Odchovanci sovietskych filmov

Sedemdesiat rokov ideologického mrzačenia a vyplachovania mozgov zanechalo stopy na populácii. Za svoj najväčší úspech považovala sovietska spoločnosť  revolúciu a neskôr víťazstvo v krvavej prašivej vojne, v ktorej padlo okolo 20 000 000 ich občanov, z absolútnej väčšiny Slovanov. Toto považovala stalinská a poststalinská spoločnosť za vzorový príklad a v médiach donekonečna vyzdvihovala prosťáka strielajúceho naslepo okolo seba a nechávajúceho sa bezcielne zabiť.

Tento archetyp sa očividne v spoločnosti zakorenil  a vyvrel v dnešnej ukrajinskej mládeži aj stáreži. Pre tvorcov militantných bolševických filmov (ak majú v pekle internet) musí byť zadosťučinením keď vidia, ako dav vyberá dlažobné kocky a bezcielne ich hádže do svojich bratov v uniformách, blačiac pri tom: "fašysty! fašysty!". 

 

Ich vodcovia, hovoriaci jeden deutsch a druhý jidisch, si pri tom len včera boli prevziať pokyny od frau Merkel, len nedávno aktívnej ideologickej vodkyne FDJ ( komunistická mládežnícka organizácia Freie Deutsche Jugend, nepliesť s Hitler Jugend).

Merkelka s Kličkom a Jaceniukom v Berlíne 17. feb 2014. O dva dni na to začala opozícia, vedená týmito dvoma a Ťahnibokom, na Majdane strielať a vraždiť ako policajtov, tak aj demonštrantov.

 

Symbolický obraz dnešného postsovietskeho revolucionára v Kyjeve:

snažiac sa hodiť molotovov koktail, zapálil sám seba.

 

Ale v podstate to nie je paradox, že súčasní postsovietski revolucionári na Ukraine počúvajú žido-nemecko-americké pokyny. V prvom rade - sovietska éra v Rusku či Východnom Nemecku je v podstate to isté, a v osobe Merkelky a Nuland (Nudelman) majú spoločné korene. Za druhé - aj boľševická revolúcia bola priamo dirigovaná sionistami z Nemecka a Ameriky. Všetky tieto faktory zas podporujú predpoklad či predsudok, že si Východní Slovania (takzvaní Rusi) nevedia sami vládnuť. Pravda, je tu teraz Putin ... ale ešte aj ten ďakuje asi svojej práci v Nemecku za to, že chápe mocenské praktiky Západu a preto vie, ako na ne.

 
Ale to som odbočil od revolucionárov na Majdane, ktorí spôsobili tragédiu, ku ktorej situácia jednoznačne smeruje.  Sedia tam teraz vraj v obklúčení vojakmi, vraj sa blížia tanky, skutoční vojaci ... hovorím, vybrať Pinocheta a nechať postrielať stádo dokáže každý režim. Či na to Malorusi budú mať odvahu - to som si po toľkých ich zlyhaniach a zbabelostiach nie istý. Možno po dlhom čase  buchnú do stola.
 
Prirodzene, že pre Moskvu by nebolo najhoršie riešenia ani samostatný "ukrajinský" Halíč, s hlavným mestom v nejakom Lvove a Krym s priľahlými oblasťami zaradiť opäť do Ruska. Také niečo je na úrovni možností  súčasného Ruska a mali by to skúsiť.
 
Ale k tomu asi nedôjde. Odchovanci sovietskych filmov sa zabíjajú v Kyjeve úplne zbytočne. Vyhovuje to len tým, ktorí chaos a revolúcie rozširujú cielene ako mor.
Revolucionári, ktorých tri mesiace nechali zurvačiť na Majdane, zrazu natrafili na normálnu obranu. A tak prudko prekvapení sa tupo nechávajú odstrelovať jeden po druhom, presne tak, ako ich to učili sovietske filmy. Pred gulkami sa schovávaju za papendeklové štíty, zranený  prosí o pomoc ale jeko kamarát zbabelo uteká.
 
 
Rozširovači choroby by si ale mali dať pozor, lebo dosť často sa stáva, že kto zaobchádza s infekciou sa sám nakazí. Nás preto menej zaujíma ukrajinský ľudový folklór, ale viac budúca nemecká reforma. Tá dúfam prebehne ľahko a bez postsovietskych teatrálnych uličných bojov.
 
 
 
PS. Jasný, jednoduchý a presný popis situácie na Ukrajine od Alexandra Dugina
 
Neprihlásený
Ako? Takto: Chevron, firma o hodnotě 250 miliard dolarů, se omluvila obyvatelům městečka Bobtown v Pensylvánii za výbuch frakovací pumpy, při kterém jeden člověk zahynul a následný pětidenní požár. Jako kompenzaci a projev dobré vůle rozeslal stovce obyvatel městečka kupony na pizzu. Kupon rovněž opravňoval k dvoulitrové láhvi soft drink zdarma. http://www.dailymail.co.uk/news/article-2562431/Chevron-apologizes-resid... Z komentárov na zvedavcovi: Goomunyzdi by lidem nedali nic! ...v deemograzyji alespon vidime, ze vztahy jsou pravicove na vysi a lide mohou "ve zvoobode" klidne spat - "nepratel a zradcu nemusi se bat ..."
Norman
V konflikte vždy existuje možnosť, že sa obranné zložky obrátia proti svojim pánom, že áno. Ake existuje aj možnosť, že prestanú počúvať svojich pánov a obrátia sa tvrdšie proti davu. V Ukrajine to celkom vyzerá na tento prípad (po zavraždení viacerých policajtov ). Nik sa nenechá obíjať donekonečna, zvlášť, ak má či môže mať zbraň. Potom je treba ešte pripomenúť Rumunsko 1989, keď neznámi strelci do davu (a fotografie obetí,  mrtvol z márnice, ktoré sa neskôr ukázali ako falošné) vyvolali ozbrojený odpor Rumunov a zvrhnutie Causeska. Pravda, na hraniciach alebo aj priamo v Rumunsku už boli Gorbačovove tanky, takže asi tak prebehlo ozbrojené "samovolné" povstanie v Rumunsku. Ja momentálne neviem, kto koho na Ukrajine už zabil a kto koho ešte zabije ( Pizda Procházková je zalezená v hoteli a neozýva sa, Toda je tiež viac od strachu tod, ako lebendig ) ale rozvíja sa to výrazne. Asi sa už našiel Pinochet, tentoraz  nie proamerický. Ukazuje sa jasne, že ozbrojený "revolučný" boj na ulici nemá zmysel, ak za sebou nemáte armádu cudzieho štátu - a to hlúpučkí Kyjevčania naštastie nemajú. V každom prípade, moja úcta voči Ukrajincom klesla na bod mrazu, zrejme po genocíde hladomorom, ktorú im spôsobil židobolševik už skoro pred sto rokmi je to už len skôr zmeska zaostalých nevzdelancov. Nechať sa takto strielať kôli záujmom Američanov - ja viem, oni nebojujú za nikoho, bojujú za seba a svoju slobodu... jasné, otroctvo je sloboda, Orwel. A po webe (českom) sa už zjavujú výkriky, že nech vyzvú o pomoc zahraničie, že im pobežia pomôcť. Teda nechcem tu urážať národ za národom, ale už len zlaté české ručičky s povstaním pražského typu im tam chýbajú. Ach, taká škoda, že tam samozrejme tí dobrovolníci češi nepôjdu, taká škoda...    
stefan
Vždy som si ctil, že nás upozorňuješ na manipulantov a ich manipulácie a sám do pasce padneš. Golodomor je predovšetkým protirusská propagandistická páka, aj keď si di ju šikovne prispôsobil k židoboľševikom. Za takých mamľasov by sme museli považovať aj obyvateľov Bengálska, ktorí podľahli golodomoru veľkého demokratického štátnika W. Churchilla. U mňa Ukrajinci zmaturovali po tom ako hurónsky povalili sochu Lenina. Niežeby mi záležalo na nejakom Leninovi, kedysi zbožtovanom, dnes os*ieranom. Ide o tú pamätihodnosť a kultúrnosť. Vtedy som si povedal, že takých tu neni nám treba. Také nekultúrne hovädá sa aj tu nájdu v dostatočnom počte. Viď obrazoborecké výkony plyšových revolucionárov v 89r.
Norman
Nehovorím, že Ukrajinci si môžu sami za genocídu, ktorú na nich spáchal stalinovský systém. Za tú nemôžu. Len som povedal, že odvtedy azda už ani skutočných Ukrajincov niet, prežili najmä takí, ako Chručšev a jemu podobní. Moj názor na súčasných Ukrajincov berte ako môj osobný postoj, nadnesený aforizmus, nie som na nich špecialista a ani ma nazaujímajú, respektíve čoraz menej.   PS Dnešní obyvatelia Bengálska sú veru asi tiež dosť mamlasi, a veru tiež najmä pre Viktoriánsky hladomor a iné zločiny Veľkej Británie, ktoré páchala na ľude Bengálska. Ale obyvatelia Bengálska nerobia revolúciu, takže tam to nie je isté.
Náhodný okoloidúci
http://hvizdik.blog.pravda.sk/2014/02/20/kto-rozostvava-ukrajincov/   Kto rozoštváva Ukrajincov?20. február 2014 00:56 Na môj včerajší blog: USA a EU platia Ukrajinským násilníkom a protestujúcim, som dneska dostal odozvu priamo z centra diania, z Kyjeva. Tu je jeho plné znenie:Dobry den Pan Zvizdik. Super clanok o Kyjeve. Zijem v Kyjeve uz asi 2 roky. Nie som nijak politicky angazovany, ale jedno je iste: Ukrainci su velmi zapredajny narod. Ak im niekto ponukne 10 grivien viac, uz zajtra by bolo po majdane. Poznam tu mentalitu perfektne. Preto tu nic nefunguje (aj teraz som v Kyjeve). Tu je moj clanok , ktory som niekolko krat postol na SME.sk a vzdy bol vymazany. Mozete he repostnut, alebo nejak pouzit. S pozdravom, Milan Bachraty —————— Prosim zdielajte tuto story, kopirujte a postujte na SME.sk a Pravda.sk ak mate predlpatene Piano. Ja nie som nijaky diskutujuter, ale verim ze viacej ludom ide o pravdu. Volam sa Milan Bachraty a zijem uz asi rok a pol v Kyjeve. O demostraciach a Kyjeve som tu uz pisal, ze vsetko normalne funguje a vsetko je manipulovane a ze na Majdane iba socky a bezdaci a zapadne media pisu, co sa im hodi. Dokonca aj posledny prieskum bol zmanipulovany- samozrejme ze volby by opet vyhral Janukovic a to z velkym naskokom. Co le chcem napisat, jednu story, co sa mi stala v piatok, ked som bol s kamosmi v nocnom klube Shooters (Moskovskaja 22). Stiahol som od tial nadranom dve macky domov. Obidne su z Krimu. Nechceli stale povedat co robia 2 mesiace v Kyjeve. Bolo mi to aj jedno, ved rano sa rozlucime a uz ich neuvidim. Ale nejak mi to stale nedalo. Tahal som to z nich ako z chlpatej deky. Az to jedna z nich vyklopila. A teraz sa podrzte: Platia im za to (aj ubytko v byte na Teatralnej – 200 m od Majdana), aby hladali ludi na Majdan. Kazdy chlap dostane 450 Grivien (asi 43 Eur) za 24 hodin, ak ide na Majdan a stoji tam 24 hodin… Normalne, ze je tam chlapik, co to tam akoze organizuje, ma buksu prachov a ma presny zoznam ludi (vraj ich je cez 2000) a kazdy ma presne miesto, kde ma stat a on ich kontorluje kazdych par hodin a na konci \”sichty\” im da tych 450 grivien. Vraj takych organizatorv je dokonca niekolko. Prve co ma napadlo, ale ved tam su sami bezdaci a socky a vy ste pekne zenske. A ze oni tam nestoja. Oni chodia po baroch a nocnych klubov v Kyjeve a ze mu pomahaju lanarit chlapikov. A ze ak by som chcel, tak aj tam mozem ist na 24 hodin za 450 grivien vymrznut… Ale ze lepsi su Ukrainci. Jedine co mna zaujimalo, odkial su realne tie prachy. Vobec sa o tom nechceli bavit, ale jedna vyklopila, ze vraj skoro kazdy den stretava ten \”organizator\” nejakeho anglicky hovoriaceho chlapika (amik, alebo anglan.. ale asi amik) a on mu vsetko reportuje a dava nove prachy. VSETKO CASH – niekolko tisic Dolarov a Grivien. Takze ludia: nech si kazdy mysli o Kyjeve co chce, o Majdane co che, je mi aj jedno, ci mi niekto nieco veri. Ja viem len jedno. JA SI O TOM MYSLIM SVOJE. Hurra USA, Hurra EU. Prijemny, uprsany den z Kyjeva. MB A aby som upresnil. Neslo o AntiMajdan. Prve co ma napadlo, ze hladaju ludi za Janukovica na AntiMajdan – kedze su z Krimu (co je ruska cast Ukrainy). Nie, jednoznacne hladaju ludi na MAJDAN, proti Janukovicovy a za tych troch tajtrlikov. Este mi hovorili aj rozne hesla, co maju ti \”protestati\” kricat. Skratka totalna fraska cely Majdan. — Koniec správy ——————Tento email je súčasťou procesu doručovania súkromných správ v systéme blog.pravda.sk, nakoľko ste v tomto systéme uvedený ako autor blogu hvizdik.blog.pravda.sk.S pozdravom, Pravda.skA teraz si urobte názor sami. Autor asi použil na písanie cudziu klávesnicu, ktorá neumožňuje používanie interpunkčných znamienok. Pravdepodobne môj prvý blog zo včerajška o Ukrajine prebudil aj viacerých platených diskutérov aby odviedli pozornosť čitateľov želaným smerom . Ak môžete a viete ako dajte aj o tejto informácií vedieť čo najširšiemu okoliu. Už aj slovenský minister ZV zmenil rétoriku a nechce trestať iba Janukoviča a spol. ale vraj všetkých zodpovedných za terajšie násilnosti na Ukrajine. -Ľudia nedovoľme aby s nami manipulovali.  
--- nepodpísaný ---
Zatial nie su ani futbalove zapasy Europskej ligy Chernomoretz Odessa - Lyon Dnepr - Tottenham Dynamo Kyjev - Valencia zrusene.
Norman
10:54 Jednotky z Ľvovskej oblasti prichádzajú v uniformách a so zbraňami na kyjevské Námestie nezávislosti, aby bránili aktivistov.Mozno mali tieto jednotky zostat v Lvove a pokusit sa obnovit poriadok. Podla viacerých informacii tam panuje velky chaos. Policajti odmietaju nosit uniformy a nastupit do sluzby zo strachu pred utokmi. V pripade nudze nepride policia a ani zachranka. Obchody a lekarne su pozatvarane. Do ruk demonstrantov sa dostalo velke mnozstvo policajných zbrani a mestu momentalne vladnu bandy s bejzbolkami.  
Norman
Jednou se takhle na ukrajinském náměstí Nezávislosti shromáždili... Velvyslanci USA, Francie, Španělska, Německa, Dánska, představitelka vlády USA Victoria Nuland, senátoři USA Chris Murphy a John McCain, ministr zahraničí Německa Guido Westerwelle, ministr zahraničí Nizozemska Frans Timmermans, vrchní komisařka pro zahraniční vztahy a bezpečnost EU Catherine Ashton, bývalý prezident Gruzie Mikheil Saakashvili, europoslanec Jacek Protasiewicz, litevský ministr zahraničí Linas Linkevičius, mluvčí litevského parlamentu Loreta Grauzhinene, bývalý premiér Polska Jaroslaw Kaczynski, český senátor Jaromír Štětina... ...a obvinili Rusko z vměšování do vnitřních záležitostí Ukrajiny.
--- nepodpísaný ---
Ked sa na forach rusi bavia o svojom rusku, tak tam padla info, ze s radovymi vojakmi sa zacalo zaobchadzat ako so spotrebnym materialom s nastupom romanovcov, ktori najimali do armady zahranicnych dostojnikov. A rusi takisto nemohli trcat dlho v zakopoch, lebo by ich nemci rozstrielali z diel a lietadiel, preto pouzivali hromadne utoky, kedy "nastupali". Bola to taktika, ktora sa voci silnejsej nemeckej armade osvedcila. Vravia, ze sa im smeju, ze vyhrali vojnu za cenu hromady mrtvych, ale na druhej strane boli jedina armada, ktora sa ubranila blitzkrieg  
Náhodný okoloidúci
Ruský bojový zápal neskutočne demoralizoval nemeckých vojakov. Chelemendik vlani uverejnil článok na túto tému, ale nemá na svojej stránke vyhľadávanie a všetky články, sa mi zdá, majú ten istý dátum, asi má chybu v systéme.
Norman

Nasrať!

Norman
Jeden bod je historická realita a druhý bod je "poučenie" z nej. To prvé je teda to, čo pomohlo Červenej Armáde vyhrať. Toto by malo byť bez nejakých morálnych aspektov. Proste, mali ľudskú aj strojovú presilu, na tom nie je nič dehonestujúce - vojny takmer vždy vyhráva silnejší, opačný prípad je skôr výnimka. Áno, vyčíta sa im, že si necenili ľudský život, ale to je, ako píšeš, skôr nepriateľská ideológia. Proste bola taká situácia, museli využiiť svoj ľudský potenciál, taká je vojna. Iné ale je, keď sami Rusi po vojne z tejto nevyhnutnosti a danosti, ktorú im ich nepriatelia začali (neoprávnene) vyčítať, spravia just a napriek všetkému cnosť. Možno nie v reálnych vojenských doktrínach, ale vo filmoch vlastne propagovali nezmyselné sebaobetovanie. To je ten problém, o ktorom píšem.   Skúsim nájsť nejaký príklad. Je to podobné, ako keď stroskotanci na člne v oceáne, aby chytili rybu, použijú ako návnadu kus vlastnej krvi, kus vlastného mäsa. Vo výnimočnej situácii je to možno racionálne a nevyhnutné. Blbé je, keď po záchrane z toho robia zvyk a stane sa to masmediálne odporúčaný spôsob rybolovu. A naozaj blbé je, ak si potom niekto, kto nemusí, naozaj odreže kus mäsa z vlastného stehna aby chytil nejakého kapra.

nové