Osobitná škola propagandy

 Blíži sa 70. výročie ukončenia druhej svetovej vojny, a tak sa Denník N, ktorý vznikol odštiepením z materskej smetiarne, rozhodol vysvetliť teliatkam, ktoré si tam chodia čítať textíky o nájhipsterskejších kávjarňach f Brátyslave, ako to vlastne bolo.

Touto úlohou bol poverený akýsi Pataj. Stačia od neho dve vety - titulok jeho slintu a úvod nekonečne dlhého textu miznúceho do plateného stratena.

Tu sú:

"Josif Stalin: Neodhadol Hitlera, o to bolestivejšia bola jeho porážka

Socialistické učebnice dejepisu ho vykresľovali ako hlavného víťaza vojny, v skutočnosti bol prvé dva roky vojny Hitlerovým spojencom."

 

Stalin s jeho Červenou armádou bol porazený? To je ale novina - 70 rokov po vojne. Z titulku vyplýva, že ho dorazil Hitler, ktorého Stalin neodhadol.

No a úvod článku je explicitné, skutočne odporné klamstvo. Stalin nebol nikdy Hitlerovym spojencom. Spojenec je ten, s ktorým spolu-bojujeme. Stalin nikdy bok po boku s Hitlerom nebojoval. Mohol mať s ním dohody, dokonca sa s ním mohol hoci aj kamarátiť, ale SPOJENCAMI Hitler a Stalin neboli.

Zato mal Stalin iných spojencov. Skutočných spojencov, s ktorými bok po boku bojoval.

Ktovie, či ten pablb Pataj tuší, kto to bol.

 

Linku na slizké N sem nedám z úcty k tomuto nášmu pitvoru.

 

 

 

 

 
Buheh

no a keďže za víťazov tu sú dnes amerikánci aj s ich riťolezmi, tak začínajú prepisovať učebnice. Tých, čo zažili vojnu v ako-tak rozumnom veku je už veľmi málo (a tí už zväčša majú problém pamätať si, kade sa ide na záchod) a od čias, keď sa v školách učila trochu iná verzia, je to už tiež štvrťstoročie. Takže začína byť ten správny čas trochu upraviť story, aby sa lepšie hodila.

V podstate to celé bolo takto: Zlí Rusi vedení zlým Stalinom rozpútali II. svetovú vojnu, napadli a obsadili Európu až po Berlín. Boli by obsadili celú Európu, ale prišli dobrí Američania a tí postupne až do dnešných čias Európu oslobodili, naučili ju demokracii a rozpútali tu taký blahobyt, že sa dnes my Slováci v tomto smere pomaly už budeme môcť porovnávať s Číňanmi a Thajčanmi. Namiesto Stalina tu však teraz číha rovnako zlý Putin, ktorý chce Európu opäť napadnúť a celú obsadiť.

A aj preto dnes slávnostne, a najmä dobrovoľne, venuje každý jeden občan SR, vrátane dôchodcov, nemluvniat a osadníkov, zo svojich skromných daní 60 USD, aby sme kúpili 9 vrtuľníkov z roku 1974, aby na nich naši chlapci mohli ísť k Stalingradu a Moskve brániť Európu, ale najmä USA pred napadnutím. Lebo vrtuľníky na boj proti demonštr... ehm, chcel som povedať, proti zlému zlému Putinovi, to je skutočne presne to pravé, čo táto krajina potrebuje ku šťastiu, blahobytu, pravde a láske.

Ľubov

Tomu,čo myslíš ako paródiu. A bude mať pritom pocit,že je intelektuál.

Častokrát obdivujeme vedcov,kvantových fyzikov hlavne,pretože sa tvária,že chápu svet.A trochu zabúdame,že sú tu aj geniálni básnici,ktorí rovnako chápu teóriu všetkého.

A.S.Puškin

Načo sú stádam dary slobody ?

Ich dedičstvom z rodu na rod
je iba jarmo a bič !

Dusanbe

su iba zaciatok, netes sa, ze ta to bude stat len tych 60 USD, a aj to socialne mysliaci Glvac vybavil na dlhodobe splatky.
Hned dalsie idu radary - lebo sice mame, ale su vyrobene v Rusku - a ruskych servisakov do takej pravdo-laskarskej europskej krajiny ako je Slovensko pustit nesmieme - tak vyhodime a kupime ine.

Potom pridu na rad rakety, coskoro zrejme vyradia PVO S-300, bude treba nieco na nahradu - aspom za vagon Stingerov, lebo na viac pri tych cenach a nasich platoch nemame, atd., atd. - fy. Raytheon a dalsi sa uz tesia. Velmi drahe hracky.
Nezavisla a demokraticka politika nieco stoji - ale ked tie sankcie proti Rusku su take neodolatelne, no nepridas sa ?
Ja som si vcera kupil v Tescu chladene file z tresky - povodom vraj z Ruska. Aspom podla napisu na cenovke - fakt neviem ako ta ryba doplavala proti prudu sankcii.

Norman

Hm, nevolaj ho, urob to sám, tieto akcie sa vždy jednému lepšie podaria.

haha, len vtip, zas nejakému fízlovi skoro jeblo v bedne :)

Dusanbe

tolko ma uz zivot naucil, ze ak chce mat clovek istotu, ze je nieco spravene na 100%, musi to urobit sam.
Ale zas na druhej strane, ak sa spolupraca ci koordinacia naozaj vydari, moze to priniest, bez prehanania, priam az bombove vysledky...
/Takto si to myslel ? :-) /

slaven1

2 dni dozadu som si aj ja otvoril Denník N(azi). Dlho som ho nenavštívil, a chcel som si spraviť prieskum tém, ktorým sa zástancovia liberálnej demokracie za americké granty venujú.

A článok o Stalinovi mi vpáli do očí

Pracovník, ktorý robí špinavú prácu, sa volá Roman Pataj.

Je to politológ z FMV UMB v Banskej Bystrici, ktorý keby sa nedal na "novinárčinu", pravdepodobne by so svojimi vedomosťami skončil ako lacná pracovná sila, otrok, gastarbeiter v niektorej krajine Západu, ako sa tak deje so značnou časťou jeho spolužiakov.

V SMEtiarni, pred tým než ju Penta pomocou "neviditeľnej ruky slobodného trhu" (amen drahí veriaci) vyčistila, pracoval od 2002 do 2014. Je to ostrieľaný presstitút.

K článku

- Ak si to chcete celé prečítať, musíte zaplatiť (hehehehehehe)

- Diskusia je zrušená (nečakane) - národ by autorovi hneď vysvetlil, k akým "majstrom ducha" chodil počas štúdia na prednášky

- Novinár-politológ národu hovorí, že Stalin bol Hitlerovým spojencom (2 roky). Pravdepodobne sa odvoláva na Zmluvu o neútočení (august 1939). Áno správne - ZSSR a 3. ríša medzi sebou uzavreli zmluvu o NE-ÚTOČENÍ. Politológovi s jednoduchšou mentálnou výbavou nedochádza, že zmluva o ne-útočení sa medzi "spojencami" neuzatvára. Nepotrebuješ dávať na papier, že nebudeš útočiť na niekoho, kto je tvoj "kamarát".

- Politológovi zrejme počas štúdia "nechtiac" zabudli povedať, že podobné zmluvy mali s 3. ríšou uzavreté aj Piłsudského "bystré" Poľsko (1934) a ďalšie popredné európske krajiny.

- Okupáciu časti Československa hlúpym a nič nechápajúcim Poľskom po Mníchovskej zrade (sept. 1938) politológovi vysvetlovať tiež nebudeme.

Démonizácia Stalina

Ide silná démonizácia Stalina a obdobia jeho vlády. Je to systémový ukáz. Na "osvetľovaní totalitného stalinovského režimu" nepracujú len mentálne slabší pisálkovia v Podkarpatí, ale je to nariadení kurz.

Od koho a kam? To mi objasnil Fursov (od 9:42):

Tento projekt znovuzrodenia nacizmu, pritom nebude to "znovuzrodenie niečo starého", ale bude zostavené "niečo nové", tento projekt sleduje niekoľko cieľov. Boj proti Rusku je iba jeden s cieľov. Z druhej strany je to bezpochyby jedna z foriem reorganizácie samotného Západu.
Keď sa v polovici 70. rokov západná „elita“ stretla s veľmi serióznym problémom, a zbytočným podľa jej názora, demokratizáciou západnej spoločnosti a rýchlo silnejúcou strednou triedou, rozhodli sa, že problémy odstránia pomocou neoliberálnej kontrarevolúcie. To je tá, ktorá začala s Reaganom a Thatcher, a pokračovala 30 rokov.
No neoliberálna kontrarevolúcia spôsobila celý rad západnou elitou neočakávaných následkov. Bola zadaná úloha zvrhnúť tento kurz, a nasmerovať sa na kurz anti-liberálny s cieľom riešiť problémy následkov multikulturalizmu a ďalších vecí.
Anti-liberálny kurz sa zo všetkého najlepšie realizuje schémami typu nacisti (Denník N[aci]). Nie iba totalitárne, ale v zajatí takých rasovo-etnických momentov. Z jednej strany to umožní odstrániť, tak zmýšľajú, „excesy multikulturalizmu“.
Veď nie náhodou, niekoľko rokov dozadu (2010), 3 „vodcovia“, no v úvodzovkách vodcovia, je jasné, že sú to bábky, Merkel, Cameron a Šarkózy vyhlásili, že projekt multikulti zlyhal.
No a pred Západom zostane ešte jeden seriózny problém – Rusko. A bezpochyby, reinkarnácia nacizmu tu môže riešiť celý rad problémov:
1. Najskôr sa Stalinský Sovietsky zväz prirovná k 3. ríši
2. Potom sa označí ako horší než 3. ríša (To ZSSR vyprovokoval 2. svetovú)
3. Treba riešiť problém s totalitnými Rusmi, a najlepší spôsob ako to riešiť je postaviť proti nemu reinkarnovaný nacizmus
Pričom si myslím, že pri „všeobecne-myšlienkovej“ atmosfére nezačnú reinkarnáciu v európskom jadre, ale v takých krajinách ako Maďarsko, Rumunsko, Baltik. To jest v krajinách obklopujúcich bývalé ZSSR.
Veď nemeckých nacistov vychovali Spojené štáty a Veľká Británia, napriek tomu, že v samotných USA v UK sa ten proces dusil. V princípe, celá ideová príprava nacizmu sa odohrala vo Veľkej Británii v poslednej tretine 19. a začiatkom 20. storočia. Sú to myšlienky Ruskina, Wellsa, Kiplinga. Oni všetci sa pod ne podpisovali a Nemci ich uskutočnili.

Článok v Denníku N je niekde medzi bodom 1 a 2. Komentár "Druhú svetovú vojnu začalo ZSSR!" moderátorky ČT je bod 2. "Reinkarnovaný nacisti" v Kyjeve a oslavy SS príslušníkov v Estónsku bod 3.

Ako zhodnotiť Stalina?

Porovnajme 2 vedúce osobnosti ruského sveta minulého storočia: Gorbačova a Stalina.

O Gorbačovovi nám hovorí hlavný prúd samé pekné veci. Aby nie, ZSSR, s jeho ohromnými zdrojmi, on a jeho spolupracovníci, odovzdali Západu. Za 6 rokov jeho pôsobenia sa územie, na ktorého čele stál, rozpadlo na 15 častí, nasledoval obrovský hospodársky, spoločenský úpadok, nezamestnanosť, alkoholizmus... ale Rothschildovci a im podobní si prišli na svoje (Yukos, Chodorkovský).

Ako hodnotiť Stalina? Jednoznačne nie podľa českej alebo slovenskej wikipédie. To je "psycho-info-historická" :-) vojna par excellence.

Za obdobie 31 rokov čo stál na čele ZSSR (1922 - 1953), krajina ponorená do občianskej vojny uskutočnila industrializáciu, vyhrala 2. svetovú, a dokázala vyrobiť atómovú bombu, ktorá tvori základy bezpečnosti Ruska do dnešných dní (2015). Stalin 3. krát nasral globalistov:
1. V 1925 keď zrušil plán svetovej revolúcie proletariátu (Béla Kun, 1919).
2. Keď Sovieti zničili hitlerovské vojská (bolo jasné, že ZSSR dobije Berlín), a globalisti museli otvoriť druhý front (Deň D, jún 1944) aby sovietske vojská nedošli až k Atlantiku.
3. Keď sa ZSSR už v rokoch 1952 až 1953 hospodársky obnovilo po 2. svetovej. Podľa odhadov económov Západu, sa tak malo stať až začiatkom 60. rokov (Vtedy však už vypúšťali Gagarina, 1961).

Stalinské obdobia ZSSR netreba ani démonizovať, ani idealizovať. Stalin ako každý účastník politických procesov urobil množstvo chýb. Stalina treba hodnotiť minimálne neutrálne.

Pre záujemcov o ďalšie štúdium dejín: http://globalconflict.ru/analytics/14597-andrej-fursov-stalin-trizhdy-sr...

Buheh

na Ukrajine má vychádzať časopis Charlie Hebdo.

http://www.kyivpost.com/content/ukraine-abroad/charlie-hebdo-employee-an...

Buhehe.

Buheh

čo stojí za chvíľku pozornosti. Českí a slovenskí vojaci sa organizujú proti pripravovanej zmene branného zákona (opäť majú byť povinné odvody, okrem vlasti sa má vraj prisahať aj vernosť NATO, atď.) a odmietajú sa nechať použiť ako masa (či mäso) do amerických demokratizačných a humanitárnych vojen:

http://aeronet.cz/news/ceskoslovensti-vojaci-v-zaloze-proti-valce-planov...

resp.:

http://ceskoslovenstivojaci.org

Dusanbe

"Do armády mieria stovky nových vojakov. Od minulého roka prijali slovenské Ozbrojené sily tisícku nových profesionálov."

http://tv.sme.sk/v/31776/slovenska-armada-nabera-stovky-ludi.html?ref=tit

Kam sa zas chystaju, na aku novu "misiu" ?!

Truhlík

To sa boja Slovákov.
Tie dve brigády slovenskej armády+ staré železo nie sú schopné obrániť Slovensko proti cudzej armáde. Udalosti na Ukrajine ale ukázali, že dve brigády sú málo aj proti domácemu obyvateľstvu ak by sa vzbúrilo.
Misia sa volá AntiTeroristickáOperácia na Slovensku. Keď príde na Slovensko nejaká "spriatelená" armáda na súdružskú pomoc tak armáda zostane schovaná v kasárňach takisto ako v 1968 alebo 1939.

Dusanbe

spojte sa:

"Noční vlci nie sú nevinným motorkárskym klubom. Plnia úlohu politického nástroja v službách ruskej vládnej moci. Členovia klubu sú cielenými provokatérmi, vedome porušujú zákony, platné v právnych demokratických štátoch. Ako hlavný argument v politických sporoch presadzujú hrubú fyzickú silu. Často sa stávajú aktérmi fyzických potýčok s konkurentmi s krvavými až smrteľnými následkami. Predstavujú kriminálnu štruktúru s mafiánskymi spôsobmi. Okrem oficiálne ohlásenej jazdy sa podľa posledných správ usilujú tajne infiltrovať do krajín EU a NATO hybridnou, maskovanou formou.

Slobodná spoločnosť si ctí základné slobody a medzi ne patrí aj sloboda pohybu a prejavu. Slobodná spoločnosť je otvorená voči hosťom, nadovšetko si však musí chrániť vlastnú slobodu...."

Krasny textik, cely je tuto:

http://www.support-ukraine.org/letter-cz/

aj so zoznamom dalsich samozvanych ochrancov nasej slobody.
"Iniciatívní blbec - horší nežli třídní nepřítel !" - svätá pravda.

Mimochodom - vsimli ste si, ze prave leti vyraz "hybridny" - hybridna vojna,
hybridna maskovana forma, atd.. Bude to zrejme nieco velmi zakerne a odporne,
kedze to prichadza z Ruska a ohrozuje to nasu pravdo-laskarsku demokraciu.

nové