Po trápnych oslavách SNP zajtra sviatok Ústavy. Rovnako trápny?

Na sviatky SNP pred pár dňami síce pár ľudí vypískalo La Putu Čaputu, ale to bolo asi tak všetko. Nevyužila sa šanca urobiť naozaj rozruch. Zas tam bol len ten spolok dôchodcov.

Zajtra má byť veľký prejav nespokojnosti, na ktorý vpodstate všetci čakáme od dôb Núdzového stavu. Lenže ....

Prvý problém je to, že protesty TERAZ sú veľmi NESKORO. To už naozaj vyprchala emócia v ľuďoch, po prázdninách sa ešte ani neaklimatizovali na bežný život. Pandémia upadla, ľudia sú radi, že sú radi. Generál Lučanský je už trištvrte roka mŕtvy, spravodlivý hnev stratil energiu. Referendum, ktoré Čaputa zrušila, je už tiež polozabudnuté.

Druhý problém je, že Smer sa rozhodol usporiadať protest v Košiciach. Je možné, že tam je viac ľudí v opozícii voči bratislavskej vláde, ale zas to, čo sa stane tam, je blavákom úplne jedno. Síce sa nejaká demonštrácia bude robiť aj v Bratislave, ale bez konkrétneho vedenia - takže to bude zas len divoká ale nezmyseľná jazda. Dokonca aj hnutie Republika ide protestovať do Košíc. Tak kto to v Bratislave bude organizovať?

Do tretice je tu večná otázka, čo by vlastne chceli dosiahnuť. Bude to zas nezmyseľné vyzývanie proti opatreniam pandémie? Keď to nebude nik naozaj organizovať, tak zas nezaznejú žiadne presné politické požiadavky, žiadne presné politické obvinenia. Nezaznie žiaden program, nezaznejú žiadne relevantné hrozby. Nepredvedia sa žiadna skutočná sila. Už dopredu zas všetci plačú, aby nedošlo ku žiadnemu násilu. Tak to rovno zostante doma.

To sú tri dôvody, prečo som nielen ja, ale zdá sa všetci, skeptickí.

A ak nie sú, tak nech sa predvedú. Som zvedavý a chcem vidieť, či tento národ je schopný KONEČNE aspoň raz na moment naozaj zdvihnúť hlavu a dať najavo, že sa nenechá ponižovať a že chce nové voľby.

 

 

 

nové