Obchody v Rusku

Jedna ukážka obchodov v Rusku. Už to nie sú 80-te roky, ale ani vtedy to nebolo až také zlé, ako sa o tom dnes rozpráva.

Asi od 7 minúty tam vidno aj domašnee životnoe - ťažký osud mačiek v Rusku. 

(ps. ja po rusky moc aktívne neviem, predsa len, čo sa dá naučiť za 14 rokov povinnej ruštiny?, ja len čo sa mi zdá, to napíšem, ale dnes príťažlivosť a exotickosť ruštiny stúpa, preto pýšim seba, že niečo dám )

Autor: 
Ifka

bod 5. S&P snižuje úvěrový rating Ukrajiny
Ratingová agentura Standard & Poor's snížila rating Ukrajiny z CCC+ na CCC, navíc s negativním výhledem, což znamená, že lze očekávat další snížení. V případě Ukrajiny lze dokonce očekávat řízený bankrot země, tedy odklon od dříve dohodnutých podmínek splácení veřejného dluhu. Podle agentury S&P se tak stane pravděpodobně v roce 2024. Na finančních trzích to nebude překvapení, protože Mezinárodní měnový fond, když souhlasil s více než 15 miliardami USD pomoci pro Kyjev, poznamenal, že jednou z podmínek pro jeho udělením bylo uzavření dohody Ukrajiny s věřiteli, předpokládající určitou formu zmírnění podmínek obsluhy stávajícího dluhu. Vláda v Kyjevě ze své strany takéoficiálně oznámil, že bude usilovat o změnu podmínek.
To vše stihl finanční trh podle Bloombergu předpovědět mnohem dříve – ukrajinské státní dluhopisy byly už loni nejhoršími cennými papíry tohoto typu na světě, když ztratily na hodnotě 77 procent. Nyní lze předpokládat, že to, čeho se trh obával od samého začátku ruské invaze na Ukrajinu, se stane skutečností a investoři, kteří dříve investovali do státního dluhu v Kyjevě, již nikdy nedostanou všechny své peníze zpět.

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/w-polskich-sklepach-tego-nie-w...

polský msmstrím zdroj