Поехали!

 O 16:30 stredoeurópskeho času dorazili prvé Kamazy s humanitárnou pomocou do novorossijského Luganska, vzdialeného asi 50 kilometrov od hraničného priechodu do Ruska. Napriek počiatočným hustým rečiam kyjevskej junty sa zatiaľ neodvážili zaútočiť naň ani hordy z Pravého sektora, hoci časť trasy do Luganska nemajú novorossijskí opolčenci pod kontrolou.

Po dlhých dňoch (zbytočného) vyčkávania na súhlas z Kyjeva Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie vydalo pokyn Поехали! Tento krok zoči-voči vysmievačnému chrapúnstvu momentálnej vlády Ukrajiny Lavrovovo ministerstvo odôvodnilo jasne a jednoznačne: právo je na našej strane. Kým sa konvoj s vecami nevyhnutnými na zmiernenie utrpenia civilného obyvateľstva, spôsobeného "armádou" junty hadil k mestu, udialo sa pár dôležitých vecí: centrála buzerantských beneluxov v Bruseli neudelila škemrajúcemu Porošenkovi termín na audienciu, Jaceňjuk vyhlásil, že bez ruského zemného plynu Ukrajinci skapú na chlad a silový rezort kyjevskej junty vyhlásil, že nemá predstavu, kde sa konvoj nachádza. Asi tam ešte nedorazili dáta zo špionážnych letúňov NATO. Prídu aj s výzvou zaútočiť?

Ak sa tak stane a na humanitárny konvoj padne s požehnaním Európskej únie prvá bomba, náš svet sa definitívne dostane do bodu, z ktorého niet návratu. Právo nás, civilistov, nebyť fašírovaní v boji zmrdov o zdroje si budeme musieť vybojovať. Po boku Ruska.

Update: Už se žerou

Jaceňjuk - to je ten revolučný ksindl, ktorý chcel pred pár týždňami pod chabou zámienkou zdupkať z Ukrajiny a bol z kyjevského letiska, priamo z check-inu na let do USA, odlifrovaný späť do úradu - vyhlásil, že musí po á/ zdaniť oligarchov a po bé/ dostať sa k dividendám Ukrnafty, zablokovaným tlstým stepným chazaroidným zmrdom Kolomyjským z dvojitým ukrajinsko-izraelským občianstvom, ktoré tak nebudú použité na vyzbrojovanie, vyplácanie židožoldu banderovcom z Pravého sektora, vraždenie civilného obyvateľstva a rozvrat civilnej infraštruktúry á la koncentrák Gaza.

Možno to bude Jaceňjukovi stačiť, aby vyplatil sekeru 5,3 miliardy USD, zaťatú za zemný plyn u Gazpromu. Hm, len či to nebudú chcieť v Gazprome zúčtované v rubľoch. To je otázka. A tak sa pre istotu poistil vrešťaním, že Rusko na Kryme "ukradlo" okrúhlych 300 kg zlata. I keď tento dríst chce zrejme využiť na konfiškáciu krymského skýtskeho pokladu, ktorý trčí kdesi v Európskej únii.

Update 2: Merkelka, baliac sa na zajtrajšiu cestu do Kyjeva, volala Putinovi. Potrebovala duchovú outechu. Aj ju dostala.

Update 3: Saker so svojím slovníkom "narušenia ukrajinskej suverenity" (sic! - odkedy sa poskokom USA hovorí suveréni) uviazol v minulosti. Len toť nedávno USA narušili suverenitu Iraku zhadzovaním vodných bômb na jezídov utekajúcich pred ISIS, ISIL, IS - či ako sa najnovšie tento americký blízkovýchodný odjebok volá - a nikto v EÚ z toho nedostával záchvaty padúcnice, ani nikto nezvolával mimoriadne zasadnutie BR OSN.

Mimochodom, Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie v čase vykladania humanitárnej pomoci v Lugansku - po tom, čo dostalo informáciu priamo od Rusov v konvoji o stave ľudí a mesta odpojeného od vody a elektriny - oznámilo, že Ruská federácia sa už viac nemieni zmierovať s katastrofálnou situáciou v Novorossiji.

Stefan

Vďaka za zaújmavé zprávy Ema. Podľa nových zpráv si proBruselský separatisti v Kyjeve vydupali návrat humanitného konvoja do Russka.

Ema

Ak kyjevskej junte dvihne sebavedomie, že sa Kamazy po vyložení nákladu vrátili späť do Ruska len pre ich dupot, neberme im to. Je to skvelý úspech - jediný, ktorý dosiahli. Tlieskame im a prajeme aj do budúcna, aby silno dupotali, pretože len vďaka tomu slnko ráno vyjde a večer zapadne.

Štefan, tú humanitárnu misiu organizovalo ministerstvo pre mimoriadne situácie, od nich sa môže ísť sakumpak celý západ učiť, ako zvládnuť aj najnáročnejšie humanitárne a záchranné operácie precízne. A rýchlo. Tam to riadia jo iné mozgy ako zdegenerované orgány, ktoré momentálne vládnu Kyjevu a nie sú schopné ani len distribuovať teplé fusakle medzi Kanonenfutter, ktorý posielajú do Novorossije.

Vlastne, načo by sa tam išiel západ učiť. Je v rozklade a voči obyvateľstvu, bežným ľuďom systém demonštruje okázalý mámfpičizmus.

Stefan

Ách, takto sa veci majú! Vďaka za vysvetlenie udalostí okolo humanitárneho konvoja. Toto sa už totíž presstitútky ovládajúce verejnú mienku, neunúvali dopovedať. A to že nazpäť do Russka sa gruzoviky vracali prázdne, bez nákladu vyloženého v Novorossiji. V takomto prípade to proBruselským separatistom v Kyjeve nezazlievam tento úspech ktorí dosiahli pred nebezpečenstvom hroziaceho "humanitného útoku" na Kyjev. Nebohý tatíček Hável a jeho zamatový kollégovia z Čiech a Slovenska by vedeli toho narozprávať o humanitnom bombardovaní Srbsko-Čiernohorskej Juhoslávie. To skutočne je úplný a žalostný úpadok našej spoločnosti.

nové