Otrávený cukrík propagandy

"Nie ekonomickému teroru" a "Ruky preč od Ukrajiny", stálo na transparentoch (dvoch) protestujúcich ľudí na ukrajinsko-ruskej hranici. Dvojica bývalých Juščenkovych oranžových revolucionárov si pri príležitosti zastavenia importu nekvalitnej produkcie korporácie Roshen (pozor, písať zásadne v latinke, je to súčasť imidžu) do Ruska rozpačito zaspomínala na staré dobré časy, keď ich v protiruskom šíku stáli dobre zaplatené tisíce. Nuž, peniaze na energickejšie protesty neprišli. A neprišla ani slabomyseľná trúba Jerichova z voľakedy bohatej Agentúry Epicentrum, hlavná dodávateľka protiruskej propagandy pre podkarpatské chápadlo korporátnej mediálnej chobotnice.

Už len od stola píše jedovaté somariny, odvolávajúc sa tradične nie na realitu, ale na denník Vedomosti, odnož amerického The Financial Times. "Rusi trestajú Ukrajinu, Oficiálne pre bonbóny", píše nešťastnica úbohému, z korporátneho kapitalizmu vyjašenému a dezorientovanému podkarpatskému ľudu, aby si zarobila na slanú vodu. Na ruskú ikru to nebude, hoci ju má Špacírgangová tak rada. Do propagandistických bonbónov síce aktívne primiešala všetky potraviny ako také a celé to prizdobila - ako inak - zemným plynom, ale dnes už je propaganda platená slabšie. Amerika nestíha písať veľké zelené nuly aj pre svojich užitočných idiotov a idiotky na starom kontinente.

Rusko má prísne potravinové normy a hlavne vidí, ako vyzerá potravinová žumpa na Západe, kde ľudia skrmujú údesné sračky (a ešte za ne aj nemálo platia), pretože nad ich zdravie je jednoznačne nadradený zisk korporácií. Hlavný hygienik Ruskej federácie Gennadij Oniščenko dávnejšie povedal, že Rusko nebude potravinovým odpadkovým košom a starostlivo skontroluje, aké jedlo sa do krajiny dováža. No a v produkcii korporácie Roshen preukázateľne našli karcinogénne látky. Celkovo aj kvalita bola nevyhovujúca, pretože čokoláda obsahovala málo čokolády, zato veľa margarínu. Zastavenie dovozu, bodka. Korporácii Roshen to v zásade nevadí, pretože to, čo nepredá v Rusku, presmeruje do iných destinácií. Veľký objem exportu smeruje na Západ a do Izraela, kde nikdo nič nekontroluje. A keby aj, majiteľ korporácie Petro PoROSHENko si to v Bruseli, Washingtone alebo Tel Avive vybaví. Ututle. Tak ako sa na Západe ututlala kopa potravinových škandálov, pri ktorých dokonca prišli nejakí ľudia o život. Korporátny biznis fičí ďalej.

Aby bolo zrejmé, do akej miery žijú Ukrajinci akousi korporáciou Roshen, treba utrúsiť pár slov o vlastníkovi korporácie - "ukrajinskom" (ani nemusím písať, akého, však? v štetloch ich tam voľakedy takých bolo veľa, len väčšina šla robiť biznis do Ameriky) podnikateľovi Petrovi Porošenkovi. Stačí päť slov: hlavný sponzor ukrajinskej oranžovej revolúcie. Kto chce, viac si o tomto "Ukrajincovi" môže prečítať tu.

Nič sa vlastne nedeje. Rusi sa bez Porošenkových bonbónov zaobídu a Porošenko bez ruského trhu tiež, pretože je worldwide. Môže napríklad posilniť dovoz na Slovensko, tu je v bezpečí. Ako hovorí klasik, my žerem všechno. Nemáme Oničšenka, ktorý by nám roshenky od huby odtŕhal. A dovážať roshenky aj do Česka. Už vidím, ako si ich protiruská propagandistka kupuje v pražskom kráme, aby podporila bezbranného nevinného Porošenka trestaného Rusmi

 
mcc
zajdi si, mila ema, do nejakeho ruskeho magazinu a pozri sa co tam predavaju pripadne si porovnaj priemernu dlzku dozitia rusov a ukrajincov
Ema

Napíšže mi, drahé micici.

 

Strednú dĺžku života tu porovnaj ty a nezadávaj domáce úlohy mne. A môžeš to rozšíriť aj o Číňanov, že čo z toho vylezie.

elle
nezalezi na dlzke, zalezi na kvalite. Bez sarkazmu.
mcc
ak si naozaj myslis ze kvalita ruskych potravin je lepsia ako v ukrajine, ci nebodaj zapadnej europe a izraeli, nech sa paci tvoje clanky si vzdy rad precitam, radim to na uroven petry prochazkovej, z druhej strany spektra, dobra zabava :)
Ema

som si na Ukrajine, v Západnej Európe a áno, aj v Izraeli čo-to odjedla. A okrem Ruska aj v iných krajinách, kde by si ty od predsudkov scípol hlady.

Mal si tu konkrétne napísať o ruských potravinách + strednom veku dožitia. Miesto toho sa tu vrtíš ako skunk a drístaš.

 

Jozef
Zaújmavý článok Ema. So záujmom som si ho prečítal. Pichla si do osieho hniezda náruživých rusofóbov a to sa v našom tradične rusofóbnom prostredí nerobí. Snažím sa vžiť do tejto vzniknutej situácie. Či by som ako autor článku si vôbec dal námahu a podráždenému rusofóbovi by sa snažil naňho reagovať. Takto s patričným odstupom totíž NATO nenachádzam najmenší dôvod.
Ema

a žiadny neokrôchaný pičuz, ktorý sem vkročí bláboliť, neodíde nepotrestaný. V tomto veru naša posádka veľkorysá nie je a ani nebude. Oponenti hej, ale s argumentmi.

elle
mnohi ludia sa doziju dlheho veku len na ukor dlzky zivota inych ludi. Fakt. Zeru im nervy, robia zle.
Ema

Tam budú sami so sebou a hin sa ukáže, či sú fakt na vine iní.

elle
ty musis mat stastny zivot. Dozijes sa pozehnaneho veku. Tak ti treba.
Ema

Namiesto luxusnej dochtorky je z teba vyhodňarska cigánska veštica.

Elle
Alebo : stala sa z teba jedovata fuchtla.
Ema

Veď to bolo myslené v dobrom. V takom istom, ako to tvoje americké Tak ti treba.

To počúvam stále: zabité afganské deti - tak im treba. Zabité iracké deti - tak im treba. Zabité palestínske deti - tak im treba. Zabité sýrske deti - tak im treba.

Už nech idú do riti celé USA aj s ich zombíckym cynizmom.

 

elle
to je slepa ulicka. Dalej sa diskutovat neda. Dokonca ani pouzivat urazky. Diskusia konci a problem je...nevyrieseny. Tema deti funguje ako veto.
kasso
pri vsetkej ucte, horsi clanok som naozaj davno necital. prva polovica primitivne invektivy na novinarku, druha poprekrucane tvrdenia, vydavane Tebou za fakty. Nie nadarmo sa hovori, ze polopravda je horsia ako loz. Uplne zle. Tvoj clanok je omnoho zaujatejsi ako clanky autorky, na ktoru si minula tolko jedu. nabuduce si to mozno skus po sebe precitat skor, kym nieco zavesis na web. bez urazky
Ema

toto tvoje nekonkrétne blabla.

Poď, kasso, prejdime si spolu tie údajne prekrútené tvrdenia. Sem s nimi. Inak ťa mám za zbabelca, ktorý sem príde napľuť urážky a ešte si aj drzo vyžaduje, aby boli brané "bez urážky".

Čakám.

doplnok
Rusi predviedli Ukrajine, ako to bude vyzerať po podpísaní dohody o voľnom obchode s EU. Kontrola tovaru mala za následok veľké zdržanie na hraniciach. Na 1025-výročie kresťanstva v Kyjeve Putin apeloval na spoločné duchovné korene, zato Sergej Glazev bez okolkov vymenoval všetky výhody Ukrajiny, ktoré teraz má vo vzťahu s Ruskom (za minulý rok Ukrajinci vyviezli tovar za 17.6 miliárd dolárov) a o ktoré príde v prípade voľného obchodu s EU: Rusko bude nútené prijať ochranné opatrenia, vzhľadom na to, že na Ukrajinu bude prúdiť tovar z EU bez hygienickej, či inej kontroly a môže sa ďalej dostať do Ruska pod ukrajinským označením. Momentálne kontrolujú všetky časti bravčoviny z Poľska - aj mrazené, aj chladené. Cez Poľsko sa do Ruska dostalo bravčové zo Španielska, dovoz ktorého nie je dovolený. Putin tiež poveril dotknuté ministerstvá - poľnohospodárstva, priemyslu a zdravotníctva vypracovať podklady na zákonné obmedzenie prístupu GMO plodín na ruský trh.
Ema

Bude obeťou hlavne potravinových korporácií. Ukrajinskú produkciu v EÚ nikto nekúpi a domácu korporátni mastodonti rozdupú.

S čiernym prienikom nielen na ruský, ale až na kazašský trh korporácie počítali akosi automaticky. A keď Rusko zas raz nesplnilo západnú predstavu o hlúpych opitých mužikoch bez vôle, ideologická vojna v EÚ sa ešte viac vyostrila. Každopádne, Rusko sa bude brániť a má na to plné právo.

Otázkou je, prečo hádžu predstavitelia Ukrajiny celý ukrajinský národ cez palubu. Čo na nich kto má a čím ich vydiera? Lepšie povedané, masívne špicľovanie a selekcia dát na neskoršie využitie prinášajú svoje ovocie. Na toto je to západné šmírovanie všetkého a všetkých hlavne zamerané - na posilnenie korporátnych kšeftov.

Na rozdiel od Ruska, EÚ nemá Ukrajine čo ponúknuť. Len temnú budúcnosť. A napriek tomu sa Ukrajina ako myš paralyzovaná hadom nie je schopná brániť. Čím to je, čím to je?

qwertz
Oniščenko sa vyjadril, že bude trvať roky, kým sa produkty Roshen vrátia na ruský trh. Ukrajina totiž problém poňala politicky a tak Rusko márne čakalo na návrh z ukrajinskej strany ako súčasť dohody týkajúci sa mechanizmu pre vrátenie výrobkov. Dostali len akýsi dokument v angličtine!, ktorý ale nemal nič spoločné s dohodou. Ukrajina práve "slávi" nezávislosť. V článku sú vymenované "úspechy"- od nezamestnanosti, cez HDP, po stratu základného imania. Za všetko hovorí fakt, že z pôvodného počtu 52 miliónov obyvateľov má Ukrajina teraz 45 miliónov, do zahraničia odišlo 5-7 miliónov, takže teraz viac ako 40 miliónov Ukrajincov doma nenájdete. http://oko-planet.su/politik/politiklist/206960-prazdnik-ukrainskoy-neza...
Jozef
Zaújmavé fakty. Ďakujem za objasnenie situácie. Ktosi na nejakom serveri, možno práve tu, poukázal, že Ukrajina je členom SNŠ(spoločenstva nezávislých štátov) a od toho sa odvíja celá plitika medzi Russkou federáciou a Ukrajinou, ktorá je celkom podobná, ak nie dokonca miernejšia, akú vedie, prípadne by viedol Brusel a celá elita voči členským štátom EÚ, ktoré by sa pokúšali nejak vybočovať z určenej cesty. Videli sme relatívne "nedávno" toľko kritizovanú plynová krízu, ktorú akosi "pozabudli" naše mienkotvorné médiá hodnotiť vo svetle týchto faktov, vďaka čomu sa Rus javil ako zlovestný agresor. Pozoruhodnú poznámku som sa dočítal na stránkach zvedavec.org , ohľadne podobného vyľudňovania "baltského ekonomického tigra" Lotyšska skvelou poznámkou na tamojších predstaviteľov štátu: "..žádní lidé, žádný problém...".
eN
Podarenému šéfovi už došlo, že bez Ruska môže cukríčky hádzať do mora, lebo sa mu už sypú na hlavu. tak má silné reči, že urobí všetko pre to, aby sa vrátil na ruský trh. Podľa Roshen je Rusko pre nich najväčší odberateľ. Vnútorný trh je nasýtený a má vážnu konkurenciu. Presmerovať export na iné krajiny je zložité..... Výrečný komentár: Я вот иногда искренне не понимаю тупизма и кретинизма отдельных личностей. И господин Порошенко в их числе. С одной стороны ты "член комитета по вопросам европейской интеграции" и сторонник вступления Украины в НАТО, а с другой стороны владелец компании, которая 50% своей продукции поставляет в Россию
Juka

Ema, dobry clanok a v podstate pravdivy. Len na vacsiu vahu a si mohla do clanku dat nejake odkazy. Napr. na normy GOST, ktore platia v SNŠ. V Rusku konkretne plati norma GOST R 51074-2003. Vacsina noriem Gost ma podklad este z noriem ZSSR, ktore boli ovela prisnejsie, ako su terajsie normy v EU. Aj my sme mali tieto prisnejsie normy za sociku, len tym, ze zapadniari maju volny trh a ich vyrobky brazdia po celom svete, tak musia mat viac konzervantov vo vyrobkoch a tym padom volnejsie normy. Tak sa aj k nam dostali tie sracky zo zapadu. V sucastnosti Rusko ma federálny zákon "O technickom predpise" № 184-ФЗ. Tento zákon bol navrhnutý tak, aby zodpovedal ruskej a európskej legislatívy v oblasti technického predpisu.

Grigoriy

Aj som uz aspon pol roka rozmýšľal, že tento článok je neuplny, len som nemal odvahu nato upozorniť.
Chýbali mi tam tie ruske normy a ich označenie. Bez toho to naozaj nedavalo žiadny smisel. Ešte keby si mohol napísať dátum platnosti tých noriem a kto ich potpísal. Či je ich platnosť nejakým spôsobom oplivnena súčasnými sankciami zo strany G-7.
Kedže sa článok do veľkej miery zaobera cukrovinkami, ešte doplním, že chemický vzorec cukru je C12H22O11.
Iny názov cukru je:

β-D-fructofuranosyl-(2→1)-α-D-glucopyranoside; β-(2S,3S,4S,5R)-fructofuranosyl-α-(1R,2R,3S,4S,5R)-glucopyranoside; α-(1R,2R,3S,4S,5R)-glucopyranosyl-β-(2S,3S,4S,5R)-fructofuranoside
((2R,3R,4S,5S,6R)-2-[(2S,3S,4S,5R)-3,4-dihydroxy-2,5-bis(hydroxymethyl)oxapent-2-yl]oxy-6-(hydroxymethyl)oxahexane-3,4,5-triol)

Teraz to uz mame kompletne, a je vidieť, že sa význame a mame nadhlad.

Juka

Normy GOST sa stale obnovuju a doplnnaju a prisposobuju aj medzinarodnej legislative, ale tak aby zohladnovali pri obchode so svetom prisnejsie narodne normy RF. Normy podpisuje prezident RF.
Nakupujem ruske potraviny, su kvalitne, ale trochu ma mrzi, ze v niektorych potravinach pouzivaju margarin, hoci by tam mohli pouzivat radsej maslo. Inak je tam malo konzervantov a vacsinou sa pouzivaju zdraviu neskodne konzervanty. Ruske potraviny su vo vseobecnosti kvalitne a chutne.

Juka

Tak a teraz budu porosenkove horke cukriky cmulat vsetci ukrajinci! Rusi ho vyprasili z Ruska, pre nekvalitu a teraz sa budu vyvazat na zapad do EU. Kedy Ukrajinci konecne pochopia a pocuvnu, co im hovoria ludia vo vychodnych poskomunistickych statoch, ze sa stanu muklami zapadu? Ze ked teda uz budu muklami, ze predsa ich zdravie je najdolezitejsie a to im nikdo nevrati. Vstupom do EU sa im otvoria brany pre dovoz nekvalitnych zapadnych potravin plnych konzervantov a na BIO potraviny nebudu mat peniaze, iba ti bohati . BIO sa stalo obchodnou znackou a v skutocnosti by BIO malo byt normalne potraviny. To BIO sme mali za socializmu ako normal, teraz je nedostupne pre obycajnych ludi a stalo sa dostupnym iba pre bohacov. Rusi si bio uchovali v prisnych normach. Konzervanty a rozne chemicke prisady v potravinach sposobuju pri dlhodobej spotrebe skody vo forma alergii a civilizacnych chorob. Z toho plynie biznis pre farmaceuticke firmy, ktore liecia, ale nevyliecia cloveka. Preto coraz viac Slovakov uprednostnuje potraviny z domaceho chovu. Ti to uz konecne zacinaju chapat, ako to je.
Grigoriy, ak si Ukrajinec, alebo Rus, vysvetluj to prosim svojim na Ukrajine, ze sa rutia do skazy. U nas to chape uz coraz viac ludi. Nebudte taki hlupi a euforicki, ako sme boli aj my po neznej revolucii. Tu euforiu na zaciatku ak budete v EU, vyuziju vasi politici, aby rychlo prijali zakony proti vam, ale potom bude uz neskoro.

nové