Pomery v americkej kultúre - herec zabíja kameramana

Alec Baldwin omylom zastrelil kameramanku Halynu Hutchinsovú a zranil režiséra. On to nemal v úmysle, ake zdá sa čoraz viac jasné, že niekto podhodil zbraň s ostrými zámerne. Ináč by museli byť Američania už úplní idioti - a tomu neveríme, že.
 
Ako došlo k udalosti?
Asistent réžie Dave Halls vyšiel z drevenej budovy kostola, v ktorej sa natáčalo a z vozíka vzal jednu z troch zbraní, ktoré tam ležali. Vrátil sa s ňou dovnútra a podal ju Alecovi Baldwinovi.
„Nie je nabitá!“ zakričal ( termín „cold gun“ označujúci pištoľ bez nábojov, niekedy sa tak nazýva aj zbraň so slepými nábojmi.)
 
Pár sekúnd nato Baldwin vystrelil smerom na kameru. Strela preletela telom kameramanky Hutchinsovej a pokračovala k režisérovi Joelovi Souzovi, ktorý stál za ňou. Hutchinsová sa zrútila a zomrela pri prevoze do nemocnice. Souzi bol ľahšie zranený.
 
V zbrani boli ostré náboje, čo asistent Halls podľa neskoršej výpovede na polícii nevedel. Prečo zbraň ale označil za bezpečnú, to asi môže vysvetliť iba jeho psychiater.
 
Filmový štáb mal svoju zbraňovú supervízorku, ktorá mala kontrolu zbraní na starosti. Bola ňou 24-ročná Hannah Gutierrezová, ktorá mala takú zodpovednosť na natáčaní vôbec prvýkrát. Ani ona však doteraz nevysvetlila, či alebo prečo dala do pištolí ostré náboje.
 
Po výstrele skriptka zavolala záchranku. „Máme tu dvoch ľudí, na ktorých vystrelila filmová pištoľ, potrebujeme rýchlo pomoc. Skúšali sme a zrazu to vystrelilo a všetci sme bežali preč,“
 
Už z tohto rozhovoru s dispečerkou prvej pomoci bolo zrejmé, čo sa obšírnejšie ukázalo pri ďalšom vyšetrovaní. Na pľaci boli hádky a zlé vzťahy. 
„Bola zbraň nabitá ostrými nábojmi?“ pýta sa dispečerka.
„To neviem, to vám neviem povedať. Ale ten zkurvený asistent réžie, čo na mňa kričal pri obede pre kontroly, ten zkurvený idiot, mal tie zbrane kontrolovať, a to on je zodpovedný za to, čo sa na pľaci stane,“ odpovedala jej rozčúlená skriptka.
 
V skutočnosti to nebolo prvýkrát, čo pri tomto natáčaní vystrelila zbraň, keď nemala. Dokonca to nebolo ani druhýkrát. Traja bývalí zamestnanci filmového štábu kalifornskému denníku L. A. Times opísali najmenej dva ďalšie náhodné výstrely, ktoré sa stali 16. októbra, teda týždeň pred tragickým zabitím kameramanky Hutchinsovej. „Už vtedy sa malo prešetriť, čo sa stalo. Ale žiadne bezpečnostné školenia sa nekonali. Ani sme nedostali žiadne uistenie, že už sa to nebude nikdy opakovať. Stále bol len tlak na to, aby sme sa ponáhľali a robili všetko rýchlo, rýchlo,“ citoval denník jedného z nich.
 
Pár hodín pred tragickou udalosťou dali výpoveď traja ľudia, pretože museli pracovať nadčas, ale nikto im prácu nehodlal zaplatiť. Celkovo v ten deň skončilo šesť ľudí.
 
Dal jeden z nich, alebo ktokoľvek iný naštvaný na vedenie, na pamiatku do zbrane ostré náboje, čomu zbraňová supervízorka 24-ročná Gutierrezová nezabránila a nezistila, a idiot asistent réžie Halls a idiot herec Baldwin si to neprekontrolovali ani jednoduchým pohľadom? 
 
Holt, Americké riešenie (pracovných) problémov.
 
 
 
Dusanbe

vyrastala v Murmansku, kde slúžil jej otec v armáde:

"Hutchins was born in 1979 in Horodets, Zhytomyr Oblast, USSR, but grew up in the Russian city of Murmansk, on a Soviet military base in the Arctic, where her father served in the Soviet Navy. She called herself an "army brat".According to film historian Jim Hemphill, she first became interested in film while living at the military base.She attended National Agricultural University and then Kyiv National University, first studying economics before changing her study to journalism. Hutchins graduated there with a degree in international journalism and worked on documentary films as an investigative journalist in Eastern Europe. She met her husband Matthew, who is American, while in Kyiv. They have a son."

nové