Papierové Hlavné správy

Nevidel som nikde nejakú reklamu, ale tak ja tam nechodím často, asi som prehliadol - Hlavné správy vyšli na papieri. Sú dostať v stánkoch, ale musíte si ich asi vypýtať, vo výkladoch ich vraj moc nevidno.
Je to vo formáte ako Zem a vek - veď aj od Rostasa dostali ťažkú kritiku. Vraj nemajú ten štýl, ako Zem a vek. A taká ta vizuálna podobnosť naozaj podivná.
Podľa úvodníka od šéfredaktora Roberta Sopka je to akési úvodné číslo a podľa reakcií sa uvidí, či prídu ďalšie. Takmer by som na túto otázku odpovedal, ale môžem sa mýliť.
Celý tento zaujímavý (a zrejme drahý) experiment má titulku "špeciál", ale aj číslo 01/2021. Tak uvidíme. Obsah tvoria najmä rozhovory s politikmi (Fico, Uhrík) a klasické témy, okolo ktorých sa HS dennodenne krútia. Fajn, že vlastne HS dali priestor takmer mienkotvorným témam - ale čo dajú do druhého čísla, ak teda nejaké bude? Zas to isté? :-)
No dobre, nebudem zlý a kritizovať. Proste to niekto vyskúšal. Možno je to takto správne, je to vlastne dôkaz, že Hlavné správy sú naozaj také ... papierové.

nové