Pohroma

 V rámci globálnych klimatických zmien zasiahol v noci hlavné mesto Gruzínska Tbilisi mohutný lejak a ho vytopil. Poškodená je veľká časť mestskej infraštruktúry a prívalová vlna vyšupla do ulíc zo dvadsať potenciálne nebezpečných obyvateľov miestnej ZOO. Jedným z nich mohol byť aj vzácny kaukazský exemplár Collumchlamyd manducans georgiensis Sp. (Kravatožrút gruzínsky, občianskym menom Michail Sákašvili). Ten však stihol ujsť skôr, ako sa dostal za mreže a bol následne dosadený kyjevo-majdanskou juntou na post gubernátora Odesy. Odtiaľ vyhlásil, že mu tragédia v Tbilisi trhá srcco. Ako keby to nestačilo, oznámil tiež, že sa obrátil na ministra vnútra kyjevo-majdanskej junty Arzenija Avakova s výzvou, aby vyslal do Gruzínska svoje zbory pre mimoriadne situácie. Na ich čele však nebude môcť tiahnuť do Tbilisi samotný Sákašvili v roli spasiteľa, nakoľko je na neho v Gruzínsku vydaný zatykač za prekročenie právomocí a podnecovanie násilia.

A ako keby ani toto nestačilo, Avakov vraj neodolal lkaniu kravatožrúta a pomoc prisľúbil. Keby bol niekto na pochybách, tak áno, Arzenij Avakov je ten istý minister juntovského vnútra, ktorý má v referáte hasenie gigantického požiaru na logistickom termináli s motorovými palivami v obci Krjačky neďaleko Kyjeva. Ten vznikol začiatkom týždňa a doteraz nie je spacifikovaný. Údajne sa tam pri iniciácii požiaru niekto pokúšal navŕtať do nádrže pomocou autogénu, to však nie je dôležité. Pre históriu ropného priemyslu a nehôd s ním spojených je tento požiar zaujímavý práve tým, ako k nemu pristúpil minister vnútra Arzenij Avakov: tweetoval a písal pejzbúkové statusy. Nevadí, že na pľaci mu medzitým zhoreli aj hasičské autá a sanitky. Podstatné je píár, ako zdôrazňovala Nulandová, aka Nudelmanová, na školení junty. Čisto z profesionálneho hľadiska - pri hasení tak nebezpečného požiaru, akým sú blčiace nádrže s horľavými kvapalinami, nebol sformovaný žiadny frontálny hasičský útok s premyslenou stratégiou, Načo aj, keď nebola pena. Piňiňit, zaznelo v ukrajinčine. Zo stabilného hasiaceho zariadenia tam potom čosi chaoticky skrápali prúdmi vody, ale to tam ukrajinskí hasiči mohli rovno šťať, malo by to rovnaký účinok. Keď už boli všetky akcieschopné hasičské autá zhorené do tla a požiar sa radostne šíril, do deja vstúpil juntominister vnútra Avakov jakožto vrchný veliteľ ukrzborov pre mimoriadne udalosti a zavelil: nechajte to vyhorieť! A s neotrasiteľnou logikou majdanovca vyhlásil, že každý požiar sa raz skončí.

Tým pádom sa Avakovovi uvoľnili kapacity a môžu ísť do Tbilisi. V lepšom prípade si dajú ukrajinskí mimoriadnosituaččíci s domácimi zápas v bahne. V horšom vypustia zo ZOO zvieratá, ktoré ešte neboli uvoľnené zo služby. Lebo ako hovorí Avakov, slobodu a demokraciu nemožno zahatať.

 

Tbilisi 14. júna 2015

 

Pé es: Popolom ľahnutý logistický terminál v Krjačkoch patrí štátnej firme BRSM, avšak - ako pri všetkom na Ukrajine - sa už dolaďuje predaj celej siete terminálov BRSM s palivami akémusi holandskému "investorovi". Každopádne, za tragédiu v Krjačkoch nesie zodpovednosť kyjevo-majdanská junta. Tá spôsobom sebe vlastným začala zadymovať viac ako päť blčiacich nádrží. Vraj logistický terminál v Krjačkoch patrí bývalému ministrovi energetiky Stavickému z čias Janukovičovej vlády (ktorému majdanskí ohrozovali život a musel z Ukrajiny ujsť). Každý, kto pozná súčasné nacistické pomery na Ukrajine vie, že je to blud. Z Janukovičových ľudí na Ukrajine nikto nič nevlastní a ak aj niečo mal, junta to dávno zhabala. Stále je však pre juntu veľkým lákadlom hľadať záškodníka, najlepšie Rusa. A tak je požiar na termináli deklarovaný - pre médiá a ich pospolité stádo - ako teroristický čin. Vymysleli to Avakovovi WagtheDog americkí poradcovia, a tí sa vyznajú.

Ema

Sa nedalo odolať
http://ekonomika.sme.sk/c/7857861/tazba-ropy-na-slovensku-sa-bude-postup...

Za sto rokov vyťažených 3,8 milióna ton ropy. S takýmto objemom mohli akurát tak liečiť prašinu dobytka.

Mrňavá rafinéria, akou je Slovnaft, za rok zožerie vyše 5 miliónov ton.

Norman

Ten hroch mi presne pripomína pozíciu filozofa v dnešnom svete - útrpný flegmatický pohľad, všade naokolo blato a nikde žiaden človek.
Ani druhý hroch.

Ema

Za stromom, gašparko, za stromom. Holá opica v reflexnej bunde.

Norman

Tie opice sú schované, filozof ich ani nevníma.

Hroch je vôbec dokonalé zviera. Kľudné, vegetariánske, celé dni nepohnute medituje. Má veľkú rozumnú hlavu a nepreniknuteľnú kožu. Nič mu nemôžu ani krokodíli, ani iné beštie.  Aj keď sám nepotrebuje niekoho cielene prenasledovať, odstráni ročne viac dvojnohých hlupákov, než akékoľvek iné veľké zviera - to je doslovne wej wu wej a zároveň pomoc evolúcii.

Aj tu sprevádza horda priaznivcov a podporovatelov svojho gurua.

hroch tbilisi

Norman

Nejakých tigrov či levov vraj zastrelili, ale to sa nedá čudovať, to je fakt krízová situácia. Možno nemuseli, ale čo už opice vedia lepšie, ako zabíjať, ich univerzálna metóda na všetko.

Ale ti zamestnanci ZOO zahynuli zrejme pri pokuse o záchranu zvierat - aspoň tak to možno chápať. To je chvályhodné, sú takí ľudia, zvlášť z oboru.

A vraj aj toto sú zábery, ako sa zvieratá navzájom zachraňovali. V núdzi poznáš priateľa :-)

nové