Prechod z ťažkej na ľahkú? A potom naopak?

Maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov  Péter Szijjártó v rozhovore pre španielsky dennník El País poskytol informáciu o nákladoch a na úplné zrieknutie sa dovozu ropy z Ruskej federácie.

Podľa maďarského ministra na prechod maďarského podniku MOL z ťažkej ropy značky Urals na ľahkú ropu značky brent sú potrebné štyri roky. Zároveň povedal, že investície do ropovodu Adria z Chorvátska do Maďarska a do nových technológií v rafinérii podniku MOL v Maďarku je potrebných 750 miliónov euro.

K tomu ale treba dodať, že čo potom? Kto zaručí dodávky ľahkej ropy a nebude treba potom zas prechádzať na dodávky ruskej ťažkej ropy?  Nie? Zaručenie nie ? Američani sa nám za ľahkú ropu azda zaručia?

Iba politický šialenec by na kontinente, ktorý je zosieťovaný na stále presvedčivo rozsiahle zásoby ropy v Rusku a je technologicky na to prvotriedne naladený prechádzal na neisté dodávky inej ropy odkiaľsi z druhého koncy oceánu, alebo od neistých despotických kalifátov.

Ale Európania sú otroci pod americkým bičom a tak robia, čo im bolo prikázané. Zvlášť východná Európa, Poľsko, Česko, Slovensko, sa v tomto prejavujú ako posledné onuce. A nevyzerá to len ako náhodný výsledok volieb, toto má očividne hlbší dôvod.

 

 
kali

Tu treba pripomenúť skutočnosť, že keď sa aj odstaví ropovod družba, tak ak by sa povedzme, že za niekoľko rokov vzťahy s Rusmi znormalizovali tak nebude možné cez tento ropovod znova obnoviť prívod ropy, keďže po jeho odstavení ho nebude mať kto obstaravať a vykonávať na ňom údržbu. Jednoducho ten ropovod už bude nefunkčný. Týmto embargom na ruskú ropu sme sa ale už totálne, že stali otrokmi západu a naša existencia bude odkázaná na milosť a nemilosť USA, to je výsledok kuciakiady, a politickej negramostnosti nášho národa.

nové