, ale určite nie za to, čo je popísané v smetiarskom článku.

nové