Odporúčanie

 Pripomínam americkým "stratégom", že ruské vojenské základne Chmejmim a Tartus sú chránené raketovými systémami S-300 a S-400, ktorých rádius môže byť prekvapením pre akékoľvek neznáme lietajúce objekty, povedal generálmajor Igor Konašenkov. Upozornil, že pri použití systémov sotva bude čas vyjasňovať si po priamej línii dôvod použitia týchto rakiet a zisťovať, čie vlastne sú. "Všetky ilúzie diletantov o neviditeľných lietadlách narazia na trpkú realitu," konštatoval Konašenkov. Horúcim hlavám odkázal, že po útokoch koalície na sýrsku armádu v Dejr ez-Zore Moskva prijala opatrenia na vylúčenie obdobných "chýb" voči ruskej armáde.

Konašenkov tiež poznamenal, že "úniky" v západných médiách o plánoch USA útočiť na sýrsku armádu môžu byť prológom reálnych udalostí. "Odporúčam kolegom vo Washingtone veľmi starostlivo zvážiť následky realizácie takýchto plánov," uzavrel Konašenkov.

Nech potom Američania nebľačia, že neboli (aj verejne) varovaní.

 

 
Ľubov

Hráme sa,že život ide normálne ďalej,ale vo vnútri tomu predsa nemôžeme veriť.
V bitke o Aleppo sa nerozhoduje len o Sýrii a Asadovi.*Dobre to vieme.
Trojmiliónové Aleppo má rozlohu ako tri Prahy,čítala som.V stovkách a stovkách panelákoch uviazlo asi 300 000 civilov.Po zemi to nepôjde,hovorí sa preto,že mesto bude musieť byť zrovnané.Alebo vyhladované.Budú nasledovať výzvy,vzdajte sa,nič sa vám nestane.A potom fotografie,veľa fotografií.Ale stále je to tá "soft",jemnejšia verzia.
Medzitým v Rusku po masívnom cvičení CO prebieha tentoraz previerka záložákov,40 miliónov mužov.Náš hlavný prúd,ale aj alternatíva mlčia.Mám strach.

balu

som si skoro istý, že to je hlavne bububu.

Podľa môjho názoru ten tvrdý tón od amerických súdruhov je hlavne kvôli volľbám, kt sú už o mesiac. Trump sa už x-krát vyjadril, že nechce vojnu s Ruskom. A militantnej tete trasohlávke škaredo ubúdajú hlasy, pričom vojaci a "establišmentníci" tam chcú mať tetu. Takže mediálne musia vytvoriť zdání ohrozenia, preto provokujú Rusov, len možno teraz trochu aj prestrelili a Rusi im na to rozj.bali backhandom nejaké veliteľské centrum s US-GB-Izraelskými dôstojníkmi, čo ani nemôžu priznať, lebo oficiálne tam ani nebolo... Ide ich roztrhnúť od zlosti, ale buď by prehrali alebo by to bolo pyrrhovo víťazstvo a keď bitku nie, vojnu prehrajú určite. A podľa mňa to aj vedia, rusáci ich už párkrát škaredo prekvapili, ani teraz nevedia čo čakať. Doteraz sa nenechali vyprovokovať a hopsho, keď oni rozstrieľali tú sýrsku nejakú jednotku, rusi im takmer okamžite zaútočili NIE na dementných pešiakov alahakbárčikov ale na centrálu vzadu... ehm... no poprvé je jasné, že rusi o tom vedia, kde má had hlavu a podruhé keď treba sa neserú na ňu aj šliapnuť. A teraz v Tartus-e tie S-300-ky, no riadna drzosť. A keby sa americkým súdruhom predsa podarilo na Tartus udrieť, protiúder môže byť kľudne v Rumunsku, vo vesmíre, v Pacifiku, niekde kde to nečakajú.

Bohužiaľ aj to je možné, že títo skurvení "jastrabi" už vidia, že Trump vyhrá a chcú ho postaviť pred hotovú vec, ergo ak už je vojna keď prevezme funkciu je na nútenej dráhe a už mu diktujú títo hajzlíci. No bude to asi zaujímavý mesiac. Podľa mňa ale na 90% nebude žiadna svetová veľká vojna, len také malé ale tých dosť.

Náhodný okoloidúci

Bolo by dobre, keby si mal pravdu a ešte lepšie by bolo, keby sa vojny raz a navždy skončili. Ale také jednoduché to nebude - takýmto psychopatom musí svet čeliť:

https://www.youtube.com/watch?v=N6QO8N7xddQ

balu

svoj comment už som videl tohoto fasa a zarátal som ho do "koncepcie". Podľa mňa motivácia celej terajšej hystérie sú hlavne voľby v Štátoch. Takže týmito siláckymi rečami a bububu
1, chcú zvyšovať vojnovú paniku v amíkoch a tým posunúť nálady ku Klingonke
2, horšia verzia je, že už vidia, že Trump vyhrá a chcú ho postaviť pred hotovú vec... tým pádom je možné, že naozaj im rupnú nervy

Ovšem už dávno sú kuloárne reči, že ani v US armáde nie sú len vymletí kôkôti a oproti týmto magorom je tam celkom slušné "protijadro" ktoré si vie uvedomiť reálnu konšteláciu. Podľa niektorých je dokonca týchto normálnych aaj viac len nepočuť ich tak. Ergo kľudne môže byť aj "puč" v rámci US armáda... Uvidíme.

lecce

jeho rec je samozrejme vytrhnuta z kontextu

lecce

pozeram na toho ostreho manika a hovorim si, ten sa urcite narodil v roku psa
a veru, 1958

Ema

Ling hou song fu, ako hovoria Číňania. Agilná opica prináša šťastie.
Psi brešú a karavána po nových Hodvábnych cestách ide ďalej.

Ema

Tá už nedokáže nič, len organizovať tupé vystúpenia kandidátov na prezidenta hnilej dŕžavy, ktorej sa rúca sen o svetovej hegemónii.
Posledné, čo ešte USA dokázali, bolo nainštalovať si svojho sionistického trtka za generálneho tajomníka OSN, kde vystrieda ploskoksichtého zombíka Pan Ki-Muna. Bezcenná úradnícka funkcia, v ktorej už Guterres nedokáže presadiť ani len sociálnoinžinierske zamorovanie Európy černotou.

slaven1
Poradie prvých troch kandidátov na predsedu OSN: 1. Guterres, 67, človek USA, bývalý šéf oddelenia na presídlovanie národov 2. Jeremič, 41, Srb, človek USA (Srbsko je po prehranej vojne od 2000 americká "dŕžava") 3. Mirko Lajčák 52, človek USA ...   Nemožno sa čudovať, že všetci hlavný kandidáti boli v prvom rade ľudia riadený cez USA, keďže je to "pravdepodobne jediná svetová superveľmoc". Prakticky sa hlasovalo o tom, ktorý účastník konkurzu vyhovuje najviac ešte aj niekomu inému mocnému.   http://nadhlad.com/comment/19737#comment-19737   Americké storočie uz zkončilo. Bolo krátke, trvalo 14 rokov (Krym).
lecce

a v mediach bezi serial aleppo na okraji mesta
primar sa snazi dostat na svoje pracovisko as soon as dawn
vyzera, ze to nebude misia aleppo 13

nové