Operácia Northwoods, upgrade for Syria

História je poučná - ak ju poznáme. Michael Chossudovsky sa preto vrátil ku kubánskej kríze, keď USA zrejme po prvý raz použili "massive casualty producing event". Najnovším príspevkom do série takýchto Amerikou vytvorených eventov patrí masaker v sýrskom Hulá.

Šéfka americkej diplomacie Hillary Clintonová volá po R2P humanitárnej vojenskej intervencii v Sýrii, ktorá by zabránila zverstvám údajne nariadeným vládou prezidenta Bašara Assada. V zvrátenej logike Clintonová síce prípúšťa, že v opozičných silách sú integrovaní teroristi spojení s Al Kajdou, ale bez kúska dôkazov viní z pokračujúcej masakry civilného obyvateľstva nie teroristov, ale vládu, píše Michael Chossudovsky. A to napriek dostatku dôkazov o tom, že tieto sektárske vražy a zverstvá páchajú zahraniční žoldnieri a milície ozbrojované a podporované západnou vojenskou alianciou. Následne je z týchto ukrutností obvinený nepriateľ. Zabíjanie je vykonávané úplne zámerne ako súčasť diabolskej tajnej operácie. Jej cieľom je ospravedlniť vojenskú agendu humanitárnymi dôvodmi. V americkom vojenskom žargóne sa takýto postup nazýva "massive casualty producing event" a jeho historické korene sa ťahajú k Operácii Northwoods v roku 1962 - neslávnemu plánu Pentagonu vraždiť na Miami členov kubánskej komunity a odôvodniť tak vojenský úder na Kubu. Operácia s kódovým označením Northwoods údajne okrem vraždenia kubánskych emigrantov zahŕňala potápanie lodí s kubánskymi utečencami na otvorenom mori, únosy lietadiel, výbuch americkej lode a podnecovanie terorizmu v amerických mestách. Cieľom týchto plánov bolo prinútiť amerických občanov a svetovú verejnosť k podpore vojny na zosadenie nového kubánskeho lídra Fidela Castra. Podľa logiky Operation Northwoods je vraždenie civilného obyvateľstva v Sýrii zamerané na vytvorenie "užitočnej vlny rozhorčenia", ktorá nakloní verejnú mienku v prospech R2P vojenského zásahu USA a NATO. Ako povedala Clintonová wecamewesawhedied, "the international community cannot sit idly by, and we won´t".

Celý text Michaela Chossudovského Confronting Iran, "Protecting Israel: The Real Reason for America´s War on Syria, s odkazom na zdroje.

Zverstvá v Sýrii sú médiami v USA sprostredkované naozaj hororovo. Výsledkom sú potom skuvíňania v diskusiách pod článkami o Sýrii: máme síce vojen po krk, ale v Sýrii musíme zasiahnuť, pretože by sme stratili morálny kompas.

To je veľký problém súčasnho sveta. Propagandou utužované presvedčenie Američanov, že takýto morálny kompas vlastnia a majú ho ako jediní na svete (teda okrem Izraela, ktorý je na tomto kompase strelkou). A že sa masovým zabíjaním a rozvratom celých štátov pričiňujú k blahu celého ľudstva.

 

Update: Odkedy sa pred cca týždňom začali v korporátnych médiách točiť správy o Assadovych chemických zbraniach, bolo jasné, že operácia Pentagonu šitá na mieru Sýrie bude zahŕňať aj tento prvok. Fáza číslo 1 - mediálna príprava verejnosti omieľaním Assadovych skladov s chemickými zbraňami je už úspešne za nami. Podľa dnešnej správy iránskej agentúry už teroristi operujúci v Sýrii chemické zbrane majú. Dostali ich z Líbye. Výcvikový tábor na ich použitie je údajne v Turecku a čoskoro nastane hlavná fáza - ich použitie a následne totálna mediálna kampaň o tom, že zločin proti ľudskosti spáchal Assad. Šaul Mofas z Izraela však začal krákoriť o genocíde už dnes. To ho nikto nezastaví, že ešte nie, ty lofas, ešte treba pár dní počkať?

Špeciál dojímavé je bedákanie o jatkách od takých humanistov, akými sú východoeurópsky zmrd Mileikowski alebo predseda haličského JRD Perski.

Dabog

 

Ked uz aj FAZ pise ze masakru spachali sunnitski teroristi podporovani zapadom, nieco na tom bude

Abermals Massaker in Syrien

 

V anglictine sa o tom pise tu

Syrian Rebels Responsible for Houla Massacre

 

Taketo zverstva podporuje americka amdinistrativa

 

nové