Oslavy 17. novembra a referendum 21. januára
Nie sú žiadne pandemické obmedzenia, po rokoch môžu byť zas masové stretnutia ľudí. A blíži sa deň veľkého sviatku - zvrhnutie komunistickej totality.
Na ulici sa politický režim nezvrhne, ale v súčasnosti a už dlhodobo ľudia potrebujú niekde prejaviť nespokojnosť. Alebo nepotrebujú, a je už pre nich neskoro - ale tí ma teraz nezaujímajú..
Tí , ktorí ešte žijú, by mali na štátny sviatok 17. novembra ísť nielen niekde si zatlieskať či zakričať, ale ísť sa proaktívne pozhovárať s ľuďmi, ktorí im nerozumejú, s ľuďmi z druhých táborov. Jasné, oficiálne oslavy politikov prebehnú len bleskovým položením venca a potom budú večer niekde v uzavretej Redute, kde sa žiaden normálny občan nedostane. Tam budú "oslavovať" slobodu a rovnosť, hádzať prázdne frázy presne ako komunisti v 80tych rokoch. Presne do bodky tak isto - zbabelo a zalezene - ale vyhrážajúc sa vezeniami, pokutami, zničením existencie.
Ale aj keď budú hlavné akcie takto schované, aj tak bude zrejme zopár demonštrácií ich mimovládok a podobných organizácií. Choďte tam, a v rámci hesla Novembra 1989 "Chcem dialóg", veďte s nimi dialóg.
Veďte s nimi dialóg aj inokedy, kedykoľvek vám to vyhovuje. Ale 17. november je sledovaný deň, a tak by bolo dobre viesť s nimi dialóg práve vtedy.
A potom tu máme ešte referendum, ktoré vraj bude 21. januára. Blaha, čoby jeden z hlavných protagonistov tejto akcie, vyzýva ľudí, aby tam išli a dali najavo, koľko ich je. Ja považujem celú túto akciu za dosť nešťastný spôsob vedenia politiky, ale neviem si predstaviť, ako by som tam nešiel a nehlasoval. A tak mi to nedá, aby som aj tu svojím skromným hlasom nevyzval všetkých, aby na referendum išli. Ono už aj tak nejde o to, že referendum neprejde - ale naozaj nezaškodí, keď sa zmerajú počty ľudí, čo sú ochotní so Smerom spolupracovať. Je to aspoň 20%? Nejestvuje "prehra", Smer má málo preferencií a mnohí, aj z národnej scény, ho absurdne nenávidia. Takže nemožno prehrať - možno ale zistiť, koľko ľudí je ešte na palube. A ak aj ich bude málo, aj to je dobre vedieť, aby si Smer zas nerobil márne nádeje.
Samozrejme, toto je len principiálna výzva - tu mnoho ľudí nezaktivizujeme. Ale ide o princíp, o zaujatie správneho postoja.
A prirodzene, je možné, že do konca januára táto vláda padne a tak bude referendum už naozaj akoby druhoradé. Ale aj vtedy tam treba ísť - proste aby sa ukázalo, ako je referendum na SLovensku vo svojej podstate nefunkčná inštancia, znemožnená známou absurdnou kvótou 50% účasti.
Priemyseľná inflácia, to za aké ceny sa vyrába, je na Slovensku 62.8%. Je to bomba! Z veľkej časti Americká.
Die industrielle Inflation in der EU betrug:
78,2% – Bulgarien
67,5% – Ungarn
62,9% – Rumänien
62,8% – Slowakei
62,4% – Lettland
53,0% – Italien
49,5% – Belgien
48,0% – Litauen
46,9% – Deutschland
46,2% – Dänemark
37,1% – Niederlande
28,5% – Frankreich
https://t.me/s/fctkobdotu/448
tam píšu (čo je aj všeobecne známe), že priemyselná inflácia sa prejaví po 3-6 mesiacoch v spotrebnej inflácii, v koncových cenách. Takže sa dá čakať skoro zdvojnásobenie cien, čo znamená zníženie toku daného trhu, vlastne sa prestane kupovať - myslím, že to sa pohybuje celé mimo akékoľvek seriózne modely a skúsenosti aj tých najserióznejších ekonómov, a že to bude horšie, ako naše čierne očakávania.
Ak sa niečo závažné nestane a tento trend nezastaví.
Za normálnu, čo čítam, sa považuje inflácia do 10 percent. Cválajúca je 10-1000 percent. Hyperinflácia je viac.
Hyperinflácia bola po prvej svetovej v Maďarsku a Nemecku. Potom je známa zo Zimbawe a nedávno z Juhoslávie keď sme ju bombardovali.
Šialenstvo nezačalo 24. februára 2022. Už minulý rok začala svetová energetická kríza. Stačí si pozrieť ceny na plynovej burze v Groningene.
https://www.profinance.ru/charts/ttfusd1000/ll85
Už predtým vypukla energetická kríza v Texase, Japonsku a Číne.
Šialenstvo v Európskej únii začalo prijatím Tretieho energetického balíčka pred desiatimi rokmi. (Vtedy tam bol nejaký energetický boľševický komisár nejaký Šefčovič.) Tento balíček bol vyhlásenie vojny Rusku.
Rusi 50 rokov nízkymi cenami energií držali blahobyt v Európe. Aj teraz sa zúfalo snažili v tomto pokračovať. Lenže keď sa nedá, a boľševická eurokomisia vypĺňa príkazy tých z konšpiračných teórií, tak sa nedá.
Europas Untergang samozrejme dokáže žiť bez ruského plynu. Vypne priemysel.
Týchto 60 percent je LEN ZAČIATOK !
Spojením Európy s Ruskom cez energovody bola skutočná nezávislosť Európy od USA. Keď sa teraz toto prepojenie pretne, Európa sa stane celkom nesamostatnou a bude USA odovzdaná naozaj. Bude musieť na nich makať - všetok priemysel bude v rukách amerických bánk a koncernov. Ale bude aj ináč celkom v ich moci.
Ale k tomu nedôjde. Za prvé bez priemyslu nebude mať zmysel poslúchať Ameriku, za druhé spojenie s Ruskom sa nikdy naozaj nepretne (ropovody a plynovody na súši sa dajú lepšie kontrolovať).
.
Iné je, že nergetická kríza je tu globálne a objektívne. Ako hovoríš, nie vojna začala krízu, ale kríza začala vojnu- Takže energia nebude a nebude. Nebude dosť. Toto je vec, ktorú nechcú oficiálne priznať.
Účet za elektrinu pre cukráreň Tortiva od zahraničných kobyliek pôsobiacich v našej malej zlatej kolónii
Rok 2021
191,55 evri
Rok 2022
698,35 evri
Medziročné navýšenie
364%
https://t.me/casusbellilive/78512
Ako je toto možné v krajine s 4 jadrovými reaktormi pre 5.4 mil ľudí?
https://www.skupinazse.sk/Uvod/Investori
Blackrock a podobní idú v Európe riadne delá.
https://www.google.com/search?q=blackrock+lipska+burza
Pád sa blíži a bude to bolieť ...
https://www.michalapetr.com/