Pozdrav z Ruska

Bitka o plynovod Nord Stream 2 naberá na grádoch. Verejne do nej vstupujú aj sféry, ktoré sa obvykle vyjadrujú pre médiá len cez formálne tlačové správy, spracované na kašu v čepci a knihe oficiálnych hovorcov. Energetické korporácie. Šéf spoločnosti Wintershall, jednej z veľkých investorov projektu plynovodu Nord Stream, pre nemecký Stern vypenil nevídaným spôsobom. Reagoval na stupídny argument, podľa ktorého tranzit ruského plynu do Európy nesmie obchádzať Ukrajinu, pretože lebo. "My (rozumej Wintershall) tu nie sme na to, aby sme sanovali ukrajinský rozpočet. Ukrajina celé desaťročia inkasovala za tranzit plynu miliardy, z ktorých nedala na údržbu tranzitných plynovodov nič. Tranzitné plynovody sú v takom stave, že ohrozujú plynulé dodávky plynu." Z Chochlolandu v reakcii na tvrdé slová šéfa energetickej korporácie ani nepípli.

Najšpinavšiu politiku proti plynovodu Nord Stream 2 otvorene aj zákulisne vedie Poľsko. Nedávno sa poľskí predstavitelia nechali počuť, že ruský plyn (už zas) nepotrebujú, pretože ich ekonomika bude fungovať na báze amerického skvapalneného plynu. Naše záujmy sú americké záujmy a vice versa, oznámilo Poľsko. A potom prišiel 20. jún 2017. Na podávacej stanici poľskej ropnej a plynárenskej spoločnosti PGNiG, ktorá práve teraz láduje z plynovodu Jamal ruský zemný plyn do zásobníkov na zimu 2017/2018, začali na analyzátoroch kvality blikať kontrolky. Z Jamalu sa valilo hrozné svinstvo. Po dvoch dňoch napĺňania zásobníkov chrontou PGNiG zúfalo vyhlásila, že zastavila odoberanie plynu z Jamalu. Gazprom sa slušne ospravedlnil, že mal "určité problémy s kvalitou" a problém už odstránil. Poľsko - ak chce - môže cucať plyn znovu. Poľsko, samozrejme, chce. Kto pozná Gazprom a jeho precízny systém kontroly kvality, ten vie, že to, čo prišlo Jamalom, bol pozdrav z Ruska nositeľom "amerických záujmov". A pripomenie sa Poliakom ešte aj v zime.

Poliaci si príliš nepomohli ani provokáciou voči lietadlu ministra obrany Ruskej federácie, ktoré smerovalo do Kaliningradu. Stíhačka NATO, ktorá obťažovala ministrovo lietadlo, bola poľská. A na to sa nezabudne.

Ozaj, vedeli ste, že ešte za čias čerstvo zosnulého kancelára Helmuta Kohla mu Rusko ponúklo, že vráti Kaliningrad Nemecku? Kohl to odmietol.

 

 
slaven1

Súčasťou technológie farebných prevratov je, že musíte rozvybrovať (nasrať) široké ľudové masy a to tak, aby to vyzeralo, že to robí "tá vládna chamrať", aby čo najviac ľudí "zachcelo zmenu k lepšiemu".

Na jar to piata kolóna skúšala cez zvýšenie cien energií, ktoré nakoniec skončilo tak, že šéfa Regulačného úradu vyberá vláda a nie prezident Kriska. Teraz to skúšajú cez "daň z podlažia domu".

Okupačné médium TV Narkóza o tom píše tu:

Ak ste doteraz za bežný dom s prízemím a poschodím platili ročnú daň z nehnuteľnosti napr. 30 eur, po novom to môže byť až dvojnásobok - 60 eur. Ak by dom mal pivnicu, daň by sa mohla vyšplhať až na 90 €. Ako sa píše v denníku, po novom by sa totiž daň počítala z celkovej plochy domu. V praxi by to znamenalo súčet z každého podlažia.

TV Narkóza dokonca presne menuje "vinníkov":

Zmenu navrhli poslanci za Smer-SD Ľubomír Petrák (starosta Hurbanova), Igor Choma (primátor Žiliny) a poslankyňa Most-HíD Edita Pfundtner, parlamentom už prešla prvým čítaním. Definitívne by mali poslanci o nej rozhodnúť po prázdninách.  Ak ju poslanci schvália, začne platiť od 1. novembra.

Mne neostáva nič iné, len piatej kolónie zatlieskať. Toto je skutočne majstrovský kus, ktorý nasere aj inak storočia pokojnú slovenskú dedinu.

slaven1

No prosím,

ďalší benzín no ohňa, tento krát na nasratie všetkých psíčkarov. Zase chcú zavádzať povinné čipovanie psov. Totálna sprostosť. Toto sa podarilo odbiť už niekedy v roku 2013 cez petície.

Lobisti, ktorí sa nevzdali vidiny zarobenia veľkých peňazí na dodávaní čipovacej infraštruktúry* spísali petíciu, kde bolo takých asi 500 bodov typu "chceme aby pes nebol definovaný ako vec...", "zakážte týranie zvierat v cirkusoch" (a chceme "zvieraciu políciu")...

Posledný bod, ktorý si už bežný podpisovač (signatár) neprečítal bolo "a chceme strčiť do našich psov čip". No a lobisti to načasovali na túto jeseň..

http://www.mpsr.sk/index.php?start&navID=1&id=11783

* pripraviť infraštruktúru na čipovanie ľudí

Jozef Novak

Vďaka Ema! Ako vždy skvelý článok.

slaven1

Z netu:

Izvestia: Slovaks to form ‘human shield’ to protest NATO’s transit through country

Slovak activists are ready to form a human shield in order to frustrate the planned transit of NATO military forces through the country in July, Former Prime Minister and the main organizer of the anti-NATO actions, Jan Carnogursky, said in an interview with Izvestia daily. The plan is to hold a mass demonstration on the day of NATO’s passage, he said. "By forming a human shield, we will try to prevent the transit of military forces through our territory. The more people we get involved, the better.

We are not going to put up serious resistance to the police, who will certainly ensure free access to the convoys, but our action will serve as a political signal to Slovakia’s leadership and NATO’s top brass,” Carnogursky explained, adding that this move will also display “our extreme discontent with the alliance’s policy.” A source in NATO’s press service confirmed to Izvestia that the US Army-led Exercise Saber Guardian-2017 is scheduled for this July in Romania, Bulgaria and Hungary, with around 25,000 combatants from 23 member-states and other countries partnering with the military bloc, participating in what is going to become the largest training operation of all set to be held this year in the Black Sea region. Another activist and one of the co-organizers of the Slovak protests, Vladimir Mali, told the newspaper that a similar rally is scheduled to be held in Bratislava on July 6, 2017.

“Many citizens does not want Slovakia to be a transit country where military personnel and equipment are shuffled around.NATO exercises in the Baltics and Southeast Europe are a demonstration of force, which only create potential conflict between the alliance’s member-states and Russia. Unfortunately, the citizenry do not have access to unbiased information about NATO’s actions, which is why we will be organizing rallies where we will be seeking to convey a more balanced position to the people," Mali stressed.

More: http://tass.com/pressreview/951357

slaven1

A kamže sa nám stratil zo "svetovej scény" Jaceňuk? Prebehli správy, že ho odpravili niekde v kyjevskom lese. Posledné vystúpenie v médiách je u britských propagandistov z 6.3.2017 a je to iba zvukový záznam.

Pre tých čo nevedia, píšem, že existuje takýto "šikovný start-up" Lirebird, ktorý dokáže veľmi uveriteľne imitovať váš hlas.

Buheh

nikdy nie je dosť, a preto sa s Vami rád podelím o túto. Nie že by to bolo niečo dôležité, a nie že by som bral príliš vážne takéto urbánne legendy s propagandistickým nádychom, ale mne, rusofilovi, to náladu zlepšilo. O čo ide? V Paríži na semafore ukradli dvom Rusom, mužovi a žene, kufrík s dokladmi. Tí zlodejov dlho naháňali po meste, až kým lupiči na motorke už v zúfalstve nezamierili priamo do centra svojho gangu. Tam, napriek presile 50 zločincov, si Rusi vybojovali svoj kufrík späť, keď boli natoľko drzí a akční, že tých 50 prihoretých sráčov sa nezmohlo vôbec na nič:

https://www.youtube.com/watch?v=ose824Cl5D4

He, tí Francúzi nikdy nevedeli bojovať, ale títo islamskí novofrancúzi, to bude zrejme úplná sračka: ich bojový potenciál bude asi podobný ako ten intelektuálny.

Teraz mi napadlo, či tu niekde nebude racionálne jadro tej rusofóbnej hystérie: Európu osídlenú takýmto obyvateľstvom Rusko jedného dňa naozaj dobyje za pár hodín :D

nové