Priatelia sýrskych zabijakov

V polovici februára, necelý týždeň po ruskom a čínskom vetovaní líbyjského scenára pre Sýriu na pôde Bezpečnostnej rady OSN, začalo americké duo z ministerstva zahraničných vecí USA Nulandová - Feltman zháňať dokopy grupu pod ľúbivým názvom Priatelia Sýrie, ktorá by pomohla USraelu a jeho európskym a blízkovýchodným poskokom obísť OSN a premeniť Sýriu na demokraciu líbyjského typu.


Zloženie akčnej dvojice nie je náhoda. O Victorii Nulandovej stačí povedať toľko, že je manželkou psychopata a vojnového štváča Roberta Kagana a že Jeffrey Feltman, ďalší z plejády pôvodom východoeurópskych geniálnych aškenázov implementovaných do mocenských štruktúr USA (Feltmanova mamelošn je maďarčina), by mal byť súdený za spoluprácu na vojnových zločinoch Izraela a USA v Libanone a Iraku a našlo by sa toho na neho viac, vrátane amerického špinavého zadného dvorčeka Haiti.


Prvá konferencia tejto samozvanej skupiny Priatelia Sýrie sa uskutočnila rýchlo - už 24. februára 2012 v Tunisku, v ktorom bola v roku 2010 odštartovaná tzv. Arabská jar. Miesto nebolo vybrané náhodou. Tunisko má byť centrálou vojenského útoku Priateľov Sýrie (ako inak) na Sýriu, ktorý by mal opäť demonštrovať, čo v praxi znamená, keď sa k vám židoamerická vraždiaca mašina priateľsky nakloní. Top účastníkom konferencie bol saudský kráľ. Pre schizoidný Západ je príznačné, že pri podpore sýrskeho povstania kooperuje s brutálnym saudským režimom, ktorý vyslal na potlačenie Arabskej jari v Bahrajne svoju armádu a akékoľvek revolučné poryvy vo svojom temnom wahábistickom kráľovstve, kde nesmú ženy ani riadiť motorové vozidlo, trestá smrťou. Oficiálnym výstupom z konferencie sú všeobecné táraniny. Za zatvorenými dverami však došlo k drobnému rozkolu medzi Saudom a USA. Pri téme vyzbrojenia sýrskej tzv. opozície saudskoarabský kráľ jasavo povedal, že je to excelentná myšlienka, kým Clintonová hodila spiatočku a vyjadrila sa opatrne, že na to momentálne nie je vhodný čas.


Aby bolo pochopiteľnejšie, prečo saudský kráľ silne pretláča vyzbrojovanie tzv. opozície Západom (jeden by sa spýtal, prečo po Bahrajne nevyšle svoju armádu aj do Sýrie :-), treba sa pozrieť do sýrskeho mesta Homs, konkrétne do štvrte Baba Amro. Táto bašta opozície, v ktorej mimochodom ukončili svoj adrenalínový život krv milujúca novinárka Marie Colvinová a akýsi dobrodruh vojnový fotograf (a akási ďalšia novinárka Edith Bouvierová tam lamentuje, že chce domov), má veľmi podivné zloženie obyvateľstva s dočasným pobytom. Nedočítame sa o nich v západných médiach, ale na extrémistických islamistických web stránkach od Líbye po Irak, na ktorých oznamujú smrť ich zabijakov, vyslaných do Sýrie. Niečo nám čiastočne západná tlač predsa len odhalila - i keď nie na Slovensku, lebo koho by to tu už zaujímalo - keď informovala, že pri bojoch s vládnymi silami na predmestí Damasku zahynulo pať wahábistických, ergo saudskoarabských teroristov. Štvrť Baba Amro v Homse je v skutočnosti centrálou zabijakov, nazvime ich trebárs Al Kajda, podporovaných priamo kráľovským Dvorom Saudov. Bez západnej politickej podpory a pravidelných dodávok zbraní zo Západu sú však títo priatelia Priateľov Sýrie odsúdení na fiasko.


A tak saudský kráľ považuje dodávky zbraní za "excelentnú myšlienku."


Účasť na smrtiacej hre s názvom Priatelia Sýrie odmietlo Rusku - a Čína. Krajina stredu, povestná svojou opatrnou zahraničnou politikou, tak potvrdila svoje opakované veto z Bezpečnostnej rad OSN. O tom, aké tektonické pohyby s globálnym dopadom nastávajú na Blízkom východe a čo s tým má spoločné zmena módu čínskej zahraničnej politiky z pasívneho na aktívny, si povieme nabudúce.


Každopádne Nulandovej-Feltmanov projekt s typickým aškenázskym pokryteckým názvom Priatelia Sýrie nebude úspešný. Svet už začína chápať, že s niektorými kultúrami sa neradno priateliť, pretože vás tieto povýšenecké nacistické kultúry nikdy nebudú považovať za rovnocenných partnerov.


 


 

Norman

je ťažký nepremlčatelný zločin.

Je zaň jediný možný trest.

Týka sa to nielen agentov ako Nulandová a Feltman, ale aj európskych a rovnako explicitne aj slovenských účastníkov na tejto "konferencii". Týka sa to kohokoľvek, kto bude podporovať vojnu proti Sýrii.

 

nové