Prečo je poslanecký klub Oľano "jednotný"

Hovorí sa to, a aj to vidno na hlasovaniach - poslanecký klub strany Oľano je "jednotný", poslanci volia ako jeden človek a neodskakujú.

Prečo je to tak? Odpoveď poznajú všetci: poslanci Oľano sú  osoby nespojené žiadnou organizačnou štruktúrou. Ináč povedané - strana Oľano nie je naozajstná demokraticky organizovaná strana, je to len mikroskupina, ktorá nemá riadne stanovy, nemá voľby, nemá nejaké svoje predsedníctvo a podobne. Strana Oľano je despotická.

To je jasné. Otázka je, či by podobné subjekty mali byť povolené zúčastniť sa volieb. Nejaké pokusy toto obmedziť za minulej vlády boli, ale nejak to išlo do stratena.

Paradoxom je, že také zoskupenia, ako Oľano, sú oficiálne postavené na myšlienke, že ľudia-poslanci tým, že nie su zviazaní v žiadnej straníckej štruktúre, zostanú naozaj "nezávislí", slobodní.  To sa ale nenapĺňa, pretože neorganizovanosťou tieto osoby viac strácajú, ako získavajú. Organizačné štruktúry strany dávajú ľuďom silu, ktorá môže stáť v opozícii voči vodcovi strany. To Oľano nemá. Navyše, Matovič  bývalých poslancov pri nových voľbách zámerne dáva na koniec kandidátky, ak ich vôbec na kandidátku dá - teda jasná tendencia mať vždy nových, neskúsených poslancov. To je vedomá primitívna nedemokratická myšlienka manipulátora, egostredného, po moci bažiaceho maniaka.

 

Pripomínam tieto veci len pre zaujímavosť, ako politická fauna na Slovensku vyzerá. Nemienim tým nejak démonizovať Matoviča a jeho vplyv - skôr naopak, tieto jeho primitívne praktiky svedčia o tom, že je to len manipulátor druhotriedneho- okresného razenia.

Samozrejme, vina zostáva na naivných hejteroch, ktorí niečo tak radikálne volili.

 

 

 
Roland Edvardsen

Ešte treba dodať, že celý názov Olajna znie OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti (OĽANO), NOVA, Kresťanská únia (KÚ), ZMENA ZDOLA. Takže minimálne ide o 4 strany, napriek tomu nekandidovali ako dvojkoalícia (ako PS-Spolu) pri ktorej treba na vstup do parlamentu 7%. Aj v tomto ide o podvod. Ono vôbec to by bola samostatná téma na to s koľkým Matovič dokázal vybabrať, koľko mu toho prešlo. Je to ostrieľaný podvodník a manipulátor, ktorý vie dobre zneužiť slabosti systému a ľudí.

Tí ľudia, ktorí prešli cez Olajno do parlamentu sú naozaj, bez preháňania, zväčša odpad, lúzri, skrachovaní "humoristi"/narušení magori ako Pročko, ex-tenisti, cigáni/cigánski aktivisti, maďarskí aktivisti, náboženskí fundamentalisti aj z hľadiska cirkví minoritných smerov/siekt, ľudia, ktorí mali problémy so zákonom, s pochybným, zločinným pozadím a kontaktmi ako Mikulec, agent Kyselica atď., skrátka regulérny hnoj, ktorý by sa inak, cez normálnu stranu, ani nemohol dostať do parlamentu. Matovič takých zbieral účelovo, lebo dobre vedel, že takí mu budú najviac zaviazaní, že len cez neho sa môžu dostať k väčším peniazom alebo vo väčšom ovplyvňovať politiku.

Roland Edvardsen

Pozerám teraz Remišku zo záznamu Na hrane: to je snáď tá najlepšia ukážka niekoho kto patrí do Oľana. Niečo tak vyprázdnené a iritujúco obmedzené ako Remišová medzi lídrami strán nie je. Ľudia si robia srandu z takých ako Danko alebo Matelko, ale Remiška, to je naozaj špeciálny level kombinácie asperger retardizmu a politickej jedovatosti. Ešte len začala relácia a už zase stále dookola "leboSmer, leboSmer, leboSmer...."No, ja to asi ani nedopozerám, to ani nie je možné, ako tam "exceluje" (pozerám to, lebo som videl komentáre na FB k tomu a väčšina jej tam tvrdo, nakladala, takže to bude asi ešte iný des pozerať sa na tú koktavú bábkoherečku) Ak si predstavím, že niečo takéto tu reálne mohlo robiť tiež premiéra, ak by neodišla ku Kiskovi, tak s pánom bohom. Áno, naozaj existujú ešte horšie možnosti na premiérske kreslo než Matovič. Remišová, Kolíková a podobné typy, to je ono.

sandro

Z Remisovej mam pocit, ze je len maly kusocek od zblaznenia sa. Zacina posobit uplne nepricetne. Tato zena ma v rukach miliardy eur z EU, ktore nedokazeme stale cerpat.

Roland Edvardsen

Aj ľudia čo s ňou robia hovoria, že je to peklo - je labilná a obmedzená. V poslednej diskusnej relácii bola však už naozaj až "dankovsky" smiešna. Človek by až povedal, že Fico s Pellegrinim si ju sami vyberajú do tých diskusií, lebo ich baví jej ukazovať ako ňou opovrhujú, že je to pre nich len sprostá hus, ktorú nemôžete brať vážne. A čo je pre Remišku ešte horšie, opovrhuje ňou aj Matovič i časť vlastnej strany (Šeliga a pod.), ktorá sa snáď čochvíľa rozpadne. Politicky nedopadne dobre a keď sa ešte niekto bližšie pozrie ako funguje na tom jej umelom ministerstve.... Ach jaj, asi mi tej chudery bude aj ľúto. Ale žartujem, nie, nebude. :-)

nové