Prečo bol odsúdený Kotleba

Včera, 12. 10. 2020, bol špecializovaným súdom odsúdený predseda ĽSNS, Marián Kotleba.

Odsúdenie predsedu parlamentnej strany nie je maličkosť. Na 4 roky a 4 mesiace natvrdo, to je už škandál aj v rozvinutých demokraciách.

Podobnosť to má len s rozbitím strany „Zlatý úsvit“ v Grécku, s pozatváraním ich hlavných predstaviteľov. Ale aj tam k tomu došlo po ťažkom finančnom kolapse štátu, a po vražde akéhosi anarchistického aktivistu – za vraždu politicky obvinili vedúcich Zlatého úsvitu, tejto aktívnej, tretej najväčšej strany Grécka v tom období. U nás, na Slovensku, bola síce tiež jedna vražda politicky zneužitá proti politickej strane, ale tou stranou bol SMER, nie ĽSNS. Na Slovensku je, oproti Grécku, politický pokoj a aj hospodársky tu nie je taký kolaps, ako bol v Grécku.

Prečo teda došlo k tomuto obžalovaniu a rozsudku – tak znie teraz otázka u všetkých, ktorí slovenskú scénu sledujú.

Áno, je jasné, že jestvujú ľudové nacionalistické hnutia, ktoré sú v rozpore s globalistickou vládou zo zahraničia. Takých strán bolo relatívne mnoho, viaceré boli zničené ticho a bez pozornosti verejnosti, niektoré nápadnejšie. Strana Pospolitosť bol súdnym rozhodnutím zrušená už pred rokmi. Na ĽSNS bolo tiež podanie, ale najvyšší súd rozhodol minulý rok, že je v poriadku a netreba ju zakázať.

Boli urobené dva súdne útoky na poslancov ĽSNS – Mizíka a Mazureka. Mizík bol oslobodený, Mazurek dostal pokutu 10 000 a zbavenie mandátu – popularita z toho vzídená mu následne vyniesla mandát nový.

To boli súdne pokusy doteraz. Vlastne nič moc, aj z hľadiska režimu skôr kontraproduktívne – ĽSNS viac spropagovali, ako zatlačili, rozhodnutie najvyššieho súdu jej dokonca pridalo legitimitu.

Tak prečo tento útok a to teraz, v takom vrcholne zlom období? Je naozaj príčina len jedna – slovenský Urválek, kandidát na generálneho prokurátora, prokurátor Špecializovaného súdu Tomáš Honz? Je príčinou len jeho nedozretosť a naivná jasánkovská hlúposť? Veď on povedal po rozsudku nad Kotlebom, že je „dojatý“. Preboha, on normálne zahmlil oči pred kamerami. Sú takí, ale ešte aj Matovič plače nad „zlými vecami“, tento prokurátor plače od radosti nad tým, že súd poslal niekoho do basy. To nie je normálne.

Ale Honz nemôže byť jediná príčina tohto celého problému, on ani nie je začiatok kauzálneho reťazca. Príčiny sú iné a je ich viac.

Degradácia právneho systému:

A - Národná rada dlhodobo schvaľovala postupne zákony, ktoré obmedzovali slobodu slova a myslenia slovenských občanov. Známy v tomto bol poslanec Šebej a proste celá klika sionistických aktivistov/agentov. Chyba je v tom, že ostatní poslanci, ostatné strany, sa tomuto nebránili, klasicky si mysliac, že tí „zlí fašisti“, na ktorých sa daný zákon použije, bude ich konkurencia. Vôbec si nechceli pripustiť, že „extrémisti“ môžu byť aj oni sami, ako sa to stalo neskôr Blahovi a Ficovi s červenou hviezdou. Nepripustili si vôbec myšlienku, že také zákony sú naozaj na škodu spoločnosti. Samozrejme, každá spoločnosť má svoje hranice, za ktoré nejde – ale takéto gumené paragrafy, ktoré môžu byť použité doslova proti každému,  mali byť rázne odmietnuté.

Neboli. Nestalo sa tak. Liberáli neprotestovali, naopak, práve oni ich presadzovali. Kresťania neprotestovali, tí sa báli obvinenia, že sympatizujú so Slovenským štátom. Socialisti neprotestovali, naopak boli nadšení, lebo chceli, aby „zlí fašisti“ robili obetných baránkov, kým socialisti budú blahobytne sedieť pri stole s buržujmi.

B – Súdnictvo sa po komunistickom marazme nezačalo ani trocha reálne a významne meniť. A teraz, po otrasoch spôsobených aférami „Kočner“, sú sudcovia ešte menej samostatní a viac vydierateľní.

Vznikol Špecializovaný súd a prokuratúra. A už máme aj špeciálnu políciu – volá sa NAKA, čo je naozaj to isté, ako boľševická ČEKA – ale kľudne to môžete volať aj gestapo. Toto všetko dalo zásadnú možnosť na to, aby mohol byť ktokoľvek kriminalizovaný za svoje politické názory.

Takéto hranie sa s ohňom v okolitých krajinách nevidno.  

 

Zámienka k procesu

Treba sa ale na vec pozrieť aj z druhej strany. Tak, ako prokuratúra potrebuje „výsledky“, tak politici potrebujú pozornosť. A pozornosť sa dá dosiahnuť najľahšie niečím škandálnym. Bolo rozdávanie šekov 1488 len demonštráciou sily, len exhibíciou majúcou priniesť hlasy?

V čase volieb február 2020 bol už Kotleba obvinený, každý o jeho šekoch 1488 vedel, ale aj tak mu to nové hlasy vo voľbách neprinieslo. Akoby tie šeky bez odsúdenia nakoniec strácali pointu, akoby neboli dostatočne známe. Rátalo sa už pri provokácii aj s reakciou režimu ako súčasťou propagandy? Ako sa hovorí – aj zlá reklama je reklama. Lenže - za každú reklamu treba niečím zaplatiť.

Sudkyňa Sabová je len dílerka, ktorá rozdáva vopred pripravené karty. Proces je kolotoč, do ktorého Kotleba pristúpil a hral s nimi. Oni potrebujú šíriť strach, jemu vyhovuje byť martýrom.

Som ochotný brániť každého odsúdeného za prejav – aj ak by mal byť ten prejav nevydarený.  Režim využíva každú chybu, na súde sa dá brániť všetkými spôsobmi.  Ale ak je ten prejav LEN vedomá provokácia, nuž nech sa nik nečuduje, že nasleduje reakcia.  Aj provokovať má zmysel –  len si treba potom za tým, čo sa povie, aj stáť – a nie sa vytáčať, v podstate odvolávať.  

Kotleba  vo svojej obrannej reči spomenul, že hovorca ĽSNS Ondrej Ďurica má od roku 2004 previerku na stupeň dôverné a od roku 2006 na stupeň tajné. „Vydal by mu NBÚ takúto previerku, ak by bol neonacista?“ pýtal sa Kotleba súdu. Nielen mňa napadlo: čo touto obranou chcel naznačiť? Že Ďurica je vlastne v službách systému? A nielen on?  

Nuž, ak to mala byť obrana, tak neuspela. Podľa rozsudku, ktorý aj obvineného očividne prekvapil, sa zdá, že druhá strana už nehrá podľa akýchsi (ne)dohodnutých pravidiel. Nemožno sa ubrániť porovnaniu so súdom s Kočnerom – nielen pre postavu sudkyne. Režim si pestuje spoluhráčov, aby ich nakoniec podrazil.

Dve možnosti

Pred nami sú dve možnosti, podľa rozhodnutia Najvyššieho súdu. Buď pretlakový kotol tupo koncentrovaný na jednu osobu, alebo Kotlebovo oslobodenie. 

Napriek tomu, že to druhé sa zdá veľmi nepravdepodobné, a že by to spôsobilo rozruch, popri ktorom je to zavýjanie po oslobodení Kočnera spod jednej žaloby len slabý odvar, je to jediná ako tak dobrá cesta pre všetkých. Aj režim a jeho všetci kolaboranti by si mali uvedomiť, že je to posledná možnosť, ako zneškodniť túto bombu.

 

 

 kotleba po súde

 

 

 

 
5
Ľubov

Podla toho,ako sa citim,no hlavne podla faktov,(ktore su v clanku spomenute), si myslim,ze sa pozerame na likvidaciu Slovenska ako (pravneho) statu. Slovensko sa meni na nieco,co rozhodne samostatny a zvrchovany stat nebude. Komu to prospeje,kto bude stastny?
No,napr.tento tu,aktivista Mach,co sam seba nazval Mladi proti fasizmu
https://www.picuki.com/profile/mladiprotifasizmu je Kotlebom uplne posadnuty,davam to sem len z jedineho dôvodu: ked to mlady proti fasizmu vymaze skôr ci neskôr,tu to uz ostane.

Norman

Ľuba, tak to predsa nefunguje - toto si dala len link, keď to u seba zmaže, ten link nebude fungovať.
Ale správne hovoríš, že to onedlho zmaže.
Ono ak zmizne Kotleba, či už dočasne alebo povedzme by odišiel z politiky, ak by celá jeho strana zázračne zmizla - tak sa tieto spermie, žubroienky, hajzloví pavúci či ako ich nazvať začnú žrať medi sebou.

Aby sme to povedali na v súčasnosti modnej rétorike o imunite - tamtie potkany žiadnu politickú imunitu nemajú a prví vykapú.

Ľubov

mala by som si to pamatat uz .-). Ale pracovity aktivista zalozil aj toto https://www.startlab.sk/projekty/1136-duhysk-komunitny-portal-pre-lgbt-l... ,no opat ten Kotleba,vsimnite si cierny dvojkriz v lavom hornom rohu..

Norman

Nevšímaj si potkanov.
Ber to pozitívne - je to ich desať minút slávy.
I keď u nich by som skôr povedal - desať minúť života.
Sú to nulové elementy.

mailer

.

Norman

myslím, že ho nik ani nežaloval.
Ani v škole nemal nejaké veľké nepríjemnosti.

Na Slovensku sú všetci voči sebe milí. Tolerancia zla.
To sa vždy škaredo vráti.
Tu platí - neudrieš, udrú teba, desaťnásobne.

mailer

.

Norman

všetci sa ako tak vyjadrili, ale myslím nie až tak ohnivo.
Kotleba chcel ísť všade sám - nuž tak je dosť sám.

Musím zas zamudrovať základné pravdy:-)
1. Systém trestá len toho, koho chce, nemá zmysel si sťažovať na nespravodlivosť, že netrestá svojich ľudí.

2. Nedávať systému zámienky pomáha - ale nie vždy. Kotlebu by týmto voľným spôsobom mohli odsúdiť aj za desiatky iných vecí. Ale on im vlastne suma sumárum vyhovoval tak, ako bol - z viacerých dôvodov. Prečo teraz sa stalo toto - aby sme sa neopakovali, môže mať niekoľko vysvetlení. Ktoré je najdôležitejšie, je ťažko povedať. Asi proste blbosť a náhoda - začína chaos.

K jalovému prčovaniu po internete - nikdy nevieš, čo sa kde naozaj deje aj za prčovaním :-) Aj kotlebám sme už viackrát pomohli, rôznym spôsoboom, aj keď skromným - ale oni nedokážu či nechcú tvoriť sieť. Preto musia prejsť svoju tak trocha trnitú cestu, karma. Je to mimochodom podobné, ako teraz celé Slovensko (a okolité krajiny) vchádzajú do skutočných problémov s Covidom- nielen úmrtia pacientov, ale proste chaos v nemocniciach. Znova - karma, sami si vybrali, nik im do hláv tú inteligenciu len tak nenatlčie, musí to bolieť.

A čo by si navrhoval mimo písanie na web?

Luko

... to celkom pekne okomentoval v Hájekovom "Protiproudu". Páčil sa mi odsek v stati "Zkušenosti z historie":

"Připomíná to chování politiků poválečných stran národní fronty, kteří mlčeli ve chvíli, kdy byli zavíráni členové Agrární a dalších vlasteneckých stran a tyto byly zakázány - rovněž pod záminkou boje proti fašismu. Po únoru 1948, když se komunisté skrze "sametový" převrat dostali k moci (národní socialisté a lidovci jim jej naservírovali na stříbrném tácu), se potom mnozí národně frontovní politici setkávali ve vězení se svými tehdejšími politickými konkurenty. Mnozí z nich už se z vězeňských cel nikdy nevrátili."

Celý článok: https://www.protiproud.cz/politika/5388-sifra-mistra-mariana-prelomovy-r...

A takmer som zabudol, že na Kose je tiež pekný (aj keď trocha obšírny) článok o našej justícii a politikoch (pobavil ma koniec článku - to č. 44):
https://vlkovobloguje.wordpress.com/2020/10/14/soud-heil-hitler-a-vubec-...

Norman

hej, zaujímavé, zvlášť ten prípad Peter Kindl, čo uhorel v base (!!!!) som nepoznal.
Aj Kotleba je naivný a podceňoval či podceňuje beštiu. Ba ako sa hovorí, skapínajúci kôň kope - ináč povedané, keď sa režim rozpadáva, jeho osamotené zložky sú bez centrálneho riadenia a ako besné.

Príznančé v tom článku ale je, že používa termín "súčasné média Štvrtej Ríše". Češi, vo svojej fixácii nenávisti proti
Nemcom, sú stále pod vplyvom sionistov, boja sa vyjadriť pravdu, boja sa ísť týmto smerom. No a tak triafajú stále mimo.

mailer

.

Norman

Dnešný režim v Nemecku je samozrejme opak Tretej ríše.

Človek chápe trenice a historické nenávisti dvoch susedných národov, ale sú príklady, že sa to dá prekonať. Dlhé stáročia Nemci s Čechmi spolunažívali. Tieto dnešné postoje Čechov sú výsledok povojnovej ideológie, 70 rokov propagandy, minimálne tých 45 rokov socialistického kydania na "fašistov".

Ale pritom to je v reále tak, že každému Čechovi marka či euro nesmrdí, a vysťahovať sa do Nemecka a urobiť zo svojej rodiny Nemcov tiež nemajú problém.
Absurdné.

Pravda, Nemci sa poučili a otvorene už pochodovať nebudú - tá cesta je naivná a neefektívna. Zvolili ju kedysi bývalí vojaci z Prvej vojny - lebo boli tou vojnou osprostení. To už nik opakovať nebude. A čo sa týka konfliktu z Čechmi - ak nič iné, tak 45 rokov socializmu ich zničilo, a následných 30 rokov im tiež nepomohlo.

Čiže vychádzam z predpokladu, že tie sily, čo tam dnes vládnu, tam nebudú večne.

vrbovčan

vraj podľa tohto článku používal neonacistickú symboliku vedome a zámerne. Dôvodom ale nebola propagácia nacizmu, ale tzv. querila marketing. Čiže vedomé upútavanie pozornosti na seba za účelom rozšírenia voličskej základne. Ja osobne nemám ku Kotlebovi žiadne predsudky. Ani kladné ani záporné. Musím však priznať, že jeho prejav v parlamente je vždy vecný. Nie je v ňom poznať ani náznak ideológie. Či už takej alebo onakej. Tento fakt potvrdzuje, že úvaha o querila marketingu je správna. Horšie je, že Kotleba nepredpokladal, že sa v justícii nájde partia, čo je v svojej úzkoprsosti schopná zájsť až tak ďaleko, neuvedomujúc si, že naštartujú politické procesy novodobej histórie.
Kto sa teraz odváži, v tejto vrcholne neslobodnej atmosfére, a podujme sa ešte pred pojednávaním odvolacieho súdu vyvolať nejakú polemickú diskusiu o nebezpečenstve pre spoločnosť vyplývajúcej z odsudzujúceho rozsudku.

https://hrot.info/sloboda-prejavu/2673-k-odsudeniu-kotlebu

nové